Stranica 4 od 16 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 758

Tema: svi bi jeli zdravo i fino, ali bi dali za domaća jaja kunu, a za domaće mlijeko 4..

  1. #151
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Safran napisala sam da citas/pratis ali da ti terminologija nije bliska. Pa radis greske.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    možda nas ova tema potakne na nekupovanje onog kaj ne valja..

    jer s tim hranimo sebe, ne nekog tam nevažnog, sebe i svoje familije, jelte..

  3. #153
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Safran napisala sam da citas/pratis ali da ti terminologija nije bliska. Pa radis greske.
    Pa i ti isto, pa nemam potrebu to isticati. Rekoh ti već, spuštanje na personalnu razinu meni ti nije interesantno. Ostavi se radije toga, bar što se mene tiče Osim toga ne pišem iz svoje glave, niti imam mišljenje bazirano na nekim mojim osobnim pretpostavkama, kao ti, već ono što govore drugi kojima ta terminologija i pojava jest bliska.

  4. #154
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Safran tema ti je interesantna pa si pricitala dosta o tome. Ti si pocela s preciznoscu a u svojim postovima dajes hrpu podataka.
    Opet pretpostavljaš, ali krivo. Nisam uopće čitala, zapravo isključivo pratim doku i javne debate. Pošto je u moru napisa po netu teško razlučiti što je hoax, a što zbilja.

  5. #155
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    I nemoj molim te stavljati mi linkove. Pogotovo na njemackom. Poznajem taj jezik ali ga ne znam.
    Nisam ni namjeravala izači sa linkovima. Previše pretpostavljaš Na surfanje sam te uputila na temu što je to klonirana životinja. Što se tiče ostatka tematike, i sama imam averziju prema linkanju. Radije se držim javnih rasprava i dokumentaraca gdje ljudi, eksperti iz raznih područja govori sami u svoje ime pod imenom i prezimenom, institucijom, organizacijom, koncernom, ili što već.

    Ali zaboravi, samo vi nastavite sa bio vs. nebio.

  6. #156
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja došla napisati kako me sram reć koliko sam platila kilo limuna preko finoteke, jel to vrijedi il ne vrijedi, nemam pojma, rekla bi barbi - vrijedi jer sam platila, hebaj ga.

    a ovdje klonovi napadaju :D

    osobno su mi totalno bezveze te paranoje oko klonova. i tema mi uopće nije interesantna za proučavanje tako da stajem na tome da ne kupujem uvozno meso iz kine i amerike u metrou. ne kupujem doduše ni to što vi zovete domaće, nego iz mesnica koje nabavljaju direktno od uzgajivača. meni dosta. :D
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 12.03.2016. at 14:04

  7. #157
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    I meni je bolje otic s teme.- kupio je MM suhe smokve. Uvijek kupuje od isti ljudi. Danas ga uvjeravam da su smokve čudne i sigurno nisu domaće

  8. #158
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Da nisu klonirane?

  9. #159
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    joj šafran
    volim te čitati
    posebno na temi o izbjeglicama
    ali ovdje si stvarno malo preosorna
    spajka ti je samo rekla ako je nešto nastalo inseminacijom onda nije klonirano


    mi uzimamo svake godine prase i junetinu od jednog poznatog
    živi na selu
    sad, hrani li on svoje životinje isključivo prirodno ili ih dohranjuje kemijom, ne znam
    ali znam barem da meso nije bilo 30 godina u nekim hladnjačama

  10. #160
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Safran zeli reci da su kloniranjem uzgojene zivotinje cija se jajasca i sperma kasnije koriste za rasplod . :djeca kloniranih mama i tata zaceti umjetnom oplodnjom:

  11. #161
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    shvatila sam ja što je ona htjela reći
    i što joj je spajalica rekla
    samo mislim da se bzvz brani, a nitko je nije napadao
    meni ona baš zanimljivo piše

  12. #162

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja se totalno slažem s otvaračicom teme. I iskreno, mislim da Hrvatska još nije spremna za ovu temu. Em jer nije svijest potrošača na toj razini, em jer većina ljudi nema para.
    Velika većina ljudi počnu brinuti o tome što jedu tek kad se razbole. Ja doslovno imam jaaaku alergiju na pojačivač okusa i kad sam u Hrvatskoj moram prvo svima reći da ne kuhaju s vegetom (ako ću ja to jesti), em da gledaju što kupuju. Sjest i pojest u restoranu - vrlo teško. Neizvedivo zapravo.
    Prije nego što sam znala na što sam alergična, a pričam o kroničnoj alergijskoj reakciji u roku od maksimalno sat vremena-bila je dok sam jela negdje vani u restoranu. Na moru, na kopnu-u Hrvatskoj.

    Ovdje je već druga pjesma, em se u svakom supermarketu može kupiti bio hrana, em postoji časopis Konzument koji (između ostalih) testira proizvode, em postoje tržnice gdje dolaze ceritificirani bio proizvođači. I na tim tržnicama ima predivnog kruha, prreeeefinog sira, povrća, voća...ima i sve više onih kojih sponzoriraju berbu i dijele ju onda skupa s farmerom. Znači ne prodaje dalje, nego se financira pomoću istomišljenika kojima je bitno što jedu.
    Naravno postoji i previše loše hrane.
    Al to su ti posvuda dvije struje-struja kupujem xl pakiranja, nek bude jeftino, nije bitno što je unutra, po onoj devizi "od nečeg moramo umrijet" i ona druga koja pazi što jede i prije nego se razbole ili dobiju djecu.

    Ja sam u ovoj drugoj-bolje manje, ali kvalitetno (ionako se puno previše hrane baca u velikoj većini kućanstava).
    I da, iako se za neke proizvode plaća puno više, vrijedi svih para-meni. Jer znam što jedem i spremna sam za to platiti koliko to realno košta. A realno košta više.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 12.03.2016. at 16:08

  13. #163

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ima jako puno knjiga na tu temu, ne znam koliko ih je do sada prevedeno na hrvatski. O hrani, o kravama koje bi trebale (i na koje načine) proizvesti 100.000 L mlijeka u 10 godina, što se događa s bikovima, kokama itd...I usput, jaja iz podnog uzgoja su možda mrvu bolja nego ona iz kaveza. Ali onako minimalno. Najbolja su ona organska, znači gdje se koka lijepo šeće po zraku, ima određeno koliko ih smije biti na površini određene veličine, koje se hrane najprirodnije što mogu itd...
    Uz to, potpisala sam ja protiv TTIP-a, u Austriji isto rade puno na tome da to toga ne dođe, a da je s.anje-je, veliko. I nadam se da će biti dovoljno onih koji će biti protiv i čiji će glas biti bitan u borbi protiv velikih.

  14. #164
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Safran zeli reci da su kloniranjem uzgojene zivotinje cija se jajasca i sperma kasnije koriste za rasplod . :djeca kloniranih mama i tata zaceti umjetnom oplodnjom:
    Da! Thx!

  15. #165
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja citam i ne vjerujem.

    Zapravo, dobro smo se nasmijali. Steta sto ne pijemo kloniranu kavu uz to. Za mlijeko valjda vise nema nade, to dolazi u kloniranom tetrapaku.

    (Inace, super uber ultra i jos vise sam zadovoljna izborom hrane tu u US. Ima smeca, kao i svagdje drugdje, ali ima i super kvalitetnih klonova.

    ...'ocu reci super kvalitetnog mesa i druge hrane. Dolly nit' vidjeli, nit' mirisali.)

  16. #166
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    joj šafran
    volim te čitati
    posebno na temi o izbjeglicama
    ali ovdje si stvarno malo preosorna
    spajka ti je samo rekla ako je nešto nastalo inseminacijom onda nije klonirano
    Okej okej, evo rekla sam zato i neću više. Na prvotnu temu nemam što puno reći, kupujemo sve, ta ja više znam što je zdravo što ne, samo da nije gmo i klonirano :D

  17. #167
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Kaae brat prijatelja je upravo pobjegao iz Texsasa i rekao ne hvala, ali vraćam se u Njemačku. Pola godine izdržao.Priča posve suprotno od tebe. O naoružanju ni neću, zakonu da po novom nose oružje studenti na nastavu i slično. Klonirana telad je dobar dan u USA samo što ne znaš da je jedeš. A sad, ti se samo dalje smij. I meni smješno to smijanje i negiranje.

  18. #168
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni je smijesno to sto ti pises, hebi ga. Totalno nesuvislo. Ne kazem da nisi citala, ali mozda je bilo na jeziku koji ne razumijes bas najbolje, ili ti terminologija nije sjela.

    Ako igdje znam sto jedem, to je ovdje. Tu uopce nema pogovora. Sve je zapravo vrlo transparentno, ako zelis da tako bude.

    Vidim da si i zakone krivo procitala. Eh.

  19. #169
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Kaae, drago mi je da si uopce živa

    Šafran, jesu te debate na RTLu ili na 3satu? Ne mogu se nikako oteti dojmu da je RTL u pitanju.

    To sto je vas prijatelj pobjegao iz USA ne znaci puno, i izbjeglicka kriza u mojoj i tvojoj Njemackoj se razlikuje.

  20. #170
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Dakle, slozili smo se, ne jede se klonirana stoka. Preskupo je. I nije poznat rizik, nego je problem smije li se covjek tako ponasati prema zivotinjama, a ne hoce li me s vecom vjerojatnoscu herz strefit.

  21. #171
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Klonirana telad se ne jede. Bar ne jos.
    Klonirane bakterije mozda. Jeftine su. Cijelo vrijeme sam na mobu pa mi se neda nabadati.
    O kloniranju znam. Ne samo da poznajem. Znam.

  22. #172
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ti boga, same kemicarke i znanstvenice. Ja odem u dućan i kupim mliko. Pojma nemam jesu krave bile zdrave, bolesne, jesu gutale antibiotike ili pasle kanabis, korov ili cvijeće. Ja kupim mliko. I stavim ga u kavu.

  23. #173
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    ti boga, same kemicarke i znanstvenice. Ja odem u dućan i kupim mliko. Pojma nemam jesu krave bile zdrave, bolesne, jesu gutale antibiotike ili pasle kanabis, korov ili cvijeće. Ja kupim mliko. I stavim ga u kavu.
    ...

  24. #174
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    ti boga, same kemicarke i znanstvenice. Ja odem u dućan i kupim mliko. Pojma nemam jesu krave bile zdrave, bolesne, jesu gutale antibiotike ili pasle kanabis, korov ili cvijeće. Ja kupim mliko. I stavim ga u kavu.
    kad te krene muciti sumnja oko mlijeka, kupi rakiju.

  25. #175
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne mora kupiti
    napravila ona sebi likere od mandarine i limuna
    nešpricanih

  26. #176
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ali premučkala to dok je radila orehnjaču.

  27. #177
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu se nikako oteti dojmu da je RTL u pitanju.

    To sto je vas prijatelj pobjegao iz USA ne znaci puno, i izbjeglicka kriza u mojoj i tvojoj Njemackoj se razlikuje.
    Pa, otmi se dojmu.

    Naravno da se razlikuje, posebno ona u Njemačkoj i u Hrvatskoj.

    Nije pobjegao prijatelj, već njegov brat. To što ne znači tebi puno, znači njemu. Živio je u Texsasu prije 20 godina, uzgajao konje. Odlučio se ponovno vratiti sa ženom ovaj puta, uvezo rasplodnjake iz Njemačke. Na što je tamo naišao sada, nema smisla dalje o tome ovdje. Kaae je ekspert za život u USA, ona će ti već sve pojasniti

  28. #178
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Klonirana telad se ne jede. Bar ne jos.
    Klonirane bakterije mozda. Jeftine su. Cijelo vrijeme sam na mobu pa mi se neda nabadati.
    O kloniranju znam. Ne samo da poznajem. Znam.
    Pa slobodno živi u uvjerenju da je tako. I potomci kloniranih i klonirani su već odavno na marketu u USA. Klonirani svakako u daleko manjem omjeru, posebno telad, tu si u pravu, nego njihovi potomci, pošto se klonovi čuvaju uglavnom za rasplod, tek nakon toga se puštaju na klanje, pa nije tleletina, nego uglavnom govedina.

  29. #179
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ima li nesto o cemu ti sve ne znas, safran?

  30. #180
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Čemu pitaš mene, pa ti si ekspert. A odogovor na svoje pitanje nađeš lako, prebroj samo rasprave u koje se upuštam

  31. #181
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Aj morate li svaku temu shebati
    Pa nemos pisati o ničemu da se ne stavi na razinu znanstveno istraživačkog rada
    Svaka čast onima koji imaju znanje i informacije, nek imaju
    Ja ocu lamentirat jel za mlijeko puno 6 kn i ako nije zasto nije i takoto

  32. #182
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Aj morate li svaku temu shebati
    Pa nemos pisati o ničemu da se ne stavi na razinu znanstveno istraživačkog rada
    Svaka čast onima koji imaju znanje i informacije, nek imaju
    Ja ocu lamentirat jel za mlijeko puno 6 kn i ako nije zasto nije i takoto
    Je, bas tako nekako.

  33. #183

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Znači "znanstveno-istraživački rad" je kad netko napiše kako je dio mesa u prodaji "kloniran", pa onda netko drugi odgovori da nije ("jer to podrazumijeva takve-i-takve postupke, čija cijena je previsoka da bi se isplatilo prodavati to meso za prehranu" - a osoba koja to piše slučajno je završila PBF i zna ponešto o proizvodnji mesa...) pa onda ovaj prvi kaže "e baš jest" i tako ukrug.

    Mislim da je dobro kada se na ovom forumu piše argumentirano i o temama o kojima ljudi kojima to nije struka ne znaju dovoljno. To nije znanstveno-istraživački rad, koliko god suhoparno i nejasno (ili pretenciozno ) zvučalo nekima.

  34. #184
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Aj morate li svaku temu shebati

    Pa nemos pisati o ničemu da se ne stavi na razinu znanstveno istraživačkog rada

    Svaka čast onima koji imaju znanje i informacije, nek imaju

    Ja ocu lamentirat jel za mlijeko puno 6 kn i ako nije zasto nije i takoto

    Baš tako.
    I vječno neko prepucavanje; tko je stručniji, školovaniji, pametniji...
    Sve teme su uništene.
    Sve.

  35. #185
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Danka to nije poanta mog posta
    Poanta je da ponekad treba ne raditi iz svake teme "višu temu"
    Ono, pusti ljude da pišu na razini obične, svakodnevne razmjene informacije
    Eto samo toliko
    Mene ne smeta ničije znanje, dapače
    Ali me eto smeta da se na svakoj temi iskonstruira rasprava kao da netko pise znanstv.istrazivacki rad
    Pa onda jos ko ce koga bolje skajlati, ko ce kome bolje spustiti, fiiino, u rukavicicama.
    Eto meni to ide na neku stvar
    Pardon maj frenč

    I odoh sad na vježbačice

  36. #186
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ja sam taman napravila kremsnite od domaceg mlijela 6 kn/l.

  37. #187
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    jesu domaća jaja
    i domaće brašno?
    a nadam se da si i sama radila lisnato
    od domaćeg brašna i maslaca

  38. #188
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Aj morate li svaku temu shebati
    Pa nemos pisati o ničemu da se ne stavi na razinu znanstveno istraživačkog rada
    Svaka čast onima koji imaju znanje i informacije, nek imaju
    Ja ocu lamentirat jel za mlijeko puno 6 kn i ako nije zasto nije i takoto
    Ja se pridružujem jer meni je.
    Mi u principu trošimo 2-3 litre mlijeka dnevno i kada se to pomnoži sa 30 dana, ono boli glava....
    500 kuna mjesečno za mlijeko je zbilja
    I sada će se naći pametnjakovići koji budu potegnuli paralelu sa cigaretama i kavama u kafićima...
    Odmah da kažem, u našoj kući se to ne prakticira.

  39. #189
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    jesu domaća jaja
    i domaće brašno?
    a nadam se da si i sama radila lisnato
    od domaćeg brašna i maslaca
    Trebao je ici nastavak. Gore ide sloj tucenog ducanskog vrhnja. Lisnato je naravno isto kupovno.
    Pa ne smijem pretjerivati s domacim stvarima

  40. #190

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Danka to nije poanta mog posta
    Poanta je da ponekad treba ne raditi iz svake teme "višu temu"
    Ono, pusti ljude da pišu na razini obične, svakodnevne razmjene informacije
    Eto samo toliko
    Mene ne smeta ničije znanje, dapače
    Ali me eto smeta da se na svakoj temi iskonstruira rasprava kao da netko pise znanstv.istrazivacki rad
    Pa onda jos ko ce koga bolje skajlati, ko ce kome bolje spustiti, fiiino, u rukavicicama.
    Eto meni to ide na neku stvar
    Pardon maj frenč
    Pa baš na ovoj temi jest bitno raščistiti to jesu li tzv. domaći proizvodi stvarno bolji od ne-domaćih, tj. onih iz industrijske proizvodnje, jer ako jesu, to opravdava to da su skuplji.

    Ovo za spuštanje u rukavicama (i bez) se slažem s tobom, ali to se događa bez obzira na temu i način kako se o čemu piše.

  41. #191
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mislim da prvo trebamo rascistiti sto je to domace. Jel to nesto sto se kupi od opg-a, bez obzira sto je prskano mozda i vise nego ono uvozno ili je domace samo ono sto je seljak uzgojio za sebe pa mu bilo viska i prodaje?

  42. #192
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A zašto bi OPG prskao, a seljak ne bi? Može biti baš suprotno.

    Ja recimo mislim da ljudi kad kažu domaće jaje,pile,misle na to da te životinje jedu drugačiju hranu od onih iz masovnog uzgoja. Domaće mlijeko je neobrađeno, čisto sumnjam da tu netko razmišlja o tome što je krava jela.
    Evo domaći sir (paški) je za mene onaj koji su ljudi u mom selu na moru radili doma, i to je definitivno nešto drugo od sira iz dućana. Ili recimo skuta, to se u dućanu uopće ne može kupiti.

  43. #193
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ja stvarno nemam problem platiti vise za domace tj. ekolosko.
    Samo ne mogu platiti ako nije razumno skuplje. npr. 30% vise nego u ducanu ( normalna cijena, ne vikend akcija) mi je razumna cijena ako je direktno od proizvodaca ako nema ( vecih) troskova prijevoza. Ako ima vecih troskova prijevoza tada cijena raste.
    ovih 30 % vise je cijena za redovite kupce, za povremene pretpstavljam da bi isla jos koji postotak vise.

    Blizina i jednostavnost nabave je takoder kljucna. Npr. godinama sam kupovala preko GSR-a direkno od ekoloskih proizvodaca. Ljudi su stvarno korektni sa cijenama i kvalitetom, ali jednostavno mi je postalo prekomplicirano odlaziti na dostave u prometnoj spici ( a mjesto dostave bas nije bilo blizu).
    i dalje kupujem tako, ali ne na redovitoj bazi.
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.03.2016. at 11:08

  44. #194
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto bi OPG prskao, a seljak ne bi? Može biti baš suprotno.

    Ja recimo mislim da ljudi kad kažu domaće jaje,pile,misle na to da te životinje jedu drugačiju hranu od onih iz masovnog uzgoja. Domaće mlijeko je neobrađeno, čisto sumnjam da tu netko razmišlja o tome što je krava jela.
    Evo domaći sir (paški) je za mene onaj koji su ljudi u mom selu na moru radili doma, i to je definitivno nešto drugo od sira iz dućana. Ili recimo skuta, to se u dućanu uopće ne može kupiti.
    Kad upadnes u te ekoloske/bio krugove shvatis vaznost cijelog ciklusa proizvodnje. Iako je meni to bilo jasno i prije jer su moji djedovi i bake bili proizvodaci ( i to ne samo za sebe , nego i za prodaju na veliko).
    Ali ono sto se meni dogodilo je da sam pocela previse razmisljati. I to me je u jednom trenutku pocelo uzasno opterecivati, pa sam to morala promjeniti. Jos sam na lijecenju. I nisam potpuno zdrava jer ne mogu kupiti zeleno lisanato povrce u ducanu, ali jabuke i krumpir mogu .

  45. #195
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Joj, ja sam još jako bolesna...

  46. #196
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je isto glavni problem nabava takve hrane, probala sam kupovati preko GSR-a, ali mi je to jednostavno previše komplicirano (što ti sirius najbolje znaš ), nemam mogućnosti svaki puta ići na te dostave.
    Inače sam bila oduševljena tim nabavama, posebno kvalitetom voća, jabuka, naranči itd.

    Meni povrće iz dućana jednostavno nije tako ukusno i kvalitetno kao kad kupim na placu, posebno od eko proizvođača, i to stvarno plaćam više nego što košta u dućanu. Nekad čak niti ne znam koliko plaćam jer MM ide na plac, a njemu ništa nije čudno, pa smo tako nedavno skužili da su nam malo veliki računi jer naši eko proizvođači špinat naplaćuju 50 kuna odmah smo se prebacili na neekološki špinat.

  47. #197
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Sada se pise o okusima povrca, a kaj ne vidite razliku domace/ uzgajano jaje. Onak peces jaje na oko pa ti se bjelanjak razleti po cijeloj tavi, a zutanjak ima neku, ne znam kak bi ju i opisala, narancastu boju.
    O biskvitu od domacih ili kupovnih jaja da ne pisem, pa niti o palacinkama.
    Na placu, mogu fulati, ali pri pripremi uvijek skuzim otkuda su dosla jaja odnosno koke

  48. #198
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam sigurna da postoji ogromna razlika,samo meni nije bitna jer nikad nisam koristila domaća jaja, a recimo domaće mlijeko ne mogu trošiti. Dakle, to je ono što ja baš hoću reći, razlika u okusu/kvaliteti definitivno i naravno da postoji (ali to ne znači da je jedna namirnica zdrava a druga nije).

  49. #199

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    sad vam falimo jel da

    :stareforumašice:

  50. #200
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sigurna da postoji ogromna razlika,samo meni nije bitna jer nikad nisam koristila domaća jaja, a recimo domaće mlijeko ne mogu trošiti. Dakle, to je ono što ja baš hoću reći, razlika u okusu/kvaliteti definitivno i naravno da postoji (ali to ne znači da je jedna namirnica zdrava a druga nije).
    Pa ja sam temu taki i shvatila - placas li vise za nesto sto ti je bolje, finije ili mislis zdravije, ili ne
    Pa valjda tako nekako svi radimo, nekaj ti je bitno a nekaj manje bitno. Nekaj mozes platiti a nekad kupujes samo jeftinije stvari

    Da okrenemo na ribu - cudim se kako neki placaju skupo uzgojenu ribu a jos uvijek po nizoj cijeni mogu dobiti dosta vrsta ( ne mislim samo na srdele) divlje ribe.

Stranica 4 od 16 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •