Stranica 9 od 16 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 758

Tema: svi bi jeli zdravo i fino, ali bi dali za domaća jaja kunu, a za domaće mlijeko 4..

  1. #401
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, isto kao što su svi, baš svi kolači u MNK preslatki i zapravo nejestivi.
    Grlo peče od pretkerane slatkoće.
    I to ne samo meni, već i mnogima s kojima sam razgovarala o tome, a dvoje su i stručnjaci u tom poslu.
    Ja sam amater i što se mene tiče uopće ni ne trebaju postojat slastičarne.
    Ne pamtim kad sam jela sladoled, a kolače kušam i to rijetko na domjencima ili žličicu ukradem mužu, kćeri ili prijateljici čisto znatiželje radi.
    Ja volim domaće, zagorske kolače. Gibanice i štrudle.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #402
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa dobar si ti amater ako si probala sve, baš sve kolače u MNK. Ja sam probala 3 vrste i ništa me nije peklo, dapače bilo mi je jako fino.

  3. #403
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ali su ti zato svi kod Vinceka gumeni i bezukusni?
    Hehe, ok.
    Ispada da si češće kod Vinceka nego u MNK
    Napisala sam da se družim s profićima tog posla i da, zamisli, kupili su od svake vrste po jedan i isprobavali smo.
    Isto i u drugim slastičarnama.
    Redovito se to radi.
    Tako se prati njihov rad.
    Zaboravih pohvalit Mlinar.
    Jako fini kolači, a bureci i kroasani savršeni.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #404
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    MNK mi je bio odličan, nedavno sam prvi put ušla otkada su izbacili mjesta za sjedenje i razočarala sam se. Baš su se pokvarili. Vincek je odavno umjetna katastrofa, Milenium i Orange isto nisu mnogo bolji - šteta, jer sam kao studentica uživala i u Vinceku i Mileniumu.

    Recimo, da sada želim pojesti desert u Zagrebu, najradije bih otišla u Mali bar kod Ane ili kod Bobana na predivnu meringue tortu ili crumble. Puno su im bolji deserti nego u svim tim slastičarnicama.

  5. #405
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Boban je imao dobar sladoled od crne čokolade.
    I oni korneti su fora i fini.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #406
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Boban je imao dobar sladoled od crne čokolade.
    I oni korneti su fora i fini.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jest, strava mu je sladoled, ali ga ne mogu puno pojesti (a ja sam tip koji u pmsu jede bijelu linoladu namazanu na petit keks). Baš su nekaki "puni", zasitni. Favorit mi je čokolada s bananom!
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 19.11.2016. at 21:12

  7. #407
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naravno da sam više puta bila kod Vinceka nego u MNK, Vincek postoji od kad pamtim, a MNK tek koju godinu. No, naravno da nisam probala sve kolače kod Vinceka, niti sam to napisala, nego je sve što sam probala zadnjih godina bilo loše, a napisala sam par stvari kojih se sjećam - kesten pire, bečke kremšnite, švarcvald torta, sladoled - to je ono što mi pada na pamet.

    MNK je imao prostor za sjedenje samo zato što je susjedni restoran prestao raditi, kad su otvorili isto nije bilo za sjedenje, nego samo za kupovanje kolača.
    Navodno će sad otvoriti negdje u centru, gdje će se moći i sjediti (pa ću nadmašiti broj posjeta Vinceku, ako potraje)

  8. #408
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Jest, strava mu je sladoled, ali ga ne mogu puno pojesti (a ja sam tip koji u pmsu jede bijelu linoladu namazanu na petit keks). Baš su nekaki "puni", zasitni. Favorit mi je čokolada s bananom!


    Strašno zasitni.
    Strašno!
    Rekao bi moj muž: pregusti


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #409
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    MNK mi je bio odličan, nedavno sam prvi put ušla otkada su izbacili mjesta za sjedenje i razočarala sam se. Baš su se pokvarili.
    Ček, pokvarili su im se kolači otkad su izbacili mjesta za sjedenje?!

  10. #410
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mima, napisala si na prethodnoj strani da je Vincek jako loš i sve ima umjetan okus.
    Ne seciraju mi se tvoji postovi i stvarno nije važno.
    Ali tak si napisala.
    Možda nesvjesno, možda ja krivo kopčam kad netko napiše da SVE ima umjetan okus.
    Ali, velim, nema veze.
    Začatale smo nepotrebno temu i ne bih više o Vinceku.
    Vincek ima dosta posla i bez nas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #411
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sve što sam probala, naravno. Ako mi u nekoj slastičarnici pet kolača koje probam ne valja, onda zaključujem da to mjesto ne valja. Teško da uopće postoji netko tko je probao baš sve kolače nekoj slastičarnici ili na primjer sva jela u nekom restoranu, pa svejedno ima nekakvo mišljenje o tim mjestima na temelju onog što je probao.
    Tako da jest, moguće je da postoji neki kolač u Vinceku koji nije umjetnog okusa, samo ja nisam naletila na njega.

  12. #412
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    Ček, pokvarili su im se kolači otkad su izbacili mjesta za sjedenje?!
    Ja sam prije nekoliko dana prvi put ušla tamo nakon dugo dugo vremena, ujedno i prvi put nakon što su izbacili taj dio za sjedenje. I nisu mi bili fini (kolači).

  13. #413
    Velena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Buduci da radim u laboratoriju susrecem se s ljudima iz razlicitih struka. Ovi na pesticidima kupuju u ducanu jer je to pod vecom kontrolom. Al tko ima nekog svog, jasno je sto je bolje.

    Ovi na bakterijama za slasticarne kimaju glavom, al nisam uspjela izvuci preporuku. Samo sam za Vinceka dobila info da su OK. Za druge ne znam.
    Ti se razumiješ u ovo oko salmonele? Čitam ovaj forum dugo i puno sam naučilaod svih cura tu, sad bi nekad i nekaj pitala pa sam se regala... Je li ovo zbilja ovako strašno kako se piše po novinama? Sad sve što testiraju, nađu salmonelu...
    Brinem se, ne znam kaj da mislim više, kaj da kupujem...

  14. #414
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    vincek ima katastrofalan ledeni vjetar, ako nešto mrzim to je biskvit u ledenom,
    ali ima je zato voćni s malinama
    millenium ima ok ledeni vjetar.

    nedavno sam prvi puta kupila tortu malom za rođendan,
    jer sam bila bolesna i nesposobna za peći.
    dakle, uzela sam je u cukeraju, naravno ledeni vjetar jer ga obožavamo.
    unutra sve super, divno, krasno,
    ali onaj šlag majkomojamila, sve živo je pokvario.
    na kraju nam se torta razvlačila danima,
    što se inače nikada ne događa, jer smo svi kolačomani.

  15. #415
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prije nekoliko dana prvi put ušla tamo nakon dugo dugo vremena, ujedno i prvi put nakon što su izbacili taj dio za sjedenje. I nisu mi bili fini (kolači).

  16. #416
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja sam napisala za Vincek da je pred par godina bio bakterioloski OK, al bih tamo uzela kolace samo da nekog ne uvrijedim. Jedan moj rodjak je znao kupiti razlicite kolace pa donijeti, a meni bude najgore sto se debljam od neceg sto mi ne valja. Eto to su situacije gdje progutam Vincekov kolač, inace cu neusporedivo radje pojesti komad friskog kruha.

  17. #417
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    vincek ima katastrofalan ledeni vjetar, ako nešto mrzim to je biskvit u ledenom,
    ali ima je zato voćni s malinama
    millenium ima ok ledeni vjetar.

    nedavno sam prvi puta kupila tortu malom za rođendan,
    jer sam bila bolesna i nesposobna za peći.
    dakle, uzela sam je u cukeraju, naravno ledeni vjetar jer ga obožavamo.
    unutra sve super, divno, krasno,
    ali onaj šlag majkomojamila, sve živo je pokvario.
    na kraju nam se torta razvlačila danima,
    što se inače nikada ne događa, jer smo svi kolačomani.


    Stavljaju biljni šlag jer je jeftinini i postojaniji, ima i kombinacija biljnog i slatkog vrhnja i to je dosta skuplje pa to rijetko koja slastičarnica koristi.
    Problem je što su kvalitetni sastojci skupi i da bi kolač bio ukusan i od kvalitetnih sastojaka, ne može koštat 10 kn, a ako košta 30 neće se prodavat pa onda vlasnici slastičarnica smanjuju kolače ili koriste manje kvalitetne sastojke.
    Što se tiče salmonele, mislim da za hranu proizvedenu u RH nema straha.
    Domaće meso, jaja i sl. proizvedeno po farmama se svakodnevno kontrolira.
    Problem je uvoz jer je nemoguće prekontrolirati svako jaje.
    Jeftina jaja iz Poljske su zapravo otpad pred istek roka i Pivac ih je kupio za siću. Poljaci sretni jer ne moraju zbrinjavat otpad, a Hrvati dobili stara jaja i salmonelu. Ništa čudno.
    Treba izbjegavati takvu kupovinu.
    Ima na placevima xl jaja po 11-12 kn od domaćih proizvođača. Ogromna jaja i fina.
    Sljedeći problem jest što mi nemamo zakonsku regulativu za npr smrznuto meso i onda Agrokor uvozi iz Argentine smrznutu govedinu isto pred istek roka jer kod njih je rok 5 godina.
    Smrznuti juneći but po jedan dolar.
    I onda tu taj isti but prodaje kao odležali but po 200 kn/kg ili smelje u ćevape i evo opet salmonele.
    A domaće govedine nema.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #418
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Sljedeći problem jest što mi nemamo zakonsku regulativu za npr smrznuto meso i onda Agrokor uvozi iz Argentine smrznutu govedinu isto pred istek roka jer kod njih je rok 5 godina.
    Smrznuti juneći but po jedan dolar.
    I onda tu taj isti but prodaje kao odležali but po 200 kn/kg ili smelje u ćevape i evo opet salmonele.
    A domaće govedine nema.
    Odlezali but ali fakat!

  19. #419
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Odlezali but ali fakat!


    Pa da, ne kužim kaj ti je smiješno?
    Drže ga u posebnoj vitrini po mjesec dana i onda obrežu ono trulo okolo, a preostalo meso prodaju kao vrhunsku delikatesu našim snobovima po 200 kn ili čak i više.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #420
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Po mesnicama nema govedine jer goveda ni ne dozive tu zrelost. Idu ranije na klanje. Mesari kazu da uopce ne dobiju govedinu za siroke mase.

  21. #421
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ima jedan recept i s krumpirom kao izgled i okus je kao pravi kesten pire smznem se kad to cujem
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.11.2016. at 14:21

  22. #422

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Zanimljiv mi je naslov teme.

    Samo ću kratko komentirati: da imamo više, plaćali bi mi i više Nažalost, ne može si svatko priuštit domaće, nije stvar škrtosti nego realnosti.

  23. #423
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Stvar je prioriteta.
    Ja kupujem svu odjeću osim donjeg veša u second handu, evo ove zime uspjela sam upiknuti i tople zimske čizme tamo za 70 kn.
    Ali hranu kupujem samo iz provjerenih izvora i dati ću trećinu love više za organsko, domaće, svježe.
    Meso jedemo jednom tjedno (ljeti i rjeđe), ali je to meso iz šume, s livade. Kad nemamo love za to, jedemo grah, leću itd.

    Stvar je i potpunog neshvaćanja što sve uključuje uzgoj hrane. Ljudi koji imaju svoj vrt nikad neće pomisliti da je 2 kn za glavicu češnjaka puno.
    Jeftina hrana je laž, kao i jeftina odjeća. Netko je negdje platio za taj proizvod, da li potplaćenim radom, uništenim okolišem ili nehumanim uvjetima života.
    Istina je da smo osiromašeni i ne možemo uvijek birati - ja prva. Ali jedna od rijetkih stvari koje još idu u prilog životu u hr, osim mora i planina jest to da ima za naći prave hrane, za relativno normalnu cijenu.

  24. #424
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ja sam se dovela u situaciju da hodam po placu, buljim u raštiku, napravim 3 kruga oko nje, ali ju ne kupim. i muža sam ubila u pojam isto, i on jučer došao s placa da ništa nije donio osim šunke od medvena.
    nemam ideju gdje bih za neke normalne novce mogla kupovati svježe sezonsko povrće.

  25. #425
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se dovela u situaciju da hodam po placu, buljim u raštiku, napravim 3 kruga oko nje, ali ju ne kupim. i muža sam ubila u pojam isto, i on jučer došao s placa da ništa nije donio osim šunke od medvena.
    nemam ideju gdje bih za neke normalne novce mogla kupovati svježe sezonsko povrće.
    Koliko je uopće cijena raštike sada? MM će sutra na plac, ali mi smo iz iste vreće...

  26. #426
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa na placu ima finih prokulica, čimulica, blitve, mladog kelja..meni je to sve jako fino, najbolje skuhano na lešo, s maslinovih i bijelim lukom.
    Raštiku nisam vidjela.

  27. #427
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    peterlin, napravim 3 kruga oko nje, ali ne upitam za cijenu

  28. #428
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa na placu ima finih prokulica, čimulica, blitve, mladog kelja..meni je to sve jako fino, najbolje skuhano na lešo, s maslinovih i bijelim lukom.
    Raštiku nisam vidjela.
    dijana, kad bih znala točno kod koga kupovati bez bojazni da taj krka pesticide bez mjere i bez osnovnih znanja oko toga, stalno bih kupovala kod njega.
    ovako sam se malo pogubila. vjerojatno ću se ubrzo povratiti i nastaviti kupovati na placu žmirečki jer sam prošli tjedan skuhala ledo smrznuti špinat koji sam bacila jer ima okus kartonske kutije.
    nitko ga u kući nije mogao jesti.
    ovo što priča rutvica... je, sve je stvar prioriteta, ali nama je hrana i bez toga ogromna stavka. ne znam kako bismo ju plaćali još i više.
    možda bi mi se isplatilo, dugoročno gledajući :D, da kupim neku zemlju pa počnem sama uzgajati :D

  29. #429
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Adio Mare, ima tema pa mozda ti pomogne .
    http://forum.roda.hr/threads/62496-K...ac#post2073649

    inace , godinama sam kupovala na placu.
    Pa onda godinama iskljucivo u GSR-u.
    Trenutno sam na lijecenju od prioriteta zdrave hrane.
    Neki dan sam nakon XX godina kupila blitvu u Trgovackom lancu cisto zbog lijecenja vlastite bolesti opsjednutosti zdravim izvorima hrane . Nije bas ukusna, ali sam prezivjela.

  30. #430
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Meni je otkriče slastičarnica Medenko u Samoboru, prefini sladoled i kolači od pravih, a ne umjetnih sastojaka.
    Kod njih je kuglica sladoleda 8 kn, no takve su cijene i na moru.

  31. #431
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Adio Mare, ima tema pa mozda ti pomogne .
    http://forum.roda.hr/threads/62496-K...ac#post2073649

    inace , godinama sam kupovala na placu.
    Pa onda godinama iskljucivo u GSR-u.
    Trenutno sam na lijecenju od prioriteta zdrave hrane.
    Neki dan sam nakon XX godina kupila blitvu u Trgovackom lancu cisto zbog lijecenja vlastite bolesti opsjednutosti zdravim izvorima hrane . Nije bas ukusna, ali sam prezivjela.

  32. #432
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Nije valjda da i na blitvu i čimule krkaju pesticide?

    Što je GSR?
    Posljednje uređivanje od Dijana : 13.01.2017. at 09:49

  33. #433
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Nije valjda da i na blitvu i čimule krkaju pesticide?

    Što je GSR?
    Grupe Solidarne Razmjene

    kupuju direktno od proizvodaca koji su eko/bio/supertruper.

  34. #434
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni se čini da se proizvođači i potrošači sve više organiziraju tako da se kupnja i prodaja obavljaju direktno - evo recimo GSR-ovi, pa ima dosta tih događanja tipa Malog placa gdje direktno dolaze proizvođači, evo kod mene na posli djeluje nešto kao GSR, imamo sve više i više proizvođača od kojih možemo naručivati hranu - i povrće, i jaja, i sir, i tjestenine, i gljive .. jedino što u takvu nabavku hrane treba uložiti vremena (koje ja nemam), a ponekad se dogodi i da stvari koje kupiš ne valjaju, a meni to onda ubije entuzijazam (recimo za Božić sam tako nabavila domaćeg dimljenog sira i sira sa začinima, i bio je toliko slan da sam sve morala baciti u smeće).

  35. #435
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    .. ali sam zato cijelu jesen kupovala domaće limune i mandarine na poslu, nabavila sam fenomenalne domaće lješnjake po 80 kuna, kupujem med, orahe ..

  36. #436
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je otkriče slastičarnica Medenko u Samoboru, prefini sladoled i kolači od pravih, a ne umjetnih sastojaka.
    Kod njih je kuglica sladoleda 8 kn, no takve su cijene i na moru.

    Ima ih sad i u Zagrebu, bolje reći, bilo je, jer su sad zatvorili - očito jer je gotova sezona sladoleda.

  37. #437
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Nije valjda da i na blitvu i čimule krkaju pesticide?

    Naravno da krkaju. Obilno.

  38. #438
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da krkaju. Obilno.
    Zapravo mi je pitanje bedasto...ne možeš znati. Nikad, osim ako ti sam ili netko tvoj u kojeg imaš povjerenja, ne uzgajaš.
    Ne možeš biti siguran ni za da ni za ne.

  39. #439
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Čuj, mi u vrtu uvijek imamo blitve. Ima fleke po listovima, rupe od puževa, lisne uši, smrzotine i sl.
    A na placu svi listovi savršeni. Za tako nešto moraš imat njivu blitve i brat svaki peti list. Kako da ne....

  40. #440
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Čuj, mi u vrtu uvijek imamo blitve. Ima fleke po listovima, rupe od puževa, lisne uši, smrzotine i sl.
    A na placu svi listovi savršeni. Za tako nešto moraš imat njivu blitve i brat svaki peti list. Kako da ne....
    da, i moja svekrva tako: mrva blitve, korijen peršina samo radi lista i do prošle godine raštika.
    malo nam je dvorište i nema tu neke količine da se najedeš, ali ima sreće od to malo živog zdravlja na planeti.

  41. #441
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma ja se time ne opterećujem. 43 godine jedem blitvu s pjace, ako se do sad nisam potrovala, a vjerujem da su sad opak strože kontrole, svijest o štetnosti i sl nego prije 30 godina. aj molim te, onda su ddt sipali, šta, zabranjen je tek krajem 80-tih :D

    uglavnom, sad su nam glavne namirnice kelj, karfiol, poriluk, blitva s ribom. kupus i kiseli kupus. cikorija. za mene - fino, zdravo :D, a cjenovno povoljno.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 13.01.2017. at 10:45

  42. #442
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Mi se hranimo otprilike kao cvijeta, i djecu sam navikla, i ne gunđaju.
    I isto mislim za plac. Jesam jedno vrijeme brijala na podrijetlo voća i povrća, i izvalila bogatstvo na "eko" proizvode, pa ništa zdravija nisam bila..

    Čuj, mi u vrtu uvijek imamo blitve. Ima fleke po listovima, rupe od puževa, lisne uši, smrzotine i sl.
    A viš, kod moje sveki na blitvi nema ni fleka ni rupa, a ne šprica ništa..(jer inače ne bi ni radila "bašču", kako je ona zove)..samo mi je predaleko nažalost.

  43. #443
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je povrće koje kupim na placu, a za koje smatram da je 'domaće' (dakle, kupujem ga ili od eko proizvođača, ili od onih koji nisu eko ali sami uzgajaju to povrće) u svakom slučaju ukusnije od povrća iz Konzuma.

    Evo, recimo već spomenuti karfiol kad je 'domaći' tj. sa placa mi je prefin, a iz dućana mi je grozan.

    No, ima i po dućanima finih stvari - recimo u Lidlu imaju super butternut bundexe.

  44. #444
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a onda očito joj se nisu baš naselili puževi
    kod nas ih ima nemilo, i to je stalna borba, često kažemo da se otimamo s njima za špinat. da nemam svoju blitvu, kupovala bih kod tete koja prodaje u trgovini pored mog posla, jer sam je više puta vidila da ko moji roditelji, čuči i skuplja ručno puževe nakon kiše.

    domaća brokula mi se više puta zgadila kad nisam skužila zavučene gusjenice dok nisu isplivale u teći, bljak

    spletom okolnosti, imam pristup dosta domaćoj hrani, al što nemam, kupim bez grižnje savjesti, ne razmišljam o zdravlju, samo o okusu.

  45. #445
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I meni je ukusnije domaće. Al ako nema, ne brine me. Kupim šta ima na placu. Ili kupim u Sparu neko bio povrće. Meni su bio jabuke koje se prodaju u Lidlu apsolutno prefine.
    Posljednje uređivanje od marta : 13.01.2017. at 11:18

  46. #446
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    dijana, daleko sam ti ja od toga da brijem isključivo na ručno skidanje nametnika, ali ne bih ni jela blitvu s većom količinom pesticida nego što moram.
    i mi smo se zadnjih 20 godina hranili ko cvijeta i hranit ćemo se, ko da imamo nekog izbora.

  47. #447
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kupim i ja sve, nekad naprosto nemam niti vremena nego kupiti u Lidlu ili Sparu.

  48. #448
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je ukusnije domaće. Al ako nema, ne brine me. Kupim šta ima na placu. Ili kupim u Sparu neko bio povrće. Meni su bio jabuke koje se prodaju u Lidlu apsolutno prefine.
    XD
    te jabuke iz lidla sam si ja odredila kao luksuz u ovoj trudnoći - nemam nekih cravinga, gadi mi se slatko, pa što uštedim na čokoladi, pecivima... potrošim na te jabuke :D ima i ukusnijih sorti, ali sad mi baš pašu te hrskave, blagog okusa...
    a svi se snalazimo kako možemo, gsr-i su promijenili situaciju definitivno - ja mogu sad dobiti u vg eko uzgoj koji je nerijetko jeftiniji nego konvencionalni npr u Konzumu (baš sam malo uspoređivala online cijene, a konzum mi je primjer groznog povrća koje baš i izgleda loše) - da, moram se izorganizirati da budem u točno vrijeme na točnom mjestu, ali vrijedi toga - snađem se, ponekad pokupi frendica, ponekad ja, ponekad baka... i fino jedemo
    inače, živim na selu i bila sam dosta aktivna u priči oko pokretanja gsr-ova prije kolko već godina i mogu reći da generalno nisu ljudi puno osvješteniji nego prije 30 godina - stari seljaci rade na isti način, a mladih ima malo, onih koji kuže spiku još manje. postoji jako uvjerenje da je samo zato jer je iz njihovog vrta dobro - iako su gnojili umjetnim gnojivom (nemaju više stoku), posipali pužomor i špricali kasnije.

    doduše, to je svijet u kojem živimo i vjerujem da naša tijela nalaze načine da se nose s nepredviđenim kemikalijama, da izbace štetno van - ne mislim da ćemo direktno umrijeti od pesticida na salati, ali nije stvar samo u tome - stvar je i u propadanju plodnog tla, a time i kvalitete hrane..u propadanju malih uzgajivača i na taj način još većem smanjivanju slobode izbora oko onoga što ćemo staviti u usta. priča je široka i duboka i mislim da je vrijedna vremena i pažnje.

  49. #449
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja dok sam kupovala na pazaru u splitu vodila sam se teorijom: što ruznije to bolje! Dakle mrkva mala i nekako krzljava, jabuke sa smedim flekama, lisnato povrce s rupama od puza..... Sad imamo svoj vrt i nesto vocki, a baka redovito sadi krumpire. Plus naše maslinovo ulje, rodak ribari, dobijemo ribu izravno s koče.... Prednosti zivota na moru u malom mjestu.

  50. #450
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    rutvice, mozes malo pojasniti kako funkcionira to s GSR-om? Prodaju odredjeni dan na odredjenim mjestima, link, kontakt...? Tnx!

Stranica 9 od 16 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •