Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 758

Tema: svi bi jeli zdravo i fino, ali bi dali za domaća jaja kunu, a za domaće mlijeko 4..

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno svi bi jeli zdravo i fino, ali bi dali za domaća jaja kunu, a za domaće mlijeko 4..

    već sam par dana ljuta jer ne mogu vjerovati kako se kontradiktorno ponašamo u ovoj našoj prekrasnoj zemlji..

    igrom slučaja imam svašta nešta domaće i gledam kaj se događa kad moji sa sela ponekad kad imaju viška ponude na prodaju jaja, meso, mlijeko..

    ekipa bi fino, zdravo, kaj je trčalo po travi i čeprkalo po dvorištu..jee
    ali bi domaća jaja najradije platili 1kn, domaće friško mlijeko max 4kn, a meso piceka ko u konzumu jel te?

    dodatno, nevjerojatno mi je da uz opći dojam da je (pre)skupo, moja ekipa iz grada (jer sam tu već desetljećima) bi naručivala ko u mesnici...

    da ne velim još, a to mi je najteže za gledati, da se tak lako dogodi da potencijalni kupci mojima sole pamet i imaju za komentirat da je cijena prevelika i da vele tipa "ja kupim domaće za puno jeftinije"; "pa ja kupim u mesnici po toliko.."


    a istovremeno se za toliko stvari uopće ne smatra da je skupo ili npr problematično čekati
    kutiju cigareta bez pardona svi plate 25 ili više kunića...
    u ribarnici se čeka kad dođe tuna i plati je se koliko već..(a koju nitko nije uzgajal niti prije toga obrađival zemlju..)
    jooj..


    jel to samo ja u ovoj priči vidim problem?!?
    kaj vi mislite?

    za ilustraciju kaj se dogodilo mojoj frendici zadnji put kad je prodavala mamine piliće
    mama uzgaja piliće domaće, sve po PS-u, i ima ih, ma zamislite samo (!), 2x godišnje
    nakon kaj je mjesecima slušala "kad bu bilo pilića?" kad buš imala pilića?" rezultat narudžbi bil je: "meni 1", "meni 2", "meni 1, ali nek bude u dijelovima"..
    32 komada je kupilo 17 kupaca!?! i većina je imala posebne narudžbe kak rastrančirano želi..
    jooj!

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, draga... mi smo razmaženi i stalno mislimo kak nam nije dovoljno dobro.

    Slažem se s tobom - svi bi domaće, a ne bi platili. Ali to je općenito stanje duha:

    - svi bi čisti okoliš, a nitko ne bi elektranu, smetlište ili spalionicu u svojoj županiji
    - svi bi socijalna prava, zdravstvenu skrb i adekvatno školstvo, a nitko ne bi platio porez
    - svi bi radili fini posao za veliku plaću, prodavali svoje usluge/robu/rad skupo, a tuđe kupovali jeftino

    Nastavi niz.

    Mene to zna zasmetati kod moje djece - cijela ta generacija misli da piceki i povrće rastu u dućanu ili kiosku na placu, da se može dobro živjeti od pisanja aplikacija za mobitele i slično. A stvarni svijet je negdje drugdje. Ljudima nedostaju temeljne vještine.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    u ribarnici se čeka kad dođe tuna i plati je se koliko već..(a koju nitko nije uzgajal niti prije toga obrađival zemlju..)
    jooj..
    jooj!
    A vidiš kako je ova tvoja rečenica ispala sebična i jednoumna
    Zar misliš da tune skaču iz mora u ribarnicu same? Itekako se treba pomučiti da ih se uzgoji u uzgajalištu, a da ne govorim kako ih je teško loviti na otvorenom moru, gdje je glava ribarima često u torbi, po ogromnim valovima, na malim brodovima.
    Da li si ikada gledala kako se love tune, na oceanu?
    Ili bar koliko vremena i truda je potrebno da se uzgoje u uzgajalištima.

    Vjerujem da si s pravom ljuta što se omalovažava rad tvojih roditelja i ostalih proizvođača hrane ( pogotovo što ju i sama proizvodim i znam kako je to), ali nemaš pravo omalovažavati trud drugih. Ja sam s mora

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Skroz se slažem, osim u dijelu s tunom.

    Nabavljam domaće proizvode, kad god mogu, ali mi nikad nije palo na pamet reći da je 2 kn puno za jaje ili 8 kn za litru mlijeka.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    mama pticica potpuno te razumijem. svekrva ima ponesto domaceg i imali smo isto tako bezobraznih ljudi. ali ti su tada i zadnji put kupovali.
    Jer Bogu hvala vise ima onih koji cijene trud

    zadnja situacija s jajima: stalni kupac vraca kutije uz obrazlozenje da su jaja premala. naravno, budu veca, budu manja... al kad su velika nitko se nezali.
    Posljednje uređivanje od majola : 10.03.2016. at 11:51

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mene uopce ne cudi da bi ekipa narucivala kao u mesnici. Kako bi drugacije narucivala kad je na trancirano navikla?!
    Nema vise svinjskih polovica preko sindikata , niti kolinja.
    Sto se tice jaja i mlijeka...
    Ne ocekujem da jaja budu kunu u zimskoj sezoni kad ih nema. Ali da mi netko naplacuje 2+ kune u sezoni kad ih ima puno , bez troskova transporta i poreza . To je stvarno previse.

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    domaća jaja zimi plaćam 2 kn/kom, ostalo vrijeme 1,5 kn - i to mi nije puno
    Domaće mlijeko (ipak razrijeđeno vodom ) 6kn/l

    kupim ponekad i domaće pile ili patku - ne znam po kojoj cijeni - a i isto ne bude baš svaki put "domaće"

    Između tune i srdele, biram srdelu

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zanimljivo, sa pozicije kupca imam baš suprotan osjećaj, da su ljudi spremni platiti više za domaće.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo, sa pozicije kupca imam baš suprotan osjećaj, da su ljudi spremni platiti više za domaće.
    I ja isto. Ali vjerojatno ljudi bas na selu imaju drugacije mogucnosti placanja pa se po njima ravnaju.
    Vjerojatno misle ako susjed prodaje Dukatu mlijeko za 3 kn po litri i vidi novac za 60 dana, zasto njemu ne bi prodao za 4 kune ( te dobio novac odmah).

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    evo ti odgovor iz mojih cipela-ljudi nemaju novaca.
    pa bakice na placu, koje se kunu da imaju domaća jaja, 90% ih nema-znam kako ih nabavljaju...pa se više ni stvarno domaćima ne vjeruje...
    za piceke treba mjesta i sasvim je normalno da se kupuje komad/dva i da se traži rastrančirano.

    i ne kupujem ni tunu ni cigarete-i tvoj post mi ne zvuči baš lijepo. jer sam se na domaće opekla. podosta. od nadebljalih piceka, preko jabuka koje su, ipak, špricane-a dijete alergičar...ponekad treba bacit pogled i na drugu stranu medalje.

  11. #11
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Teška tema.
    Mislim da ljudi sa sela( a ja sam sa sela, ne trebaju pretjerivati s tim cijenama) fakat je za domaće jaje previše 2kn ili za kilu čvaraka 100-150 kn. hallooo!!
    Hranili smo pese i mačke čvarcima a sad im stavili takvu cijenu da ti mozak stane!!
    Nema mi to veze s pameću!! Normalno da je domaće neusporedivo kvalitetnije i zdravije al nije i zato 100% skuplje!!

    Ljudi ti uzimaju manje pilića jer je kriza!! pokušavaju razvuć novce od plaće do plaće, pokušavaju preživiti!!
    Zato se ipak odluče za velike dućane( a ne za domaće proizvode) i akcije da mogu skrpat mjesec.

    Kod meme je tako , nažalost gleda se svaka kuna!!

  12. #12
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    meni je vazno kako ti domaci ne samo uzgajaju, nego i posluju. ako neko ima za sebe pa preko poznatih ili rodbine prodaje viskove, to mi nije za visu cijenu, cak ni za istu kao u ducanu. jer on nema apsolutno nikakvih dodatnih troskova ni rizika. ako znam da se neko samo time bavi, onda mi je ok platiti i vise samo da covjek opstane jer to nije nimalo lako.

    ali se slazem da danas ne postoji svijest o tome da treba podrzavati domacu proizvodnju, da treba ipak paziti na kvalitetu i porijeklo proizvoda. ali to je tako, ljudi su slijepi i ignorantni, konzumerizam je danasnja religija.

  13. #13
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mislim da bi trebala biti drugačija cijena ako se uzima na selu, tj kod uzgajivača na dvorištu (jeftinije) i ako uzgajivač vozi do grada. U gradu gradske cijene, a na selu - seoske. Ja na selu plaćam 1 kn jaje, ima jedna susjeda što prodaje po 1,50 kn, kupim i od nje, ako druge nemaju. Ali svi u selu komentiraju da kako može tako skupo prodavati. Meni je ok. Zimi kupujem kod Veronike po 2 kn. I to mi je OK. Nikad nisam kupovala na placu od kumica. Ne vjerujem im.

    Piceke isto tako kupujem na selu, 25 kn/kg. Mislim da je to skuplje nego u gradu i po dućanima, iako dobijem piceke u komadu, ja ih trančiram. Uzimam minimalno po 10 komada i u škrinju. Kupujem još dosta toga, jariće, kozliće, povrće koje sama ne stignem uzgojiti. I sve po većim cijenama nego u dućanima. Ali ja znam od koga i što kupujem. Nikad nisam dovodila u pitanje cijenu koji čovjek stavi za svoj proizvod, niti komentirala. To je cijena. Ako neću, ne moram kupiti.

    Razumijem da ljudi nemaju novaca, ali svatko može istrančirati pile. Drugi problem je što seljak nije poslovni čovjek, a da je, rekao bi: do 5 piceka cijena je ova, iznad 5 je ova, trančiranje 10 kn. Pa da vidiš kako bi se svi skupili i kupili odjednom od mame ptičice i sami sebi trančirali. Svi sretni. A ovo s vraćanjem jaja je bezobrazno. Jel plati duplo ako je dupli žumanjak?

  14. #14
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    meni je vazno kako ti domaci ne samo uzgajaju, nego i posluju. ako neko ima za sebe pa preko poznatih ili rodbine prodaje viskove, to mi nije za visu cijenu, cak ni za istu kao u ducanu. jer on nema apsolutno nikakvih dodatnih troskova ni rizika. ako znam da se neko samo time bavi, onda mi je ok platiti i vise samo da covjek opstane jer to nije nimalo lako.

    .
    ja se s ovim slažem. i nervira me kad prodaju litru maslinovog, bez ambalaže, bez etikete, bez transporta i bez poreza po 100 kn.
    nije mi problem platiti više od opg-a, čak podržavam i one dostave do kućnog praga koje su prilično skupe, samo da opstanu, al od ovih koji prodaju kao svoje, na crno - je. neki dan kolega od mma prodaje svoje domaće kobasice za 120 kn kilo. ma daj. ne bi da su od zlata.

  15. #15
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    meni je vazno kako ti domaci ne samo uzgajaju, nego i posluju. ako neko ima za sebe pa preko poznatih ili rodbine prodaje viskove, to mi nije za visu cijenu, cak ni za istu kao u ducanu. jer on nema apsolutno nikakvih dodatnih troskova ni rizika. ako znam da se neko samo time bavi, onda mi je ok platiti i vise samo da covjek opstane jer to nije nimalo lako.
    ja imam skroz drugu logiku: ako je višak, znači da je radio za sebe i nije prskao. Tu plaćam više. Ako je proizveo za prodaju, onda je sigurno prskao (osim ako je registriran za eko proizvodnju) i ne bih platila više nego je u dućanu.

    Hoću reći, meni je bitna kvaliteta tog proizvoda, a ne računica proizvođača. Tko sam ja da gledam u njegov novčanik. Ni ja ne želim da drugi gledaju u moj.
    Posljednje uređivanje od bella77 : 10.03.2016. at 13:31

  16. #16
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Razumijem da ljudi nemaju novaca, ali svatko može istrančirati pile.
    ja se ne slažem s ovim . dobro da ga ne prodaju tako da ga moraš po dvorištu loviti, samo zato jer je domaće.
    pa onaj tko nije poslovni čovjek, taj se ne bavi prodajom. uzgaja za sebe, za obitelj i prijatelje, proda tu i tamo poznatima, i to je to.

    a ovo s jajima isto, ne razumijem zašto kupac ne bi smio očekivati sortiranje jaja po veličini, i drugačiju cijenu za manja jaja

  17. #17
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    pa zato jer ne kupuje u dućanu, nego od seljaka koji nema sortirnicu za jaja. Jednostavno je drugačije. Ima što ima.

    No, naravno, sve je predmet ponude i potražnje. Tamo gdje ima više seljaka od potencijalnih kupaca, kupci će izvoljevati. Gdje nije tako, seljak će gledati kako je njemu lakše...
    i da, jel netko plaća duplo ako je dupli žumanjak?

    I kod Veronike su sva jaja po 2 kn. Meni je to ok, otvorim kutiju, pogledam i ako sam zadovoljna kupim, ako nisam - ne.
    Posljednje uređivanje od bella77 : 10.03.2016. at 13:35

  18. #18
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja mislim da je domaće obično debelo precijenjeno, skoro uvijek iz druge/treće ruke i još te dočekuju kao da oni tebi rade uslugu (prvi post je prilično na tragu tog stava)... pa kupujem u dućanu.

  19. #19
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Piceke isto tako kupujem na selu, 25 kn/kg. Mislim da je to skuplje nego u gradu i po dućanima, iako dobijem piceke u komadu, ja ih trančiram. Uzimam minimalno po 10 komada i u škrinju. Kupujem još dosta toga, jariće, kozliće, povrće koje sama ne stignem uzgojiti. I sve po većim cijenama nego u dućanima. Ali ja znam od koga i što kupujem. Nikad nisam dovodila u pitanje cijenu koji čovjek stavi za svoj proizvod, niti komentirala. To je cijena. Ako neću, ne moram kupiti.
    isto, minimalno 10, pa u škrinju.
    a što se tiče trančiranja meni se jednom sami ponudili, pa reko' ajd. mogu vam reći da ne znaju to svi. na krilcima nije bilo ni one mrve mesa što obično bude, batake isto nekako skusilo da nismo znali šta bismo s tim.
    od tada nikad više. sami si otkoštimo prsa i sredimo si sve po želji.

  20. #20
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ja obozavam domace mlijeko. Kupila nedavno na placu od nepoznate osobe litru i pol u boci od jamnice. Kad je rekla 20 kn skoro sam na guzicu opala. Vidjela gospoda da sam van sebe pa mi pocela objasnjavati da je to domace. OK je. al nije ni spakirano kak spada, nit mozda skladisteno , niti je porez ikakav placen......
    bezveze.

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja ne bih kupila mlijeko u boci od Jamnice. Jedino da si sama u to ulijem na mlijekomatu.
    Inače potpisujem bellu, kupujem svašta po raznim cijenama. Jer mi tako odgovara. Nemam problema s tm da platim više nešto što mislim da vrijedi više.

  22. #22
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja stalno kupujem mlijeko u boci od jamnice i od Cole
    u dućanu kupujem mlijeko samo kada nemam vremena otići po onu u Jamnici i Coli

  23. #23
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    i ja sam htjela potpisati bellu i lijepo sam izdvojila citat, ali me ubila pomisao na trančiranje pa dok sam to opisala...
    da, ako mislim da vrijedi platim više, ako ne, okrenem se i odem. ne ispitujem je li mu višak pa prodaje, ili je za prodaju uzgajao.
    domaće pile mi je zakon i vrijedi svake kune.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ja cijele godine kuoim jaja po 1.5 jer žena tak prodaje svojim muprerijama, mlijeko je 6 kn u dobi se kožica gratis kod kuhanja, piliče ne kupujem već godinu dana nikakva

  25. #25
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    juha od domaćeg piceka ili koke - neprocjenjivo

    ja ne znam rastrančirati pile - kad kupim domaće, pečem ga cijelog

    ali znam očistiti ribu, a nisam s mora neg iz unutrašnjosti
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 10.03.2016. at 14:09

  26. #26
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    trančiranje:

    https://www.youtube.com/watch?v=GSvzRyu2h5g
    (iako sumnjam da bi ovaj dio s lomljenjem prsa išao kod domaćih...

    Inače, ja od 1 piceka imam 2 ručka + juha: jedan dan prsa (pohanci, na kineski, u saftu s prilogom, tortilje...), drugi dan batci, krilca + kupim 2 bataka. Juha od leđa, vrata, prsne kosti, iznutrica i nogica.

  27. #27
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Slažem se s tobom. Ja ću uvijek više platiti ako hoću nešto domaće. Ali onaj dio s ribom što si napisala mi nije jasan. Ne znaš kako se lovi riba? MM je ribar ali više za kućne potrebe i gadan je to posao. A naš prijatelj radi na velikoj ribarici (di se lovi sve i svašta, između ostalog i tune). To je krvav posao di nema mjesta ni spavanju, ni toplini, ni ljudskim uvjetima. A da nebi ispalo da država podržava naše ribare, samo ću ti reći da je EU napravila sve da i to propadne. Pa ti vidi kolika je realna cijena tune ili druge jadranske ribe.

  28. #28
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja razumijem da te to nervira, ali nebi trebalo toliko. Mislim, ljudi ne znaju koliko truda i volje i rada i ne znam, znanja treba za nešto što sami ne rade, pa često znaju podcjenjivati.

    Evo, npr. ja sam računovođa i definitivno mogu reći da je to jedna od najpodcjenjenijih profesija danas. Većina poduzetnika to smatra nužnim zlom, nečim što nebi nikada imali da ne moraju po zakonu i nešto što svi tvrde da bi mogli i sami samo da imaju vremena i naravno svaka kuna je preskupo plaćena. I svakodnevno se susrećemo s takvim komentarima, osim kad porezna pokuca na vrata, onda smo im najvrijednije što imaju.

    Često kupujem domaće, ako mogu platiti i ako mi vrijedi platim. Neke stvari su stvarno prenapuhane cijenom i nemaju osnovu za takvu cijenu, ali onda to ne kupujem, ali mi ne pada napamet nekome soliti pamet ili omalovažavati. Svaka roba ima svog kupca.

  29. #29
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I ja kad god mogu nabavim sa sela i domaće. Spremna sam i platiti više, ali da znam otkud je i što jedem. Pa sam svašta o trančiranju i naučila, sjećam se sebe s prvom gromadom mesa i tupim nožem, nisam znala gdje udaram i bilo mi je da sjednem i plačem.

  30. #30
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mi smo nedavno kupili pola teleta. Domaćeg, naravno. Ja ne znam ništa o teletini i dijelovima mesa. Pa smo izrezali kako smo znali i umjeli. Potrpali u vrećice i zaledili. Neki dan sam odledila komad da radim na varivo s keljom. Tek kad sam komad počela rezati na kockice, skužila sam da se radi o bifteku. I štaš sad. Kelj s biftekom na varivo.
    A da sam imala nekoga da mi istrančira to tele, platila bih.

  31. #31
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mlijeko je 6 kn u dobi se kožica gratis kod kuhanja
    i što s njom radiš?

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Pojedem je ak stignemprije klinaca, kozica je na mlijeku

  33. #33
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    uf, to su mi traume iz djetinjstva. škorup na mlijeku

  34. #34
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Uvijek sam se čudila kako to netko može pojesti... a sad mi fino, prefino!

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ja stalno kupujem mlijeko u boci od jamnice i od Cole
    u dućanu kupujem mlijeko samo kada nemam vremena otići po onu u Jamnici i Coli
    moje je pakirano u flase od donata mg, prije je bila cola

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    naravno da se dupli zumanjak neplaca duplo. niti kad je puna kutija samo velikih jaja. vazda je ista cijena.
    ne sortiraju se jaja jer ih nema previse, prodavali smo samo toj jednoj osobi kad bi ih mi sami imali viska, sto nije vazda
    od tad sami trosimo sve. ta ista osoba je vratila sir koji je svima drugima bio ok.
    znamo da je do osobe.
    svi ostali znaju da je sve 100% domace i nemozemo (odnosno svekrva ) osvojiti neke stvari proizvoditi. da napomenem: ne proizvodi se na veliko nego na malo, njoj je gust i zabava

    kad bi ja kupovala domace, morala bi isto tako znati odakle tocno dolazi i bit uvjerena da je 100% domace i platila bi bez problema vise.
    na placu ne bi platila vise za "domace"

    kod nas je jednom covjek na placu prodavao maslinovo ulje pod domace, kupljeno u lidlu. odvratno

  37. #37
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja kupujem domace kad uspijem.
    Meso, ako je trancirano, je malo skuplje nego cijelo pile, purica , kokica.. I meni je ok platiti malo vise i samo potrpati u zamrzivac, jednom sam se zeznula i narucila pola purice, donesla sam to doma , bacila na stol i onda smo mm i ja gledali u to. Na kraju sam tako stavila u frizider ( imamo onaj veliki americki) i drugi dan neksko izrezala, nije to za mene. Bolje platiti par kn vise.

    A domaca jaja su kod mene 1,5kn cijelu godinu.
    Litra domaceg mlijeka 5-8 kn, ovisi od koga se uzme.

  38. #38
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mm je jedne godine u dolini Neretve kupio sirup od mandarina. Sav sretan dodje doma ( zna da je volim domace stvari) kad ono - u boci sirup iz ducana! Samo prepakiran.

  39. #39
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    i što s njom radiš?
    nju kod nas jede MM

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Mm je jedne godine u dolini Neretve kupio sirup od mandarina. Sav sretan dodje doma ( zna da je volim domace stvari) kad ono - u boci sirup iz ducana! Samo prepakiran.
    ma daj - tam se fakat ništa ne smije kupovati - to je sam za turiste, a i cijene su im paprene

    ja npr na moru paradajz plaćam 10 ili 15 kn/kg. žene ga tak cijene i još se moram dići rano ujutro jer odmah nestane - a paradajz je prefin. U Zagrebu nikada ne plaćam tak skupo, a niti mogu dobiti tak fini paradajz. Zguštamo se na moru

  41. #41
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Dalmatinski paradajz je poseban ali ne 5* posebniji od domaćeg slavonskog.
    Ja imam divan eko paradajz, starinske sorte, tretiran samo domaćim pripravcima. Imam ga svake godine previše i dijelim okolo.
    Svake godine maštam kako bi mogla kuhati sos, pinđur i sl, od tih svojih domaćih plodova.
    No niti znam kome bih prodala a niti koliko bi naplatila, tako da punim kese prijateljima
    A za druge proizvode, u Slavoniji čak ide jeftinije nego u dućanu. Jaja po kunu, pilići po istoj cijeni, patke isto tako...

  42. #42
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ma daj - tam se fakat ništa ne smije kupovati - to je sam za turiste, a i cijene su im paprene

    ja npr na moru paradajz plaćam 10 ili 15 kn/kg. žene ga tak cijene i još se moram dići rano ujutro jer odmah nestane - a paradajz je prefin. U Zagrebu nikada ne plaćam tak skupo, a niti mogu dobiti tak fini paradajz. Zguštamo se na moru
    Kod nas u sezoni po 3 kn jer ga ima na bacanje. Di ti to ljetuješ?

  43. #43
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo nedavno kupili pola teleta. Domaćeg, naravno. Ja ne znam ništa o teletini i dijelovima mesa. Pa smo izrezali kako smo znali i umjeli. Potrpali u vrećice i zaledili. Neki dan sam odledila komad da radim na varivo s keljom. Tek kad sam komad počela rezati na kockice, skužila sam da se radi o bifteku. I štaš sad. Kelj s biftekom na varivo.
    A da sam imala nekoga da mi istrančira to tele, platila bih.
    jesi luda?
    pa šta nisi napravila fondue?

  44. #44
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas u sezoni po 3 kn jer ga ima na bacanje. Di ti to ljetuješ?
    na Korčuli ok, ak bum išla do Zadra, nabavi mi taj po 3 kn. A mogu platiti i poštarinu, pa mi ga pošalji

  45. #45
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas u sezoni po 3 kn jer ga ima na bacanje. Di ti to ljetuješ?
    100 km južnije, kolovoz 10 kn kg. Tikvice 2,5 kn komad (kod mene 2kn kilogram)

  46. #46
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas u sezoni po 3 kn jer ga ima na bacanje. Di ti to ljetuješ?
    ja sam ti blizu zadnjih 8 godina pa nikad po 3 kn nismo kupovali. morala bih pitati muža sjeća li on.

  47. #47
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Dalmatinski paradajz je poseban ali ne 5* posebniji od domaćeg slavonskog.
    Ja imam divan eko paradajz, starinske sorte, tretiran samo domaćim pripravcima. Imam ga svake godine previše i dijelim okolo.
    Svake godine maštam kako bi mogla kuhati sos, pinđur i sl, od tih svojih domaćih plodova.
    No niti znam kome bih prodala a niti koliko bi naplatila, tako da punim kese prijateljima
    A za druge proizvode, u Slavoniji čak ide jeftinije nego u dućanu. Jaja po kunu, pilići po istoj cijeni, patke isto tako...
    ajd ove godine od tog viška paradajza, napravim ti šalšu (tj. ne ja, nego mm, on kuha), pa dijelimo po pola

  48. #48
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    na Korčuli ok, ak bum išla do Zadra, nabavi mi taj po 3 kn. A mogu platiti i poštarinu, pa mi ga pošalji
    Moji su prodavali prije na Korčuli, dok nisu preprodavači sve istisnuli. Prvo bi prodali sve domaće što su donijeli od doma, pa donosili iz Metkovića drugu turu, jer bi se inaće kupci bunili. Pod domaće kupili,pod domaće izjeli.

  49. #49
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    ajd ove godine od tog viška paradajza, napravim ti šalšu (tj. ne ja, nego mm, on kuha), pa dijelimo po pola
    ide meni i šalša ali iz moji usta i tipkovnice će izići samo paradajz sos.
    Pod domaće kupili,pod domaće izjeli.

  50. #50
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    potato potejto

    htjedoh reći, ako ne stigneš ili nemaš gdje ili imaš prevelike količine, nudim svog muža za kuhanje, a produkt dijelimo po pola

Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •