Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 107

Tema: Zlostavljanje u vezi/braku - otvoreno ili suptilno

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    37

    Početno Zlostavljanje u vezi/braku - otvoreno ili suptilno

    Prije svega mislim na verbalno, emocionalno....nisma u braku, ali sam u vezi. I znam da nije baš "roda" tema, ali eto, ako admin dozvoli neka ostane, zanimaju me iskustva žena/majki koje sigurno imaju i puno iskustva u vezama....Neću nešto puno duljiti, samo ću ispričati dva događaja zbog kojih se dvoumim da li da ostavim partnera ili mu išta kažem ili ne znam što.

    Nismo dugo zajedno, pola godine.
    Zadnjih mjesec-dva mi se par puta dogodilo da sam se osjećala užasno u njegovoj blizini. Sjećam se prvog puta kao da je bila prva "pljuska". Buudći da pomalo sumnjam da je riječ o manipulatoru, pričali smo o tome kako skoro ništa nije bilo od nas, jer se on meni na prvu nimalo nije sviđao. I kažem ja njemu "ali, onda si ti meni odlučio kuhati jer si pomislio da ako išta, onda će jedna debeljuca pasti na moje špagete bolonjez i moju novo uređenu vikendicu.". Njegov odgovor na to je bio "sad već sereš, bezobrazna si". Ja sam ostala paf. Jer nisam nikada nikome rekla nešto takvo, a kamoli da je meni koji partner rekao nešto takvo. Probala sam se staviti u njegove cipele i kako bi ja reagirala da je on mene optužio za ono što sam ja njemu rekla. I zbilja bi moja reakcija bila sasvim drugačija. Ja bi izjavila nešto u humorističnom smislu ili sasvim ozbiljno izjavila da sam samo htjela pokazati da znam i kuhati i da i ja volim jesti i da sam ga dovela u vikendicu da budemo na miru i slično...nikako ne bi nekome rekla da "sere".

    Ok, to je prošlo. No, neki dan se dogodilo da smo bili zajedno u shoppingu, na njegovo inzistiranje da mi kupi nešto što mi zbilja treba, nema sad veze što. Dakle, sam se ponudio, nisam ja ni na koji način pokušavala izmanipulirati to od njega. Prvo je počelo sa tim da mi je kao tobože "dobornamjerno" sugerirao da kupimo one najjeftinije stvari, jer su eto, slučajno te i najbolje. Nisu, vidjela sam odmah da je kvaliteta takva da ću morati uskoro ponovo kupovati sama novo i nešto bolje, da duže drži. Ali nisam ga htjela uvrijediti, pa sam pristala i pravila se kak mi je super to što je platio. (naime, ima on novaca, ali ima neke druge prioritete, pa mu je recimo dati 30eura za ručak ništa ili za neko najskuplje piće prijatelju, ali za "stvari" koje bi trebale trajati MENI ne bi dao toliko)
    Ponavljam - ja NE očekujem da mi se išta kupuje, sam se ponudio, a ja sam pristala jer tek počinjem raditi i nemam trenutno za to nešto, a zbilja mi je potrebno. Da mi on nije kupio, skupili bi moji doma lovu za to, pa bi bilo.
    Gdje sma stala...aha, da, prvo se u trgovini ponašao kako bi rekla..."ovo ti je najbolje, daj zovi trgovca da ti uzme sa police ili si uzmi sama" (radi se o nečem teškom)...što sam i učinila, ovo drugo. Onda puna blagajna, treba to nešto podignuti da trgovac može očitati kod, on onako pred svima "no, Osebujna, kaj čekaš, podigni to!"...pa onda nisam dobro podigla, sve on mene mora učiti. E tu sam već bila nervozna, pa su mi se ruke počele tresti ko da sam na ispitu. Što je rezultiralo time da sam napravila x gafova u restoranu. Jedan između njih je da sam na krivi način nešto radila (što jesam zbilja), ali on umjesto da se nasmije i pokaže mi kako (što bi ja napravila), samo je govorio "Osebujna, pa šta radiš?! Pa ne tako!!!" I ponavljao to, a ja sam na kraju od sičlne neugode i treme i razbila tanjur....pao mi.

    E sad, jasno da je ovo moja perspektiva, i da će mnoge možda i pomisliti "isuse bože, jesi osjetljiva!".

    Slobodno napišite ako tako mislite. Slobodno napišite štogod mislite. Jer ja sad razmišljam da li da porazgovaram s njim ili ga samo ostavim - mislim, meni njegov način nije prihvatljiv, a opet, što sad, da mu kažem da se promijeni? Ljudi se ne mijenjaju u takvom smislu, nema to svrhe.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Nemam pojma da li je on manipulator ili ne.
    Bojim se da ti to nitko na osnovu jednog posta ne moze reci.
    Zaista se ne mogu uzivjeti u tvoju situaciju jer nikad ( ali apsolutno nikad ) nisam ovisila o financijama partnera da bih morala ici sa njim u trgovinu i kupovati stvari za sebe ( za njegov novac).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    37

    Početno

    Pa ustvari nije do tog "kupovanja", samo sam dala primjer...stvar je u ponašanju, da li je to ok nekome reći da sere, da je bezobrazan - da, zaboravila sam napisati da sam jučer to dobila u nekoliko navrata jer je on bio gladan, ja ne, pa sam tako i rekla. Pa mi je objasnio da, budući da imam više kila od njega, a on je gladan, ne može nikako biti da ja nisam i "nek ne serem i glumatam"....

    Možda sam pogriješila što sam otvorila temu, sad se osjećam manje vrijedno nekako. (ovo nije u uvrijeđenom tonu, nego onak, zbilja, trebala bi u svojim godinama NE se dovoditi u situaciju kakvu opisuješ, da mi netko nešto kupuje preko "ku***", a ja na to pristajem, umjesto da se sama brinem o tome)
    Posljednje uređivanje od osebujna : 13.03.2016. at 11:28

  4. #4
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    slažem se sa sirius, ne možemo znati, al mene je taj tvoj, ovako preko tvog posta, naživcirao do kraja. ja bih ga ostavila. šta se ti imaš trest radi njega, na početku veze, kad bi trebalo biti naj haj, aj molim te.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 13.03.2016. at 11:32

  5. #5
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    i zašto ti ne bi kupio nešto, ako on ima novaca, a ti nemaš?

  6. #6
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Sirius je u pravu. Ne moze ti nitko reci da li je manipulator ili nije na temelju jednog posta. Ali ono sto ti ja mogu reci iz svojih cipela jest:
    Nitko te nema pravo procjenjivati na temelju tvojih kilograma, niti ti govoriti kada si gladna ili nisi. Ovo sto opisujes prelazi granice dobre namjere.
    Ok je tako se razgovarati ako je to vas nacin razgovora, jedino u tom slucaju. Ukoliko ti stvara neugodu onda nije.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Pa naravno da moze ( i treba ) kupiti ako ima novaca.
    Ali ja se uopce ne mogu zamisliti u situaciji da moram zicati.
    tj. mogu se zamisliti u situaciji da zicam, ali ne bih 5 minuta podnosila stav da se ponasa ko prema nedoraslom djetetu.
    jedino sto taj stav dobijes nakon sto ne ovisis o tudim finacijama . Neki ga maju i prirodno, ali u pravilu se stekne sa neovisnosti o partneru.
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.03.2016. at 11:45

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da ti dečko s kojim si u vezi ne treba kupovati stvari, koliko god ti trebale, niti je tvoj problem kako dečko s kojim si u vezi troši svoje novce. A mislim i to da ako si uz nekog dečka nervozna i imaš tremu jer te on procjenjuje i kritizira, onda to nije zdrava i dobra veza.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ja MM ( a i on meni) kazemo povremeno " ne seri!", ali ja se ( sigurno niti on) ne tresemo zbog toga , niti smo u strahu.
    Ali u friskoj vezi se ocekuje vise takta.
    koliko ste vi u vezi ? I koliko godina imate?

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    I kakvi su to , molim te , gafovi u restoranu?!
    Ne idem bas po restoranima, pogotovo ne nekim gdje mozes gafove raditi pa me zanima.
    Ko da smo u fimu " Zgodna zena" pa si uzela krivi pribor za -puž.
    U restorane ides da netko drugi kuha za tebe i da jedes bez stresa.
    Ici na mjesta gdje ti nije ugodno, sa osobom kojom ti nije ugodno...u tom slucaju bolje se drzati čevapa i pizze koji se mogu jesti rukama.

  11. #11
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    pise da su zajedno pola godine. nakon pola godine veze ti se treses od njegovog ponasanja prema tebi i on te omalovazava... sta ce biti za godinu, dvije.... sad je pravo vrijeme da se ostavis toga.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    mi se doma po*****ramo.

    i ok.

    ali ovo kaj si ti napisala mi se ni malo ne sviđa

  13. #13
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Ne znam zašto , ali ja ga nisam shvatila kao nekog manipulatora, ne.. na temelju ovog posta.
    I mislim da stvarno malo burno reagiraš. Na ono o ''debeljuci' bi ti i ja rekla isto. Ako mi je stalo do tebe.
    Jer svojim nastupom si i ti njega povrijedila. Čak i to ''ne seri'' mi nije tako užasno djelovalo..

    Ako ga već sada tako doživljavaš, mislim da od toga ništa dobro biti neće.
    Po postu sam primjetila da ne razgovarate baš puno o tim ''problemima''
    zato i dolazi do problema u vašem sporazumijevanju. U svakoj vezi
    je bitno razgovarati i imati uzajamno poštovanje. Zaljubljenost luda prodje nakon godinu dvije,
    Ali onda ostaje ljubav, povjerenje, i poštovanje ako ste od samog početka njegovali svoju vezu.

    Ako očekuješ od njega da se mijenja, u pravu si .. onda bolje nemoj ni biti s njim.
    Zapitaj se isto, koliko si i ti spremna promjeniti se radi njega.

    U ljubavi se čovjek promjeni nesvjesno. Zato jer je na njega netko dobro utjecao svojim djelima.
    A ne zato jer je netko od nekog to tražio.

    Premalo ste skupa da bi vas mučili ovakvi problemi.
    Probaj s njim razgovarati i reći mu što te muči. Ne poznaje te toliko dobro da može po tvom
    ponašanju iščitati što te mući. Mislim da je ovdje jedini taj problem..
    6mj je jako malo da bi se upoznali. Zato ako ti je stalo do njega, razgovaraj s njim, jer to nije neki problem zbog kojeg se prekida.
    Sretno. I javi nam kako je prošlo.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ako se više puta ne osjećaš dobro prekinu tu vezu jer nema smisla. Očito ti taj način komunikacije ne odgovara a s godinama neće biti bolje.

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Nadam se da ces za par dana dojaviti da vise niste zajedno. Ne zbog odnosa prema novcu, nego zato sto je primitivan, neodgojen i ne postuje te.

  16. #16
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da ces za par dana dojaviti da vise niste zajedno. Ne zbog odnosa prema novcu, nego zato sto je primitivan, neodgojen i ne postuje te.
    Ja nisam htjela biti partybrejker
    Ali slazem se sa cokoladom.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da ces za par dana dojaviti da vise niste zajedno. Ne zbog odnosa prema novcu, nego zato sto je primitivan, neodgojen i ne postuje te.

    Upravo to.
    Tresti se pred nekim koga voliš kao pred profesorom na ispitu? Nema tu sreće!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Nema tu poštovanja ni u tragovima, a gdje nema poštovanja nema niti povjerenja niti ljubavi. Sad možda prigovara, a za koju godinu će pasti i prva pljuska. To tako obično krene. Najbolje je prekinuti odmah na početku i potražiti si nekog normalnog partnera koji će te voljeti takvu kakva jesi.
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 13.03.2016. at 12:56

  19. #19
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ono prvo gdje ti je rekao da se**s i da si bezobrazna za moj pojam nije nista strasno. Valjda se uvrijedio i to je to. Vaznije je kako ste to rijesili kasnije. Jel bilo kakve price o tome i kako je prosla. Da sam ja na njegovom mjestu isto bi me to vjerojatno povrijedilo.

    To da ti odluci nesto kupiti nemam nista protiv,ako tako zeli. Ali da mi ne podigne to nesto tesko ili da barem pomogne podici bi me jako smetalo. Bas bi me smetalo,nezamislivo mi je. Netreba mi otvarati vrata od automobila ali neke osnove kavalirstva ocekujem. Nakon takve scene meni bi na pamet palo sljedece..ja u ruci drzim dijete i 3 vrecice,u drugoj drugo dijete vodim za ruku. Nogom zatvaram vrata od automobila dok on zaključava na daljinsko,naravno. U ruci drzi samo taj kljucic drugom namjesta nove naocale.

    Ako ti s nekim nije ugodno to moras rijesiti sama sa sobom.

    Ako ti samo ponekad nije ugodno pokusaj rijesiti stvar po stvar. Tvoj je zivot i tvoja odluka,a ja ti zelim srecu. Samo upamti da te nitko ne smije tjerati da se osjecas manje vrijednom,nitko i nikada
    Posljednje uređivanje od Carmina406 : 13.03.2016. at 12:56

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Bježi glavom bez obzira. Meni je ovo što si napisala grozno.

  21. #21
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    samo upamti da te nitko ne smije tjerati da se osjecas manje vrijednom,nitko i nikada

    xxx

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    I nakon čitanja nekih odgovora, mislim, pa zar mora pod svaku cijenu biti s nekim, iako je taj omalovažava na svakom koraku? Kod nas se kaže "bolje biti sam nego loše kompanjan". Upoznao ju je kao debeljucu, počelo hodati s njom takvom i čemu sad prigovori na račun težine i izgleda? Zašto bi ona morala biti gladna u isto vrijeme kad i on? Ako nije želio jesti sam, mogao ju je lijepo zamoliti da mu pravi društvo, a ne se otresati. Nakon samo 6 mjeseci veze, to bi još uvijek trebala biti faza zaljubljenih golupčića koji jedno drugo vide u ružičastom svjetlu, a po opisu više liči na dugogodišnji bračni staž. Ne pomaganje pri podizanju teških tereta, prigovaranje zbog svega i svačega i škrtost nisu baš odlike jednog džentlmena i muškarca koji voli svoju družicu.
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 13.03.2016. at 14:59

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Bježi glavom bez obzira. Meni je ovo što si napisala grozno.
    Evo ovako i ja mislim.
    Nema tu sreće ni poštovanja, niti će biti.

    U pravu si, ljudi se ne menjaju u tom smislu i na taj način.

  24. #24
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Ja bi se makla da sam na tvom mjestu.
    Tesko je puno zakljuciti iz jednog posta ali ja bi rekla da izmejdu vas nema postovanja niti povejerenja a to u vezi zaista vazno.
    Omalovazava te i podcjenjuje, ako ti nakon pola godine veze nesto zeli kupit onda bi to trebao biti trenutak za dodatno zblizavanje a ne da on to iskoristi za ponizavanje.
    I ti mu ocito ne vjerujes kad pitas savjet ovdje umjesto da s njim porazgovaras.
    Ja bi rekla da mu s pravom ne vjerujes.
    Sretno ti!

  25. #25
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    na početku veze ruke bi ti trebale drhtati od uzbuđenja a ne brige - bar ja romantična tako mislim.
    i kad netko spomene da si debeljuca to bi trebalo zvučati kao da ga to privlači a ne odbija.
    ovako mi se čini vrlo neugodna veza, pa zašto biti u njoj?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    37

    Početno

    Puno hvala na svim komentarima. Pa da odgovorim na neka pitanja:

    1. restoran je samoposlužni - tamo itekako možeš napraviti sranje .
    2. za danas sam bila odgodila "susret" da si malo posložim stvari u glavi i odlučim što dalje. Trenutno sam sklona verziji "reći ću mu što me smeta, ako se to ne promijeni, onda je gotovo". Iako, sama sebi kad to napišem zvučim onak "pa nije on to mislio", a znate kak ide dalje....
    3. nije nitko rekao da sam ja debela - niste pomislile da je on možda premršav? Imam ja viška, šalim se, ali nisam debela nikako. A on je nešto sitno niži od mene i jako mršav.

    Što je još bilo pitano, ne sjećam se, kad se sjetim/pročitam, odgovorim.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    37

    Početno

    Možda sam trebala napisati da je on već bio u braku, ja nisam. Razvod je navodno bio ružan, naravno, iz njegove perspektive, sve je žena kriva (ja ne želim o tome suditi, ne poznajem ju, ali sve više mi se čini da i nije baš tako, a slušam svaki put o tome, već mi pun kufer). Iako, sad time već priča ide u širinu....meni je najbitnije to kako JA vidim da se on ponaša prema meni, jer na kraju krajeva - čak i ako je njegovo ponašanje prema nekim konvencijama ok, meni nije, a to je najbitnije. I ja se osjećam grozno.

  28. #28
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Onda briši. Nije to ljubav.

  29. #29
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Samoposluzni restoran? Menza , kazes. To je stvarno mjesto za silne upute .
    Niti za neku posebnu napetost.
    Ne razumijem da li ti imas nisko misljenje o sebi ili se silno trudis ( pred njim ) ostaviti dojam ili oboje ili nesto trece.
    Ali veza u kojoj si stalno napeta i osjecas se manje vrijedno nije dobra veza.

  30. #30
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj osebujna prvotno napisa Vidi poruku
    Možda sam trebala napisati da je on već bio u braku, ja nisam. Razvod je navodno bio ružan, naravno, iz njegove perspektive, sve je žena kriva (ja ne želim o tome suditi, ne poznajem ju, ali sve više mi se čini da i nije baš tako, a slušam svaki put o tome, već mi pun kufer). Iako, sad time već priča ide u širinu....meni je najbitnije to kako JA vidim da se on ponaša prema meni, jer na kraju krajeva - čak i ako je njegovo ponašanje prema nekim konvencijama ok, meni nije, a to je najbitnije. I ja se osjećam grozno.
    Cim je " zena za sve kriva" to je vrlo glasan alarm.

    A ako se ti osjecas grozno kad ste zajedno tada je to vrlo jasan znak da to nije osoba za tebe. Sto vise od tog osjecaja trebas?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    37

    Početno

    U tome i je kvaka22 - nije uvijek tako, naravno.

    Ali da, slažem se - čim se počne pljuvati po bivšim partnerima (i to stalno), nikako nije dobar znak. Ko da su moji bivši bili zlato, mo'š mislit. Pa ne trubim o tome svaki put, pogotovo ne u tom tonu....Svi smo svašta prošli, ali novi partner nije nikad kriv za to.

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ako mene pitas stvari u ljubavi su vrlo jednostavne.
    ( istina, jako davno sam bila u friskoj vezi)
    Sa partnerom ti treba biti ugodno i trebas osjecati da te postuje kao zenu (i kao odraslu osobu).
    Kemija je pozeljna , od nje sve i pocne, ali sve ostalo su nijanse.
    Sve ostalo gradite zajedno u buducnosti , ako odlucite da ju imate.
    I to je to.

  33. #33
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Tek ste pola godine zajedno a vec se osjecas lose kraj njega.
    Mislim da ti je to odgovor. Budi pametna i idi na vrijeme dok ti do kraja ne uništi samopouzadnje.

    Pola godine... Trebale bi ti ruze cvasti, trebala bi ti cvasti pored njega, a ne otvarati teme na rodi. Pametnom dosta..

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Sto se tice kupovanja- kupiti najjeftinije ako ja to izricito ne trazim je uvredljivo.
    Ne postuje te i seljacina je.
    Nije im jasno zasto ne vjerujes sama sebi, pa sljepac bi vidio da se ponasa ruzno. Mislim da nemas dovoljno samopouzdanja.
    Voli sebe, super si takva kakva jesi (mrsava, debela, pristava, kakva god) budi dobra sama prema sebi, cijeni se i stoj iza onoga sto jesi!
    Znas kako Cezar Milan zaveze rep psu prema gore, jer se onda pas osjeca sigurnije, manje splasen?
    E, tako ti sebi podboci nesto pod bradu da se podigne i zategni kutove usana prema gore i reci druskanu da nije zadovoljio kriterije i da prosece!
    Iliti, bjezi koliko te noge nose!!!
    Gotovo sam uvjerena da bi kroz neko vrijeme pao prvi samar.
    Mislim da nema smisla razgovarati o tome kako bi ti trebao ukazivati malo vise postovanja. Postovanja prema partneru covjek ima ili nema i najbolje ga je pustit da bez "lekcija o lijepom ponasanju", pokaze od kojeg "materijala" je sacinjen.

    Al probaj razgovarati ako zelis. Moja dijagnoza je da ce u najmanju ruku pasti barem jedno " Ne seri! A 'ko si ti, molim te?!"
    Pa nam javi, da vidim jesmo li dobri psiholozi .
    To bi ti bio moj materinji savjet

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    37

    Početno

    Da, vidiš, tak sam i ja uvijek smatrala. Znala sam reći da nisam ja tu da druge mijenjam, kakvi god da jesu. Ili mi odgovaraju ili ne. A ovako ispada da nekog prisiljavaš da se promijeni. Ako on sam od sebe ne shvaća da nešto što radi meni čini nelagodu, onda tko sam ja da ga tome "učim". Ili to osjećaš ili ne, što netko o tebi/svemu misli....

  36. #36
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A jesi ga pitala otvoreno?
    Da li ti smeta moj izgled?
    Zasto mi govoris te neugodne izraze- odmah prestani s tim.
    Zasto mi sugeriras i kupujes najjeftinije?
    Itd...
    Mislim da takve stvari treba pitati odmah, ne drzati ih u sebi pa konstruirati neke probleme oko toga.

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da ces za par dana dojaviti da vise niste zajedno. Ne zbog odnosa prema novcu, nego zato sto je primitivan, neodgojen i ne postuje te.
    U sridu draga.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj osebujna prvotno napisa Vidi poruku
    Da, vidiš, tak sam i ja uvijek smatrala. Znala sam reći da nisam ja tu da druge mijenjam, kakvi god da jesu. Ili mi odgovaraju ili ne. A ovako ispada da nekog prisiljavaš da se promijeni. Ako on sam od sebe ne shvaća da nešto što radi meni čini nelagodu, onda tko sam ja da ga tome "učim". Ili to osjećaš ili ne, što netko o tebi/svemu misli....
    Ne tko si ti da ga ucis, nego zasto bi preuzela rizik na sebe da vidis hoce li on s godinama speglati svoje manire, a do tad bi ti bila objekt na kojem bi vjezbao. On ocito ne zna drugacije, a pitanje je da li zeli uopce ista promijeniti...mozda si je bas super tako.
    Ako nakon jednog propalog braka nije naucio da mu komunikacijske vjestine nisu bas zavidne i ako nije uvidio da nepostovanje partnera ne donosi nista dobro, onda nece niti s tobom.

  39. #39
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    joooj, pa ljudi se ne mijenjaju, nazalost. ja imam osobno iskustvo. ako te sad ne postuje, sa vremenom moze biti samo sve gore, a ne bolje. rjesi se toga na vrijeme.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    ako ti sad nije ugodno i dobro u toj vezi, za koji dan/tjedan bit će ti samo lošije i teže
    situacije će biti ozbiljnije, riječi ružnije

    meni se iz tvog prvog posta činilo da ti zapravo znaš odgovore na svoja pitanja, da znaš što bi željela napraviti
    samo naprijed, napravi to!
    onaj nutarnji feeling obično dobro zbori!

  41. #41
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    sadist, bjezi od toga.

  42. #42
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ja sam bila u jednoj slicnoj vezi nekoliko godina, za moje opravdanje - jako mlada
    i sve mislila da je to tako normalno, jer nikad nije preraslo u nesto vise, ozbiljnije maltretiranje
    ali los osjecaj ostaje stalno
    lijepi trenuci su uvijek bili zacinjeni - te mi je glava okrugla s tom frizurom, te mi je dupe ogromno, te su moji prijatelji nikakvi, te ja ne znam sto valja, samo on....
    i spasila sam se kad sam izisla iz te veze i upoznala nekog tko mi je pokazao da veza moze biti puno vise, da te nesto cini da se osjecas lijepim, pametnim, zabavnim, pozeljnim, a ne da svoje komplekse lijeci na tebi....
    Posljednje uređivanje od summer : 14.03.2016. at 08:18

  43. #43
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    nesto cini = netko cini

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Posto sve jako dobro vidis (jer pises vrlo trezveno o vasim dogadjajima), vjerujem da ti treba samo netko reci da je stvar onakva kakva se tebi cini.
    Vjeruj mi je! Najjednostavnije je nesto prekinuti odmah na pocetku jer kasnije postaje sve teze. Ljudi ne mijenjaju karakter.
    Sretno i odlucno.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    37

    Početno

    Da, trebala sam valjda samo da me netko udari u guzicu, pa da se pokrenem....javim kako je "prošlo". Iako, ne namjeravam se upuštati u ne znam kakva objašnjavanja. Čemu...."zbog ovog i ovog, ja mislim da mi nismo za biti zajedno i ne želim dalje biti u toj vezi".

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Iskreno, samo otvaranje ovakve teme na početku veze, meni je znak da vas dvoje trebate prekinuti, bio on manipulator ili ne.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    37

    Početno

    Znam.

  48. #48
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Reci mu samo da si savjet potražila na rodinom forumu pa te sigurno neće zadržavati objašnjenjima.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    37

    Početno

    Sarcasm? (što bi Sheldon rekao?)

    Ma, ne zna on kaj je to

  50. #50
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Kompleksaš, bježi, taj će te stalno pokušavati uvjeriti da da si manje vrijedna od njega!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •