Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 182 od 182

Tema: Je li vama hladno?

  1. #151
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja stvarno ne kužim
    zar je toliko teško shvatiti da nismo svi isti i da ako netko ima problem da to ne znači da vrijedi za sve?
    da ja za nečiji zdravstveni problem kažem, to ti nije od toga što ti misliš, ja znam od čega ti je?

  2. #152
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis na ovo.
    Ja sam cijelu trudnoću ratovala s bakterijama u mjehuru i isto su mi došle i do bubrega jer je dolazilo i do refluksa, ali to uistinu nema nikakve veze sa sjedenjem ili olačenjem, a i bila sam ljetna trudnica i ljeto je bilo pakleno vruće.
    Meni je urolog objasnio da smo sklone upalama jer imamo kratku mokraćnu cijev i ovo s odnosima isto ima veze te treba poslije odnosa mokriti da se ispere mokraćna cijev, a u trudnoći još i beba leži na mjehuru i dodatno otežava priču.
    Da, i jaaaako, baš jako je bitno puno piti, a mnogi ne piju dovoljno.
    Ovako. Nisam odgajana da propuh ubija, ni hladni beton ni hladna voda. Zamisli.. Dijete mi pliva i usred zime ne suši kosu na bazenu, već joj nabijemo kapu i kapuljaču i ide doma. Ona ne posjeduje papuče.
    Ne svrstavaj me u kategoriju 'propuh ubija' jer nisam ta.
    Kad sjednem na ledeni beton drugi dan me peče, boli, mokrim i nemam uvijek bakterije u urinokulturi.

  3. #153
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Apropos "balkanskih priča" o propuhu:
    sto reci nama koji smo iskusili neuralgiju trigeminusa koju kod mene osobno aktivira propuh, ali uvijek, bez iznimke?
    Psiha, umisljeni bolesnici? Bakterija i virus sigurno ne.

    Zuta, kuzim da si frustrirana zbog svoje privatne situacije, ali sorry, nemas ekskluzivu na uvjerenje koje je jedino ispravno.

    Btw...ja ne vjerujem koja rasprava se razvela na temu "jel vam hladno?"

    Jel samo mene hvata nostalgija za "starim" forumom?

  4. #154
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ja stvarno ne kužim
    zar je toliko teško shvatiti da nismo svi isti i da ako netko ima problem da to ne znači da vrijedi za sve?
    da ja za nečiji zdravstveni problem kažem, to ti nije od toga što ti misliš, ja znam od čega ti je?
    To ide i obratno, ... prehladim se, svi grakću da mi je od mokre kose... a nije.
    Pravi uzrok ostaje skriven, ništa nije riješeno i izliječeno, a čovjek se nastavi mučiti.
    Dok je bivši bio, ... kronični rinitis i povremena jaka lumbalna bol, naravno, od propuha. To što sam si htjela u ljeto na +40 rashladiti sobu, a cirkulacija zraka nepostojeća... da, eto, to je uzrok rinitisa i kičmobolje. Ne duhan i tko zna kakva flora i fauna nosa.

    Mislim da smo mi kolektivno izmučeni i ubijeni u pojam propuhom. Ne kužim kako sjeverni narodi uopće još žive. Trebali su crč.

    Okej, pretjerala sam.... odjava za danas.

  5. #155
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Žuta ti si samo ljuta na babu
    Ne ljutimo se, što ti je
    Ali ljudi su različiti i različito reagiraju tako da i to treba uzeti u obzir

  6. #156
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    je, ljuta je na babu

    žuta, na tebe grakću da ti je od mokre kose, mene ismijavaju i uvjeravaju da nije od sjedenja na hladnom (što sam čula od više liječnika, ali ne, ni to nije dovoljno jer su svi prepametni)

    blago vama koje možete sjediti na betonu i u mokrom badiću bez posljedično groznih bolova, par kapi na wc-u i šake suza. ja vas sigurno neću uvjeravati da će vam se to dogoditi ako niste tome sklone, kao što neću visokotlakašu reći da izbaci sol i smanji stres pa mu neće trebati antihipertenzivi.

  7. #157
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Žuta, covjece al si nabrijana i frustrirana danas.

    Meni tvoj ton prelazi svaku granicu pristojnosti i dobrog ukusa, a mogu zamislit kako su ga tek dozivjele cure koje imaju navedene zdravst.probleme, čije uzroke ti znas bolje od njih samih. Dapace, poznajes njihova tijela (a i psihu) bolje od njih.
    Svaka cast!
    To su posebna umijeca, posebno onaj placebo efekt.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.01.2021. at 11:41

  8. #158
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Ja cekam odgovor vezano za moju neuralgiju trigeminus koju uvijek okine propuh ili klima.
    Nema hladnog puhanja-nema neuralgije.

    Babske price, ha? Reci cu to sljedeci put mojoj neurologinji...

  9. #159
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cekam odgovor vezano za moju neuralgiju trigeminus koju uvijek okine propuh ili klima.
    Nema hladnog puhanja-nema neuralgije.

    Babske price, ha? Reci cu to sljedeci put mojoj neurologinji...
    Slijedeći put si moraniš mantrati... Kak je ono bilo.. vibracije... vibriraj na razini na kojoj nema neuralgije ... I sve će biti u reduuuuuu......

  10. #160

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Samo da kazem da cak i Nizozemci priznaju da se moze dobit upala mjehura od sjedanja na hladnom. Samo sam letimicno procitala, za detalje se moram udubit.

  11. #161
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Naravno da moze. Samo je to “hladno” vrlo subjektivna kategorija.

  12. #162
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jbte, ovdje me na +10 baba napada jer nemaju štrample i potkošulju. Jbm ti sve.
    To je vrlo lako rješiv problem. Spakiraš im potkošulje i hulahopke i kažeš baki neka im obuče kad bude smatrala da trebaju.
    Svi zadovoljni.

  13. #163
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako. Nisam odgajana da propuh ubija, ni hladni beton ni hladna voda. Zamisli.. Dijete mi pliva i usred zime ne suši kosu na bazenu, već joj nabijemo kapu i kapuljaču i ide doma. Ona ne posjeduje papuče.
    Ne svrstavaj me u kategoriju 'propuh ubija' jer nisam ta.
    Kad sjednem na ledeni beton drugi dan me peče, boli, mokrim i nemam uvijek bakterije u urinokulturi.
    Kaj si nabrijana?
    Gdje sam te spomenula i svrstala?

  14. #164
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj si nabrijana?
    Gdje sam te spomenula i svrstala?
    Vidim da sam krivo tebe citirala.. Nije išlo tebe nego žute. Isprike.
    Nisam nabrijana sami ne volim da mi netko tvrdi da me ne peče mjehur i da me boli nakon što sjedim na hladnom. Nisam nigdje napisala da je svima tako, ali meni je.

  15. #165
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da sam krivo tebe citirala.. Nije išlo tebe nego žute. Isprike.
    Nisam nabrijana sami ne volim da mi netko tvrdi da me ne peče mjehur i da me boli nakon što sjedim na hladnom. Nisam nigdje napisala da je svima tako, ali meni je.
    I meni. Nisi iznimka. To je često, ali ne mora svima biti tako.

  16. #166
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Apropos "balkanskih priča" o propuhu:
    sto reci nama koji smo iskusili neuralgiju trigeminusa koju kod mene osobno aktivira propuh, ali uvijek, bez iznimke?
    Uf, sestro po boljci. Ne samo to nego sokovi prevruce pa naglo hladno, meni te tranzicije moraju bit blage, a propuh je prenagla tranzicija koja koji put u sekundi trigerira sijevanja i onda ne da smeta propuh, nego najblazi dodir. Meni se dosad ugl smiri nakon 10 dana. Vezano za grlo, mozda ti je ista stvar s onim glosofarengalnim il kako se kaze zivcem? Meni je zadnja epizoda neuralgije zivca bila trigerirana kusanjem prevruceg jela pa onda naglo hladna voda za kao sanirat opekotinu. Pijenje na naglo neceg jako hladnog bi na isti nacin mogli zivac trigerirat. Moje najgore epizode nisu samo propusi, nego npr. znojan u klubu na eekundu ispod mlaza ventilatora il klime. Al mislim da je to ipak posebna osjetljivost i mislim da sam citala da toga u dalm ima vise, mislim da ima neka genetska podloga da su pareze cesce. Al mozda sam i zabrijala. Nije to samo hrv boljka, bas sam na nekom americkom forumu nevezanom za ista di je zena napisala da se morala osisat jrt joj je dodir kose po licu izazivao napade. Ko to nije prosao, ne moze shvatit kako jr kad svakih 10-tak s3c imas munje /ubode nozem po licu. Enivej, neuralgicari se propuha stvarno moraju cuvat.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.01.2021. at 18:30

  17. #167
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A za jel vam hladno, cekaj perimenopauzu, pa ce ti bit bolje . Ja sad radim uz otv. prozor (ako nema propuha ), a svi ??? znajuci koliko sam (bila) zimogrozna. Sreca u nesreci da se poklopilo s pandemijom. I cini mi se da, kad me napune intravenski zeljezom, da mi je manje hladno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.01.2021. at 18:35

  18. #168
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I ne samo hladnog puhanja, nego i toplog puhanja, npr. grijenje na klimu ako mlaz dolazi po faci Moram se skoncentritat il da sagnem glavu od tog snajpera il da polako prelazim u drugu prostoriju kojaa je manje grijana. Dakle, nije samo propuh il samo hladni zrak, al definitivno je triger i propuh jer dovodi do brze izmjene toplo-hladno. Vani je taj probl mamje izrazen, al isto u planinarenju volim usporit i osusit se prije nego cu se uspet na vrh, ako je vjetrovito. A vani nije propuh, nego obican puh tj vjetar normal. Osjetljivi na zivce u smislu neuralgija ne vole te sokove zivaca.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.01.2021. at 18:41

  19. #169
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Uff ina...zao mi je.
    Da tesko je vjerovati da je moguca takva hipersenzibilnost koja rezultira bolovima koji mogu biti za ubit se...mene je najgora faza neuralgije trigeminusa tjerala na svakakve misli...
    Porod je meni bio mica-maca u odnosu na te bolove.

    Cula sam da je nekima triger i smijeh, zamisli!
    Uglavnom, ja nisam osjetljiva na nista osim na propuh, klimu i hladno jelo i pice, hladno je big no-no.

  20. #170
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Kad sam imala "izložen" korijen jedne sedmice (nakon vađenja osmice) ajme kad se sjetim, zimi nisam smjela doslovce udahnut svježi hladan zrak, to bi bilo ko da me netko iglom u živac i onda to trajeee, glava tutnji, piti vruće-hladno užas, pranje zubiju noćna mora, morala je biti topla voda i posebne paste za osjetljive zube, srećom s vremenom se taj dio desni podignuo kako je zarastala osmica al trajalo je sigurno godinu i pol.

    Tako da iskreno suosjećam curke s vama jer je kod vas puno gore.


    i onda ti netko dođe i kaže: A ne, ne... umišljate vas dvije rosa i ina33, ne može nikome ništa biti od hladnoće i propuha .... a ni curama s upalom mjehura..

    Meni ne smeta ništa od navedenoga na ovom topicu, al potpun orazumijem da je svaki organizam drugačiji.

    Svatko zna svoje tijelo najbolje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.01.2021. at 11:02

  21. #171
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Meni je tako kad mi zubarica radi ono dubinsko poliranje korijena (protiv paradontoze). Em se radi u anesteziji (po 3-4 injekcije u svaku četvrtinu čeljusti), em dugo traje, em odvali zubno meso. Danima ne smijem ni na toplo ni na hladno, hranim se jogurtima i frapeom na slamku i izbjegavam propuh. Moram dooobro paziti i koje je doba godine (proljeće ili jesen, ne smije biti ni prehladno ni pretoplo). Ali to je cijena - još imam svoje zube.

    Svima vama kojima ne smetaju propuh, hladnoća i slično samo upozorenje - dosta toga dođe i s godinama. Puno toga nije ni meni smetalo u mladosti, a sad mi smeta.

  22. #172
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Svima vama kojima ne smetaju propuh, hladnoća i slično samo upozorenje - dosta toga dođe i s godinama. Puno toga nije ni meni smetalo u mladosti, a sad mi smeta.
    Bravo, Peterlin!

    S dvadeset i nešto nisam niti znala da imam tijelo.

  23. #173
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo, Peterlin!

    S dvadeset i nešto nisam niti znala da imam tijelo.
    To stoji. Sad me sve boli, s dvadeset ništa, osim što od malena imam taj problem s mjehurom. Razlika je što kao dijete i kao djevojčica nisam pazila pa sam se nauživala više upala mjehura, a onda sam se naučila pameti da ne sjedim na hladnom i da presvučem kupaći čim izađem iz mora jer meni to smeta i drugi dan patim.
    Moj je tata imao karcinom mjehura, a i teta tako da od malena sam osjetljiva, očito i genetika ima prste pa moram jako paziti na mjehur.

  24. #174
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa kakve sad veze imaju bolesti i stanja kojima smeta hladnoca s recimo zdravom djecom ili odraslima kojima hladnoca ne smeta?!

    I moji zubi su osjetljivi na hladnocu oko tjedan dana nakon dubinskog ciscenja za lijecenje/sprjecavanje paradentoze (pokorno odradjujem jer je ima puno u obitelji, a naslijedila sam koma zubalo, samo ja odbijam anesteziju za to), ali kad prodje, nikom nista. Za neuralgiju trigeminusa je isto tipicno da joj je cesto triger hladnoca.

  25. #175
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kakve sad veze imaju bolesti i stanja kojima smeta hladnoca s recimo zdravom djecom ili odraslima kojima hladnoca ne smeta?!

    I moji zubi su osjetljivi na hladnocu oko tjedan dana nakon dubinskog ciscenja za lijecenje/sprjecavanje paradentoze (pokorno odradjujem jer je ima puno u obitelji, a naslijedila sam koma zubalo, samo ja odbijam anesteziju za to), ali kad prodje, nikom nista. Za neuralgiju trigeminusa je isto tipicno da joj je cesto triger hladnoca.
    Pa nemaju, nitko od nas kojima smeta nije tvrdio da smeta zdravima. Ja ne tvrdim da se od hladnog betona dobije upala mjehura, nego da meni smeta i da osjetim posljedice sjedenja na hladnom jer od malena imam problem s mjehurom, a neki se smiju i tvrde da je to nemoguće.

  26. #176

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Od kada sam smrsavio 30 kila stalno mi je hlado

  27. #177
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Daj nam reci kako si to postignuo?

  28. #178
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Smrzavam se ko guzica evo non stop, grijala ne grijala. Sinoć se tresem pod poplunom.

  29. #179
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Smrzavam se ko guzica evo non stop, grijala ne grijala. Sinoć se tresem pod poplunom.
    Pa objektivno je hladno, jutros je bilo valjda -1 oC ili oko nule, ali gadan vjetar definitivno pogoršava situaciju. Ja sam si sinoć isto uzela dodatnu dekicu. Proći će i to, pa ćemo se kuhati...

  30. #180
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Smrzavam se ko guzica evo non stop, grijala ne grijala. Sinoć se tresem pod poplunom.
    Loša cirkulacija,malo više fizičke aktivnosti ubaciti
    Doduše trenutno sam na zapadu Europe, ovdje je sunčano al čujem od svojih da je zahladilo u Zg i puše.

  31. #181
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Loša cirkulacija,malo više fizičke aktivnosti ubaciti
    Doduše trenutno sam na zapadu Europe, ovdje je sunčano al čujem od svojih da je zahladilo u Zg i puše.
    To je u pravilu točno, ali ne i trenutno... Ja sam jučer došla s joge i obično mi poslije bude ok cirkulacija, pa sam se u roku sat vremena svejedno smrzla, jer me na putu doma (550 koraka samo) propuhalo do mojih duboko ukopanih kostiju Ko da se marčana bura pretvorila u aprilsku. I sad puše tako da je u Dalmaciji na puno mjesta ograničen promet.

  32. #182
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Uf užas s tim vjetrom u zadnje vrijeme.
    Mislim da nikad nisam imala više treninga po vjetru ko zadnjih godinu dana.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •