Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 182

Tema: Je li vama hladno?

  1. #101
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, moram jos jednu anegdotu: srce zime, djevojcica od 2-3 godine, na temperaturi od par stupnjeva, vjetar puse sto na sat - u haljinici kratkih rukava, majka je vozi na biciklu naprijed u sjedalici. Zaustave se kraj mene na semaforu, meni vilica nekontrolirano padne , a mama to primjeti, okrene se prema meni i sa smijeskom mi kaze: Nece da obuce jaknu... I otpedalira dalje u oluju.
    Obukla bi mi fuc...jaknu jer znam koliko puše na bajku, al dobro...

    Nije samo u Nizozemskoj da su tako golišavi, ja nesmrzavica bih se naježila kad bih vidjela po Bxl, Londonu, Parizu po cičoj zimi žene u suknjama ili hlačama s bosim nogama, ono bosa noga u cipeli, mi s par slojeva odjeće drhtimo, a osim hladnoće pušeee ko ludo. Brrrrr....Obično okrenem glavu jer ih ne mogu ni gledat.

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Obukla bi mi fuc...jaknu jer znam koliko puše na bajku, al dobro...

    Nije samo u Nizozemskoj da su tako golišavi, ja nesmrzavica bih se naježila kad bih vidjela po Bxl, Londonu, Parizu po cičoj zimi žene u suknjama ili hlačama s bosim nogama, ono bosa noga u cipeli, mi s par slojeva odjeće drhtimo, a osim hladnoće pušeee ko ludo. Brrrrr....Obično okrenem glavu jer ih ne mogu ni gledat.
    I ja se sjećam toga kad sam jedne zime boravila u Londonu... užas... Inače, rekla mi je susjeda tamo da većina ljudi u kasnijim godinama ima problema s inkontinencijom. Pitam se zašto...

  3. #103
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Misliš meni toliko slojeva?
    Pa pod normalno zimi nosim potkošulju i majicu. Bez potkošulje mi je neugodno

  4. #104
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ma sigurno jer nisu nosili potkosulje i carape.. :rolleyes:
    Cudo da NHS ne spominje nenosenje carapa kao razlog inkontinencije.

    Prosjecna hrvatska baka bi pala u nesvjest da dodje u belgijski vrtic po dijete i nadje ga u peleni i bosog usred zime. Ili vidi male izvidjace u kratkim hlacicama vani usred zime. Sve je stvar navike.
    Kad zelim dijete prisilti da se obuce/skine jer ja mislim da joj je prehladno/pretoplo, uvijek se sjetim Juula i toga da su nasa djeca kompetentna.
    Ako ne zeli obuci jaknu, a vani je hladno, umjesto da se natezemo, ponesem jaknu sa sobom jer ce ju zatraziti nakon 5 m kad ju pomete vjetar ispred kuce. Svi sretni.

    Nemamo termometar i pojma nemam koliko je stupnjeva. Mozda 20-22. U prizemlju od cca 70 m2 radi nam jedan radijator na pola snage i MM i ja smo u kratkim rukavima. Dijete cesto u kratkim rukavima i samo gacicama jer se njoj tako svidja.

  5. #105
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ajme Vrci krivo sam te povezala, oprosti.
    Ja procitala da hodas po kuci u potkosulji, dugoj majici i trenirci dugih rukava

    Ja ne nosim potkosulje, ni strample, cesto sam bosa po kuci bez carapa, al to je moj problem

    Munkice, ja ne vidim potrebu navikavanja da hodam zimi na otvorenom na minusima bosonoga bez ikakvih carapa/najlonka dokoljenki i sl.

    Cak i na trcanju nam se uvijek napomene da kad dodju hladnoce i minusi da ne trcimo u stopalicama jer to ugrozava zdravlje gleznjeva na nogama. Ne govori to sad neka baba sa sela nego strucne osobe.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.01.2021. at 16:12

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Eno Romi prose na cesti goli i bosi i zive i prezive, ali...

  7. #107
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Krivo sam se izrazila. Pod navikavanje sam mislila stvar izbora.
    Ako je nekome super bez carapa i papuca usred zime, zasto bi se morao oblaciti. Moja mater ne nosi carape po doma od kad znam za nju, a djeci stalno vice da obuku papuce jer je zima. Mislim da je nepotrebno zapocinjati temu propuha
    Jednom sam usred zime bila u bolnici i sestra koja mi je vadila krv je bila u japankama. Pitala sam ju nije li joj hladno i pogledala me ko da sam pala s Marsa u Belgiju. Onda sam skuzila da je 80% sestara bosonogo...

  8. #108
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma ja sam pisala, pa nisam vidjela novu stranicu :D

    A sve je stvar navike, moja frendica nosi potkošulju i na +35

  9. #109
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma sigurno jer nisu nosili potkosulje i carape.. :rolleyes:
    Cudo da NHS ne spominje nenosenje carapa kao razlog inkontinencije.

    Prosjecna hrvatska baka bi pala u nesvjest da dodje u belgijski vrtic po dijete i nadje ga u peleni i bosog usred zime. Ili vidi male izvidjace u kratkim hlacicama vani usred zime. Sve je stvar navike.
    Kad zelim dijete prisilti da se obuce/skine jer ja mislim da joj je prehladno/pretoplo, uvijek se sjetim Juula i toga da su nasa djeca kompetentna.
    Ako ne zeli obuci jaknu, a vani je hladno, umjesto da se natezemo, ponesem jaknu sa sobom jer ce ju zatraziti nakon 5 m kad ju pomete vjetar ispred kuce. Svi sretni.

    Nemamo termometar i pojma nemam koliko je stupnjeva. Mozda 20-22. U prizemlju od cca 70 m2 radi nam jedan radijator na pola snage i MM i ja smo u kratkim rukavima. Dijete cesto u kratkim rukavima i samo gacicama jer se njoj tako svidja.
    x!
    ja izazivam zgražanje cijeli svoj život jer hodam okolo mokre kose, budući da kod nas na balkanu propuh ubija, a od hladnog betona na kojem sjediš dobiješ upalu jajnika. Ako ne nosiš potkošulju dobiješ upalu bubrega.

    Ja sam radila ovako kao Munkica, što je ponekad značilo da mi treba maltene kofer kad idem van, al i to je bolje od oblačenja nasilu.

  10. #110
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    I ja sam prosla navikavanje na svakojake prizore u Minnesoti, vjerojatno sam i pisala svuda o tome.

    Deset i pol godina kasnije (ok, puno prije toga), posve mi je jasno da - nije bitno.

    Ja se oblacim kad mi je hladno, ali ima dana i kad mi je svejedno. Tim vise sto je zivot organiziran tako da se npr. ne ide pjesice po gradu. Jucer sam na -9C izasla u nepodstavljenoj jogger trenirci (znaci iznad gleznja), stopalicama i nekakvim tenisicama i zimskoj jakni. Gleznjevi su bili goli. Zatim sam se presvukla u traperice do iznad gleznja, ostavila gole gleznjeve i obukla vjetrovku podstavljenu tankim slojem flisa jer je temperatura skocila na -7 i bilo je suncano.

    U medjuvremenu je kcer paradirala po kuci u dresu za balet, bosih nogu. Oboje nose carape po kuci samo povremeno, a jaknu su sami naucili staviti u auto jer im, kad tad, postane hladno. Papuce sam prestala kupovati negdje kad je stariji imao oko 2 godine. Dugo mi je trebalo da shvatim da ne zeli.

    Inace sam i ja postala imuna na upale bubrega i jajnika, a i smrt od propuha. Nemamo fen.

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ne kuzim bas koliko zadnji postovi pomazu zutoj da joj bude toplije u stanu jer joj je stalno hladno, al dobro...

    Neka skine tu drugu majicu koju nosi, potkosulju ako je ima, a moze i carape, bit ce joj garant toplije

    Moram se malo zezat no offence.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.01.2021. at 19:19

  12. #112
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Kad zelim dijete prisilti da se obuce/skine jer ja mislim da joj je prehladno/pretoplo, uvijek se sjetim Juula i toga da su nasa djeca kompetentna.
    Ako ne zeli obuci jaknu, a vani je hladno, umjesto da se natezemo, ponesem jaknu sa sobom jer ce ju zatraziti nakon 5 m kad ju pomete vjetar ispred kuce. Svi sretni.
    Tako sam ja počela. Trebali neki dan u šetnju, ono udri da je vani sunce i neće i neće jaknu.
    Nakon 10 metara ispred zgrade, na pitanje jel želi obući jaknu odgovor je bio potvrdan.

  13. #113
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Eno Romi prose na cesti goli i bosi i zive i prezive, ali...
    Eh, sad se možemo vratiti tako u povijest do starih Grka i Rimljana koji su nosili sandale ili još dalje do praljudi

    Danas je +7 oC i kiša. Ne bih baš hodala vani bez jakne, a nema šanse ni da bih pustila djecu, iako smo i mi imali epizode u predškolskoj dobi (bacanje na pod i slično). Prošlo je, kao i sve drugo. Nije da se takve stvari događaju svaki dan.

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Tako sam ja počela. Trebali neki dan u šetnju, ono udri da je vani sunce i neće i neće jaknu.
    Nakon 10 metara ispred zgrade, na pitanje jel želi obući jaknu odgovor je bio potvrdan.
    Da, pa nije tako samo kod oblačenja...

    Ivana Brlić Mažuranić napisala je u priči Bratac Jaglenac i sestrica Rutvica da mlađi nikad ne pojede što stariji ne promisli. Tako je i s oblačenjem. Mi smo ti koji trebamo misliti za djecu korak unaprijed. Ovo je ok pristup - uzeti jaknu sa sobom i ponuditi, ali ja ne bih olako odustala od uvjeravanja.

  15. #115
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

  16. #116
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to zvuci nekako normalno za njihove uvjete. Kad bi oni tamo odgajali djecu da ne smiju bit nego na 22°C, nitko ne i dozivio odraslu dob.

  17. #117
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, sad se možemo vratiti tako u povijest do starih Grka i Rimljana koji su nosili sandale ili još dalje do praljudi
    ne treba ići toliko daleko, moji baka i dida kao djeca su hodali bosi
    "ko će ti dat cipele!" kažu oni
    jest da se bakina 9godišnja sestra jednom po snijegu bosa vraćala iz škole, navukla upalu pluća i umrla
    ali i ostalo vrijeme su svi ostali hodali bosi, tako da statistički..

  18. #118
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    tang, uh grozno...

    sta se tice teme, ako mi je hladno pojacam grijanje, ako je vruce smanjim ili se skinem. mene cimavica izludjuje jer je njoj uvik vruce pa i zimi hoda u kratkim rukavima vani (ok u nas su tem i zimi oko 10 al ipak!). al kontam da joj je hladno, obukla bi se. tako da vecinom ignoriram (iako me i dalje izludjuje).

  19. #119
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to zvuci nekako normalno za njihove uvjete. Kad bi oni tamo odgajali djecu da ne smiju bit nego na 22°C, nitko ne i dozivio odraslu dob.
    pa da
    apropos cudjenja na male dance ili engleze ili holandeze kako hodaju u kratkim hlacicama i bez carapa a vani brije vjetar.
    oni su jednostavno bazdareni na nizu temperaturu

  20. #120
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja se moram oblačiti kad je hladno i ne smijem sjediti na hladnom jer isti tren dobijem gadnu upalu mjehura
    https://www.plivazdravlje.hr/aktualn...se-lijeci.html
    već mi je xy ljudi reklo da to nema apsolutno nikakve veze, ali vjerujem da liječnik specijalist urolog zna o čemu govori

    kod svoje djece sam na nekim stvarima inzistirala, nema šanse da ne bi obukle jaknu na cičoj zimi. vrlo jednostavno, kad je hladno, oblačimo se, kad je toplo, skidamo se
    koliko puta bih ujutro srela cure iz M razreda u oš kako otvorenih jakni u tankim majicama idu do škole na minus 10. tko hoće, nek izvoli, meni se to ne čini dobrim.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku

    koliko puta bih ujutro srela cure iz M razreda u oš kako otvorenih jakni u tankim majicama idu do škole na minus 10. tko hoće, nek izvoli, meni se to ne čini dobrim.
    To je specijalitet tog uzrasta i mislim da nema previše veze sa stvarnim osjećajem hladnoće, prije s imidžem

    Moj sin je od onih kojima je uvijek hladno, u stanu se stalno zamata u deku, pojačava grijanje, itd., pa ga ipak to ne sprečava da vani na zimskim temperaturama hoda s otkopčanom jaknom jer mu je tako lakše izvaditi mobitel iz džepa hlača u bilo kojem trenutku

  22. #122
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    a i skroz je drugi osjećaj topline/hladnoće kad sjediš na miru, za kompjuterom ili knjigom, nego kad hodaš i krećeš se, pa makar je to na nižoj temperaturi nego u stanu

  23. #123
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ps.
    jel se kuži da sam ja od onih koje nikad ne nose potkošulju, a hulahopke oblačim samo ako je temp niža od -10

  24. #124
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To je specijalitet tog uzrasta i mislim da nema previše veze sa stvarnim osjećajem hladnoće, prije s imidžem
    to je apsolutno točno
    i još govore da im nije hladno dok se stišću i cvokoću zubima

  25. #125
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ps.
    jel se kuži da sam ja od onih koje nikad ne nose potkošulju, a hulahopke oblačim samo ako je temp niža od -10
    I ja sam takva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #126
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ps.
    jel se kuži da sam ja od onih koje nikad ne nose potkošulju, a hulahopke oblačim samo ako je temp niža od -10
    kuži se
    ja nikad ne nosim najlonke (iz drugih razloga), ali uz hlače, tople čizme uvijek nosim dugu pernatu jaknu koja seže skoro do koljena
    Posljednje uređivanje od n.grace : 22.01.2021. at 14:58

  27. #127
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ja se moram oblačiti kad je hladno i ne smijem sjediti na hladnom jer isti tren dobijem gadnu upalu mjehura
    https://www.plivazdravlje.hr/aktualn...se-lijeci.html
    već mi je xy ljudi reklo da to nema apsolutno nikakve veze, ali vjerujem da liječnik specijalist urolog zna o čemu govori

    kod svoje djece sam na nekim stvarima inzistirala, nema šanse da ne bi obukle jaknu na cičoj zimi. vrlo jednostavno, kad je hladno, oblačimo se, kad je toplo, skidamo se
    koliko puta bih ujutro srela cure iz M razreda u oš kako otvorenih jakni u tankim majicama idu do škole na minus 10. tko hoće, nek izvoli, meni se to ne čini dobrim.
    n.grace ista stvar kod mene. Od malena imam problema s upalama mjehura. Ne daj bože da sjedim na hladnom ili da su mi noge hladne odmah mi mjehur odreagira i to gadno.

  28. #128
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    n.grace ista stvar kod mene. Od malena imam problema s upalama mjehura. Ne daj bože da sjedim na hladnom ili da su mi noge hladne odmah mi mjehur odreagira i to gadno.
    sestro
    ne kažem da to vrijedi za sve, definitivno nije tako, ali kod nekih ljudi pothladivanje dovodi do upale, a istu stvar je specijalist urolog rekao mom mužu u vezi upale prostate
    Posljednje uređivanje od n.grace : 22.01.2021. at 15:36

  29. #129
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ps.
    jel se kuži da sam ja od onih koje nikad ne nose potkošulju, a hulahopke oblačim samo ako je temp niža od -10
    Meni se čini da sam BILA takva u mladosti. Nije mi trebala potkošulja, hulahupke ne volim i ne nosim (osim u vrlo iznimnim slučajevima, a ispod hlača baš nikad), aliiiii otkad me prvi put pošteno ukliještila kičma, potkošulja mi je postala svakodnevni odjevni predmet. Zaboravim se ja, pa kad me opet ukoči, brzo se prijestim u čemu je problem...

    Potkošulja mora biti pamučna i najtanja moguća, ali mora biti. Jedino usred žarkog ljeta ponekad preskočim, ali tada isto imam rezervnu potkošulju u stolu na poslu, jer ako me propuše klima, ne gine mi deset dana bolovanja, ufff...

    Btw. danas mi nije hladno, ali ne odgovara mi vrijeme, ufff... Stara sam, to je sve

  30. #130
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tko tipka na telefonu... izgubi post.


    Kod nas je pomalo kao kod onih Rusa, ali samo pomalo. :D Zapravo postoje tablice prihvatljivih i neprihvatljivih vremenskih prilika, po dobi, kojih se onda pridrzava vecina vrtica; uglavnom koriste ovo. U praksi to znaci da su djeca od 3 godine navise svaki dan vani, barem malo, osim kad temperatura stvarno padne u debele dvoznamenkaste minuse (i uz vjetar, koji se ovdje uvijek uzima u obzir, s obzirom da je Midwest ogromna ravnica).

    Inace ljudi nose stvarno svasta; puno ih zimi hoda u natikacama, tipa Crocs ili nesto slicno, sa ili bez carapa. Dvije od cura koje rade kod nas uglavnom nose takve papucice, jedna s carapama, a druga bez. Ova bez carapa je bila bolesna jednom u godinu dana koliko je kod nas, imala je koronu... koju je dobila od prijatelja u autu, ne od bosih nogu. Mojoj domorodackoj djeci hladnoca ne smeta, opcenito. Idu van i ne bune se, a ja ipak vise volim umjereniju klimu (ali idem van, sto cu ).

    Tu stvarno nisam nikad cula da se zdravstveni problemi vezu uz izlaganje hladnoci, ni od stanovnistva, a ni od lijecnika (s kojima smo u kontaktu puno vise od prosjecne obitelji). Jedino se o tome govori kad je rijec o pothladjenosti i smrzotinama ili o kronicnom izlaganju nepovoljnim uvjetima. Tipa, Minnesota placa grijanje obiteljima koje si grijanje ne mogu priustiti jer jednostavno zivot nije spojiv s nasom zimom i boravkom u drvenoj kuci (pogotovo kuci u kojoj zive obitelji koje za grijanje nemaju). Drugih upozorenja nema, osim sto kad temperatura padne na odredjene minuse, izdaju upozorenja koliko dugo se smije izlagati gola koza prije nego sto nastupi rizik, npr. ovako. Ja sam naucila da, kad je oko -25 ili nize, uz vjetar, dobijem ekcem na natkoljenicama ako nisu zasticene s barem dva sloja odjece. Ako je vjetar jaci, onda moram imati nesto sto ne propusta vjetar. Kapu u pravilu nosim tek kad je hladnije od -10, osim ako bas izlazim na snijeg, s ciljem dugog ostajanja.

  31. #131
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Jbte, ovdje me na +10 baba napada jer nemaju štrample i potkošulju. Jbm ti sve.

  32. #132
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Kakva baba?muzeva mama?
    Sta te briga sta ona tambura?
    Ti po svome.

    Nema veze sto sam i ja tim "bez potkosulje i strampli", ne znaci da ne mogu itekako razumjet (jer i sama imam frendice, kumu i sestru), koje zaista od sjedenja na hladnom..razviju upalu mjehura, al ono skoro svaki put.
    One uvijek i presvlace kupaci na plazi.

    Ja mogu tako sjedit koliko hoces (nisam nikad u zivotu imala upalu mjehura al znam da gadno boli), nece mi bit nista, a sestri i kumi odmah evo belaja.

    Ne treba nekome znanstv.clanak da mu sve dokaze, neki poznaju svoje tijelo i znaju sto im slijedi.

    Hebiga razliciti smo, drugacije tkani.

  33. #133
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ajoj lili, ti ovo ozbiljno za upalu mjehura? Imala sam je i ja, jednom, ali ne sigurno od nenošenja štrampli i sjedenja na hladnom. Reci curama da se dobro ispišaju nakon seksa i neka pretjeraju s uvinim čajem. Možda uspiju stati na kraj bakteriji.

  34. #134
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ajoj lili, ti ovo ozbiljno za upalu mjehura? Imala sam je i ja, jednom, ali ne sigurno od nenošenja štrampli i sjedenja na hladnom. Reci curama da se dobro ispišaju nakon seksa i neka pretjeraju s uvinim čajem. Možda uspiju stati na kraj bakteriji.
    Kao netko tko je od djetinjstva imao valjda 20 upala mjehura, od toga ih je popriličan broj bio i mokrenje krvi i kao netko tko zna da upale dolaze od bakterija i virusa isto tako mogu potvrditi da ukoliko sjednem na hladni beton sutra imam upalu mjehura. Jako, jako moram paziti da ne sjedim na hladnom, da mi noge nisu na hladnom i obavezno presvlačim kupaći.
    Štrample ne nosim, potkošulju samo zimi. Dijete mi ne nosi štrample. Ne podnosim preutopljavanje. Ne boli me grlo od hladne vode, ne dobijem upalu mozga od mokre kose, ali tvrdim sto posto iz iskustva da mi se mjehur razboli ako sjedim na hladnom. Zašto je to tako? Ne znam, možda zato što imam problem s mjehurom inače.

  35. #135
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Kad su minusi nosim štrample, potkošulju nosim pod obavezno od rujna do svibnja
    mora biti stisnuta uz tijelo da niijedan dio leđa nije gol
    ne sjedim na betonu, osim ljeti na moru kad je 30 C
    mokre kose ne idem ni u krevet kamoli van
    bosih nogu hodam samo na plaži
    za sve ovo postoje razlozi a to su više puta ukočeni vrat i potiljak, upala mjehura, bolovi u zdjelici
    ne podnosim hladnoću ako nisam obučena slojevito
    inače provodim puno vremena na zraku, na hladnoći
    idem pješke gotovo uvijek, trčim šumom i planinom
    i kuc kuc rijetko se prehladim ili nazebem
    meni je nepojmljivo da itko ide zimi u stopalicama ili kratkim hlačam,
    zapravo, zaboli me nek ide kako god tko hoće
    ali sebe ili svoju djecu ne mogu zamisliti da idemo takvi
    postoje razlozi zašto imamo laganiju i deblju garderobu
    to uopće nije predmet rasprave
    svaka čast kompetenciji ali kod mene postoje situacije u kojima me ne tangira kompetencija
    jer znam da sam ja naprosto kompetetntnija i neću na to gubiti vrijeme
    kad je vani smrzavo nose se jakna i kapa
    kad je vrijeme tako tako pa dijete misli da je zbog sunca topije nego stvarno jest, ponesem jaknu jer znam da će nakon 5. min. promijeniti mišljenje
    i onda na takvom primjeru uči da je dobro imati rješenej pri ruci i misliti unaprijed
    a da će mi na nula C izaći van u majici ili kratkom eto neće, ne dozvoljavam i ne raspravljam o tome
    Posljednje uređivanje od flopica : 23.01.2021. at 08:37

  36. #136
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    I kakve veze ima hladni beton i hladne noge s bakterijama unutar mjehura? Organizam povuče krv iz ekstremiteta prema organima. Troši više energije na održavanje tjelesne temp pa ne stigne slati leukocite da se bore sa bakterijama?
    Ja sam se nasjedila i namrzla u svom životu. Posebno u srednjoj dok bih čekala po zimi, tad je još bilo snijega i minusa, po pola sata da dođe bus. Odrvenila bih od smrzavanja, ili bih u lošoj obući išla po kiši. Znali su mi tabani biti plavi i koža se otkidati od vlage. Pa nisam imala upale mjehura sve dok se nisam počela seksat. Izliječila jedvice, već se popelo do bubrega. I kaj? Opet se smrzavam, sjedim na betonu i nemam upale.

    Možda kad sjediš na betonu paralelno ne piješ dovoljno tekućine. Očito sjediš jer čekaš nešto. Nema ispiranja mjehura, bakterije idu gore.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 23.01.2021. at 08:45

  37. #137
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Žuta, daj pusti da i drugi imaju svoja iskustva!

    Ja nemam problem s mjehurom, ali imam s grlom.
    (Nema veze sa seksom, trust me!)

    Kao dijete sam se naprimala injekcija penicilina svaku zimu-gnojne angine.
    I tako do sredine 20-tih kad sam uklonila mandule.
    Sad vise nema gnojnih angina ali ima jaaaako stisnutog i bolnog grla ako pojedem par zlica hladnog jogurta i popijem nesto hladno gazirano.
    Tako da u principu gazirano uopce ne pijem, a jogurt samo sobne temperature.

    I da, ne nosim strample ni hulahopke, ali potkosulja je pod obavezno na sve ispod +30°C.
    Posljednje uređivanje od rosa : 23.01.2021. at 08:53

  38. #138
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Očito sjediš jer čekaš nešto
    ne čekam baš ništa
    sjedim i meditiram uz more

  39. #139
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Žuta, daj pusti da i drugi imaju svoja iskustva!

    Ja nemam problem s mjehurom, ali imam s grlom.
    (Nema veze sa seksom, trust me!)
    vjerujemo!

  40. #140
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    I kakve veze ima hladni beton i hladne noge s bakterijama unutar mjehura? Organizam povuče krv iz ekstremiteta prema organima. Troši više energije na održavanje tjelesne temp pa ne stigne slati leukocite da se bore sa bakterijama?
    Ja sam se nasjedila i namrzla u svom životu. Posebno u srednjoj dok bih čekala po zimi, tad je još bilo snijega i minusa, po pola sata da dođe bus. Odrvenila bih od smrzavanja, ili bih u lošoj obući išla po kiši. Znali su mi tabani biti plavi i koža se otkidati od vlage. Pa nisam imala upale mjehura sve dok se nisam počela seksat. Izliječila jedvice, već se popelo do bubrega. I kaj? Opet se smrzavam, sjedim na betonu i nemam upale.

    Možda kad sjediš na betonu paralelno ne piješ dovoljno tekućine. Očito sjediš jer čekaš nešto. Nema ispiranja mjehura, bakterije idu gore.
    Nisam napisala da od sjedenja na betonu dobijem bakterijsku upalu mjehura.

  41. #141
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Sjedila sam na hladnoj plastici i gledala nogometnu utakmicu. 90 minuta. Plastična stolica je bila na betonu. Prije godinu dana otprilike.( Nije bilo seksa tjednima prije ni poslije, nije bilo s kim.)
    A takvu sam bolnu upalu mjehura dobila drugi dan da je trebalo poprilično vremena da je izliječim.
    I nisam sklona upalama mjehura, možda sam jednom prije toga imala.
    Ubuduće, ako ikada više bude utakmica, ići ću samo u toplo doba godine. Meni je poveznica: hladan beton=upala mjehura, duboko bolno utisnuta u sjećanje i ne želim isprobavati da li je točna ili ne

  42. #142
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Tak je i meni mater govorila da me grlo boli od hladnog, od gaziranog, od mokre kose, od sjedenja na hladnom. Totalno me uvjerila u to i lobotomizirala pa sam bila u panici ako bih popila gazirano koje sam voljela više od života. I eto, svaki put prehlada. Stvar je bila u tome da nikad nisam dobila antibiogram, liječnica nije davala antibiotik, a nosila sam streptokoka jako dugo. Totalno sam već bila izmučena, ali mi je mater i dalje jašila za vratom da mi je od sjedenja na hladnom, i nikako se izliječiti. Ko da smo u srednjem vijeku.

    Mislim da može biti nešto i od placebo efekta. Uvjeriš se da ti je nešto pogubno za tebe i onda radi radi psiha.
    Zanimljivo, ali nikad poslije nisam imala angine grla nakon gaziranog, hladnog, pa i hrpe cigareta, otkad sam se riješila streptokoka, ... i materine indoktrinacije strahom od hladnog.

    Osim toga, jbte, Rusi i Nizozemci bi morali kolektivno poumirati od upala ili biti potpuno nesposobni da se pomaknu pedlja od wca uz toliku hladnoću.

    Imajte vi svoja iskustva, ali dopustite da imam osobnih problema s ovim naravoučenijem. Posebno jer se sad baba, da, mater bivšem, drži kao da zlostavljam djecu kad im ne stavim potkošulju.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 23.01.2021. at 09:51

  43. #143
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    svaka čast kompetenciji ali kod mene postoje situacije u kojima me ne tangira kompetencija
    jer znam da sam ja naprosto kompetetntnija i neću na to gubiti vrijeme
    kad je vani smrzavo nose se jakna i kapa
    kad je vrijeme tako tako pa dijete misli da je zbog sunca topije nego stvarno jest, ponesem jaknu jer znam da će nakon 5. min. promijeniti mišljenje
    i onda na takvom primjeru uči da je dobro imati rješenej pri ruci i misliti unaprijed
    a da će mi na nula C izaći van u majici ili kratkom eto neće, ne dozvoljavam i ne raspravljam o tome
    potpuno se slažem
    ako je klinac kompetentan pospremiti igračke ili samostalno jesti za stolom ne znači da je kompetentan procijeniti da će se smrznuti na minusu bez jakne. ili da nije pametno gurati prste u utičnicu, nastavi niz

    žuta, ako tebi nešto ne smeta, ne znači da ne smeta i drugima. linkala sam gore članak, ako te zanima, pročitaj

  44. #144
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Rosa grlo i nepoveznica sa sexom.

    Neki su premali da bi se pišanjem nakon sexa rjesavali upala mjehura jer se nisu ni sexali u toj dobi.:rolleyes:

    Svako tijelo je prica za sebe.

    Ne razumijem zuta zasto bi tvoje iskustvo bilo mjerodavnije od iskustva drugih cura koje su tu pisale.

  45. #145
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Za spolno aktivne žene te upale su ipak daleko češće nego kod djece.

    Nažalost, imam iskustva i s dječjim upalama. Higijena je daleko važnija nego potkošulje i štrample, ali što bi baba o tome znala. Ona dupe djetetu ofrlje prebriše vlažnom pa mi dijete vraća s osipom iako nema pelene već pola godine.

    Ne mislim da je moje iskustvo mjerodavnije neg si mislim možda si netko pomogne ako shvati u kakvim je zabludama. Mene je svo to "pazi se propuha" toliko opterećivalo i ograničavalo, i bila sam toliko dugo bolesna i mučila se s ponavljajućim upalama, umjesto da su adresirali krivca (i liječnica je to propustila) oni su mi zjapili nad glavom radi mokre kose.

  46. #146
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Žuta ovo mi je stvarno bezveze. Mislim da nitko od nas nije neuk. Svi znamo za bakterije i viruse.
    Npr. imaš problema s leđima, ne znam, uklješten živac, nešto ne strašno. U mokroj majici staneš na propuh. To će pospješiti stanje koje već imaš. Dakle, nije ti se ukliještio živac od propuha, ali je propuh pridonio stanju.
    Tako i nama koji imamo kronično problem s mjehurom. Ne smijem sjediti na hladnom. Isprobano nekoliko puta. I zamisli nisam uvijek trebala antibiotik i nije uvijek bilo bakterija. I sad s 40 i kusur godina ne pada mi na pamet sjediti na hladnom betonu.
    Sjećam se jednog ljetovanja kod prijateljice u kampu. Ljetovali u kamp kućici. Imala sam 14g. Došli im prijatelji i kažu nama djeci, vi selite u šatore. Stavili nam ispod luftiće, vreće za spavanje. Ja legnem i osjetim oko bubtega i mjehura hladnoću i kažem prijateljici, sutra ću imati upalu mjehura. Kaže ona, ma daj kaj ti je. I sutra eto mene s upalom. Ne znam to objasniti. Možda ta hladnoća potakne kod mene upalu s kojom se moje tijelo bez te hladnoće izbori. To je najbolje objašnjenje koje sebi mogi dati.

  47. #147
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Za spolno aktivne žene te upale su ipak daleko češće nego kod djece.

    Nažalost, imam iskustva i s dječjim upalama. Higijena je daleko važnija nego potkošulje i štrample, ali što bi baba o tome znala. Ona dupe djetetu ofrlje prebriše vlažnom pa mi dijete vraća s osipom iako nema pelene već pola godine.

    Ne mislim da je moje iskustvo mjerodavnije neg si mislim možda si netko pomogne ako shvati u kakvim je zabludama. Mene je svo to "pazi se propuha" toliko opterećivalo i ograničavalo, i bila sam toliko dugo bolesna i mučila se s ponavljajućim upalama, umjesto da su adresirali krivca (i liječnica je to propustila) oni su mi zjapili nad glavom radi mokre kose.
    Daj Žuta. Do svoje 10g sam imala svako malo upale mjehura. Mama je jako pazila na higijenu. Od malena me naučila kako se moram brisati. Nisam bila spolno aktivna.
    Ok, jedino je tvoje iskustvo mjerodavno.

  48. #148
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    I kakve veze ima hladni beton i hladne noge s bakterijama unutar mjehura? Organizam povuče krv iz ekstremiteta prema organima. Troši više energije na održavanje tjelesne temp pa ne stigne slati leukocite da se bore sa bakterijama?
    Ja sam se nasjedila i namrzla u svom životu. Posebno u srednjoj dok bih čekala po zimi, tad je još bilo snijega i minusa, po pola sata da dođe bus. Odrvenila bih od smrzavanja, ili bih u lošoj obući išla po kiši. Znali su mi tabani biti plavi i koža se otkidati od vlage. Pa nisam imala upale mjehura sve dok se nisam počela seksat. Izliječila jedvice, već se popelo do bubrega. I kaj? Opet se smrzavam, sjedim na betonu i nemam upale.

    Možda kad sjediš na betonu paralelno ne piješ dovoljno tekućine. Očito sjediš jer čekaš nešto. Nema ispiranja mjehura, bakterije idu gore.
    Potpis na ovo.
    Ja sam cijelu trudnoću ratovala s bakterijama u mjehuru i isto su mi došle i do bubrega jer je dolazilo i do refluksa, ali to uistinu nema nikakve veze sa sjedenjem ili olačenjem, a i bila sam ljetna trudnica i ljeto je bilo pakleno vruće.
    Meni je urolog objasnio da smo sklone upalama jer imamo kratku mokraćnu cijev i ovo s odnosima isto ima veze te treba poslije odnosa mokriti da se ispere mokraćna cijev, a u trudnoći još i beba leži na mjehuru i dodatno otežava priču.
    Da, i jaaaako, baš jako je bitno puno piti, a mnogi ne piju dovoljno.

  49. #149
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Uvjerena sam u prisutnost nocebo efekta. U redu, svatko živi prema svojim nekim uvjerenjima. Meni se ne sviđa samo taj pritisak i to vječito jamranje svake ženske osobe kad bih sjedila na betonu, silna fejk briga. Naravno, efekt hladnoće je vrlo selektivan. Tako, loša obuća jer si škrt i lijen kupiti kvalitetnu kožnu cipelu djetetu koja se ne razlijepi već nakon dva tjedna, nema utjecaj na mjehur i bubreg. Tako dva metra snijega i lijenost da po najvećoj mećavi prevezeš dijete doma nema efekt, ali sačuvaj bože sjesti na laminat u pregrijanoj sobi kad su tu gosti, e to je instant upala bubrega. A da, ima priča i sa šatorom... dva dana apsolutnog najgoreg smrzavanja u šatoru ništa strašno, propuh na moru kad ti se kosti lede, dok onako svježe iz mora šetaš, između svih onih uličica, ma ništa... ali sačuvaj bože na +40 otvoriti dva nasuprotna prozora u kući....


    .... izvinite, ovo i nema toliko veze s temom i prethodnim postovima, samo sam ljuta....
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 23.01.2021. at 11:05

  50. #150
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Dobro, istina je da smo mi na ovim prostorima prekoviše odgajani u strahu od svega i svačega.
    Slažem se.
    Ali evo, ako sam na propuhu par minuta meni ne ginu uklješten vrat i ukočena leđa i tako od malena.
    Moguće da mi je to slaba točka i inače, netko drugi nema takvo iskustvo
    Ja imam
    I ne pada mi na pamet izlagati se istome jer su babske priče

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •