Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Ne želi se nositi okrenuta prsa o prsa!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno Ne želi se nositi okrenuta prsa o prsa!

    Drage mame, molim savjet!

    Moja dvoipolmjesečna curica nikako ne želi biti nošena okrenuta prema meni (ili bilo kome drugome tko je nosi), jako plače, gotovo vrišti i odguruje se ručicama.

    Kad je okrenem da gleda prema van umiri se u sekundi.

    Već sam počela misliti da je problem fizičke prirode. Zašto joj tako smeta položaj prsa o prsa? Još bih mogla shvatiti da joj smeta biti obavijena maramom, ali ona se ne želi tako nositi ni u naručju

    Prvu curicu sam nosila u slingu i mei taiju, uživala je u tome. Za drugu sam nabavila i maramu jer me sling žuljao i stalno sam se bojala da će beba iskliznuti

    Ali druga se curica ne želi nositi okrenuta prema meni ni na rukama, a kamoli u nosiljci

    Jako mi je žao što se ne možemo šetati u nosiljci, ali dobro, to bih još i preboljela.
    Ono što me brine je to što se nošenje bebe okrenute prema van nikako ne preporučuje čak ni na rukama, eventualno 10-ak min u komadu, nikako dulje.

    Pa kako da onda nosim svoju bebu?

    Jel još neka mama imala ovakav problem?

    Pročitala sam da mnoge bebe u početku plaču u nosiljci, ali da se treba biti uporan i pustiti da se beba navikne na nosiljku.
    Ne znam, malo me to podsjeća na navikavanje bebe da spava sama pa je treba ostavit da malo plače, naviknut će se...
    Ne bi li joj trebalo odmah biti udobno ako je marama dobro namještena (ili sling, ili bilo koja druga nosiljka)?

    Ako ja sjednem u neku udobnu fotelju, valjda će mi odmah biti ugodno u njoj. Ako mi je neudobna, ili mi se ne sviđa, zašto bih se na nju navikavala?

    Ali opet, mojoj curici nije problem samo marama/sling/mei tai, nego općenito taj položaj prsa o prsa.

    Zašto? Hoće li to proći?

    Molim savjet

    Hvala

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj kukumka prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala sam da mnoge bebe u početku plaču u nosiljci, ali da se treba biti uporan i pustiti da se beba navikne na nosiljku.
    Ne znam, malo me to podsjeća na navikavanje bebe da spava sama pa je treba ostavit da malo plače, naviknut će se...
    Ne bi li joj trebalo odmah biti udobno ako je marama dobro namještena (ili sling, ili bilo koja druga nosiljka)?

    Ako ja sjednem u neku udobnu fotelju, valjda će mi odmah biti ugodno u njoj. Ako mi je neudobna, ili mi se ne sviđa, zašto bih se na nju navikavala?
    Potpis na ovo.
    Nažalost, ne znam pomoći oko problema. Možda je smetaju plinovi.
    Kakva je u položaju kolijevka, znači leži na leđima, ali u rukama, ko za dojenje?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Ma kakvi, položaj kolijevke nema šanse, na rukama zaspe u vodoravnom polozaju, ali tako da gleda van, znači njena leđa na moja prsa.
    Plinovi, ha...
    Kad je bila mlađa jako su je mučili, plakala je, sad dosta prducka ali više ne plače. I jako bljucka, i to dosta poslije podoja, mlijeko vec bude u grudicama...
    Već sam mislila da je GER, ali nema dovoljno simptoma za njega, ne znam...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Dojenje obavljamo u lezecem polozaju, jedino tako je mirna...

  5. #5
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Podizem temu u nadi da ce netko pomoci. Moja curica od skoro 3 mj se isto tako zeli nositi samo prema van ili eventualno na ramenu da gleda preko njega. Mislim da jednostavno zeli gledati svijet oko sebe. Kad se tek rodila nosili smo ju u lezecem polozaju ali sad luduje u njemu. Imam i maramu ali i u njoj luduje, ofupire se kao da zeli van, jedino ako zaspi je mirna.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Tako je i kod mene bilo, bas negdje kad je imao čini mi se, oko 4 mjeseca. nikako mi u marami ni u kolicima..nosila sam ga taj period u rukama ili bi čekala da zaspe pa u kolica i svako malo probavala maramu po kuci. Jedan dan je uspjelo..bitno je cim se beba namjesti u marami/nosiljci odmah krenuti, a ne stajati na mjestu..ja bi dok bi npr zaključavala vrata cupkala na mjestu..pa i sad ponekad ako je bebač malo nervozniji malo skakućem dok sebe spremam (jakna, šal i sl.) a on je naravno u nosiljci.

  7. #7
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ne znam ima li to ikakve veze s ovim smjerom nošenja,ali kod moje djece se pokazalo jako važnim da im nije vruće. Uvijek rashladim prostor dok ih vežem/kopčam zabundane za van,ili to radim na vratima,a za po kući reduciram im odjeću.
    Ako ništa ne pomogne,ostaje vam da malo pričekate pa kad beba bude čvršća u trupu vežete na boku. To može i prije posjedanja.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  8. #8
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Hvala Matrea, budem probala.
    A sto je sa nosenjem na rukama prema naprijed je li to ok? Citala sam da bas ne preporucuju ali sto cu kad tako bas voli. Naravno nije da ju mogu dugo tako drzat i premjestam ju u vise razlicitih polozaja kako bi si olaksala.

  9. #9
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Hvala Vlatna, budem i to na boku proucila kako se veze. Od kada se onda to smije?

  10. #10
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Nisam bas neki strucnjak,al nacelno bi bilo od kad dijete ima dobru kontrolu vrata i trupa. E sad,sto je tocno dovoljno dobro bas i nisam sigurna. Vecina to ima s nekih 4 mjeseca (al individualno je, moja mladja je tada bila ok,starija nije jos neko vrijeme zbog hipo/hipertonije). Mozda postoji neka lokalna grupa za nosenje djece na Facebooku. Znaju organizirati kave na kojima se mogu probati razne nosiljke i dobiti savjeti. Tamo bi se vjerojatno nasao netko tko bi uzivo mogao.dobro procijeniti je li dijete fizicki spremno za nesto ili ne.
    Sto se rucnog nosenja tice,preporuca se da bude prema naprijed. To je ok.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •