Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Oftalmolog za djecu u zg

  1. #1
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno Oftalmolog za djecu u zg

    pozdrav svima,
    trebam savjet: curica, 6;02, ima problem sa okom. dalekovidna je, +1,5 no primijetio sam u zadnje vrijeme da joj jedno oko malo bježi u stranu (divergentni strabizam?). kako je red za klaićevu nevjerojatno dug, mislim da je čekanje kontraproduktivno i to vrlo, naročito u ovoj dobi kada je sve na djetetu plastično. laik sam, ne razumijem se u to ništa, no mislim da joj slijedi nekakvo zamagljenje stakla na postojećim naočalama, ili nešto drugo.
    molim savjet za stručnjaka koji me neće orobiti.
    hvala

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    bilo gro tema
    Ako si blizu španskog, ajde nazovi longvision i pitaj kad radi dr. Jurković, pa je naruči na pregled, iako će on tražit da mu dođete i u bolnicu-rebro

  3. #3
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dr. Mirjana Bjeloš, radi na sv Duhu, guglaj radi li i privatno.

    Strabizam joj je uža specijalnost.
    Njoj sam vodila dijete zbog obiteljske anamneze strabizma s obje strane.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 24.03.2016. at 15:58

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pitaj na Rebru. Mi smo trazili termin za 1 pregled pa smo ga dobili za 4 mj. Ali su nas zvali nakon par tjedana i ponudili termin u popodnevnoj smjeni drugi dan.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    bilo gro tema
    Ako si blizu španskog, ajde nazovi longvision i pitaj kad radi dr. Jurković, pa je naruči na pregled, iako će on tražit da mu dođete i u bolnicu-rebro
    Jesi sigurno dobro napisala prezime ?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ja neki dan zvala, mislim sv.duh ili rebro ... Termin u 10.mj.... Užas...
    Odvela dijete privatno 300kn... Bilo i jedno malo dijete na pregledu....
    doc simaptična, starija, Monokl, dječja ordinacija, maksimirska

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Rebro, centar za strabizam. Tamo je troje liječnika i svi su dobri. Moj stariji je sada kod dr Sanje Perić.
    http://www.kbc-zagreb.hr/klinike_i_z..._oftalmologiju

    Gužve jesu, ali ne pretjerano. Zadnju kontrolu čekao je sin nekih 6 tjedana, što mi je ok.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.03.2016. at 22:55

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Još malo o bježanju oka... Moj sin to ima. Dijagnoza je ambliopija tj.slabovidnost i strabizam, ali to se vježbama i okluzijama super popravilo. Sad mu oko pobjegne jako rijetko, samo kad je jako umoran.

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dobila sam preporuku za Opto centar u Vlaškoj.
    Je li možda netko vodio dijete tamo?

  10. #10
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Dijete mi se požalilo da joj se čini da slabije vidi tj. da joj se mute slova na ploči. Sjedi u drugoj klupi od ploče. Znam da se preko HZZO-a dugo čeka. Ima netko preporuku privatnika?

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete mi se požalilo da joj se čini da slabije vidi tj. da joj se mute slova na ploči. Sjedi u drugoj klupi od ploče. Znam da se preko HZZO-a dugo čeka. Ima netko preporuku privatnika?
    Otiđite u najbližu optiku. Svi oni imaju liječnika koji dolazi povremeno i možete dogovoriti pregled. Pitaj koga imaju na raspolaganju. Taj pregled je besplatan ako kod njih naručiš naočale.

    Mi smo dugo išli u Monokl u Maksimirskoj, ali nam je Jojo optika u kvartu, pa smo se prebacili k njima. Inače je stariji na Rebru, ali on ima strabizam i ambliopiju, pa godišnje kontrole ipak obavlja kod njih. Mlađi je kratkovidan i ima astigmatizam kao i ja, a to nam uredno rješavaju u optici. Ne pamtim je li bio kod oftalmologa na uputnicu otkad je krenuo u školu.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Samo da dopunim info, u Monoklu je dugo radila dr Bubaš, a ne mogu se sjetiti kako se zove liječnica koja je u Jojo optici. Sprema se moj mlađi po nove naočale, idući tjedan ako stigne (treba fotoosjetljiva stakla otkad vozi) pa ću ga pitati.

  13. #13
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hvala Peterlin! Imam u kvartu Gethaldus pa ću otići do njih čisto da provjerimo.

  14. #14
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Na prvi se pregled čeka 30 dana. Barem je u RI tako.

  15. #15
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    U zadnje vrijeme se žali i kao da joj se vrti, ali da ne može objasniti. Ne baš da joj se vrti nego kao da joj 'pliva'. Sad kad to povežem s ovim da joj se mute slova na ploči, moglo bi biti do vida.
    Mislili da se u Zagrebu čeka par mjeseci pa bih ipak otišla privatno.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    U zadnje vrijeme se žali i kao da joj se vrti, ali da ne može objasniti. Ne baš da joj se vrti nego kao da joj 'pliva'. Sad kad to povežem s ovim da joj se mute slova na ploči, moglo bi biti do vida.
    Mislili da se u Zagrebu čeka par mjeseci pa bih ipak otišla privatno.
    Mislim da vam je bolje otići privatno dječjem oftalmologu, nego u optiku. Pregled će biti kvalitetniji, a tegobe koje dijete ima ne moraju biti samo od dioptrije.
    Osim toga, iz bliže okoline znam za slučaj potpuno pogrešno određene dioptrije u optici (isto se radilo o djetetu školske dobi), da bi se tek naknadno otkrilo da je riječ o sasvim suprotnom problemu s vidom.
    Kod optičara eventualno ima smisla provjeravati dioptriju ako već sve znate, pa samo treba zamijeniti stakla.

    Sa svojim sinom sam u nekoliko navrata išla na pregled vida privatno kod dr Nade Deban u Magazinskoj, ali ne znam radi li ona još uvijek (bila je već u poodmaklim godinama, a zadnji put smo bili kod nje 2015.).

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    U zadnje vrijeme se žali i kao da joj se vrti, ali da ne može objasniti. Ne baš da joj se vrti nego kao da joj 'pliva'. Sad kad to povežem s ovim da joj se mute slova na ploči, moglo bi biti do vida.
    Mislili da se u Zagrebu čeka par mjeseci pa bih ipak otišla privatno.
    Offt. Pije li dovoljno vode? Moj mlađi ima s tim problema, nije svjestan da je žedan. I sad strahujem radi toga, pogotovo otkad vozi.

    Jesi li pitala obiteljskog liječnika što misli... Može to biti od vida, ali i ne mora. Obzirom na prilagođenu prehranu, ne bi škodilo provjeriti metabolizam šećera. Sigurno bi se našao još koji razlog, niski tlak, hormoni...da ne nabrajam. Sretno...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.05.2021. at 15:32

  18. #18
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nedavno smo obavili baš detaljan pregled, čini se da je s te strane sve u redu. Da sad ne širim, ovo što joj se 'kao vrti' najvjerojatnije je s psihološke strane, ali sad kad je spomenula i to da ne vidi dobro na ploči, pomislila sam da možda ima veze i s vidom.
    Kako god provjerit ćemo da budemo sigurni.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Da zato u optikama ni ne vole raditi s djecom,neki naprave a onda ipak na provjeru pošalju u bolnicu ili kod domskog oftalmologa.
    Moj mali je dobio narudžbu za prve naočale.Reko je da vidi na ploču,u prvom redu sjedi trenutno,ali ne vidi nešto za po vani

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nedavno smo obavili baš detaljan pregled, čini se da je s te strane sve u redu. Da sad ne širim, ovo što joj se 'kao vrti' najvjerojatnije je s psihološke strane, ali sad kad je spomenula i to da ne vidi dobro na ploči, pomislila sam da možda ima veze i s vidom.
    Kako god provjerit ćemo da budemo sigurni.
    Tja, ne znam.... Djeca su puno na ekranima otkad je korona, a i odrasli (znam po sebi, umor je intenzivniji nego prije).

    Ako želiš provjeriti koliko bi se čekalo na uputnicu, pitaj svog obiteljskog liječnika - mislim da oni to mogu vidjeti u sustavu. Mi imamo dobra iskustva s Rebrom - ovaj odjel: https://www.kbc-zagreb.hr/odjel-za-d...lmologiju.aspx (Moj stariji sin je i dalje kod njih, iako ima 21 godinu, jer osobe sa strabizmom ostaju kod njih i nakon 18. godine).

    Podatke o liječnicima za djecu imaš i na ovom starom topicu: http://forum.roda.hr/threads/4751-Dj...Dji-oftalmolog

  21. #21
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne znam kako vaši doktori, ali moj lom niš ne vidi preko ceziha.
    Baš maloprije sam s njim razgovarala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #22
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Offt. Pije li dovoljno vode? Moj mlađi ima s tim problema, nije svjestan da je žedan. I sad strahujem radi toga, pogotovo otkad vozi.

    Jesi li pitala obiteljskog liječnika što misli... Može to biti od vida, ali i ne mora. Obzirom na prilagođenu prehranu, ne bi škodilo provjeriti metabolizam šećera. Sigurno bi se našao još koji razlog, niski tlak, hormoni...da ne nabrajam. Sretno...
    Evo, mi obavili pregled privatno.. Okuc dr. Pavičić. Ipak je kratkovidna.. - 0 50

  23. #23
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I to bi moglo sada rasti.
    Minus u pubertetu hoće rasti i to kontrolirajte redovito.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #24
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Je, tako su nam i objasnili. Bili su jako strpljivi jer je J imala sto pitanja. Svakih 6 mjeseci kontrola.

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, mi obavili pregled privatno.. Okuc dr. Pavičić. Ipak je kratkovidna.. - 0 50
    Odlično. Nije neka strahota... Nosit će naočale ili leće.

    Moj E. ima sličnu situaciju i da, u pubertetu mu je narasla dioptrija, negdje krajem osnovne škole, a onda se stabiliziralo. Nikad mu na pamet nije palo nositi leće, zadovoljan je s naočalama. Sad se baš sprema uzeti nove. Prošle godine je položio vozački ispit, prije kojeg je bio na zadnjoj kontroli. Sad razmišlja o zamjeni naočala (nije dioptrija u pitanju, želi fotoosjetljiva stakla, ali usput će provjeriti i dioptriju).

  26. #26
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično. Nije neka strahota... Nosit će naočale ili leće.

    Moj E. ima sličnu situaciju i da, u pubertetu mu je narasla dioptrija, negdje krajem osnovne škole, a onda se stabiliziralo. Nikad mu na pamet nije palo nositi leće, zadovoljan je s naočalama. Sad se baš sprema uzeti nove. Prošle godine je položio vozački ispit, prije kojeg je bio na zadnjoj kontroli. Sad razmišlja o zamjeni naočala (nije dioptrija u pitanju, želi fotoosjetljiva stakla, ali usput će provjeriti i dioptriju).
    Naočale, već je tamo izabrala. Leće ne želi ni pomisliti, da joj nešto ide u oko.
    Baš smo pričale i troje ih je u razredu u zadnja 3 mjeseca dobilo naočale. Koliko sam shvatila ima veze s rastom.
    Pitala me doktorica tko u obitelji od mlađih nosi, ali nemamo nikog.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    E i ja sam protiv leća,nosila ih ali to meni toliko smeta,a imam osjećaj kad zapuše vjetar da će ne ispuhati.
    Iskreno i premala ti je za leće, usto i alergičar teško bi se to skombiniralo.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.06.2021. at 09:31

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •