Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Dječja štednja i rastava

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    41

    Početno Dječja štednja i rastava

    Nisam uspjela pronaći nigdje odgovor na temu dječje štedionice pa bi molila ako netko ima iskustva da napiše čisto da znam na čemu sam.
    Sve je izglednije da će u neko doba između mene i muža doći do rastave braka.Neću sad ulaziti u raloge zašto i kako.Imamo dvoje malodobne djece.
    Imam 2 pitanja.
    Prvo je vezano za dječju štednju.Dječja štednja se nalazi na njegovom bankovnom računu jer smo tada tako odlučili.Znači ja sam kao majka uglavnom vodila brigu o tome,što god bi dobili za rođendane pa makar i 100 kn ja sam to skupljala i onda bi njemu dala da odnese na banku.Tu sad ima podosta novaca.Zanima me što se događa sa tim novcima nakon rastave braka?
    Razmišljala sam o tome jer sad živimo u stanu kojeg smo izgradili iznad njegovih roditelja, dakle ja ću morati van iz stana u podstanare.Da li recimo imam pravo iskoristiti te novce za kupnju dječje sobe ili za plaćanje dadilje dok sam na poslu?
    Drugo pitanje je vezano za alimentaciju.Djeca su 3 i 6 godina.Ja se još uvijek nadam da ćemo se uspjeti dogovoriti oko nekih stvari ali čisto da znam koliko je uopće nekakav razuman iznos za dvoje djece jer sam tu uglavnom nailazila na alimentaciju za jedno dijete.Njegova plaća iznosi nekih 6000 kn plus zaradi još oko 1500 možda sa strane na crno ( to vjerojatno ne mogu na sudu uzet u obzir? ).
    Bila bi vam jako zahvalna na bilo kakvom odgovoru.

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Neka se javi neko tko bolje kuzi , ali ovak na prvu
    Je li ta dječja štednja službena dječja štednja otvorena na djetetova račun ili ste vi to samo prozvali dječjom štednjom?
    Mo ima službenu štednju na svoje ime. Ja sam opunomoćenik i ima na tatinom računu novac koji je "njen" za koji imamo exelicu"
    Ti kao roditelj možeš njenom štednjom upravljati kako god želiš do 10000 mjesečno.
    Ako je to na muzevom računu pa vi to samo vodite kao dječju, onda se moraš dogovoriti s njim
    Mi smo imali podjelu imovine, ali njen novac nismo dijelili.
    Alimentaciju nemamo riješen u pa ti tu ne znam odgovoriti

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ako sudu dokažeš da on ima love i od fuša onda se to može uračunati, tak je kod mog frenda

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Štednja je službena dječja štednja, svako dijete ima svoju.Imaju Stedionicu i imaju Pcelicu.Ali samo je on opunomocenik iako sam navodno cula da oba roditelja moraju potpisati kad se nesto podize.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    41

    Početno

    To je službena dječja štednja.Svako dijete ima svoju štedionicu i svoju pčelicu.Ali samo je suprug opunomoćenik jer je to islo preko njegovog tekuceg odnosno u toj banci.Negdje sam procitala da ako se sto i podize treba potpis oba roditelja pa sam mislila da netko mozda ima iskustva s obzirom da u slucaju rastave, ne znam da li ce bas sve funkcionirati na principu dogovora.Iako se toplo nadam.Zato sam i pitala za visinu alimentacije, ne bi htjela bit bezobrazna ali opet ja cu morat placat i podstanarstvo.Da li je 2000 kn puno?Ne mogu to sad procjenit, vrtic nam je 1400 za oba dva djeteta,a opet mora i tati ostat za zivot ..

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    mi oboje imamo opunomoćenje na pčelicu, diže ako treba onaj koji treba, ne idemo zajedno u banku, ne potpisujemo za onog drugog, možda da napraviš oponomućenje i za sebe

    2000 kn nije puno za dvoje dece, ali svakako treba uzet u obzir i njegovu plaču

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Gore sam navela da ima placu oko 6000 s tim da su djeca prijavljena preko njega pa ide manje poreza.A zaradi i bar 1500 sa strane,nekad i puno vise.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Mom je frendu bivša na nekom suđenju rekla kak on uz plaču zaradi 2000 kn, pa su dosudili 500 kn veču alimentaciju, kolku imaš ti plaču?

  9. #9
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ako sudu dokažeš da on ima love i od fuša onda se to može uračunati, tak je kod mog frenda
    x

    i ja znam za takav primjer

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Ja imam oko 4500.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    41

    Početno

    I hvala na odgovorima.Pomaze.Svako misljenje dobro dođe.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    usput ne živite u zagrebu?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Ne ne zivimo u Zg.Mislim da u Zagrebu nije cijena vrtica 700 kn za svako dijete

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Pitala sam radi podstanarstva, valjda je manje nego u zg

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pitala sam radi podstanarstva, valjda je manje nego u zg
    Ah ne znam bas.Mi smo na moru.Problem je nac odgovarajuci stan da nije prevelik za nase potrebe.Dodatno jos jer se vecina stanova iznajmljuje do 1.7.max zbog turista.Ali dobro mi smo jos u fazi dogovaranja a i ne moze me bas tek tako izbacit van dok ne nađemo prikladan smjestaj.A opet ima tu i udjela i to sto smo ipak zajedno izgradili taj kat na njegovoj kuci pa ima i tu pitanja koja ne znam kako ce zavrsiti ali to je druga tema.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Frend je isto dost uložio u kuću koja je u biti od njenog brata, nekom preszdom ima pravo na neku cifru koju mu bivša plaća mjesečno

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ako je štednja baš ona dječja, onda to nije predmet rasprave i podjele prilikom rastave. Naši klinci imaju preko rba i kad je isteklo 5 godina, jedan mali dio od jednog dijeteta sam trebala podići i on je potpisao. Kasnije, kad sam od starijeg sina prebacivala novac na njegov žiro(djetetov) isto je morao potpisati i otac.

    Alimentacija, kod nas je određena 1000 za manjega i 1200 za starijega. Primanja kao i kod vas.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •