Stranica 9 od 13 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 631

Tema: Kako se nositi s gubitkom djeteta i što dalje 5

  1. #401
    VIB avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Aurora sto ti drugo mogu reci nego da mi je iskreno zao, divim ti se da si jos uvijek hrabra nakon svega
    Moja V. se danas 26.8. trebala roditi, i nema je i tko zna gdje je
    I muka mi je gledati malu djecu koja trce oko mene i trudnice koje svako malo srecem i ne znam vise sto da mislim i sto da mi pruzi utjehu
    Mislila sam da ce s vremenom biti bolje, ali svaki dan sam stepenicu nize

  2. #402

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj VIB prvotno napisa Vidi poruku
    Aurora sto ti drugo mogu reci nego da mi je iskreno zao, divim ti se da si jos uvijek hrabra nakon svega
    Moja V. se danas 26.8. trebala roditi, i nema je i tko zna gdje je
    I muka mi je gledati malu djecu koja trce oko mene i trudnice koje svako malo srecem i ne znam vise sto da mislim i sto da mi pruzi utjehu
    Mislila sam da ce s vremenom biti bolje, ali svaki dan sam stepenicu nize
    Nemoj se draga nikada predati..

  3. #403

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj VIB prvotno napisa Vidi poruku
    Aurora sto ti drugo mogu reci nego da mi je iskreno zao, divim ti se da si jos uvijek hrabra nakon svega
    Moja V. se danas 26.8. trebala roditi, i nema je i tko zna gdje je
    I muka mi je gledati malu djecu koja trce oko mene i trudnice koje svako malo srecem i ne znam vise sto da mislim i sto da mi pruzi utjehu
    Mislila sam da ce s vremenom biti bolje, ali svaki dan sam stepenicu nize
    Cijeli dan si mi u mislima... i moje prvo dijete za par dana imalo bi dvije godine. da mogu zagrlila bih te cvrsto.. Draga moja nikad se nemoj predati..
    Nema toga sto jedna zena ne moze prezivjeti, to nam je darovano.
    Danas osjecas da si nize, sutra ces biti ponosna na svoju snagu.
    Dozvoli sebi samo malo pomirenja i prihvacanja u srcu, tek toliko da opet prodises i krenes dalje.
    Tvoja snaga je i snaga tvoga supruga.. i obratno..
    Pusa

  4. #404
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Kada dodem tu odusevi me koliko snage moze zena dati drugoj zeni. Predivno pisate. Kad jedna malo klone duhom uvijek se nade netko tko ce pronaci prave rijeci.

    Nadam se da ste mi svi dobro da ne idem sada po imenu redom?

    Ja malo poklekla,pa se podigla tj vi me podignule. To je tako. Nema prepustanja. Bez obzira na sve zivot je lijep. Kako god da je tesko sto sam dozivjela to je moje. Moja sudbina i bilo je puno lijepih trenutaka bez obzira na los ishod. Ne bih se ja vratila na staro nikada jer tada moga andela ne bih mogla zvati njegovim imenom. I ovako ga na neki nacin imam u svom zivotu,a vjerujem cvrsto da ce mo jednom svu ovu fizicku razdvojenost nadoknaditi

  5. #405
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Hej lijepe moje. Evo i mene malo k vama.
    Slazem se s Carminom. Nevjerojatan je duh nas majki andjela. Toliko ranjene, a opet spremne pomoci
    Nema nista plemenitije od tog.
    Drzite se zenice drage. Nazalost iz svoje koze ne mozemo. A nekad mislim da ni ne bi htjela. Sve sto se dogodilo ja promjenit ne mogu. Ostaje samo nada da ce nam Bog dati milost i utjehu u teskim danima. Uvjek ce nam nase bebice biti neprezaljenje. I nemoguce je ne zapitati se koliko bi nam zivot bio drugaciji da su nasi andjeli s nama. Tesko je zivjeti bez pola sebe. Ali moramo ici naprijed. Toliku im dugujemo. I vjerujem da su jako ponosni na nas i da nam pruzaju utjehu cak i onda kada ih ne osjetimo. Nase bebe su uvjek uz nas. Nemojte ni trena posumnjati u to.

    Ne znam ni ja kada cu prestati gledati kalendar na dane koje smo mogle provesti skupa.. vrijeme tako nemilosrdno prolazi. A ja ne zelim biti udaljena od nje. Joj srce moje malo.. koliko samo fali.


    Ja vam curke moje doslovce zivim od kontrole do kontrole. Pred svaku kontrolu polako gubim zivce.. al se uspijem nekako sabrati. Srecom pa mm ima toliko puno strpljenja i ljubavi za mene da mi nista ne uzima za zlo. Neki dan sam dusu isplakala od panike... svaki krizu prozivi samnom. I mislim da bez njega ne bi izdrzala ni dana. Tesko je drage moje. Ali mozemo mi to.

    "Nobody said it was easy
    No one ever said it would be so hard
    I'm going back to the start"

  6. #406
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Drage cure,
    u prvoj trudnoći sam se uvijek bojala i pogledati ovaj pdf, ali evo me tu nakon druge trudnoće.
    sa 16tt sam dobila trudove koji su trajali cijeli dan, ali sam ih ignorirala jer mi je sin bio bolestan pa sam ga vodila doktoru, vaditi krv, pazila ga i nekako sam zanemarila sebe i bebu. tu i tamo bi osjetila stezanje ali sam mislila da to nije ništa.
    oko tri sata ujutro mi je pukao vodenjak, završila sam u petrovoj. na prijemu je bebi još uvijek srce kucalo. u 10 sati otkucaja više nije bilo i trebala sam ići u rađaonicu, no prije toga sam otišla na wc i sve je ispalo iz mene. tu scenu nikad neću zaboraviti. na sreću imala sam pelenu pa je u nju sve palo. poslije toga je slijedila kiretaža i oporavak.
    tri i pol dana nakon kiretaže sam slučajno našla da su mi ostavili gazu u rodnici, gaza je bila bila puna krvi, ugrušaka i doslovno se počela raspadati u meni.
    jučer su me pustili doma, tuga je neopisiva, funkcioniram jedino dok sam na normabelima.
    moj mali dečkić mi daje snagu za dalje, no kad ga vidim još mi je gore jer me stalno pita za bebu i ljubi mi trbuh
    jedina mi je želja nova trudnoća i samo gledam kalendare i planiram kad bi opet mogla.

    krivim sebe što sam se ponašala cijelo vrijeme kao da nisam trudna, mogla sam više učiniti za svoju bebu. nisam trebala raditi, imala sam jako stresno razdoblje na poslu, kupili smo kuću na moru pa sam prva tri dana godišnjeg samo čistila i spremala, nosila sam malog iako ima 14kg, ali mu nisam imala srca reći ne kad me pitao da ga malo nosim ili me htio zagrliti.
    suprug krivi sebe jer na to sve žmirio.

    dali znate na koliko bolovanja imam pravo?
    koliko vremenski treba proći za novu trudnoću? znam da moram čekati phd nalaz da vidimo što se desilo, ako taj nalaz to uopće pokaže... moram naći neki način da se utješim...

  7. #407
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Blubella - nisi ti kriva, nisi ti kriva, NISI TI KRIVA

    Ovo je nešto što je mamama anđela jako teško prihvatiti, ali istina je. Treba pričekati nalaz phd-a da se vidi razlog pa onda redom pretrage, kontrole, čekati prvu mengu, ponoviti briseve i papu. Vidjeti treba li još nešto izvanredno napraviti (trombofilija itd.). Tim redom ideš.
    Primi moju sućut i drži se. Dan po dan. Tuga neće proći sutra, možda neće nikad, ali jedan dan osjećat češ se bolje.

  8. #408
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Draga Bluebella, kao što i Trudy kaže, nisi kriva i nisi mogla ništa učiniti da to spriječiš.
    Meni je utjeha da je moja mrva na jednom ljepšem mjestu, a u mom srcu zauvijek. I kad tuga malo splasne, pokušavam se sjećati samo kako smo bili sretni dok je bila s nama, kratko, ali je ostavila neizbrisiv trag.
    Daj si vremena, kad prođe prva M, izvadi nalaze, većina doktora preporuča da se pričeka barem 6 mjeseci, neki i ranije.

  9. #409
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Bluebella draga. Zao mi je jako. Nista ti nisi kriva. Nemoj tako misliti. Mislim da imas pravo na 3tj bolovanja ali raspitaj se imas li pravo na produljenje. Jako mi je zao. Pisi..tu smo...sve znamo vrlo dobro kako se sada osjecas. Bit ce bolje. Cuvaj svog malog deckica..neka ti on bude snaga

  10. #410
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Draga Bluebella, zao mi je jako.
    Saljem veliki zagrljaj, a potpisujem sve sto su cure vec prije mene napisale. Ovo je jako tezak period, idi malo po malo, koliko mozes... U ovakvim situacijama zapravo shvatimo koliko smo jake.
    Da budes jaca...
    I puno ljubi malenog sincica, on isto osjeca da si tuzna.

  11. #411
    VIB avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Bluebella i meni je žao što ti se sve to desilo, mrzim kada dobijemu novu članicu na forumu jer to znači sve samo ne dobro
    za Petrovu na žalost nisam čula ništa dobro nikad, sva sreća pa ne spadam pod tu bolnicu, ali za slijedeću trudnoću probaj promijeniti bolnicu
    ja sam za gubitak kćeri u 22. tjednu dobila ginekološkog dva tjedna bolovanja jer eto dva tjedna je izgleda dovoljno da preboliš gubitak svojeg djeteta, još mi je čini mi se doktorica dala jedan tjedan ginekološkog bolovanja radi pretraga
    poslije sam dobila kod opće prakse još bolovanja na stres
    biti će ti sada jedna faza kada ćeš non stop sebe optuživati da si ti nešto krivo napravila, ali proći će i to vjeruj mi, ja sam prvih dana kada sam se vratila iz bolnice non stop plakala i sebe optuživala da nisam dovoljno čuvala svoju bebu
    nalaz obdukcije od kćeri čekala 4 mj. tako da spremi se na čekanje toga, nalaz ti se jedino može podići u arhivi ginekološkog odjela u bolnici, nigdje drugdje
    meni su doktori u bolnici rekli 6 mjeseci nikako na novu bebu, no na svu sreću nisam pričala samo s njima pa sam tražila puno dodatnih mišljenja i u glavnom 40 dana od tog događaja treba tijelu da se stabilizira onak donekle i tada se može krenuti na novu bebu, otprilike nakon dvije slijedeće menstruacije, makar je to sve individualno
    najbolje ti je krenuti sa papa testom i brisevima kad uđeš u normalne cikluse, pa testovi krvi na trombofiliju, poslije koliko znam može se ići i na genetsko ispitivanje, ali mislim da za to trebaš čekati nalaz obdukcije i mišljenje doktora u bolnici

  12. #412
    VIB avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj auroraa prvotno napisa Vidi poruku
    Cijeli dan si mi u mislima... i moje prvo dijete za par dana imalo bi dvije godine. da mogu zagrlila bih te cvrsto.. Draga moja nikad se nemoj predati..
    Nema toga sto jedna zena ne moze prezivjeti, to nam je darovano.
    Danas osjecas da si nize, sutra ces biti ponosna na svoju snagu.
    Dozvoli sebi samo malo pomirenja i prihvacanja u srcu, tek toliko da opet prodises i krenes dalje.
    Tvoja snaga je i snaga tvoga supruga.. i obratno..
    Pusa
    Aurora doista ti se divim, jedva preživljavam gubitak jednog djeteta, ne znam kako bih preživjela dva gubitka, opet ima tu žena koje su puno puta to prošle i došle do bebe
    dani su kao i svima vama, zažmiriš pa imaš osjećaj da se ništa nije desilo pa te onda neka sitnica, glas, događaj, riječ, zvuk, čovjek, dijete podsjeti na sve ono što si uspio preživjeti i tako u krug non stop
    neki put mi život nema smisla neki put nalazim smisao u sitnicama, ali pogled na život i sam život ti se kompletno promijeni nakon ovog, upadneš u totalno nepoznatu dimenziju postojanja

  13. #413
    VIB avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Ives000 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej lijepe moje. Evo i mene malo k vama.
    Slazem se s Carminom. Nevjerojatan je duh nas majki andjela. Toliko ranjene, a opet spremne pomoci
    Nema nista plemenitije od tog.
    Drzite se zenice drage. Nazalost iz svoje koze ne mozemo. A nekad mislim da ni ne bi htjela. Sve sto se dogodilo ja promjenit ne mogu. Ostaje samo nada da ce nam Bog dati milost i utjehu u teskim danima. Uvjek ce nam nase bebice biti neprezaljenje. I nemoguce je ne zapitati se koliko bi nam zivot bio drugaciji da su nasi andjeli s nama. Tesko je zivjeti bez pola sebe. Ali moramo ici naprijed. Toliku im dugujemo. I vjerujem da su jako ponosni na nas i da nam pruzaju utjehu cak i onda kada ih ne osjetimo. Nase bebe su uvjek uz nas. Nemojte ni trena posumnjati u to.

    Ne znam ni ja kada cu prestati gledati kalendar na dane koje smo mogle provesti skupa.. vrijeme tako nemilosrdno prolazi. A ja ne zelim biti udaljena od nje. Joj srce moje malo.. koliko samo fali.


    Ja vam curke moje doslovce zivim od kontrole do kontrole. Pred svaku kontrolu polako gubim zivce.. al se uspijem nekako sabrati. Srecom pa mm ima toliko puno strpljenja i ljubavi za mene da mi nista ne uzima za zlo. Neki dan sam dusu isplakala od panike... svaki krizu prozivi samnom. I mislim da bez njega ne bi izdrzala ni dana. Tesko je drage moje. Ali mozemo mi to.

    "Nobody said it was easy
    No one ever said it would be so hard
    I'm going back to the start"
    Ives tebi doslovce naređujem da se makneš od svega što te podsjeća na kalvariju koju si prošla
    govorim ti to iz razloga jer sam u tri tjedna dok mi je mama umirala živjela na isti način kao ti od kontrole do kontrole
    vrijeme ne možeš vratiti, a stres može bebi samo škoditi, nađi sitnice koje te vesele u životu i daj si u zadatak da ubijaš trenutke u danu sa nečim lijepim, napiši plan čitanje, muzika, šetnja, pas, shopping, nalaženje s prijateljima koje dugo nisi vidjela
    počni nešto graditi dok si trudna i prati napredovanje projekta, da li ćeš nešto plesti, naučiti profesionalno fotografirati, ali makni se od trudničkih tema, to ćete samo opterećivati, već sve znaš iz prve trudnoće, sad ti treba samo odmor

  14. #414
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    hvala vam cure na odgovorima i utjesi

    bila sam jučer kod ginekologa po doznake, može mi dati tri mjeseca bolovanja. mislim da ću se za dva do tri tjedna vratiti na posao, treba mi da mi život opet uđe u standardnu rutinu, tako mi brže dani idu.
    jučer sam cijeli dan bila po vani sa frendicama, otišla na novu frizuru, kave i shopping, samo da nisam doma jer onda samo plačem i razmišljam.

    što se nalaza tiče, faktore trombofilje sam vadila prije nego sam išla na IVF, papu sam radila mjesec dana prije nego sam ostala trudna i nalaz je bio uredan.
    e sad, što se briseva tiče... na moru mi se pojavio žučkasto zelenkasti iscjedak, pitala sam ginekologa što bi to moglo biti i posumljao je na streptokok. čim sam došla s mora otišla sam kod njega na bris (aerobi, anaerobi) to je bio ponedjeljak 22.8. također mi je napravio uzv i rekao da čekamo curicu i sve je bilo ok na tom pregledu. nalaz brisa na aerobe i anaerobe je stigao u petak kad sam rodila i negativan je.

    dali je koja od vas imala žućkasto zelenkasti iscjedak? znam samo da nije poželjan u trudnoći... stalno se pitam šta bi to moglo biti i dali se tu krije uzrok mojih prijevremenih trudova i pucanja vodenjaka.
    doktor u Petrovoj koji mi je radio uzv na dan poroda se nije baš puno obazirao oko toga što sam mu ispričala, iako je pozorno slušao. snimio je na uzv bubrege od bebe i rekao da nepravilno razvijeni bubrezi mogu to sve uzrokovati, ali na kraju je samo zaključio da su bubrezi bili zdravi.

    što se Petrove bolnice tiče, doktori i sestre u rodilištu su bili ljubazni i zaista su se trudili olakšati mi sve, tješili su me svi redom, propust sa gazom se desio, doktora i sestara nije bilo puno, a rodilje su se samo redale, jedna za drugom. nakon kiretaže, a prije nego sam otišla u sobu sestra me pogledala i stisnula mi trbuh par puta i rekla da je sve ok. doktor koji je radio kiretažu mi je gazu nagurao duboko u rodnicu pa ju sestra nije vidjela, a u papirima je naznačio da nisam tamponirana. moje najveće kritike idu doktorima koji su dva puta dnevno dolazili u vizitu a nisu me pregledali. nitko me tri dana nije pregledao, da su me samo pogledali kao što gledaju sve žene koje rode vidjeli bi gazu. još su komentirali da kad me puste nije potreban uzv jer je bila "mala trudnoća". u povijest bolesti mi nisu upisali zaostalu gazu iako sam inzistirala.

    stalno tražim neke odgovore, strah me ako ne dobijem odgovore kako će mi izgledati slijedeća trudnoća. imam osjećaj da će se stalno vući to što imam prijevremeni porod i mrtvo rođeno dijete.
    prvo dijete sam rodila u vinogradskoj i to mi je predivno sjećanje. brzo sam rodila i bila sam jedina u rađaonicama, nisam nikoga slušala kako rađa. zato sam sada u Petrovoj nadoknadila sve, toliko urlika i vrištanja sam do sada samo u horor filmovima čula, u jednom trenu sam počela noktima grebati sebi po rukama od nervoze, straha i neizvjesnosti. od 3:30 ujutro do 10 sam ležala u predrađaoni, i još kad sam se probudila iz anestezije od nekih 11:00 do 13h.
    mislim da slijedeće dijete idem roditi u atomsko sklonište samo da nikoga ne čujem.

    nakon što je beba ispala iz mene došao je doktor koji ju je odstranio i pokušao izvuči posteljicu, jedna sestra mi je stavljala braunilu a druga mi je iz drugu ruku pokušala uzeti krv, toliko sam bila u grču da niti jedna nije mogla naći venu. braunilu su mi stavili tek iz trećeg pokušaja jer su vene pucale.

    ne znam uopće kako da izbrišem te scene i zvukove iz glave, stalno to sanjam.....

  15. #415
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Zao mi je da si morala to slusati u tim trenutcima. Nikada mi nece biti jasno zasto nema posebna soba za zene nase sudbine. Svojom srecom smatram to sto sam imala u tim trenutcima razumnu doktoricu koja mi je ponudila sobu na drugom odjelu gdje ću biti sama jer ona smatra da za moje psihicko zdravlje dulji boravak u radaoni ne bi bio dobar. Skidam joj kapu. Nakon aplikacije gela u sobi samnom su bili mm i prijateljica koja je primalja. Da nije bilo tako bilo bi neusporedivo gore. To je ono sto bi trebalo biti da se osjecamo kao covjek a ne zivotinja. Odlazak u radaonu ipak nisam mogla izbjeci iako je sve bilo gotovo vec u sobi,ali vec sam bila u velikom transu pa i plac drugih bebica nisam toliko dozivjela. Pitam se kako su moji jauci utjecali na one zene koje su bile sretne sto cuju plac svoje djece. Sanjala sam i ja svasta,zalila sam za mnogo propustenoga,krivila samu sebe. Sve je to proces i treba vremena da se ozdravi. Razmisli ipak o tome da iskoristis bolovanje. Ne trci pred rudo. Znam da je lakse kada se misli okupiraju necim drugim ali nemozes tako uvijek. Dode vrijeme u danu kada svi zaspu a misli dolaze same. Tako to ide dok ne dode vrijeme kada ces se sa manje boli moci svega prisjetiti i u konacnici prihvatiti. Treba i tijelu da se oporavi od svega. Zato razmisli o bolovanju. Ako i za dva tj budes fizicki i psihicki spremna za posao i ako procjenis da je tako za tebe najbolje uvijek mozes prekinuti bolovanje. Kakvi su ti sada nalazi nakon zaostale gaze? Kod mene se isto radilo o pucanju vodenjaka od 18tt i odmah su rekli infekcija iako su brisevi bili uredni. Imas tu u postovima cijelu pricu. Kada je infekcija u vodenjaku brisevi znaju biti uredni a vodenjak puca. Uglavnom nakon pucanja infekcija se siri,crp raste i dolazi do poroda najcesce unutar 48h. To je nesto na sto ni ti ni ja ni itko nemoze utjecati,jednostavno se dogada i vjerovala ili ne cak ni antibiotik pa nekim studijama nije od velike pommoci. To je unutarnja infekcija koja kad pokaze simptome bude vecinom prekasno. NISTA nisi mogla uciniti i NISI ti kriva. Sta god da ti treba mi smo tu za tebe. Vjeruj mi bit ce lakse s vremenom. Nek ti utjeha bude u tvojoj obitelji u onome sto imas. Ziva si,zdrava si,znam da je tesko i malo je utjehe ali bit ce bolje s vremenom

  16. #416
    Piksi1909 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    240

    Početno

    Bluebella žao mi je zbog tvog gubitka i zbog svega što si morala proći. Slažem se s Carminom što se
    tiče bolovanja, meni je bilo emotivno puno gore nakon prvih nekoliko tjedana, kada je šok popustio
    i kada nije više bilo puno ljudi oko mene. S obzirom na sve što si prošla, trebat će ti vremena za oporavak...
    nemoj se požurivati. Znam da sam i ja ponekad poželjela da što prije prođe vrijeme i da mi bude bolje i
    da ne plačem svaki dan, i da me ne boli tako jako gubitak moje djevojčice...i da što prije budem spremna na drugu bebicu
    ali to ne ide tako. to je proces kroz koji moraš proći. Bit će ti teško i svaki dan ćeš se sjetiti svog djeteta, ali naučiti ćeš živjeti s tim,
    samo za to treba vremena. nemoj si to uskraćivati. Znam da je teško, ali ja znam da je meni u tome puno pomogao ovaj forum i
    sve drage žene koje su nažalost morale proći isto što i ja.

    Slobodno nam piši i reci ako ti treba nešto.

    Šaljem zagrljaje svim curama

  17. #417
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Hvala vam cure na savjetima <3

    Mi smo dosli na more i za sad sam ok. Mislila sam da ce mi ulazak u kucu biti težak jer ipak sam tu nekako bila najsretnija, godisnji, trudna sam, nas troje u našem malom kutku srece...
    Imam nekako osjećaj da ce najteži trenutci tek doci.

    Nabavila sam knjigu andjeli u mojoj kosi pa cu ju citati kad ulovim koji slobodan trenutak...

  18. #418
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Carmina406 mozes mi molim te staviti link na svoju priču. Tesko mi je na mobitelu pretraživati.
    Hvala ti

  19. #419
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/89504-M...82dana-sreće) kod mene nije bilo nikakvih simptoma infekcije od 18tt kada je prvi puta procurila plodna voda pa do 26tt a nakraju je otkrivena tromboza posteljice. Na phd nalazu posteljicu imam dva uzroka trombozu i infekciju a phd bebe nema traga infekciji. Mnogo nalaza ne pokaze nista nazalost. Ono sto sam usput naucila je da iako su brisevi u trudnoci uredni infekcija moze biti u vodenjaku i napraviti stetu. Isto tako zene s eserihijom,streptokokom i ostalim bakterijama bez problema iznesu trudnocu do kraja. Lakse se boriti kad znas protiv cega se boris ali veliki faktor je cista sreca i da je u trudnoci jako vazno drzati dobar imunitet jer onda i neka bakterija koju mozda imamo u organizmu se nece razbuktati. Zao mi je jos jednom. Nadam se da si bolje ako je to ikako moguce. Sta su ti rekli kada ces dobiti phd nalaze?

  20. #420
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    jutros u vrtiću pozdravljamo tetu koja se vratila s porodiljnog...
    ljubim svoju dugicu i pitam tetu: kaj vi imate?
    a ona: imala sam... dobila je palčića, maleni je preminuo 7 mj od poroda, tri srčane greške...
    MM je odmah ispričao našu priču...mene je streslo sve to skupa...otišla sam na posao očiju punih suza, evo i sad pobjegne koja...
    i zbog mene i zbog nje...

    bluebella

  21. #421
    Piksi1909 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    240

    Početno

    Boxica sad si i mene rasplakala...svaki put kad čujem za neki novi gubitak jako me rastuži.
    Ja sam nekako ovaj vikend bila loše volje. Moja predivna nećakinja me pitala dali imam bebu u trbuhu, valjda se sjetila
    da mi je ljubila trbuh kad sam bila trudna Svaki put kad bi me vidjela tražila je da poljubi bebu...mislila sam
    da je zaboravila na to, jer je još malena, ali čini se da nije...nakon toga sam uglavnom vikend provela u suzama.
    Fali nam strašno...naša djevojčica mala

  22. #422
    VIB avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Boxica žao mi je i tebe i tete u vrtiću, oneraspoloži me totalno svaka ovakva nova priča

    Piksi kak si Piksi? Moraš nešto raditi i ubijati trenutke u danu, evo nama prvi Božić bez mame slijedi i već sada planiram kako ću tatu i sestru k sebi useliti te dane i složiti extra jelovnike i dekoraciju stola
    moraš nešto naći da ti odvrati misli, tragaj za poslom i to
    meni ti se isto jučer desila situacija da sam muža i sebe vozila prema Zagrebu s mora i negdje kod Karlovca više nisam znala gdje sam, nisam znala što je Karlovac ni kamo idem, ništa nisam htjela reći mužu da se ne uplaši, ali sam rekla idem ravno po cesti negdje ću doći

  23. #423
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    šaljem zagrljaj svima

    meni je jučer bio koma dan, danas je nekako bolje...
    čitam sve što se piše ovdje, ali eto ne znam šta bi pisala.
    iznanađuje me koliko ljudi stalno govore "bit će druga beba!" ili "eto sad barem znaš da možeš prirodno ostati trudna, samo se trebaš opustiti" tak da više ni ne pričam o svom gubitku. samo me svi živciraju. nažešći komentar je bio "žao mi je, a pogotovo zato što je bila curica"
    čuvam svoju malu curicu u srcu i nosit ću tu bol u sebi... mislim da nema smisla previše o tome s ljudima koji ništa slično nisu doživjeli....

  24. #424
    Piksi1909 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    240

    Početno

    Draga VIB...radim ja puno toga i pokušavam se uvijek nečim zabaviti da mi malo okupira misli...
    a što se tiče posla, tražim ga...nadam se da će uskoro nešto uletiti...pa da će dani brže ići..
    Ti? Kako si? Radite li na drugoj bebici?

    Bluebella znamo kako ti je. Ne obaziri se na to što ljudi govore, i nemoj da te to spriječava da govoriš
    o svom djetetu ako imaš potrebu. Mnogi ljudi ne znaju šta bi rekli pa odvale neku glupost.
    Ja sam nakon što smo izgubili našu curicu jedno sto puta čula "Mlada si, imaš još vremena". Kao da mogu jedno dijete
    zamijeniti drugim. Ali mislim da ništa loše ljudi ne misle. Jednostavno ne znaju šta bi rekli, a ne kuže
    da bi bilo bolje reći samo "žao mi je", pa umjesto toga kažu nešto što nas povrijedi.

    Grlim vas puno...

    Kako nam je naša trudnica? Ives ne javljaš se? Sve ok?

  25. #425
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Gdje ste drage zene? Kako ste? Odmaramo se izgleda svi od piskaranja po forumu

  26. #426
    VIB avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Draga Carmina meni je dan danas od jutra katastrofa, teško je bez djeteta, nije mi dan
    brine me i Ives, danima se ne javlja, a čitam da je imala problema
    bila prošli tjedan na trudničkoj da mi objasne PHD
    pitala sam dr koliko često imaju ove slučajeve, kažu non stop
    prošli ponedjeljak došla im cura u 38 tj. na redovitu kontrolu
    u srijedu došla opet nema otkucaja srca
    još me drži koma od tog dana

  27. #427
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    baš su svi zašutili... ja sam tu, svratim, ali vidim da nitko ne piše.
    anyway.. ok sam, u utorak idem nazad na posao i baš se veselim.
    prekjučer sam bila na uzv kod svog ginekologa i rekao mi je da je sve ok i da imam na svakom jajniku po jedan folikul pred ovulaciju. Bez obzira na preporuke da pričekam, mi smo odlučili igrati "ruski rulet" pa ak se ulove ulove ne mogu si pomoći, odmah mi se nekako vratio osmjeh na lice i nada u novu trudnoću iako su mi želje oko nove trudnoće podjeljene, najviše zbog posla, malo sam trudna malo nisam.... al ne mogu protiv sebe, pa kak bude!
    Posljednje uređivanje od Bluebella : 15.09.2016. at 14:58

  28. #428
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    VIB, je li ti PHD nesto razjasnio?
    Bluebella, bas ste hrabri! Sretno
    Mi prosli sest mjeseci pa bi isto sad probali ponovo... Strah me da se opet ne ponovi isto, ali zelja je jaca pa se nadam najboljem. A nakon svega, napravila sam hrpu nalaza i zapravo svi zakljuce da zbog uredne prve dvije trudnoce nema potrebe za nikakvim intervencijama u nekoj iducoj trudnoci, a ova su dva zadnja gubitka najvjerojatnije slucajna, nije se tu moglo utjecati. Pa sad...

  29. #429
    Piksi1909 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    240

    Početno

    Hej drage moje ...evo da se i ja javim. Našla sam posao pa nemam baš puno vremena. Zaokupirana sam time...
    što je dobro, iako...moja malena mi je stalno u mislima.
    Mislim da ćemo i mi uskoro pokušati ponovno. Ginekolog me šalje na još jedno mišljenje pa ćemo vidjeti koja će biti terapija u sljedećoj trudnoći.

    Kako ste mi vi? Carmina? Ives? VIB i sve ostale drage mame?

    Mama 28 držim fige za ponovni pokušaj, da nam uskoro dođeš s velikim plusom i šaljem ti zagrljaj
    Bluebella držim i tebi fige da nam uskoro dođeš sa sretnim vijestima.

    Šaljem puse

  30. #430
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Cure samo da vam javim da je Ives javila preko jedne forumasice da je sve ok, napravili su joj serklazu, sve je dobro proslo. U bolnici je jos pa ce se javiti kad dode kući

  31. #431
    VIB avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    oh dobro da je s Ives sve u redu, već sam premrla

    mami ne znaju što se desilo, posteljica je odjednom zakazala i došlo je do krvarenja u mozgu, kažu da je posteljica doktorima jako veliki misterij
    krv mi je ok, nije trombofilija, ali imam pai-I mutirani homozigot, kažu da su primjetili da žene koje žele bebu, a ne ide im da imaju taj mutirani homozigot, i u trudničkoj i na hematologiji su mi rekli da čim ostanem trudna da isti tren moram doći na Fragmin, to je kao blaži oblik Heparina, ali da nije trombofilija, valjda žele da sve bude u redu, nisam još počela proučavati te gene, a ne znam ni da li mi to treba, ionako niš ne shvaćam

  32. #432
    VIB avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Piksi danas sam sva smušena i nisam vidjela da si našla posao
    Pa sto se nisi dosla pohvaliti! To je velika stvar dobiti posao, imat ces svoje novcice, a malo ces ubiti i misli u poslu
    Koliko neki puta nailazim na kretene u poslu, toliko sam neki put sretna da mi dan prođe u poslu i da me ne stresu sve misli od svega sto se desilo

  33. #433
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ma puno je lakse kad si na poslu. Ukljucis se u normalan zivot,vrime ide. Skrene misli. Ja sam u pretragama. Dobila sam od hematologa potvrdu da imam trombofiliju,tu sumnje nema. Dalje imam detaljnu krvnu obradu. Drago mi je da se kopa dalje jer na 4mutacije mislim da nije uredu reci da to ne znaci nista kad ocito da znaci. I tako malo po malo odmotajemo klupko.

    Ives nista nisam znala. Drzi nam se zeno nasa draga. Uz tebe smo. Bit ce sve uredu vjerujem

  34. #434
    Piksi1909 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    240

    Početno

    Drage cure kako ste mi? Vidim da vas dugo nema...ja u poslu pa nikako ne stižem pisati.
    šta ima novoga kod vas? Imamo li sretnih vijesti? Novih plusića?

    Ives vas sve pozdravlja puno, ona miruje doma po naređenju doktora Sve je u redu, rekla mi je da vas sve punooo pozdravim,
    javit će se kad bude mogla.

    Ja danas odmaram...iako se moj odmor sastoji od čišćenja po kući i pranja robe...luda zabava.
    Grlim vas sve...javite se

  35. #435
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Nista novo u grupi. Ni ja ne stizem puno. Radi se pa dani prolete. Puno pozdrava prenesi Ives

  36. #436

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Svratih nakon duuugo vremena i vidim tvoju pricu Blubella jako mi je zao i od srca ti zelim cim prije novu trudnocu

  37. #437
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Mury prvotno napisa Vidi poruku
    Svratih nakon duuugo vremena i vidim tvoju pricu Blubella jako mi je zao i od srca ti zelim cim prije novu trudnocu
    Hvala draga Mury <3
    Kako si ti? Kako su klinci, dva decka imas ako se dobro sjecam?

    Inace, dobila sam PHD nalaz, koji nije pokazao nista osim da sam nosila zdravu curicu i da su plodni ovoji, pupcana i posteljica bilo ok. Dobila sam dosta preporuka za pretrage za napraviti pa krecem s tim od utorka.

  38. #438
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Kako si Bluebella?
    Gdje ste ostale cure?
    Kod nas s pocetkom skolske godine pocne i poprilicno gust raspored, pa vrijeme samo juri...
    Zelim svima nekih lijepih trenutaka... ❤️

  39. #439
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako si Bluebella?
    Gdje ste ostale cure?
    Kod nas s pocetkom skolske godine pocne i poprilicno gust raspored, pa vrijeme samo juri...
    Zelim svima nekih lijepih trenutaka... ❤️
    Dobro sam...
    Vratila se na posao prije dva tjedna pa ni ne stignem puno razmisljati o svemu. Kad sam dobila phd nalaz jako me pogodilo sve napisano, jedva sam se dovezla od Petrove do doma, pa sam opet ispočetka sve proživjela. Dobila sam brdo pretraga za napraviti, a vec sam u sklopu mpo-a napravila sve te pretrage po xx puta i iskreno vec mi je dosta vađenja krvi, širenja nogu i čekanja nalaza, najradije bi odustala od drugog djeteta, al ne mogu. Imam osjećaj kao da dio mene fali i zelim bebicu vise od svega.

  40. #440
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Zao mi je... i zelim ti cim manje tuznih momenata.
    Ja tek danas, nakon malo vise od godine dana od prvog nam gubitka, vidim da je ipak vrijeme ucinilo svoje, iako mi se cinilo da nece nikad. Ne prodje ni dan da se ne sjetim, ali je ipak podnosljivije, naucila sam valjda zivjeti s tim ranama. I ovaj osjecaj jos jednog detaljcica da popuni sliku, razumijem u potpunosti.
    Sto ti je pokazao phd (ako smijem, ako ne zelis, ignoriraj)?

  41. #441
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa Vidi poruku
    Zao mi je... i zelim ti cim manje tuznih momenata.
    Ja tek danas, nakon malo vise od godine dana od prvog nam gubitka, vidim da je ipak vrijeme ucinilo svoje, iako mi se cinilo da nece nikad. Ne prodje ni dan da se ne sjetim, ali je ipak podnosljivije, naucila sam valjda zivjeti s tim ranama. I ovaj osjecaj jos jednog detaljcica da popuni sliku, razumijem u potpunosti.
    Sto ti je pokazao phd (ako smijem, ako ne zelis, ignoriraj)?
    Vrijeme uvijek učini svoje, drago mi je da ti je bolje...
    Nije ovo meni prvi veliki gubitak, imala sam ih pa sam tako i naučila zivjeti s tim kao i sa spoznajom da vrijeme učini svoje.
    Phd nije bas nista pokazao, pocinje sa: svjeze mrtav ženski plod... I dalje se nabraja da je bez malformacija, unutarnji organi uredne velicine i rasporeda, posteljica odgovara gestacijskoj dobi, pupcana vrpca 4cm.. I tak, nis posebno, niti se ista moze zaključiti iz nalaza.

    Nadam se novoj trudnoci vise od svega, valjda bude prirodnim putem opet... da barem uz sve ne moram ici jos i na mpo...

    Vidim da si ti ove godine izgubila bebu i prosle? Jesu nasli uzroke tvojih gubitaka trudnoce?

  42. #442
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Ma i kod mene nista konkretno, isto ovako ko tebi, zdrav zenski plod... (prvi put u 20.-om tt), drugi put je u 12.-om tt i phd je samo potvrdio trudnocu, kariogram nije radjen, ali tu se jos nisam toliko vezala, valjda i od straha i mrvica je krace bila s nama. Nekako imam osjecaj da je bio deckic jedan...
    Nama je dosad uvijek iz prve uspjelo, ali sad su ipak i godine tu (na pragu 40.-ih doslovno) pa cemo vidjeti dalje. Ovaj smo mjesec u novom nadanju...
    Zelim ti prirodnu, i nek te iznenadi.

  43. #443
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Sretno draga

    Jesi radila pretrage nekom dvije izgubljene trudnoce?

  44. #444
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Uh, jesam svasta: trombofilija, ogtt, inzulini, stitnjaca jos i prije ovog prvog lanjskog...
    Uglavnom, stitnjaca je pod kontrolom (i bez terapije mi je samo tsh oko 4, ostalo ok, antitijela neg; s terapijom se tah drzi 1-2); trombofilija klinicki uredan nalaz uz mthfr i pai-1 heterozigot (sto sad ipak vodi, kod vecine dr koje sam pitala, u smjeru nmh cisto preventive radi); ogtt uredan; i ono standardno: brisevi ok.
    Pa sad...
    Nakon ovog lani samo su mi svi rekli da je to eto tako, desi se... Nakon drugog je nastao muk, pa sam zapravo vise ja ispitivala. Na kraju, nekoliko ih je jednostavno reklo da nemaju odgovora, ne znaju zasto i sto bi u smjeru prevencije, pa ni nmh... Mozda pomognu, mozda ne, a mozda ni ne trebaju... I onda tako od izgubljenih tumacenja, na kraju smo opet gdje smo i bili, i nadamo se najboljem. Ako nam bas i nije sudjeno jos jedno, i to cemo, vjerujem, prihvatiti i nauciti zivjeti s time.

  45. #445
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Bluebella pročitala sam tu tvoju priču, grozno je to kroz što si prošla i ja se nadam da će ti se brzo desiti nova trudnoća

  46. #446
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Mama28 dali su ti spominjali mozda da bi u idućoj trudnoci heparin uzimala?
    Meni su to rekli da dobivam pod obavezno...

  47. #447

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Mi smo ok Bogu hvala, F krenuo u vrtic (21mjesec) a J ( 6 mj) ima malo bronhitisa-pa se borimo s privikavanjem u vrticu i bronhitisom,ali u globalu su ok moji decki, prebrzo mi rastu,uzivam u svakoj sekundi i mogu slobodno reci da sam uz njih zaboravila svaku bol koju smo prosli sto zelim od srca svima na ovoj temi

  48. #448
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Mury prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo ok Bogu hvala, F krenuo u vrtic (21mjesec) a J ( 6 mj) ima malo bronhitisa-pa se borimo s privikavanjem u vrticu i bronhitisom,ali u globalu su ok moji decki, prebrzo mi rastu,uzivam u svakoj sekundi i mogu slobodno reci da sam uz njih zaboravila svaku bol koju smo prosli sto zelim od srca svima na ovoj temi
    Sretno u vrticu, moj M je isto s 21 mj krenuo u Vrtic, brzo se prilagodio, nakon nekih dva tjedna se poceo veseliti vrticu a i danas voli ici, cak se i zaljubio u tetu u vrticu pa sad s posebnim guštom se budi ujutro kad zna da je ona u smjeni :D
    Samo uzivajte svi skupa, sjecam se tvog gubitka blizanaca, puno je lakse sve skupa prolaziti kad doma imas dijete.
    Malom J zelim brz oporavak

  49. #449
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Neki kazu da, neki ne... Hematolog je rekao da bi uveo obavezno odmah po plusu, tako da se planiram njemu javiti pa krecem. Kaze da sigurno nmh odmoci nece, a mozda je bas to u pozadini mojih tuznih prica. Gin kojem idem nije s tim najsretniji, on bi samo andol, ali se nadam da cemo se nekako dogovoriti.

  50. #450
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa Vidi poruku
    Neki kazu da, neki ne... Hematolog je rekao da bi uveo obavezno odmah po plusu, tako da se planiram njemu javiti pa krecem. Kaze da sigurno nmh odmoci nece, a mozda je bas to u pozadini mojih tuznih prica. Gin kojem idem nije s tim najsretniji, on bi samo andol, ali se nadam da cemo se nekako dogovoriti.
    U prvoj trudnoci sam uzimala Andol do 7tt, tad su krenula jaka krvarenja od hematoma koja su trajala do 14tt i u tom periodu sam uzimala heparin. Negdje oko 15tt sam prestala uzimati heparin.
    U izgubljenoj trudnoci nisam nista uzimala.

    Nisam bas sretna sto cu u idućoj uzimati heparin cijelo vrijeme, al sta je tu je...

Stranica 9 od 13 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •