Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 98

Tema: joga

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno joga

    jel ima još jogašica...nisam našla temu, ako postoji.
    Ja nedavno otkrila jogu (godinu dana) i čini mi se da krećem živjet nekim novim životom.... zanimaju me linkovi na vježbe i sl...
    trenutno radim montezumayoga.com

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    nema posebna tema za jogu, ali imaju vježbačice, pa dođi tamo
    ja volim jogu u kombinaciji sa još svačim
    evo ti jedan link koji sam si zabilježila za kad dođe ljeto i ne bude mi se više dalo skakat: https://www.youtube.com/watch?v=8zboEPyROUk

  3. #3
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Eh...
    10 godina vježbala... Joga u svakodnevnom životu.
    Nadam se da ću opet. Jednom.

  4. #4
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja vjezbala zen jogu u Splitu - to su mi bili neki od najmirnijih i najopustenijih trenutaka zivota.

    I ja ko Mojca, nadam se da cu opet. Jednom.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ja si vježbam doma 3-4 puta tjedno. Išla sam kod nekoliko različitih instruktora i skuzila da mi je ovak najbolje... Za sad.. Preporuka za power jogu - Antonelu na selskoj..Mofit

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Bas mi je zao da nema zasebna tema... Meni se odavno vise ne hopsa... Inače sam instruktorica aerobika.. Tak da znam kaj pricam

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Išao je smajlić iza ove velebne izjave... Pišem s moba... Tangerina, pogledat cu si doma tvoj link. Nadam se još nekima..

  8. #8
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    andiko di će suza neg na oko daj dođi na vježbačice

  9. #9
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja sam isto vježbala jogu u svakodnevnom životu na faxu

    andiko, ja vježbam uz Zuzku Light, i ona jednom tjedno ima power yoga workoute, plus što ima jednu arm balance seriju. Ali to je sve uz pretplatu (10USD mjesečno), i nema onog meditativnog dijela, samo je vježbanje, to je nekima plus nekima minus. Ni ja nemam uvijek strpljenja za onaj dio opusti nos, opusti vlasište, opusti prste desne noge... ali to isto ima svoju svrhu i primijetila sam efekt na koncentraciji svojedobno.

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Bas mi je zao da nema zasebna tema... Meni se odavno vise ne hopsa... Inače sam instruktorica aerobika.. Tak da znam kaj pricam
    Aaaaa... sad mi je jasno...!

  11. #11
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ima i Tony Horton yogu, u programima p90. Zbilja je dobra. Traje oko sat, sat i pola.

  12. #12
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Išla sam kao student tri puta nedeljno na časove, a posle nastavila sama kod kuće. Sada sam se malo ulenjila i ne vežbam redovno. Organizujem se kada me stisnu neke boljke, pa par nedelja svaki dan radim jogu, a onda opet po starom.

  13. #13

  14. #14
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja idem na jogu u svakodnevnom zivotu.Odlicna mi je zs kraljeznicu i opustanje.Samo bas ne volim meditaciju na kraju :D.
    Doma ne vjezbam-prelijena sam

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja idem na jogu u svakodnevnom zivotu.Odlicna mi je zs kraljeznicu i opustanje.Samo bas ne volim meditaciju na kraju :D.
    Doma ne vjezbam-prelijena sam
    Isto ovako. Krenula kad su djeca imala cca 3 godine. I ne radi se toliko o tome da sam lijena doma vježbati, nego nema mjesta i još važnije - nemam mira.

    Kad odem izvan kuće, to je ODMAK u trajanju od po 1,5 sat (1 sat neto) 2x tjedno. Neprocjenjivo. Tamo me nitko ne zove mamaaaaa ni ženo, gdje mi je siva vesta, a u zadnje vrijeme me ne mogu pitati da napravim analizu Katulove poezije, he he he... Odem i NEMA me. Zapravo, kad bolje razmislim, uopće nije bitno je li u pitanju joga ili štogod drugo. Ja nisam tip od cupkanja, meni odgovara bicikl i joga ili istezanje, u ostalom se baš nisam našla. Voljela sam pješačenje ali ne mogu više nakon bolesti (nebitno).

    I još nešto - mojoj obitelji isto je bitno da me povremeno nema, to je i njihovo slobodno vrijeme.

    Daklem - treba si naći rekreaciju koja nam najbolje odgovara. Meni je za jogu bio kriterij da nije predaleko, ali ni preblizu od kuće (ima i u kvartovskom vrtiću, ali to mi nije dovoljan odmak - samo 200m od kuće, a meni treba još i vrijeme koje utrošim na put tamo i natrag). Ponekad imam društvo, ponekad ne... Ponekad poželim nešto žešće i stalno mislim kako ću još i u teretanu, a ovo mi je minimum i odavno se više toga ne bih odrekla. Kad nema (ljetna pauza) obično imam drugih fizičkih aktivnosti pa mi nije bitno, a vježbam doma kad tjeram djecu raditi to isto ili kad nema nikoga (rijetkost).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.04.2016. at 08:32

  16. #16
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ja bih rado išla na jogu, jer bih htjela da mi netko potvrdi da dobro radim, tj. barem da naučim te osnove
    ali, trenutno nema šanse za takva izbivanja s obzirom na posao u smjenama, termine joge i malca koji još uvijek ne može bez mame
    nadam se da bi moooožda od jeseni nekako uspjela ugurati i to u pretrpani raspored

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja idem na jogu u svakodnevnom zivotu.Odlicna mi je zs kraljeznicu i opustanje.Samo bas ne volim meditaciju na kraju :D.
    Doma ne vjezbam-prelijena sam
    I ja sam prije par godina isla na Jogu u svakodnevnom zivotu i ispocetka su mi same vjezbe bile jako dobre. Svidjalo mi se i to sto se svaki put uvodi i neka nova vjezba te se tako stalno napreduje. Ono sto mi se nije svidjelo je vrlo suptilno i vrlo postepeno uvodjenje i u njihovu ideologiju (kroz meditaciju i pozivanje na razne "prigode"). Nakon godinu dana ili tako nesto meni je toga vec bilo previse i prestala sam ici na jogu. Steta.

  18. #18
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Jako, jako volim jogu. S tim da je to yoga by me, jer sam samouka i isto se pitam šta bi tu sve bilo za poispravljat da me se dohvati neki znalac. Ipak se pouzdajem u puste godine plesa i kasnije raznih vježbanja i činjenicu da sam uvijek radila jako čisto tj. dobro držim formu.

    Ja sam s nekih sajtova naučila razne vježbe, a počela sam prvo s onom "jogom" od Jillian (zvanom Yogillian :D ) pa nastavila s posuđenom starom starom knjigom u kojoj je desetak poza, svaka objašnjena na više strana. Nakon što sam to par tjedana proučavala, zaključila sam da imam dobre osnove za bilo što.
    Super mi paše joga, s nekoliko sajtova učim poze pa sama kombiniram vježbe, obično osjetim točno što mi paše tog dana i vodim se najviše time. Zadnjih mjeseci sam najviše vježbala zbog koljena, jer sam lani imala ozljedu, ali zadnje vrijeme se vraćam jogi.

    andiko, ti si sigurno ispred mene po znanju i mogućnstima, ali ovo su neki od mojih joga linkova:
    Pregled poza s uputama
    Još jedan indeks poza (ovdje su mi draže upute, a u gornjem su detaljnije)
    Neke dobre početničke kombinacije (taj sajt mi je i inače drag za čačkanje)
    Ovo mi je super za jutarnje doleženje sebi, s tima da radim svoje varijacije na temu.
    Neka pravila za slaganje vježbi
    Videa za neke pojedinačne poze , posebno su mi dobri ovi s damom u plavom trikou
    Izdvojeno za stražnjicu i za noge (to sam zbog koljena radila pojačano, osim nekih poza u kojima me boljelo...i nekih koje ne mogu :D)

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam prije par godina isla na Jogu u svakodnevnom zivotu i ispocetka su mi same vjezbe bile jako dobre. Svidjalo mi se i to sto se svaki put uvodi i neka nova vjezba te se tako stalno napreduje. Ono sto mi se nije svidjelo je vrlo suptilno i vrlo postepeno uvodjenje i u njihovu ideologiju (kroz meditaciju i pozivanje na razne "prigode"). Nakon godinu dana ili tako nesto meni je toga vec bilo previse i prestala sam ici na jogu. Steta.
    E, vidiš, to se meni sviđa kod onih kamo ja idem - treneri uvijek kažu da majstori joge smatraju to-i-to, ali izbor vjerovanja je na korisniku - npr. kod jogijskog disanja kažu da se smatra da unosi pranu u organizam, ali ako u to ne vjerujete, shvatite to kao korisnu vježbu disanja i opuštanja.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.04.2016. at 12:12

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    mene zanima 90% vježbanja...ali sam počela razmišljat o disanju i meditaciji...otom potom. Nemam vremena za to.

    Peterlin, kužim kaj pričaš...al kod mene je situacija takva...u 9 pospremim klince u krevet, muž ide u kadu...mojih 40-ak minuta joge, dolazi muž...serije do pol 12 Kad sam išla van na jogu, dolazila sam doma u 11 i onda su serije trajale do iza ponoći...nije mi pasalo... Uz klince i jihove aktivnosti nisam uspjela iskombinirat ranije satove.

    ne znam zašto ni jedan vaš link na you tube-u ne mogu otvorit.

    vertex, hvala ti puno na linkovima, možda mi posluže kad zaglavim negdje. Ja sam vježbala kod izvrsne instruktorice i još nekoliko njih godinu dana, a i prije sam svašta vježbala... ja sam ti nekakav intermediate level...muče me poze (tipa vrane), ali mi stoj na glavi nije problem, most i tak... Sad si radim od te Dagmar (ne volim mijenjat instruktora kad mi sjedne) iz montezuma joge 3 filmića...prema raspoloženju taj dan

    you yube yoga dagmar prve tri kaj se pokažu..

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Aaaaa... sad mi je jasno...!
    kaj?

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, kužim kaj pričaš...al kod mene je situacija takva...u 9 pospremim klince u krevet, muž ide u kadu...mojih 40-ak minuta joge, dolazi muž...serije do pol 12 Kad sam išla van na jogu, dolazila sam doma u 11 i onda su serije trajale do iza ponoći...nije mi pasalo... Uz klince i jihove aktivnosti nisam uspjela iskombinirat ranije satove.
    Isto je bilo i kod mene, ali moja joga počinje u 9 navečer. Treba mi cca 15 min, a do tada su moji klinci već bili u krpama i mm ih je obično zabavljao (pričica i gašenje svjetla) nakon čega je i on imao svoju slobodnu večer.

    I danas je tako. Ako slučajno iz nekog razloga ne odem nego ostanem doma, baš primjećujem da su mi sinovi nervozni - navikli su se da imaju 2x tjedno večeri slobodne od maminog zanovijetanja, zavirivanja u to što gledaju, čitaju, kako sjede itd... Bolje im je kad se pokupim na vježbanje. I meni. Dođem u 10:15 navečer, a tada su u 90% slučajeva već u krpama.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.04.2016. at 14:59

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja vec dva mješeca idem na yogu i to ovu sto ide Peterlin samo u drugom kvartu. I moj termin je kasnovečernji , ako idem pješke doma sam u 22,10.
    No moja bi do ponoći bila budna a mama vještica se vratila

  24. #24
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Mozda idemo i skupa a da ne znamo hahaha.Doduse moja je isto 2puta tjedno,ali od 20-21,30.Sad je 2.stupanj.
    Ja nisam inace "joga tip"ali trenutno mi bas odgovara .Mislim da za nesto zesce nebi imala snage.
    Ideologiju nisam dozivjela kao nametanje.
    Meditacija mi je jednostavno dosadna,(ali recimo opustanje nije )-misli mi idu 100na sat :D
    A razne prigode su tko voli nek izvoli
    Inace nisam tip od vjezbanja kod kuce-a od svega sto sam isprobala zumba i joga su mi najbolje sjele.

  25. #25
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    you yube yoga dagmar prve tri kaj se pokažu..
    andiko, pogledala sam zasad samo prvi filmić. To su sve stvari koje volim i mogu, osim stoja na glavi. E sad, baš sam nedavno odlučila počet savladavat razne vrste stojeva i balansiranja na rukama iz joge. Imaš li nešto za preporučiti, možda baš od Dagmar? Tu sam skroz na nepoznatom. Svijeću mogu dobro, ali sve drugo mi je špansko selo.
    Baš sam pred koji tjedan išla samo samo malo "osjetit" ovaj stoj na glavi koji Dagmar radi u filmiću, pa namjestim ruke i glavu, i onda kažu da odtapkaš nogama tako da dovedeš kukove iznad glave - tu već mi se čini da ću se prevalit na drugu stranu.

  26. #26
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ima li netko neki dobar link za jogu za početnike, ono baš baš početnike?

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    kaj?
    Sori ne vidjeh prije.
    Kad smo se srele, bila sam fascinirana tvojom savršenom figurom... pitala sam se kako...

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ima li netko neki dobar link za jogu za početnike, ono baš baš početnike?
    Imam ja knjigu.
    http://www.yoga-in-daily-life.hr/sho...dnevnom-zivotu

    https://it.scribd.com/doc/38396097/P...dnevnom-Zivotu
    Posljednje uređivanje od Mojca : 05.04.2016. at 14:47

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sori ne vidjeh prije.
    Kad smo se srele, bila sam fascinirana tvojom savršenom figurom... pitala sam se kako...
    daj ne kenjaj...si ti normalna...imam hrpu kila viska...a i nisam vodila aerobik 6 godina..i ni neću.

    joga mi je skroz cool.

  30. #30
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    da hrpu kila viška

  31. #31
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Onda ja imam tri do četiri hrpe kila viška. A bila sam sigurna da imam samo jednu.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    da hrpu kila viška
    ti šuti. Tvoja slika s mora me zbedirala totalno

  33. #33
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Jel zna netko gdje bi se na Tresnjevci mogla trenirat joga?
    Problem su mi smjene na poslu,trebala bi treninge i u jutarnjoj i popodnevnoj smjeni.

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel zna netko gdje bi se na Tresnjevci mogla trenirat joga?
    Problem su mi smjene na poslu,trebala bi treninge i u jutarnjoj i popodnevnoj smjeni.
    Evo imaš ove (za druge ne znam, možda se javi još netko): http://www.medical-yoga.com/centar-tresnjevka/

    Inače, nije lako upasti u grupu (većina ih ima ciklus koji traje kao školska godina, od rujna do lipnja s praznicima) ali na linku imaš pregled grupa u kojima ima slobodnih mjesta. Ja nisam na toj lokaciji nego na Kvatriću, pa ne znam kakav je prostor, ali oni drže relativno visok standard na svim svojim lokacijama. I možeš otići na ogledni sat bez plaćanja, da vidiš kako ti se sviđa.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ne znam jel ti Trešnjevka, znači baš Trešnjevka ili jug, sjever ...
    Ovi što ti ih je Peterlin linkla imaju po raznim lokacijama u Zagrebu. Ovdje možeš vidjeti gdje i kada
    http://www.medical-yoga.com/upis-imam-svoju-grupu/
    Inače možeš mijenjati grupu, termin, lokaciju ako ima mjesta u toj grupi. Do dva dana unaprijed stave sva slobodna mjesta i tko prvi njegova djevojka . A i petkom su grupe koje nemaju stalno članstvo nego se svaki tjedan rezervira mjesto.
    Posljednje uređivanje od larmama : 15.04.2016. at 11:40

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    meni je medical joga strava...to je za 70-godišnjake sa zdravstvenim problemima:/

    na trešnjevci ti je mofit.hr, koji ima nekoliko joga programa. Ma ima ih bas koliko hoćeš na trešnjevci. Guglaj malo.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Nakon dugog premišljanja odlučila sam otići na sat yoge..Nekako sam nakon prvog sata ostala blago razočarana, ne znam kako je drugdje, kod mene je jedini studio u gradu tako da nemam mogućnost izbora, grupa je mješana, ne znam tko je koliko iskusan...Ja sam kao padobranac trebala hvatati u hodu i za većinu vježbi nisam sigurna da sam skužila kako treba raditi...Gledajući druge ostala sam još više zbunjena jer sam shvatila da i oni ne rade jednako( ne znam tko je od njih početnik a tko veteran )...Kad gledam vježbe na netu, neke su tako opširno objašnjene da mi se čini da se lakše da naučiti tako nego u studiu gdje plaćaš i moraš biti točno u određeno vrijeme, a kući možeš vježbati kad god i koliko god...Što vi mislite ?

  38. #38
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    joga zna biti zeznuta ako se ne radi ispravno. voditelj bi trebao svakom novom ukazati na gresku.
    bila sam kod tri razlicita voditelja i svaki je, na neki nacin, posvetio paznju na formu. za tocno znam kad fusam.
    e sad je li tebi lakse samoj doma, ili pak u vodjenoj grupi meni je tesko reci. jer za doma moras imati vrijeme, samodisciplinu, a kad negdje ides samo dodjes i radis sto ti se kaze.

  39. #39
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja jogiram kod kuce Redovna sam nesto vise od godinu i po dana. Meni se najboljom pokazala aplikacija Down Dog. Mozes izabrati duzinu treninga, nivo vestine, vrstu sessiona (flow, restorative, quick flow itd.) i deo tela koji zelis da znacajnije odradis (donja ledja, zadnja loza, kukovi, gornja ledja i ramena, itd). Najkraci session je 12min a ima ih i sat i po rekla bih. Znam da nekima odgovara otici na jogu jednom ili dva puta nedeljno, ali ljudi su razliciti. Meni treba cesce, i zato je kucno bolje za mene. Poze su dobro objasnjenje i nisam imala problema s pravilnim izvodjenjem. Jasno mi je kad nesto ne mogu, poslusam kako prilagoditi i vremenom se napreduje.

  40. #40
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja isto jogiram kod kuce. Ujutro prije posla. Max pola sata. Super mi je.
    Sve sa YouTuba. Napravila sam si neku to-do playlistu i po tome idem.
    Bas mi pase, i za drzanje i za core, a bome i za odnos prema ostatku dana ispred mene.
    Edit: a stvarno ims super trenera. Odlicno objasnjavaju. I mozes svojim tempom. Uopce ne mogu zamisliti grupnu jogu.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 17.10.2018. at 17:20

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon dugog premišljanja odlučila sam otići na sat yoge..Nekako sam nakon prvog sata ostala blago razočarana, ne znam kako je drugdje, kod mene je jedini studio u gradu tako da nemam mogućnost izbora, grupa je mješana, ne znam tko je koliko iskusan...Ja sam kao padobranac trebala hvatati u hodu i za većinu vježbi nisam sigurna da sam skužila kako treba raditi...Gledajući druge ostala sam još više zbunjena jer sam shvatila da i oni ne rade jednako( ne znam tko je od njih početnik a tko veteran )...Kad gledam vježbe na netu, neke su tako opširno objašnjene da mi se čini da se lakše da naučiti tako nego u studiu gdje plaćaš i moraš biti točno u određeno vrijeme, a kući možeš vježbati kad god i koliko god...Što vi mislite ?
    Meni tako odgovara. Idem već 12 godina. Mala je grupa na mojoj lokaciji i točno se vidi tko je stari, a tko novi član. Stari znaju zamjenske vježbe ako neku ne mogu ili ne smiju raditi. Voditelj novima pokazuje i upućuje ih. Čak i naš stare ponekad korigira ali ništa bitno.. Postoji priručnik sa nacrtanim i opisanim vježbama koji se može kupiti za neke sitne novce.

  42. #42
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Moja grupa je grupa od 4 osobe. Rano ujutro. Jednom tjedno.
    To mi nije jedina rekreacija pa mi je OK. Al vidim da bi mi pasalo bar 2x. Tako da odgadjam trening doma.
    Cubana mogla bih do tebe jedan dan da mi pokazes koje treninge radis.

  43. #43
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Cubana daj bar linkove...

  44. #44
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Meni je Yoga with Adriene vrh, i za dušu i za tijelo... radi polako, lijepo objašnjava, i lijepo prenosi taj odnos prema jogi i prema sebi

  45. #45
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ma nemam nista posebno.
    Slazem se s Tang:
    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Yoga with Adriene vrh, i za dušu i za tijelo... radi polako, lijepo objašnjava, i lijepo prenosi taj odnos prema jogi i prema sebi
    Plus još SaraBeth, Fightmaster yoga, Candace, yogatx, bad yogi...
    Ne mogu samo Adriene jer mi dosadi boja necijeg glasa.. pa mijenjam.
    Pogledam opis videa, bacim oko na komentare pa ako mi je izvedivo, krenem
    Bez power yoge. Nije mi to cilj. Snagu i kardio vjezbam u grupi.

  46. #46
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    e, mene zanima ta Adriene, pa ako može par info:

    je li progresivna ili linearna? ja bih nešto progresivno

    što od nje? ono što ima na youtubeu, neki poseban program ili?

    Inače me zanima, postoji neki visoko strukturirani program za jogu? tipa da nema samo asane, nego i pripremu (npr jačanje core-a, ciljano istezanje i sl.)

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Meni ne odgovara monitor + joga, to mi je kontraproduktivno. Za samostalno vježbanje bolji su mi audio cd-i. Samo treba slušati upute i vježbati.
    Ovaj centar ih ima u ponudi https://www.medical-yoga.com/o-nama/ Nisam ih nikad naručivala online, jer samo kažem voditelju da želim uzeti taj-i-taj cd (pred Božić i pred kraj sezone imaju debele popuste).

    Na svakom od tih cd-a za samostalno vježbanje doma nalazi se set vježbi od 30 ili 45 minuta, koji mogu biti progresivni - ima set za početnike, pa standardni, pa za napredne... Ima i namjenskih (za trudnice, za stariju dob...)

    Imaju oni u ponudi i drugih materijala (priručnike s odabranim vježbama za kralješnicu, sa svim vježbama i njihovim učincima itd. tako da si čovjek može osmisliti vlastiti program za vježbanje doma).

    Najviše volim vinyase, ali njih nemaju u ponudi, pa ipak idem k njima na vježbanje. Osim toga, to mi je i psihoterapija (izađem iz kuće i imam to vrijeme samo za sebe).

  48. #48
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    je li progresivna ili linearna? ja bih nešto progresivno

    što od nje? ono što ima na youtubeu, neki poseban program ili?
    ako želiš progresivno, onda najbolje da kreneš s jednim programom od 30 dana. Ja sam bila počela s 30 days of yoga, on je malo lakši, Yoga revolution je malo zahtjevniji. To je relativno progresivno, ne onoliko koliko smo navikli s ovim raznim wieght loss programima
    to je sve na youtube, nisam provjeravala uopće šta ima van toga

  49. #49
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ne znam tang jesi li još uvijek na Zuzki, ali ako jesi, jesi li isprobala onaj njen program flexible strenght? taj mi je idealan. osjećam da su mi kukovi potpuno i predivno rasklimani nakon jednog FS. Jedino što uvijek ubaci neku poprilično zahtjevnu asanu, koja je meni najčešće neizvediva. A i instagram me toliko vuče na tu jogu da nije normalno. Mogla bih satima gledati sve te predivne flowove

  50. #50
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Ja jogiram kod kuce Redovna sam nesto vise od godinu i po dana. Meni se najboljom pokazala aplikacija Down Dog. Mozes izabrati duzinu treninga, nivo vestine, vrstu sessiona (flow, restorative, quick flow itd.) i deo tela koji zelis da znacajnije odradis (donja ledja, zadnja loza, kukovi, gornja ledja i ramena, itd). Najkraci session je 12min a ima ih i sat i po rekla bih. Znam da nekima odgovara otici na jogu jednom ili dva puta nedeljno, ali ljudi su razliciti. Meni treba cesce, i zato je kucno bolje za mene. Poze su dobro objasnjenje i nisam imala problema s pravilnim izvodjenjem. Jasno mi je kad nesto ne mogu, poslusam kako prilagoditi i vremenom se napreduje.
    Skinula app, odlična je

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •