ima li netko s pravne strane savjet šta bi mogla napraviti...Dakle, prije dvije g je bilo vještačenje za OI, odbili, žalila sam se i na drugostupanjskom žalba uvažena i vraćeno na ponovno vještačenje s tim da je u međuvremenu osnovan zavod za vještačenje, pa smo upućeni njima. U riješenju točno piše da se preporuča učiniti psihotestiranje i dati obrazloženje točno i precizno, te dati roditelju mogućnost da da svoj iskaz o stanju. Ok, bili smo prošli tj napokon pozvani na to..predala sam sve nove nalaze koje imam među kojima i nalaz psihologa, no gđa kad ga je pročitala se nije složila s tim obzirom da je po nekim postupcima djeteta ocijenila da je dijete lošije..pa je po rtč testu napreskokce ispitivala...na kraju samnom prokomentirala dobivene rezultate. U međuvremenu zvala još jednog dr kao da i on pogleda papire i s njim je prokomentirala kako se ne slaže s nalazom psihologa iz naših nalaza i opisala svoje dobivene rezultate..On je sve saslušao i rekao to ćemo pustiti( šta god to značilo) i otišao (ujedno i predstojnik zavoda je taj dr). Nakon nekog vremna otišli smo i mi..i jučer u Centru za soc preuzimam nalaz na kojem nije uopće navedeno ništa vezano za učinjeno psihotestiranje, nijedan br, nijedna rečenica niti se igdje spominje da su oni izvršili test, nego piše prema zadnjem nalazu psihologa i rezultat naše psihologice iz bolnice...
E sad, pravo na žalbu nemam na taj nalaz nego tek kada napiše centar rješenje, no ja bi rado uložila prigovor ili nešto u tom smislu samom zavodu za vještačenje te ih zamolila da se očituju zašto nisu kako je drugostupanjko tijelo naložilo , a oni i napravili napisali u nalaz i obrazložili rezultat psihotesta koji su radili na vještačenju???