Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: prigovor na nalaz tijela vještačenja

  1. #1
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno prigovor na nalaz tijela vještačenja

    ima li netko s pravne strane savjet šta bi mogla napraviti...Dakle, prije dvije g je bilo vještačenje za OI, odbili, žalila sam se i na drugostupanjskom žalba uvažena i vraćeno na ponovno vještačenje s tim da je u međuvremenu osnovan zavod za vještačenje, pa smo upućeni njima. U riješenju točno piše da se preporuča učiniti psihotestiranje i dati obrazloženje točno i precizno, te dati roditelju mogućnost da da svoj iskaz o stanju. Ok, bili smo prošli tj napokon pozvani na to..predala sam sve nove nalaze koje imam među kojima i nalaz psihologa, no gđa kad ga je pročitala se nije složila s tim obzirom da je po nekim postupcima djeteta ocijenila da je dijete lošije..pa je po rtč testu napreskokce ispitivala...na kraju samnom prokomentirala dobivene rezultate. U međuvremenu zvala još jednog dr kao da i on pogleda papire i s njim je prokomentirala kako se ne slaže s nalazom psihologa iz naših nalaza i opisala svoje dobivene rezultate..On je sve saslušao i rekao to ćemo pustiti( šta god to značilo) i otišao (ujedno i predstojnik zavoda je taj dr). Nakon nekog vremna otišli smo i mi..i jučer u Centru za soc preuzimam nalaz na kojem nije uopće navedeno ništa vezano za učinjeno psihotestiranje, nijedan br, nijedna rečenica niti se igdje spominje da su oni izvršili test, nego piše prema zadnjem nalazu psihologa i rezultat naše psihologice iz bolnice...
    E sad, pravo na žalbu nemam na taj nalaz nego tek kada napiše centar rješenje, no ja bi rado uložila prigovor ili nešto u tom smislu samom zavodu za vještačenje te ih zamolila da se očituju zašto nisu kako je drugostupanjko tijelo naložilo , a oni i napravili napisali u nalaz i obrazložili rezultat psihotesta koji su radili na vještačenju???

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Je su li tebi sadukinuta neka prava, ili si na ledu jer neznaš kaj budu napisali?

  3. #3
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    nisu mi skinuli prava, ovo je bilo za invalidninu i znam šta će napisati u riješenju Centar za soc-da se po nalazu tijela vještačenja odbija invalidnina za dijete. Ono što ja želim znati šta mogu napraviti da se oni očituju zašto nisu postupili onako kako je drugostupanjko tijelo naložilo tj. postupili su ali nisu to uzeli u obzir. Oni su jednostavno iz med dokument napisali svoj nalaz, a vještačenje koje su proveli nisu uzeli u obzir..prigovor na njihov nalaz sam sastavila, dal bi to recimo bilo ok da im posaljem s povratnicom?

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Svakako s povratnicom tak ćeš jedino znat da su dobili
    Ja sam mislila da vaša dijagnoza ima automatski invalidninu

  5. #5
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    u nekim gradovima ima u nekim nema nego traže još uz dg neke dg ili stanja...i onda svake dvije g na kontrolno vještačenje da se vidi da slučajno nije došlo do poboljšanja pa da brišu status...zato i jesam ljuta i dopisujem se s njima, žalim i prigovaram jer ili svi imaju ili nemaju..il nek po rođenju daju svima određeni iznos a onda težim slučajevima više, teškim još više tu nemam ništa protiv..nego samo nepravda

  6. #6
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    i tako..nisam jedina koja se potužila na rad jedinstvenog tijela vještačenja...ide velika akcija prikupljanja informacija i priča o nepravilnostima rada tog zavoda. Akciju vodi savez osoba s invaliditetom, pa svi koji su imali negativna iskustva trebaju se njima javiti

  7. #7
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    tijelo vještačenja još nije odgovorilo na moj prigovor ali sam dobila od drugostupanjske komisije a vezano za šalbu na odbijanje OI odgovor da ide u reviziju kompletan predmet i da je moja pritužba na rad tijela vještačenja osnovana i prihvaćena...idemo dalje u borbu s administracijom, pa ...

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    tijelo vještačenja još nije odgovorilo na moj prigovor ali sam dobila od drugostupanjske komisije a vezano za šalbu na odbijanje OI odgovor da ide u reviziju kompletan predmet i da je moja pritužba na rad tijela vještačenja osnovana i prihvaćena...idemo dalje u borbu s administracijom, pa ...
    Sretno!

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    sretno

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Sretno pužiću!
    Potvrđujem tvoje navode da svaka županija ima svoja pravila.
    Na su vještačili u susjednoj županiji jer se u našoj nije mogla skupit komisija za vještačenje. Iskustva su mi vrlo pozitivna, tri divne žene koje razumiju probleme s kojima se naš mali suočava, a nadasve probleme s kojima se mi suočavamo. Njihove riječi su mi natjerale suze na oči, pozitivno, jer na toliko razumijevanje i empatiju nisam nigdje drugdje naišla.
    Drga je priča bila s našim CZSS gdje su se zaista trudili zakinuti maloga bar za nešto :/ ali nisu uspjeli.
    U svakom slučaju, ako ne znaš (ma sigurno već znaš) građanska inicijativa Pomozimo djeci s invaliditetom ima vrlo aktivnu FB grupu, ljudi koji su uključeni jako su zainteresirani za pomoć

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    to bi trebalo propisati zakonom, a ne opet priča da sve ovisi u koje ruke dođeš

  12. #12
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ja sam tražila izuzeće tijela vještačenja u Osijeku jer sam stavila pritužbu na njihov rad i sam postupak vještačenja, tako da će revizija cijelog predmeta biti u Centralnom uredu za vještačenje u Zg. Samo ne znam dal ćemo mi morati doći ili će samo papire revidirati...javit će se valjda

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ako ćete morati ići morat će naći načina da vas kontaktiraju da se dogovorite kad i gdi

  14. #14
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    curke trebam li uputnicu liječnika opće prakse za kontrolno vještačenje? hitno mi je

    danas me zovu iz mirovinskog da dodjrmo na vještačenje,ja reko pa uvjek smo po nalaz i mišljenje vještačili pri centru za socijalno,i ona kao ok možete i tamo,možda sam i trebala sad kad vidim da ima problema sa vještačenjem na czss

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Nigdje ne piše kaj baš treba, ali kaj nisi ti već predala papire pa samo ideš na fizičko sučeljavanje? Ako možeš izvući taj papir da ti baš ne prigovaraju, usto pazi da ti je pedijatar vjerojatno na godišnjem, javi kaj si složila i sretno

  16. #16
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    ovo je kontrolno vještačenje,zadnje je bilo prije 4g ne znam za nikakvo fizičko sučeljavanje,ovaj nalaz i mišljenje važi do 30.09. 2016

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ja mislila da su te pozvali u zg na komisiju, sory, onda je tvoj slučaj i nije baš toliko hitan probajte nabavit od vašeg doktora preporuku ili papir za komisiju ovisi što će ti dati, meni je pred godinu dana dala preporuku, a sad papire za komisiju, kod predavanja žena mi je rekla da ljudi nose kaj dobe, jer nije strogo propisano kaj treba

  18. #18
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    jelena o. ti si možda pomiješala mene i pinkos, ja sam predala papire i čekam da izvještače papire , sukladno tome dal će me zvati na sučeljavanje u zg ili ne isto čekam jer sam tražila izuzeće os.
    Apinkos jel vi nebi trebali na vještačenje u zavod za vještačenje?Nema više u czss vještačenja, niti u zdravstvenom-sve je prebačeno u zavod. Ako trebaš br tel zavoda koji nije na popisu, a na koji se ipak nekad netko i javi zovi me.
    Posljednje uređivanje od pužić : 28.07.2016. at 18:14

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    U početku jesam pomiješana, jer ne vidim avatar, ali pošto veli da je komisija u rujnu onda mislim da nije tako hitno, ta riječ mi je zapela u oko
    Svakako pitati kaj treba, ali napominjem da je meni žena pred malo više od mjesec dana rekla da nemaju nikakve propise, pretpostavljam da sad za vrijeme godišnjih nisu baš nešto mijenjali, usto je Pink napomenula da je i njoj rekla pa onda može tako, samo potvrđuje moju konstataciju, cure sretno

  20. #20
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    ne znam gdje trebam ja predala papire na czss,ništa nisu rekli,sad čekam da nas pozovu

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ajde pitaj pužičku ali tek iza proslave, sad je sva u balonima i konfetima

  22. #22
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ahahah tu sam ja između nabavke i organizacije..dakle predaš u czss a oni proslijede u zavod za vještačenje, tamo moraš zvati da požuriš jer inače stoji u ladici 031-628-232,031-628-234,031-628-239 evo, ja mislim da je ovaj zadnji nekako najažurniji za dizanje slušalice..i budi oštra u nakani da vas izvuku iz ladice i obrade.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •