Stranica 12 od 24 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 1196

Tema: Sobno bilje

  1. #551
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Jesi li kumkvat posijala iz sjemenke ili sadnicu nabavila?

  2. #552
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    uf, mislim da bi mu dugo trebalo da iz sjemenke naraste do neke upotrebljive biljke. ima sadnica za kupit u rasadnicima

  3. #553
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Trebam li unijeti maćuhice ili da ih ostavim na prozoru u teglicama?

  4. #554

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Moje cijelu zimu ostanu vani.
    Dobro se drže do snijega i ozbiljnih minusa, u proljeće su malo neuredne, ali oporave se brzo nakon visibaba i prvih jaglaca

  5. #555
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam li unijeti maćuhice ili da ih ostavim na prozoru u teglicama?
    Maćuhica je dušu dala da prezimi, zato se i sadi po grobljima i cvjetnjacima u gradu u ovo doba godine, ali prezimljava u kopanji ili u zemlji. Nisam ih nikad imala u teglicama, pa možda moooožda postoji opasnost da se smrzne korijen, jeru tom slučaju ima relativno malo zemlje. Ali to nije biljka za unutra. Riskiraj, ostavi vani, pa kako ispadne. To su jeftine biljke. AKo trebaju preživjeti - preživjet će.

  6. #556
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    pelargonije sam unijela u stubiste, nemaju bogznakoliko svjetla, ali je ipak toplije nego vani
    povecala im sanse za prezivljavanje do proljeca

  7. #557

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Kontinentalke, jel vani zasađenu lavandu porežete sad ili na proljeće?.

  8. #558
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Kontinentalke, jel vani zasađenu lavandu porežete sad ili na proljeće?.
    Odrezala cvjetove odavno, dok je cvala. Cvjetove sam spremila i osušila. Sad nisam ništa dirala, a ako se što osuši, to ću na proljeće.

    ALi lavanda dobro podnosi šišanje, mislim da ju možeš prikratiti i sad ako ti smeta (ako je prevelika) a na proljeće još dodatno ako se nešto bude osušilo ili ako ju snijeg polomi.

  9. #559
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    samo sam se došla pohvalit da sam na orhideji pobrojala da priprema 6 cvjetnih stapki

    bih li joj trebala pomoći s malo gnojiva, ili da nastavim s principom minimalnog prtljanja, kad već dosad funkcionira?

  10. #560
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Wohooo! Na Phalaenopsisu? Bravo, bravo
    Ove godine su rekord 3 stapke, ali zato su mi od ostalih orhideja procvale Cambria (miriše na bijelu čokoladu) i Vanda koja je čak i extra granu bacila

    Uglavnom, slobodno pognoji. Ako nisi sigurna (ne znam koje gnojivo imaš), možeš za svaki slučaj gnojiti rjeđe (1-2 puta mjesečno) ili razrijediti gnojivo malo manje od preporučenog.

  11. #561
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    samo sam se došla pohvalit da sam na orhideji pobrojala da priprema 6 cvjetnih stapki

    bih li joj trebala pomoći s malo gnojiva, ili da nastavim s principom minimalnog prtljanja, kad već dosad funkcionira?
    super za orhideju!

    sto manje prtljanja, cvijece je sretnije - to je moje iskustvo

    ako ces gnojiti, onda onako kako kaze uputa na gnojivu za orhideje (jednom mjesecno mislim da je preporuka za zimske mjesece)

  12. #562
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ustvari možda ja ne brojim dobro, od dolje idu tri, ali dvije se granaju (a kako mi nisu dosad se stapke granale, ja sve brojim!). U svakom slučaju bit će triput bogatija nego lani

    phaleonopsis je, da, onaj klasični rozi s kao crtama, i jako mi je zahvalna

  13. #563
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo drugo je nekakva breza, čini mi se čak ova močvarna ili maljava, koja je zaštićena: https://hr.wikipedia.org/wiki/Cretna_breza

    Gle sliku - čini mi se da je to ova biljka: https://upload.wikimedia.org/wikiped..._pubescens.JPG
    Nesretna biljka je pustila listove u siječnju.
    https://i.imgur.com/1khO8VL.jpg

  14. #564
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nesretna biljka je pustila listove u siječnju.
    https://i.imgur.com/1khO8VL.jpg
    Niš čudno. Pogledaj kroz prozor - vrijeme je totalno divlje, sve pupa...

  15. #565
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Totalno sranje. Ako je sada tako, kako će biti za 15 godina.

  16. #566
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    I meni orhideje oživjele!! Prvi put ever!! Ukupno 4, i na svakoj (dakle na po jednoj teglici) ima najmanje 10 pupova (valjda se to tak zove, one glavice koje se otvore u cvijet). Ima čak jedna s dvije (ili 3, ne znam sad) stabljike iz koje vodoravno rastu mini stabljike. Zadnjih par dana su se te mini počele uvijati prema gore.

    Za sad su samo dvije teglice procvjetale pa znam kako izgledaju, ove ostale valjda moram čekati, jer se baš ne sjećam kakve su bile. Kako vi ovdje točno znate kak se koja zove?

    Ne znam jel se tko sjeca, na drugoj temi, o floraartu, sam pisala o mojim orhidejama, kak smo preselili u novi stan, orijentacija zapad, i da se prijašnja vlasnica hvalila kak joj orhideje fenomenalno uspijevaju. Eto ja konačno to dočekala.

    Inače, ja ih svakih tjedan-dva zalijem s malo vode. Jel to ok?

    I jel točno da kava pomaže biljkama da rastu?

    P.S. Može li se ovdje stavljati fotkice? Da se malo pohvalimo

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  17. #567
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Jelka, super za pupove, ako si veselo skakala po kući i cijukala, potpuno te razumijem!
    meni su orhideje sad nova opsjednutost, nakon što sam doktorirala na sukulentima
    ovdje sam totalni početnik, imam tu jednu, koju sam dobila lani, i sad cvjeta po treći put otkad je imam, tako da s njom ne mijenjam ništa, očito joj odgovara. bila sam joj ljetos promijenila koru i pregledala korijenje, ali kako nisam tad znala šta da gledam, vjerojatno sam mogla to i bolje obavit

    na fejsu sam se priključila u grupu "uzgoj orhideja u vodenoj kulturi i drugim medijima". silno mi je privlačno to navikavanje orhideje da raste u vazi s vodom, da se lijepo vidi korijenje, baš mi to super izgleda. ali ne želim riskirat ništa s ovom koja tako lijepo uspijeva, pa sam za tu svrhu uzela jednu novu. sad je maltretiram donijela mi kolegica danas par grančica vrbe da stavim u vazu s njom, jer vrba potiče rast. drži mi fige!

  18. #568
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    I meni orhideje oživjele!! Prvi put ever!! Ukupno 4, i na svakoj (dakle na po jednoj teglici) ima najmanje 10 pupova (valjda se to tak zove, one glavice koje se otvore u cvijet). Ima čak jedna s dvije (ili 3, ne znam sad) stabljike iz koje vodoravno rastu mini stabljike. Zadnjih par dana su se te mini počele uvijati prema gore.

    Za sad su samo dvije teglice procvjetale pa znam kako izgledaju, ove ostale valjda moram čekati, jer se baš ne sjećam kakve su bile. Kako vi ovdje točno znate kak se koja zove?

    Ne znam jel se tko sjeca, na drugoj temi, o floraartu, sam pisala o mojim orhidejama, kak smo preselili u novi stan, orijentacija zapad, i da se prijašnja vlasnica hvalila kak joj orhideje fenomenalno uspijevaju. Eto ja konačno to dočekala.

    Inače, ja ih svakih tjedan-dva zalijem s malo vode. Jel to ok?

    I jel točno da kava pomaže biljkama da rastu?

    P.S. Može li se ovdje stavljati fotkice? Da se malo pohvalimo

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    Super za orhideje.

    MOžeš stavljati samo linkove na fotke.

  19. #569
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Kako vi ovdje točno znate kak se koja zove?

    ovo znam po lišću, tj kupujem samo te phalove jer su mi najljepši a i na glasu su kao najlakši
    a i imam samo dvije tako da ne mogu zaboravit koja je koja

  20. #570
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Molim vas, recite mi da fikus prirodno izgubi lišće u neko doba? Prijelaz zima proljeće???

  21. #571
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Koji fikus? Ako pitaš za benjamin, onda da, izgubi dio lišća, ali nikako ne sve.

  22. #572
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Da, mislim da je benđi, bar po slikama s neta. I što sad treba radit?

  23. #573
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ako je izgubio svo lišće, stavi ga negdje u kut, gdje nema probuha, zalij malo svaka dva tjedna i čekaj proljeće. Ako mu za neka 2-3 mjeseca ne počne opet rasti lišče ili prije toga pocrne grane, tada mu nema spasa. Kupi drugoga. Oni su inače jedno od najdugovječnijih kućnih biljaka, mogu živjeti više od 30 godina, vjerojatno i više.

  24. #574
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas, recite mi da fikus prirodno izgubi lišće u neko doba? Prijelaz zima proljeće???
    Nope. Za Benjamina je ključno mjesto relativno svijetlo, ali još važnije nikako nikakvi propusi, toplo-hladno, otvaranje prozora blizu njega na kip i takve stvari, nemoj pretjerivati u zalijevanju. Moguće je i da je prerastao posudu. Moj Benji ima valjda 20 godina, pretvara se u stablo lagaon, pogotovo nakon što mi ga je prija presadila u veću posudu.... zovem ga Schatzi, redovito prskam . Generalno, nas dvoje smo se dobro poklopili - ja sam zimogrozna, volim trope, on voli vlagu i toplo i mi živimo u ljubavi.

    Redovito "ubijam" sve bilje koje je suprotno od onoga u čemu ja "cvatem" - a to su orhideje, srećice, ljubičice - sve što ne voli tropsku klimu. Svi fikusi vole tropsko i toplo i oni su u tim tropima šume tj. stabla.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.02.2018. at 15:43

  25. #575
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Prostor je hodnik zgrade. Prilično svijetlo mjesto. Temperatura i zrak se ne mijenjaju. Doduše, sada je to postojano hladno. Zalijem ga svaka tri tjedna. Posuda je i prevelika.
    Mislim da ga je ubilo boldano.
    Trgnula sam dvije reznice i nadam se da će mi korijen pustiti iz toga.

  26. #576
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Znači, stavi ga na mjesto na kojem su uvjeti topli i relativno fiksni (propuh tj. otvaranje prozora je killer... unatoč našem ZG Ameru što god on pričao, propuh really does kill... fikuse, ljudske i biljne ). Ne zalijevaj previše i hope for the best. Provjeri da ga slučajno ne treba presaditi - ako je pustio korijenje izvan lonca, ali moj je i unatoč tome živio dugo, samo je malo više gubio lišće, ali nije bilo tako da je npr. pola otpalo, samo je svaki dan na velikom stablu bilo tipa 10-tak otpadnutih.

  27. #577
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Prostor je hodnik zgrade. Prilično svijetlo mjesto. Temperatura i zrak se ne mijenjaju. Doduše, sada je to postojano hladno. Zalijem ga svaka tri tjedna. Posuda je i prevelika.
    Mislim da ga je ubilo boldano.
    Trgnula sam dvije reznice i nadam se da će mi korijen pustiti iz toga.
    Ne mogu fikusi na hladno - barem većina i pogotovo ako npr. nije jug, a mjesto radnje Dalmacija, tad još prežive hodnik zgrade možda. Ako možeš, stavi ga u stan. Ako ne... bojim se da je to to.

  28. #578
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    A jedino gdje mogu je soba, a tu će ga klinci dokrajčit. Ne znam je li otrovan...
    Bojim se da je korijenje istrulilo. To se dogodilo zadnja dva cvijeta. Mislim da je u zemlji problem isto. Paše li fikusa ona obična zemlja iz Konzuma?

  29. #579
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A jedino gdje mogu je soba, a tu će ga klinci dokrajčit. Ne znam je li otrovan...
    Bojim se da je korijenje istrulilo. To se dogodilo zadnja dva cvijeta. Mislim da je u zemlji problem isto. Paše li fikusa ona obična zemlja iz Konzuma?
    Obična Konzum zemlja je OK. Ne znam je li otrovan, djeca su mala da bi ga u usta stavljala? Moj je preživio dijete i dijete njega, ali tad su bili dignuti na nešto tj. zagrađeni, kao i svo bilje. Moje dijete ima uputu da ništa ne trga od bilja jer je sve potencijalno otrovno (zapravo, mislim da je jedino božićna zvijezda koju imam otrovna, ali nisam baš to proučavala, u svakom slučaju ona je već veća i ne pada joj na pamet ništa radit s biljkama, osim zalijevati).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.02.2018. at 15:57

  30. #580
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Koje biljke vole/podnose tegle veće nego im je korijenje? Za dosta biljaka piše (adam, fikus) da ga ne treba saditi u velike tegle nego postupno prebacivati. Što mogu odmah iz male tegle u veliku od 10L?

  31. #581
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koje biljke vole/podnose tegle veće nego im je korijenje? Za dosta biljaka piše (adam, fikus) da ga ne treba saditi u velike tegle nego postupno prebacivati. Što mogu odmah iz male tegle u veliku od 10L?
    Ne znam...moze li ijedna tako sokovito?

  32. #582

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Zna li netko gdje kupiti sitne (bijele) kamenčiće koji obično idu na vrh tegle oko sukulenata i kaktusića?

  33. #583
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    U Bauhausu ima svih veličina.

  34. #584

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Jooj ne da mi se do tamo. Probat ću po cvjećarnicama...

  35. #585
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Naša slonova noga se ofunjavila. Listovi su rasli i rasli, stapke su išle u zrak i sužavale se. Novi listovi nisu više imali odkud izlaziti i sada stoji proćelava. Kako s tim?

    Drugi problem: posijala sam petunije u jednu teglu i počele su klijati. Treba li sada presadnja da ih razrijedim ili što?

  36. #586
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ne razumijem što se dogodilo, je li slonova noga nolina recurvata ili nešto drugo? šta bi tu bile stapke?

  37. #587
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    MIslim da sam skužila na šta misliš, tvoja ima više onih grana?
    Slonova noga je u biti sukulent i gubljenje lišća bi mene prvo asociralo na trulež, kakav joj je kaudeks, je li tvrd ili mekan?

  38. #588
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Inače, moja orhideja u vodi super napreduje, raste joj puno novog korijenja i jedan novi list

  39. #589
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Da, Nolina recurvata i nije trula nego kako ona stapka ide gore tako novi listovi izbijaju, stapka nastavlja rasti, ali listovi više nemaju prostora gdje će izbijati. Jednu sam čvaknula i primijetila da je list ponovno počeo izbijati kao na početku kada je bila tek kupljena.

    Nego, posijala petunije, proklijale, zalijala par puta i prestale rasti. Jeb**u. Baš mi ne ide s cvijećem.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 01.05.2018. at 12:31

  40. #590

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, posijala petunije, proklijale, zalijala par puta i prestale rasti. Jeb**u. Baš mi ne ide s cvijećem.
    Petunije- treba im puuuuno direktnog svetla i toplote, ne smeju biti prezalivene ali ni presuve dok klijaju, uopšte ih nije lako uzgajati iz semena u stanu, čak ni na balkonu. Moguće da si ih posejala pregusto, onda često dobiju gljivice i stradaju.
    Ako ti je cilj sopstveno sejano cveće, uzmi Mirabilis, dalije, kadifice ili dragoljub -sve imaju krupno seme i dosta pouzdano klijaju, ali ipak traže puno sunca da bi lepo cvetale.
    Ako hoćeš baš petunije, kupi neku iz rasadnika, mada bih ja za senovitije gradske balkone radije uzela neke Impatiense i lobelije, ili nešto slično što trpi senku, Impatiensa ove godine bar ima u svim mogućim bojama, koliko vidim.

  41. #591
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Još jedna orhideja mi je uginula.
    Odustajem od cvijeća.

  42. #592
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Odustani od orhideja.
    A što se cvijeća tiče, uvijek ćeš naći biljku koja a će biti lijepa. Sijanje prepusti vrtlarima, a ti kupi nekoliko malih sadnica na placi i uživaj u rastu.

  43. #593
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Gdje bi se smjelo iskipati zemlju od cvijeća, kojih 10kg, ako ne i više?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 30.05.2018. at 16:42

  44. #594
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ispod nekog grma.

  45. #595
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Još jedna orhideja mi je uginula.
    Odustajem od cvijeća.
    Zar samo zbog smrti orhideje? Ja imam čitavo groblje orhideja iza sebe.. tj. 2 su u stanu, ali nitko ni ne zna da su orhideje (ne cvjetaju), ali zato od drugog bilja nastala šuma. Samo trebaš malo proučiti što se uklapa u orijentaciju i temperaturu tvog stana i tvoje mogućnosti zalijevanja. Ima bilja da svačija ruka postane zelena !

  46. #596
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Dobro ina zbori.

    Recimo meni ništa ne uspijeva ( ok mačak mi uništava cvijeće) ali recimo orhideje mi leže

  47. #597
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Ja sam danas hladnokrvno pobacala bilje. Ovo kaj mi pušta cvijet brzo nađu nametnici, ovo kaj jednom godišnje pusti cvijet nikada dočekati, a ovo kaj i ne pušta cvijeta raste ko blesavo, obično su to neke vodene biljke tipa vodeni ljiljan.

    Ostala mi jedna orhideja, ali mi se ne sviđa boja.

  48. #598
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Što je tim biljkama!??
    Eto mi Chamaedorea elegans počela puštati novi list, presadim je i ona ugine.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.06.2018. at 10:20

  49. #599
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Što je tim biljkama!??
    Eto mi Chamaedorea elegans počela puštati novi list, presadim je i ona ugine.
    Prevruće je. Kalendarski je ok, ali temperature su ekstremne. Krepala mi je klivija, a druga isto kilavi. Presađene prije štajaznam 2 tjedna.

  50. #600

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kad mi biljka izgleda ok a crkne neporedno nakon presađivanja kao vaše, ja prvo posumnjam na kvalitet zemlje u koju sam presadila :/. Čak i kad uzmem najkvalitetniji supstrat koji mogu da nađem, ponekad nađem u njemu kojekakve "goste" koji žvaću koren .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •