Stranica 13 od 24 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1196

Tema: Sobno bilje

  1. #601
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Da, svakoj biljki korijen istrune. To mi se događa sa zemljom.

  2. #602
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    zemlja se prije upotrebe može sterilizirati, tako da se stavi u pećnicu na 100 stupnjeva čini mi se, da se pobiju sve baje
    naravno pustiti da se ohladi prije nego se biljka vrati unutra


    ja sve više eksperimentiram sa vodenom kulturom, nakon što sam u nju prebacila dvije orhideje (jedna uspješno skroz, druga ni uspješno ni neuspješno, raste joj nešto malo korijen, list nikako, ali ni ne propada), stavila sam reznicu monstere, ona se zakorijenila u vazi i ljudi su mi rekli da je mogu slobodno tako držat u vodi godinama. Proklijale su mi dvije sjemenke avokada, pa i njih planiram zasad neko vrijeme držat samo u vodi, da se vidi korijenje

  3. #603
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Radila sam to. Mislim da je poremećen ph ili takvo što. Davno sam bila dodala oko pola kile pijeska za papige misleći da će ju to učiniti rahlijom. Od tada ništa ne uspijeva.

  4. #604
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa sad, ne znam kakav je pijesak za papige, ali ubuduće ako želiš prorahlit zemlju za neke biljke koje ne vole jako vlažno (kao kaktusi i sukulenti), najbolje uzet perlit, ima ga pa bauhausima i sličnim, jedna vrećica košta 15ak kn.
    ako misliš da ti ne valja ta zemlja, uzmi drugu, ali ako ti istrune korijen, to je problem prevelikog zalijevanja

  5. #605

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    zemlja se prije upotrebe može sterilizirati, tako da se stavi u pećnicu na 100 stupnjeva čini mi se, da se pobiju sve baje
    naravno pustiti da se ohladi prije nego se biljka vrati unutra
    Može, ali sam ja lenja za to... a miris te zagrejane zemlje iz rerne mi je baš odbojan :/. Osim toga, zagrevanjem na 100 stepeni se uništava deo organskih jedinjenja iz humusa - a većina kupljene zemlje ima velik % humusa. Tako da zemlja bude sterilna, ali je manje hranljiva za biljku. I struktura joj se delom menja, koliko se sećam.

    Da li dodaješ nešto od prihrane u vodu orhidejama i monsteri? I kako suzbijaš alge? Ja znam da monstera može mesecima da bude samo u vodi, ali ne znam za dalje od toga, ja sam svoje uvek na kraju sadila u zemlju.

  6. #606
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    nisam dodavala ništa prihrane, iako sam čitala da se orhidejama može dati tako da se prihrana za orhideje napravi u dvostruko rjeđoj otopini nego što je na uputama, pa se korijeni potope na pola sata u to, ili se špricaju listovi s takvom otopinom
    ali to nije nužno, važno je samo da je voda mekana, najbolje koristiti kišnicu, ako nje nema onda destiliranu vodu, odlična je još i voda iz akvarija, čak voda iz klime kažu da je dobra.. u početku treba redovito mijenjati čim se zamuti, kasnije se ostavi ta koja je i na koju se ona navikla, samo dodaš malo kad padne razina
    alge mi se ne stvaraju, ali ne znam da li za to ili nešto drugo, ljudi znaju stavljat u tu vodu aktivni ugljen, onaj što se koristi za akvarije
    ima na faceu grupa Orhideje u vodenoj kulturi i drugim medijima gdje je jako detaljno to pokazano, dosta ljudi ih drži i u glinaporu, pa dolje na dnu bude voda.

    za monsteru, jedna cura mi kaže da je drži dvije godine, i da ponekad doda malo prihrane u vodu (ali ono, tipa jednom ili dvaput u te dvije godine)

    inače, prije mjesec dana dobila sam dvije reznice hoye (voštanog cvijeta) od kolegice, upozorila me da ona u početku jako dugo uopće ne raste, a onda naglo krene rast. I sad nakon mjesec dana vidim da baca mlade listove ko blesava, bar 12. (nije ona u vodenoj kulturi, nego u domaćem kompostu)

  7. #607

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Hvala, znam da treba meka voda za orhideje, ali nisam znala da su tako izdržljive bez prihrane, mada je zapravo logično za očekivati, s obzirom gde inače žive u prirodi . Nisam se još usudila da kupim nijednu, doduše, deluju mi zahtevno .

    Hoje imam godinama, i vrlo su pouzdane i lake za gajenje, osim što su hirovite u cvetanju, bar meni. Ali mislim da je problem u tome što ih ja u proleće iznosim napolje, iz kuće u dvorište, baš kad formiraju cvetne pupoljke, pa ih to izgleda poremeti i obustave cvetanje, jer mi se to desilo već dve godine zaredom. Ova koju sad imam je čudovišno velika, više ne znam kako da je "spakujem" a da liči na nešto i može da stane opet u kuću . U bašti mi preko leta tom brzinom rastu da se popnu na okolne biljke .

  8. #608
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    e to mene brine, ona ej sad na terasi vani, gdje ima puno indirektnog svjetla, nikad direktnog
    Međutim, kad se ujesen sunce spusti, cijela ta terasa bit će u suncu, ona ne voli sunce? Onda će i zahladit, dakle morat ću je unijet u kuću. Još nisam odlučila gdje bi to u kući bilo, a da i dalje ima dosta svjetla. I onda kad to i nađem, isto ću je ko ti iznosit na proljeće van i šokirat.
    Javim ti dogodine kako nas ide

  9. #609

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    e to mene brine, ona ej sad na terasi vani, gdje ima puno indirektnog svjetla, nikad direktnog
    Međutim, kad se ujesen sunce spusti, cijela ta terasa bit će u suncu, ona ne voli sunce? Onda će i zahladit, dakle morat ću je unijet u kuću. Još nisam odlučila gdje bi to u kući bilo, a da i dalje ima dosta svjetla. I onda kad to i nađem, isto ću je ko ti iznosit na proljeće van i šokirat.
    Javim ti dogodine kako nas ide
    Meni ne raste dobro na direktnom suncu, gore joj listovi pa dobiju pege i otpadnu :/. Ali podnosi jutarnje i popodnevno direktno sunce na kraće vreme, sat-dva.
    Hoja može da ide i u mračnije delove kuće, neće propasti, jedino je onda jače šokirana kad izađe napolje. Ono što hoja jedino ne podnosi je višak vlage u zemlji u kombinaciji sa hladnoćom vazduha, onda truli. Za iznošenje ne znam šta da kažem... najlepše hoje koje znam su rasle na zastakljenim terasama, odakle se nisu pomerale cele godine, onda su cvetale i mirisale kao lude. Ali nemam takvu terasu :/, a da je dobro izolovana zimi. (Inače hoje trpe dosta niske temperature vazduha, do plus deset, ako je zemlja suva.)

  10. #610
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    što se temperature tiče, onda bi mi mogla ostat na terasi do pola studenog, samo ću joj morat malo regulirat poziciju kad zimi cijela terasa bude osunčana

    to sam i ja čula za ostakljene terase, i zato je nisam ranije nabavila, ali sam odlučila riskirat

  11. #611

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    što se temperature tiče, onda bi mi mogla ostat na terasi do pola studenog, samo ću joj morat malo regulirat poziciju kad zimi cijela terasa bude osunčana

    to sam i ja čula za ostakljene terase, i zato je nisam ranije nabavila, ali sam odlučila riskirat
    Ma ne traži ona toliko puno svetla kako piše, bake su je držale kod nas na kontinentu u negrejanim sobama zimi, često u polumraku, brzo se oporave čim izađu na toplo i sunčano . Kod tebe ima puno šanse da divno cveta .

  12. #612
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ko bi reko čuda da se dese, maćuhice su se same zasijale iz sjemena. A kada sam pokušavala s kupovnim sjemenom nije htjelo i pisalo je da treba pod crnu foliju. Nevjerojatno.

  13. #613
    Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    109

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, Nolina recurvata i nije trula nego kako ona stapka ide gore tako novi listovi izbijaju, stapka nastavlja rasti, ali listovi više nemaju prostora gdje će izbijati. Jednu sam čvaknula i primijetila da je list ponovno počeo izbijati kao na početku kada je bila tek kupljena.

    Kaj se događa dalje sa Nolinom? Kako si to čvaknula, čime?
    Imam jednu jako veliku i od tih stapki/izbojaka ( ne znam točan naziv, to iz čeg joj raste kosa) tri lijepo tjeraju, dva su puno manja ali živa, no dva su sasvim suha. Kaj da s njima napravim? Oprostim se ili im ima spasa? Strah me da ne zeznem cijelo drvo. Ako netko zna..

  14. #614
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Samo sam otrgnula i krenulo je rast pored. Izgleda ofucalo.

  15. #615
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    nije sobno bilje, ali ću ubaciti.
    kada bi pelargonije trebalo unijeti s balkona?
    koju temperaturu podnose?
    još su vani i još se dobro drže iako je neki dan bilo 0.

  16. #616
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Prije mraza.

  17. #617
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    mi ubacimo oko Svi svetih, par dana prije kasnije

  18. #618
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ima netko ideju što s avokadom koji lijepo raste u posudi samo u vodi? Ima 5-6 lijepih zravih listova. Strah me u*rat.

  19. #619
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    nije sobno bilje, ali ću ubaciti.
    kada bi pelargonije trebalo unijeti s balkona?
    koju temperaturu podnose?
    još su vani i još se dobro drže iako je neki dan bilo 0.
    ja unosim sve prije mraza
    tj kad procijenim da bi moglo biti mraza ujutro

  20. #620
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ok hvala cure.
    toliko su mi lijepe da mi ih je žao unositi unutra pa ću do zadnjeg.

  21. #621
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima netko ideju što s avokadom koji lijepo raste u posudi samo u vodi? Ima 5-6 lijepih zravih listova. Strah me u*rat.
    ostavi ga u vodi
    ja sam svoj prekrasni posadila, jedno vrijeme je napredovao, a onda list po list otpao, ostala je samo stabljicica
    nemam pojma u cemu je kvaka, bas sam zalosna
    tim vise jer mi uspije proklijati jedan od 10 valjda

  22. #622
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Meni svi prokliju. Nekima samo treba duže.
    Jesi li ga potapala i rezala vrhove?

  23. #623
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Meni isto ne proklije svaki, a jedan je bio proklijao ali nikad nije pustio lišće. Moj je bio sav nekako šugav i kao uveo, pomoglo je kad sam mu zatrpala sjemenku jer je očito kroz ogoljenu sjemenku gubio puno vode. a na netu svima sjemenka pola vani

    Žuta, neki ljudi uzgajaju avokado isključivo u posudi s vodom, samo u tu vodu dodaju hranjivo, ali treba vidjeti u kojem umjeru jer se to ne dodaje u vodu u istom omjeru kao u zemlju (za orhideje znam da treba bit duplo razrijeđeno)

  24. #624
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni svi prokliju. Nekima samo treba duže.
    Jesi li ga potapala i rezala vrhove?
    sto mislis pod "potapala"?
    zalijevala sam ga kao i drugo bilje
    par puta tjedno, jer je bilo ljeto i jako vruce, a on vani

  25. #625
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    apropos avokada, neki dan sam vidjela da je jedna kostica pustila korijen
    1/4 za sada

  26. #626
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ok hvala cure.
    toliko su mi lijepe da mi ih je žao unositi unutra pa ću do zadnjeg.
    pelargonije mi cvatu ko lude, vani na terasi
    jos ovaj tjedan bi trebalo biti toplo

  27. #627

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    pelargonije mi cvatu ko lude, vani na terasi
    jos ovaj tjedan bi trebalo biti toplo
    I vodenike, u punom cvatu

  28. #628
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Peterlin, miksaš li koru banane za gnojivo za lončanice? Mora li stajati dan dva ili mogu izliti odmah?

  29. #629
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Peterlin, prije mjesec dana sam zalila asparagus s onim tvojim receptom od bananine kore i evo mi je asparagus pomahnitao. Ispustio je jedan dugi krak i bojim se, preuzet će mi stan i obaviti krake posvuda.

    Budem poslikala poslije.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 14.01.2019. at 11:44

  30. #630
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, prije mjesec dana sam zalila asparagus s onim tvojim receptom od bananine kore i evo mi je asparagus pomahnitao. Ispustio je jedan dugi krak i bojim se, preuzet će mi stan i obaviti krake posvuda.

    Budem poslikala poslije.
    Pazi da se ne pretvori u biljku mesožderku, hehehe....

    Inače, ja samo frknem koru od banane u staklenku (od kave ili krastavaca) zalijem vodom i ostavim 2-3 dana, onda s tom vodom zalijevam bilje. Ništ ne miksam. Ta kora samo stoji i ja nadolijevam vodu kad se potroši, pa ponovno koristim za iduće zalijevanje (zimi 2x tjedno). Recimo jednom u 2 tjedna bacim koru u smeće i stavim novu, nekad češće - nekad rjeđe, ovisno koliko često mi se banane nađu u kući jer nemam više male djece, hehehe...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.01.2019. at 14:26

  31. #631
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    I biljke bujaju od vode s korom banane?

  32. #632
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    I biljke bujaju od vode s korom banane?
    Ne sve, ali lisnate da. Kora banane je puna kalija pa ti je to isto kao da sobno bilje gnojiš gnojivom s kalijem, a puno manje košta.

  33. #633
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    meni ništa posebno ne buja u ovo zimsko vrijeme, a i dopustim im malo mirovanja
    hranjiva pojačavam u proljeće, kad je i veća količina svjetlosti

    inače ovih dana slavim godinu dana da sam se upustila u uzgoj orhideja u vodenoj kulturi, sve tri mi cvjetaju i dobro izgledaju, tako da mislim da mogu reć da je eksperiment uspio

  34. #634
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    meni ništa posebno ne buja u ovo zimsko vrijeme, a i dopustim im malo mirovanja
    hranjiva pojačavam u proljeće, kad je i veća količina svjetlosti

    inače ovih dana slavim godinu dana da sam se upustila u uzgoj orhideja u vodenoj kulturi, sve tri mi cvjetaju i dobro izgledaju, tako da mislim da mogu reć da je eksperiment uspio
    Ima biljaka koje bujaju baš u ovo doba. Meni trenutno cvjetaju klivija i bromelija. One će mirovati nakon cvatnje. Anturium cvate još od mog rođendana (srpanj) i tjera mlade listove. Evo za ilustraciju jedne klivije - moja je baš ovakve veličine, ali ima dva mlada izbojka, pa ju u periodu mirovanja moram rasaditi: http://i584.photobucket.com/albums/s...3/P4050066.jpg

    Na poslu imam zamioculcas - to nisam nikad vidjela da cvjeta, ali trenutno izbacuje mladice i u mojoj sobi i kod kolegice u susjednoj, pa mislim da mu je sad vrijeme pojačanog rasta: https://www.ikea.com/hr/hr/images/pr...E181328_S4.jpg

    Orhideje sam imala prije i odustala, jer su mi se klivije pokazale jako zahvalnima i dobro im paše moj istočni prozor.

    Od biljaka koje cvatu zimi vrijedi spomenuti amarilis.

  35. #635
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    kod mojih roditelja trenutno cvjeta velika crassula ovata (drvo novca), morat ću je uslikat

  36. #636
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    kod mojih roditelja trenutno cvjeta velika crassula ovata (drvo novca), morat ću je uslikat
    zar to može cvjetat?
    inače, ja ne znam šta da radim sa svojom
    zima je uvijek nekako osakati
    dobije onu bijelu kao paučinu, što je to?
    unutra joj je vjerojatno prevruće a vani bi mi se smrzla

    meni je inače jedne godine procvjetalo drvo života
    ima cvijet nalik zumbulu, krasnog mirisa
    međutim, taj miris je bio toliko intenzivan da nismo mogli izdržati, nego smo ga stavili u sobu koja se tada nije koristila i zatvorili vrata
    bilo je kao da se bočica parfema prolila
    uglavnom, procvjetalo je taj jedan put i nikad više

  37. #637
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ne znam kakva bijela paučina, da ti se nisu naselile vunaste uši?
    ako jesu, pomiješaj u prskalici malo detedrženta za suđe s vodom i poprskaj, pa ponovi za par dana

    crassula ovata može cvjetat, ali mora biti dovoljno stara, čitala sam da mora biti starija od 4 godine, ali moja od 6 godina ne cvjeta još, kod roditelja mi ima jedna (mama od moje) koja je stara nekih 12 ili više, lani je imala 3-4 cvjetića, a ove godine ih je puna. Nemaju mirisa
    zato ja imam crassulu morgans beauty koja će sad brzo procjvetat, predivne roze clustere ima, inače mi stoji vani i divim joj se, ali prošle godine je temperatura pala u minus i unijela sam sve sukulente u kuću. tako sam otkrila da je to jedna teža smrdljivica

    nisam znala da može i drvo života (moje je jadno na rehabilitaciji, mačke ga pojele), ali mami je cvjetala sanseveria

  38. #638
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a sad sam se sjetila, osim starosti, za crassulu da bi cvjetala treba i kombinacija niže temperature i dužeg mraka, a ako je u 10. mjesecu uneseš u stan, ništa od toga, jedino ako je možeš držat u nekom stubištu

  39. #639
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    zato ja imam crassulu morgans beauty koja će sad brzo procjvetat, predivne roze clustere ima, inače mi stoji vani i divim joj se, ali prošle godine je temperatura pala u minus i unijela sam sve sukulente u kuću. tako sam otkrila da je to jedna teža smrdljivica
    sad sam ju guglala, krasna je! gdje si je nabavila?

  40. #640
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    zato ja imam crassulu morgans beauty koja će sad brzo procjvetat, predivne roze clustere ima, inače mi stoji vani i divim joj se, ali prošle godine je temperatura pala u minus i unijela sam sve sukulente u kuću. tako sam otkrila da je to jedna teža smrdljivica
    Vjerojatno ju oprašuju muhe. Ja se sjećam da je moja mama imala neke sukulente čiji su cvjetovi "mirisali" na trulo meso - ovakve biljke: http://poljoinfo.com/showthread.php?...ENTI&styleid=5

    Ja isto imam zbirku sukulenata, ali cvjetaju mi uglavnom aloje i slične biljke, koje ne smrde.

    Crassule isto imam razne - drvo novca staro desetak godina i druge slične, nikad nisu cvjetale jer ih zimi unosim unutra, pa im je vjerojatno pretoplo.

  41. #641
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam ju guglala, krasna je! gdje si je nabavila?
    bila je jednom u Konzumu, išla sam po ručak i vratila se s njom
    ali poslije je nisam viđala, imaju je vjerojatno kaktusari tipa Kaktusi Bešlić

    ups sad vidim da sam napisala Morgans beauty, imam i nju ali ju je nešto napalo pa je sad pala na niske grane, i nju sam stvarno naručila kod Kaktusa Bešlić, ali osjetljiva je za poludit
    smrdlivica iz Konzuma je crassula springtime

    meni većina sukulenata cvjeta, ali mnogi od njih su meni ljepši kao biljke, cvijet mi je često sporedan

  42. #642
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Meni svake godine cvatu aloje - http://www.flowersofindia.net/catalo...loe%20Vera.jpg i eševerije: http://www.cvijet.info/images/galler...b-IMG_2014.JPG

    Morala bih poslikati - aloja aborescens mi tjera cvijet, prvi put nakon deset godina. Obične mi cvatu češće.

  43. #643
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    meni je inače jedne godine procvjetalo drvo života
    ima cvijet nalik zumbulu, krasnog mirisa
    međutim, taj miris je bio toliko intenzivan da nismo mogli izdržati, nego smo ga stavili u sobu koja se tada nije koristila i zatvorili vrata
    bilo je kao da se bočica parfema prolila
    uglavnom, procvjetalo je taj jedan put i nikad više
    Nama se to ove godine dogodilo u uredu, mirisao je cijeli kat, ljudi su tražili izvor mirisa. Fakat je intenzivan, ali... one-time event pa ga nismo rezali i bacali prije nego što se osušio.

    Bojim se da je paučina vunaste uši. Na nekim biljkama (koje su mi vani) bi ih tolerirala i nekako bilo ih je čas manje, čas više, a na unutarnjima, pogotovo ako su mi blizu predragog benjamina kojeg imam 20+ godina, sam ih probala uništiti. Smućkali su mi nekakav otrov, ekspresno je prodjelovao, ali vratilo se za 2 tjedna. Radilo se o draceni. Na kraju sam je bacila, iz straha da ne zagadi benjija.

  44. #644
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    vunaste uši mrzim i prezirem! i treba biti uporan što god koristiš, a nekad stvarno nema do bacanja
    ali meni ovo sa deterdžentom djeluje, ima i recept deterdžent plus žlica običnog ulja i voda, pa u prskalicu
    to mi je dobro na orhidejama, ali na sukulentima ne jer oni obično imaju neki praškasti sloj koji mi ulje uništi
    ali imala sam jednu eševeriju toliko napadnutu da sam bila uvjerena da ću je baciti, i uporno špricanje deterdžentom je potpuno riješilo stvar

  45. #645
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja imam ovu Crassulu: https://mountaincrestgardens.com/cra...-fingers-jade/ divna je i razmnožavam ju kad naraste uzu nju još koji grmić. Probala sam samo listiće piknuti u zemlju i tako stoje već 3,4 mjeseca i ništa se ne događa, pustili su korjenčiće.

    Preko ljeta sam ih imala na prozoru na suncu do 12h cca i jako joj je odgovaralo. Sad je na prozoru u dnevnom boravku, a imam jednu i u uredu u kojem je dosta toplo i ta mi se čak čini i bolja i ljepša. Jel se budu one tako razmnožile s tim jednim listićem u zemlji?

    Peterlin... što se tiče zamioculcas imam i ja jednu grančicu u maloj teglici bila je ok, ali nedavno su listovi počeli malo žutiti, a negdje sam čitala da se ne smije previše zaljevati, jednom tjedno ili u 10 dana malo zalijem...jel će mi otići

  46. #646
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam ovu Crassulu: https://mountaincrestgardens.com/cra...-fingers-jade/ divna je i razmnožavam ju kad naraste uzu nju još koji grmić. Probala sam samo listiće piknuti u zemlju i tako stoje već 3,4 mjeseca i ništa se ne događa, pustili su korjenčiće.
    Ovo ja moram kupiti svojem djetetu. Ona ju zove Šrekove uši.

    Al ja tako nemam talenta za biljke. I još imam mačku, koja jako voli biljke

  47. #647
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    crassula s milijun naziva, ja je znam kao crassula gollum imaš je nano često u bauhausu, lidlu.. i vrlo je izdržljiva

    mašnice, ja je nisam nikad razmnožila iz listića, samo iz grančica, ali pusti i čekaj, ako ima korijen možda i nikne na proljeće

  48. #648
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam ovu Crassulu: https://mountaincrestgardens.com/cra...-fingers-jade/ divna je i razmnožavam ju kad naraste uzu nju još koji grmić. Probala sam samo listiće piknuti u zemlju i tako stoje već 3,4 mjeseca i ništa se ne događa, pustili su korjenčiće.

    Preko ljeta sam ih imala na prozoru na suncu do 12h cca i jako joj je odgovaralo. Sad je na prozoru u dnevnom boravku, a imam jednu i u uredu u kojem je dosta toplo i ta mi se čak čini i bolja i ljepša. Jel se budu one tako razmnožile s tim jednim listićem u zemlji?

    Peterlin... što se tiče zamioculcas imam i ja jednu grančicu u maloj teglici bila je ok, ali nedavno su listovi počeli malo žutiti, a negdje sam čitala da se ne smije previše zaljevati, jednom tjedno ili u 10 dana malo zalijem...jel će mi otići
    Lijepa je ova crassula s linka. Imam i ja jednu takvu, ali mladu (prošlogodišnju) pa nemam iskustva s razmnožavanjem. Njih u pravilu ostavim bez zemlje dok ne puste korjenčiće, a tek onda ukopam, ali nisam to radila s ovom vrstom nego s money tree i ovom https://img.goglasi.com/img/159125167 - takva jako brzo raste i pušta korijenje.

    Što se tiče zamioculcasa, da - za njih kažu da su odlične biljke za lijene i nemarne ljude, da ih treba zalijevati što rjeđe. Nemam ga doma, nego samo u uredu, a tu se fakat nitko ne sjeti češće od 1x tjedno da biljkama treba voda. Valjda im je zato i dobro

  49. #649
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    crassula s milijun naziva, ja je znam kao crassula gollum imaš je nano često u bauhausu, lidlu.. i vrlo je izdržljiva

    mašnice, ja je nisam nikad razmnožila iz listića, samo iz grančica, ali pusti i čekaj, ako ima korijen možda i nikne na proljeće
    naletjela sam na nju u Lidlu - al je bila puna nekih mrvica. Kupit ću je negdje na proljeće kad prestanemo grijat

  50. #650
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    zar to može cvjetat?
    inače, ja ne znam šta da radim sa svojom
    zima je uvijek nekako osakati
    dobije onu bijelu kao paučinu, što je to?
    unutra joj je vjerojatno prevruće a vani bi mi se smrzla

    meni je inače jedne godine procvjetalo drvo života
    ima cvijet nalik zumbulu, krasnog mirisa
    međutim, taj miris je bio toliko intenzivan da nismo mogli izdržati, nego smo ga stavili u sobu koja se tada nije koristila i zatvorili vrata
    bilo je kao da se bočica parfema prolila
    uglavnom, procvjetalo je taj jedan put i nikad više
    Nije vam oprostilo tu uvredu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •