Stranica 2 od 24 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1196

Tema: Sobno bilje

  1. #51
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a ja jučer saznala da je moj stari bacio one komade dracene što sam posjekla na kompost
    srećom ima još jedna grana za moju stručnu operaciju, i još jedna dracena :D

  2. #52
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam ni znala da imam dracenu. dobili na poklon pri useljenju. o njoj se brinu moja djeca i do sad je nisu uspjeli ubiti. moje recept je dakle prepustite brigu o cijvetu svojim klincima
    ja bih je ubila sigurno. Nera mi je slozila jednu teglu sad je to cista mrtva priroda izlozena svima na pogled na ulazu u nasu kucu.
    Ja vidla kak si sa žarom nakupovala sadnice povrća na Dolcu i glinene teglice pa rekoh sebi: možda bu nekaj od moje susjede.
    Tak sam ja sa žarom kupila malo veću glinenu i složila ti aromatični kutak. Da je bar bil na terasi, ponekad bi ga smočila kiša. Obećavam, neću više.
    Sad bum ti vrtlarila s mužem i kćeri.

  3. #53
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a ja jučer saznala da je moj stari bacio one komade dracene što sam posjekla na kompost
    srećom ima još jedna grana za moju stručnu operaciju, i još jedna dracena :D
    Ja imam dracenu nacijepljenu na drvca, tzv. drvo života staro 20 let. Naravno da ga s vremena na vrijeme štucnem. Cure, pa to je drač! Naravno da će se oporaviti i ponovo potjerati! Odrezano stavim u vodu na 2-3 mj., dok ne pusti žile i onda posadim u zemlju za cvijeće. Uvijek kupim par vreća u Zrinjevcu. Prilično je dobra za traženu cijenu, 24 kn/50 l.

  4. #54
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Žuta minuta, ja se pitala čemu metalne vrane na balkonima. Sad mi je jasno, očito tjeraju ostale nepoželjne ptice.
    Posljednje uređivanje od Nera : 07.04.2016. at 12:19

  5. #55
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Optimist, nikako hortenziju na jugozapad!!! to je biljka hlada i sjene. Ona je za sjever. Taman da je i zalivena kad ju uprži sunce, na kraju dana će biti sva snuždena.
    Orjentiraj se na morsko bilje: lavanda, ružmarin, kadulja, origano, oleander, bugenvilija, svi sukulenti i kaktusi...
    Ako želiš cvjetnice, odaberi gazaniju, prkose, verbenu. uzmeš li pelargonije računaj na svakodnevno zalijevanje.
    Biljke ti po zimi mogu ostati na balkonu samo ako je ostakljen pa ga potpuno možeš zatvoriti.

  6. #56
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vidla kak si sa žarom nakupovala sadnice povrća na Dolcu i glinene teglice pa rekoh sebi: možda bu nekaj od moje susjede.
    Tak sam ja sa žarom kupila malo veću glinenu i složila ti aromatični kutak. Da je bar bil na terasi, ponekad bi ga smočila kiša. Obećavam, neću više.
    Sad bum ti vrtlarila s mužem i kćeri.
    pa ja svake godine to kupim, znas da sam imala i jagode,
    ali eno vlasac krenuo, lijepo izgleda, metvica zivnula, a nista nisam dirala. koma. nije to za mene

  7. #57
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Spajka da onda i ja uzmem to začinsko, ako mu baš ne treba puno pažnje?

    Meni je želja oleander, ali mm kategorično odbija uz obrazloženje da mu se ne da nosati velike saksije sa drvetom .

  8. #58
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Spajka da onda i ja uzmem to začinsko, ako mu baš ne treba puno pažnje?

    Meni je želja oleander, ali mm kategorično odbija uz obrazloženje da mu se ne da nosati velike saksije sa drvetom .
    Spajki uspijeva začinsko samo ak je pod vedrim nebom, ipak kiša ponekad padne. A ponekad ga i špricne, kad zalijeva travu.

  9. #59
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ja obožavam oleandere. Imala sam ih jedno vrijeme 10-ak, al onda sam ih sve razdijelila i posadila na moru u zemlju. Slažem se s tvojim mužem i nanašanjem tegli.

  10. #60
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Moja baka je imala par saksija s oleanderima kad sam bila mala, cijelo ljeto su bili na dvorištu, a zimi ih je prenosila u podrum susjede, i to preko ceste. Mislim nije ona prenosila, djed je bio zadužen za to, ali je bilo preko ceste, a ja bih te svoje unosila samo preko balkonskih vrata. I opet neće.

  11. #61
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Spajki uspijeva začinsko samo ak je pod vedrim nebom, ipak kiša ponekad padne. A ponekad ga i špricne, kad zalijeva travu.
    istina, samo ni travu vise ne zaljevam, jer je onda moram kositi

  12. #62
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Dok nisam imala vrt kiša mi je bila nužno zlo, sad na nju gledam kao na dar s neba

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam si donijela i hibiskus, što mislite može li on već sad na balkon? mislim da će mu biti ljepše nego u sobi, ali ne bih ga htjela ubiti svojim mišljenjem, a znanja o tome nemam dovoljno
    Hibiskus voli biti na balkonu, ja bih svojeg u ovo doba već iznosila na balkon, ljepše mu je nego u sobi.
    Ali kod mene je "problem" u tome što se jako razrastao, raširio, i na balkonu više nema mjesta za njega, pa mi stoji na podu u radnoj sobi i dalje raste ko blesav. To je jedna od rijetkih biljaka koju nisam ubila u 2 godine, dapače, više se ni ne sjećam kad sam ga nabavila.

  14. #64
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ima puno biljaka koje nije lako ubit, tipa dracene,
    Zato je moja jos ziva, nije ju jos ubila moja povremena nebriga
    a i sukulenti su mi zivi <3
    da se ne brinem sto napreduju polako?

  15. #65
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ja sam odugovlačila s gnojidbom travnjaka da ne raste trava ko luda. Sad sam nabavila organsko, koje dugo otpušta pa bu za cijelu godinu. Zaljevat mi ju ne pada na pamet pa makar sva zgorila. Ostale biljke zaljevam, da se ne posuše.
    Taman sam nabavila pelargonije i verbene za terasu i prozor, da ih posadim prije kiše i stavim da se dobro natope.

  16. #66
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Tanja, ošišaj ga kak ti paše. Ja svom ne dam da se razraste. Ima desetak god., al je i dalje u tegli promjera 20-ak cm. Bonsai!
    Zhabica, sukulenti rastu polako. Žive u oskudnim uvjetima, s malo vode, puno sunca pa su i građom i rastom prilagođeni teškim uvjetima. Savršeni su pokrivači tla jer se brzo šire.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja, ošišaj ga kak ti paše. Ja svom ne dam da se razraste. Ima desetak god., al je i dalje u tegli promjera 20-ak cm. Bonsai!
    Žao mi ga je šišati, baš mi ga je lijepo vidjeti onako velikog (iako zauzima mjesto).

  18. #68
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi ga je šišati, baš mi ga je lijepo vidjeti onako velikog (iako zauzima mjesto).
    Lijepi su dok su veliki. Puštaj ga dok možeš.

    Ima moja susjeda jedan koji joj zauzme četvrtinu sobe, star valjda dvadeset godina ako ne i više. Ima onaj stolić s kotačima na kojem ga seli na balkon i unutra jer je pretežak da ga nosi. Ali sad ga i šiša jer je dorastao maksimum koliko može u tom stanu.

  19. #69
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa Vidi poruku
    Zato je moja jos ziva, nije ju jos ubila moja povremena nebriga
    a i sukulenti su mi zivi <3
    da se ne brinem sto napreduju polako?
    živi su, jeij! bilo me strah pitat
    ne brini, zima im je bila period mirovanja, sad tek kreće akcija. na sunce s njima (ako nisu dosad bili na suncu, onda postepeno) i sad možeš slobodno zalijevat, samo nek se ne zadržava voda (al imaju rupe na dnu pitara, ne bi trebao bit problem)

    inače baš planiram rasadit ovakvih echeverijica, imam puno mladih: https://upload.wikimedia.org/wikiped...105629489).jpg
    jedna koja je narasla doslovno iz jednog jedinog listića trenutno uzgaja 4 cvijeta i 7 mladih biljčica. ako je netko iz St područja želi nek mi se javi

  20. #70
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Premjestih s druge teme:

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Te cijene su i na Dolcu. Dobro si zapamtila, krivo napisala: surfinije i verbene.
    Kasnije ak imaš di, možeš jagode posaditi u zemlju. Razmnožavaju se vrježama i šire jako brzo.
    Zapamtila sam kako sam i napisala, dakle - krivo

    Evo, sad sam ih presadila i divno izgledaju, iako ne znam koje su koje (uguglat ću)

    Posebno su mi lijepe neke ljubičaste - bijelo išpricane, prekrasne su.

    Nemam ih di presaditi.

  21. #71
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam dracenu nacijepljenu na drvca, tzv. drvo života staro 20 let. Naravno da ga s vremena na vrijeme štucnem. Cure, pa to je drač! Naravno da će se oporaviti i ponovo potjerati! Odrezano stavim u vodu na 2-3 mj., dok ne pusti žile i onda posadim u zemlju za cvijeće. Uvijek kupim par vreća u Zrinjevcu. Prilično je dobra za traženu cijenu, 24 kn/50 l.
    Ja sam od sveki naslijedila drvo života (3 komada). Nastala su od jednog koje je svekar dobio kad je išao u mirovinu prije 20-tak godina.
    Sinoć sam sva tri srezala (listovi nisu više bili lijepi) i "rane" premazala biljnom smolom. E, sad, nema nikakvih pupova na vidiku, je li od drveta života ostalo samo drvo?
    Mogu li upotrijebiti trupce odrezane s obje strane (za svaki slučaj sam ih piknula u zemlju, gornju "ranu" također premazala smolom ili da si odmah stavim )?

    I ja sam neki dan kupila zemlju u Zrinjevcu. Danas mi je teta na placu rekla da ona kupuje samo Florabelu (kupila sam ju u sjemenarni na jarunskom placu, 20 l - 17 kn).
    Također mi je dala savjet da umjesto umjetnim gnojivom biljke zalijevam otopinom pivskog kvasca (5 l vode + 1 kockica svježeg kvasca).
    Posljednje uređivanje od Optimist : 07.04.2016. at 18:36

  22. #72
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ahahahaha, sjetih se teme http://forum.roda.hr/threads/83670-k...=1#post2555224 očito sam opet u hiperfokusu (Zuska, ako čitaš, je li i tebe uhvatilo? :mrgreen)

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Optimist, nikako hortenziju na jugozapad!!! to je biljka hlada i sjene. Ona je za sjever. Taman da je i zalivena kad ju uprži sunce, na kraju dana će biti sva snuždena.
    Orjentiraj se na morsko bilje: lavanda, ružmarin, kadulja, origano, oleander, bugenvilija, svi sukulenti i kaktusi...
    Ako želiš cvjetnice, odaberi gazaniju, prkose, verbenu. uzmeš li pelargonije računaj na svakodnevno zalijevanje.
    Biljke ti po zimi mogu ostati na balkonu samo ako je ostakljen pa ga potpuno možeš zatvoriti.
    Koristan post, hvala ti!

    Nemam di s hortenzijom osim na jugozapad. Stavit ću joj suncobran :mrgeen: Predivna je, plava.

    A balkon ne da nije ostakljen, već je skroz otvoren. Baš razmišljam kako bi stavili karniše i neke zavjese (koje nemamo ni u stanu), ali još ne znam kako to izvesti, balkon je dug 5 m, s jedne strane skoro 1 m, a s druge 1,5 m (rubni dio zgrade).

    Ako tko ima kakav prijedlog (karniše, materijal - možda žutica? i sl.), neka malo spama temu

  23. #73
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    A balkon ne da nije ostakljen, već je skroz otvoren. Baš razmišljam kako bi stavili karniše i neke zavjese (koje nemamo ni u stanu), ali još ne znam kako to izvesti, balkon je dug 5 m, s jedne strane skoro 1 m, a s druge 1,5 m (rubni dio zgrade).

    Ako tko ima kakav prijedlog (karniše, materijal - možda žutica? i sl.), neka malo spama temu
    Mi smo stavili one trske, ali samo ljeti ih držimo kao zaštitu od sunca. Nisu nešto lijepe, ali pomažu. Zimi nam balkon ionako služi kao frižider i skladište.

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa Vidi poruku
    Zato je moja jos ziva, nije ju jos ubila moja povremena nebriga
    a i sukulenti su mi zivi <3
    da se ne brinem sto napreduju polako?
    Da, za neke vrste je to tipično.

  25. #75
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    Aloa, kao i sve sukulente, vole dosta sunca. Ako je bila u zatvorenom polako je privikavaj na njega i nemoj je odmah pustiti da se prži, jer stvarno može dobiti opekotine. Zaliješ kad se setiš. Ako ima malo svetlosti, a puno vode onda se izduži.
    moja aloe vera ne voli jako sunce
    bila je na balkonu (juzna strana), i sva se objesila, izgledala je stvarno ocajno
    preselila sam je na prozor u zahodu (zapad), zaljevam je jednom tjedno, zimi i rjedje, i super je, stalno izlaze nove mladice
    nije mi nikad cvjetala

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Biljka koju ja svaki put uništim je - kućna srećica.... https://www.google.hr/search?q=ku%C4...gKC8kQ_AUIBigB
    kako da ju održim na životu?

  27. #77
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Biljka koju ja svaki put uništim je - kućna srećica.... https://www.google.hr/search?q=ku%C4...gKC8kQ_AUIBigB
    kako da ju održim na životu?
    To je biljka sjene i vlage. Ne voli suhi zrak. Pokušaj ju špricati, tuširati. Sveki ima u vrtu cijele tepihe, hlad i vlaga.

  28. #78
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Optimist, ne brini, drvo života će potjerati pupove (ne vidiš ih, spavaju) i potom mlade biljke iz drva. Naravno pretpostavljam da si rezala mekani dio, ne drvo na koje su bile nacijepljene dracene.
    Ja odrezane biljke volim držati u vodi koji mj. pa ih posadim u zemlju tek nakon puštanja žila.
    Florabela mi je zemlja No 1, al preskupa za količine koje ja trošim, 10-ak vreća/50 l na god.

  29. #79
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    x puta sam se uvjerila da sa biljkama treba imati strpljenja
    i kad stagniraju, ili "umiru" ili izgledaju krepano, osuseno
    pustiti ih na miru, pa i mjesecima
    zaljevati minimalno
    ne micati, ne presadjivati
    velika vjerojatnost je da ce nakon nekog vremena potjerati mladice

  30. #80
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    x puta sam se uvjerila da sa biljkama treba imati strpljenja
    i kad stagniraju, ili "umiru" ili izgledaju krepano, osuseno
    pustiti ih na miru, pa i mjesecima
    zaljevati minimalno
    ne micati, ne presadjivati
    velika vjerojatnost je da ce nakon nekog vremena potjerati mladice
    Bravo emily!!! Ja nikad ne odustajem. Osim kad baš odu - odu u vječna lovišta. Ko moja marelica, šmrc!

  31. #81
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    optimist, jesu ti opcija nekakve biljke penjačice?

  32. #82
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno pretpostavljam da si rezala mekani dio, ne drvo na koje su bile nacijepljene dracene.
    Mislim da sam upravo to uradila. Listovi bili ružni, drvo naraslo pa odrezala i skratila.
    Tako sam uspjela i dobiti one trupce za koje sam pitala mogu li išta s njima.

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    optimist, jesu ti opcija nekakve biljke penjačice?
    Nažalost, ne, nema prostora za njih.
    Osmislila sam raspored tako da cijela ograda bude iskorištena, fale mi samo nosači, u Zrinjevcu ih tek trebaju dobiti, ali su imali posude pa su biljke već u njima. Ne bih ih postavila na van, već prema unutra, hoću da mi uživamo u njima, a ne susjedstvo Nadam se da je to za biljke OK (jagode, bakopa, čuvarkuće, verbene). Dio sam stavila u viseće posude (na štrik), a dio na pod.
    Ostane minimalno mjesta za sjedenje, a moram negdje i veš sušiti.
    Definitivna odluka pada na bijele zastore, samo moramo naći najjeftiniju opciju.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 08.04.2016. at 15:30

  33. #83
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    živi su, jeij! bilo me strah pitat
    hahahahaha a pa pojela bi me griznja savjesti da su mi pomrli skroz, kad znam s koliko si ljubavi to lijepo slozila.
    Jedan nije prezivio, onaj neki kao grančica, al drugi jesu i ok su kako se cini
    Drzala sam ih u kuhinji do nedavno, sad su opet na suncu, znaci zalijevanje
    I moze te sto zelis presadit, sutra san na istoj poziciji za kavu ka i zadnje dvi subotnje kave

    Nera, znam ti ja o sukulentima svu teoriju :prirodnjačica: sad trebam savladat i praksu

  34. #84
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    zhabice, mislim da tu imaš u kolekciji, i to puno veću
    ali svejedno javim ti kad presadim, ali to neće biti ovaj vikend

    nego, ja bih ovo ljeto obogatila se i cvjetnicama, vidim gore neke preporuke za biljke koje vole sunce. uvjeti koje ja nudim su nemilo sunce, okrutna bura i ja koja nekad imam a nekad nemam volje za zalijevanje mislila sam nabavit vincu, lantanu.. e sad zanima me, šta trebam radit da to bude baš ono puno cvijeta? prihranjivat? ima preporuka?

  35. #85
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Sutra ću obrstit pelcere kod stare. Ima da mi cijelo ljeto cvatu pelargonije.

  36. #86
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Zna li netko gdje mogu kupiti sadnice organskog začinskog bilja?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    zhabice, mislim da tu imaš u kolekciji, i to puno veću
    ali svejedno javim ti kad presadim, ali to neće biti ovaj vikend

    nego, ja bih ovo ljeto obogatila se i cvjetnicama, vidim gore neke preporuke za biljke koje vole sunce. uvjeti koje ja nudim su nemilo sunce, okrutna bura i ja koja nekad imam a nekad nemam volje za zalijevanje mislila sam nabavit vincu, lantanu.. e sad zanima me, šta trebam radit da to bude baš ono puno cvijeta? prihranjivat? ima preporuka?
    pustinjska ruža obožava tvoje uvjete

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Za sve, cca 1x mjesečno, kad je plaća (koja metoda prisjećanja) i biljke dobiju svoju dozu. Zimi kad su unutra ne treba, a u fazi intenzivnog rasta ponekad dodam još koju dozu banane ili koprive, ali ova druga smrdi. Koru od banane prek noći potopim u staklenku od krastavaca, ujutro dodam još toliko vode i udri... Banane su pune kalija, pa to djeluje odlično.
    Za koliko cca tegli cvijeća je dostatna ta doza pripravka od banane?

    Kako imam jednog adama u stanu, sve mi se čini da bi bila taman za njega....

  39. #89
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Za koliko cca tegli cvijeća je dostatna ta doza pripravka od banane?

    Kako imam jednog adama u stanu, sve mi se čini da bi bila taman za njega....
    Ja to iz staklenke ocijedim u plastičnu bocu 1,5 l i dopunim običnom vodom. Ispadne litra i pol. Dovoljno za moje tri klivije, jednu hoju (to uredno cvate) a od lisnatih dva spatifiluma i dva puzajuća filodendrona. Imam i zamioculcas, ali njega se rijetko zalijeva i još rjeđe prihranjuje.

  40. #90
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    pustinjska ruža obožava tvoje uvjete

    Hahahaha, da ti nisi mislila na ovu: http://pixelizam.com/prekrasne-pustinjske-ruze/

    Takva bi definitivno uspjevala kod mene :D (davno sam je čak i dobila na poklon, ali je ostala u staroj kući)

  41. #91
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko gdje mogu kupiti sadnice organskog začinskog bilja?
    Što to znači organske sadnice? Misliš sadnice iz starinskih sorti, ili sadnice iz sjemena od lanjske godine?
    Npr. moja mama je znala kupiti sjeme rajčice, onda od ploda te iste godine sačuva sjeme (to je i dalje ista sorta), i posije sljedeće godine, samo što te godine sjeme nije posuto onim prahom što čuva od štetočina.
    Ili misliš na sjeme certificiranih eko uzgajivača?

  42. #92
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ili misliš na sjeme certificiranih eko uzgajivača?
    To.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Hahahaha, da ti nisi mislila na ovu: http://pixelizam.com/prekrasne-pustinjske-ruze/

    Takva bi definitivno uspjevala kod mene :D (davno sam je čak i dobila na poklon, ali je ostala u staroj kući)

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    pustinjska ruža obožava tvoje uvjete
    https://www.google.hr/search?q=pusti...e%C4%87e&imgrc=_

  45. #95
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ili misliš na sjeme certificiranih eko uzgajivača?
    Točnije, hoću već izrasle biljke.

    U DM-u imaju razna sjemenja (nedavno vidjela u Areni, ali me tada nije zanimalo).

  46. #96
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Razumjela sam da hoćeš sadnice, ali u čemu je štos? Što je to što ih čini "organskim"?

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    A neee, to nije prava pustinjska ruža, to je Delosperma cooperi

    Ovo je prava https://www.google.hr/search?q=adeni...h=752&dpr=0.9#

    Malo su zahtjevne i komplicirane za uzgoj ali su predivne, tko ima uvjete sa puno sunca toplo mu preporučujem, meni je to najljepši cvijet na svijetu.

  48. #98
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Razumjela sam da hoćeš sadnice, ali u čemu je štos? Što je to što ih čini "organskim"?
    Općenito, da sjeme nije gmo/hibrid, da nije tretirano umjetnim gnojivima, pesticidima, insekticidima...

  49. #99
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Zašto mi čuvarkuća vene gdje god je stavim?

    I ova biljka mi umire, ne znam joj ime:
    http://www.glas-slavonije.hr/Slike/2014/08/136000.jpg

  50. #100
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    držiš li čuvarkuću u kući ili vani?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •