Stranica 8 od 24 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 1197

Tema: Sobno bilje

  1. #351
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    tang, misliš da bih trebala sukulente prestati zalijevati preko zime? S djecom bi ih zasadila u prefora raznobojne terakota posudice i smjestila u prozore pa da se sami o njima brinu. I gdje kupiti dobru zemlju, nailazim na očajnu, ali ipak dovoljno ok za moje mediteransko bilje na balkonu.

  2. #352
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    tang, misliš da bih trebala sukulente prestati zalijevati preko zime? S djecom bi ih zasadila u prefora raznobojne terakota posudice i smjestila u prozore pa da se sami o njima brinu. I gdje kupiti dobru zemlju, nailazim na očajnu, ali ipak dovoljno ok za moje mediteransko bilje na balkonu.
    nije tang ali evo malo iskustva. Ako su sukulenti u toplom, treba ih zalijevati. Na otprilike 10 dana razmaka.

    Najbolje mi se pokazao kokosov supstrat za biljke. Konačno ga ima i kod nas. Homeogarden. Oduševljena sam njime. Ima i većih i manjih pakiranja. U Bauhausu, Plodinama, Pevecu...

    http://homeogarden.com/hr/proizvod/o...ab-description

  3. #353
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Beti, Nora hvala vam.
    Sad vidim gdje sam griješila.
    Imam još jedno pitanje: zašto mi umiru ružmarini?
    Za nevjerovat, ali do sad sam ubila svaki ružmarin kojeg sam se dočepala
    A tako djeluju jednostavni za uzgajanje.
    Susjed na moru ima ogradu od ružmarina.
    Prekrasnu.
    A mjesecima nema kiše i nema ni njega pa je ružmarin prepušten sam sebi. I predivan je.
    A kod mene ne ide nikako.
    Zapelcam ga. Fino se zakorijeni i nakon nekog vremena počne rikavat.
    Kupim gotovu lončanicu i bude isto.
    Kupim organsku- bio- eko- svašta nešto lončanicu i opet mi rikne.
    Sunce, sjena, gnojila ili ne, ovakva ili onakva zemlja...
    Rezultat je isti- nikakav.
    Eto, zbilja ne razumijem u čemu je problem.

  4. #354
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Baš ti hvala Beti! Da, centralno je, toplo je, prozori su ogromni, sunca u izobilju cijeli dan. Pogledam taj supstrat!

  5. #355
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Tanci, mislis na ruzmarin na moru? Mome stvarno nista ne treba No, osjetljiv je prvih godinu dvije. Probaj posaditi sadnice tokom 10. mjeseca. Pri presadjivanju pazi da ne padne zemlja s korijena. Probaj i reznice. Ali, stavi ih puno. Bar 20ak pa ce se koja primiti. Vrsne reznice, duge od 10-15 cm zabodi na koso u zemlju tako da 1/3 viri van. Mozes ih bilo gdje otkinuti jer ce to koristiti svakom ruzmarinu. Pocetak jeseni na moru je pravo vrijeme za zakorjenjivanje ruzmarina.

  6. #356
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Za sukulente: ne znam kako je na kontinentu, mojima je sad vrijeme velike aktivnosti
    preko ljeta dok su ogromne vrućine, većina ne raste, a sad im je taman i dosta narastu, zato zalijevam i još malo i prihranjujem. Negdje u listopadu smanjim, a zimi ih ne zalijevam uopće, vani su i ponekad pokisnu ako kiša nanese u terasu

  7. #357
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, Beti na moru.
    Iako i tu sam dva sredila.
    Zadnji je bio iz Slovenije, kupila sam dva i jednog darovala ujaku u Zagorje koji poput tebe obožava sve zeleno pa ga uvijek tako razveselim s nekom biljkom.
    I što se desilo?
    Moj riknuo, a njegov prekrasan, raste ko lud.
    Dvije iste lončanice, eko uzgoj, iz istog dućana.
    Za nevjerovat
    Na žalost nisam u prilici boraviti na moru u listopadu tako da mi jedino preostaje ovo što kažeš; više manjih grančica jer ja sam sadila jednu veću s puno izboja, ali svi iznad zemlje pa tako na svakih 10 cm.
    I niti jedna da se primi.
    Unatrag tri godine kći i ja svaku godinu pokušavamo i ništa.
    Baš mi je žao.
    Zbog male još više jer se ona veseli i trudi, a rezultata nema

  8. #358

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Vezano za ruzmarine, dali da grancicu stavim u vodu da pusti korijenje pa tek onda zasadim ili da samo piknem u zemlju grancicu?

    Nemam ni ja srece s njima a svake godine im se divim na moru

  9. #359
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ružmarin nisam pelcala, al sam krajem 7. mj. orezala lavandu i posadila 10-ak reznica odmah u teglu, stavila u hlad i sve do jedne su se primile. Sad sam im otkinula vrh da se razgranaju.
    Tanči, morti nemaš "zelenu ruku" kad ujaku raste a tebi ne?
    Posljednje uređivanje od Nera : 06.09.2016. at 10:18

  10. #360
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam probala ružmarin i s korjenčićima i bez i ništa od toga.
    Nera, bit će da je tako kako kažeš.
    Puno toga mi ide od ruke, ali bilje izgleda baš i ne.

  11. #361
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Ružmarin nisam pelcala, al sam krajem 7. mj. orezala lavandu i posadila 10-ak reznica odmah u teglu, stavila u hlad i sve do jedne su se primile. Sad sam im otkinula vrh da se razgranaju.
    Tanči, morti nemaš "zelenu ruku" kad ujaku raste a tebi ne?
    Ma brus... Vjerojatno joj ne odgovaraju uvjeti na tom mjestu.

    Meni je krepalo smilje i pol lavande na balkonu jer nas nije bilo skoro 2 tjedna. Zaboravila sam odseliti teglu na istočni balkon koji je u sjeni popodne, a na zapadnom je bilo prevruće.

    * * *
    Moja mama ima pored zgrade veeeeliki ružmarin na istočnoj strani (sjeverna Hrvatska). Uspio se primiti tek kad sam dovukla austrijsku sadnicu u teglu. Primorski i dalmatinski ružmarin nisu htjeli rasti baš nikako. Vjerujem da im nije odgovarala klima.

    Ja sam imala isto iskustvo sa zakorjenjivanjem ružmarina - uglavnom raste jednu godinu, a onda crkne, uništi ga ili ljeto (suša) ili zima (smrzavica). Na svom gruntu (okolica Zg) pokušavala sam puno puta. Lavandu sam uspjela uzgojiti, timijan isto, ali ružmarin - nula bodova.

    Tanči, možda da potražiš neku drugu biljku kojoj će bolje odgovarati uvjeti tamo?

  12. #362
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Morat ću nešto smislit.
    Glede ružmarina i lavande; mom ujaku uspijeva u sjevernom dijelu RH, granica sa Slo gdje je još hladnije nego kod mene.
    Ali njemu uspijeva sve.
    Majko mila što sve ima posađeno i sve raste ko ludo.
    Osim gomile cvijeća, voćki, povrća, kuruze, prekrasnog vinograda, uspjele su mu i tri sorte smokve.
    Je da ih zimi zamota i zaštiti, ali svejedno.
    I kojekakve stare sorte mu ludo rastu.
    Ali to je ljubav. Veeelika ljubav i trud.
    Ja za to nemam ni vremena, a ni uvjete.
    Mogu se samo divit.

  13. #363

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Vjerojatno je stvar u klimi, ja sam pokusavala sa primorskim ruzmarinom na zapadnoj strani balkona. Izdrzao je najduze godinu dana i onda uvenuo.

    Nego, jedno glupo pitanje , sta su to reznice lavande? Nera je to spominjala da je posadila i da joj je uspjelo. Pa bi i ja probala

  14. #364
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno je stvar u klimi, ja sam pokusavala sa primorskim ruzmarinom na zapadnoj strani balkona. Izdrzao je najduze godinu dana i onda uvenuo.

    Nego, jedno glupo pitanje , sta su to reznice lavande? Nera je to spominjala da je posadila i da joj je uspjelo. Pa bi i ja probala
    Reznice su pelceri.

    Otkineš vrh grančice i to gurneš u zemlju, ali pazi - mora imati zeleni dio koji ide u zemlju, jer ako je već drvenasta, ne može se zakorijeniti.

    Evo malo tuđe pameti: http://www.kuharicareceptisavjeti.co...a-razmnoavanje

  15. #365

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Peterlin hvala. Bas cu probati ,nadam se da ce i na balkonu uspjeti

  16. #366
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Reznice su pelceri.

    Otkineš vrh grančice i to gurneš u zemlju, ali pazi - mora imati zeleni dio koji ide u zemlju, jer ako je već drvenasta, ne može se zakorijeniti.

    Evo malo tuđe pameti: http://www.kuharicareceptisavjeti.co...a-razmnoavanje
    Baš suprotno puno lakše se zakorijene drvenaste reznice, najbolje one poludrvenaste. Posve zelene i premlade reznice, uglavnom ne uspiju, no to ovisi i o vrsti biljke.
    Hormon za zakorjenjivanje će uvijek povećati postotak uspjeha. No, meni je uspjeh kad se primi 1 od 5 kod većine grmova. Hortenzije su pozitivan izuzetak, skoro 100% puste korijen, bez obzira na duljinu i odrvenjelost reznice.

    Kako to radi vrsni majstor: https://www.youtube.com/watch?v=Q6-25DeHGHk

  17. #367

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Beti, a kako postupam sa drvenastim reznicama? ja sam grancicu stavljala u vodu, i kad mi je pustila korijenje zasadila. Cak sam i u crljenicu sadila (jer su primorski ruzmarini) pa nije uspjelo nikad duze od godinu dana.

  18. #368
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, a kako postupam sa drvenastim reznicama? ja sam grancicu stavljala u vodu, i kad mi je pustila korijenje zasadila. Cak sam i u crljenicu sadila (jer su primorski ruzmarini) pa nije uspjelo nikad duze od godinu dana.
    Kod mene ruzmarin raste bez obzira na sve ne treba ni zalijevanje, ni prihranu, ma ni zemlju, iz kamena ce, ako treba. Ovdje je on svoj na svom.
    Da tvome zima naudi? Ako se zakorijeni i pocne rasti, onda mu uvjeti ne odgovaraju. Ljeti mu treba suša a zimi, kada cvate, puno vode.
    Inace, ja reznice stavljam odmah u zemlju. Osim kod oleandera, kazu da on mora prvo u vodu.

  19. #369

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Beti hvala, znaci stavljas i grancice ruzmarina odmah u zemlju, ne cekas korijenje u vodi?

  20. #370
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    https://www.google.hr/search?q=sukul...Mv8AnjM1SNM%3A

    Danas dobila ovo.
    Ima netko? Zna netko naziv?
    Ako presadim u veliku teglu, hoce narasti veliko ili se rasiriti ko sto se cuvarkuca siri?

  21. #371
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Haworthia_aristata

    A za ostalo čekaj Tang. Nabavila sam je i ja prije mjesec, nisam nista dirala, ali nije ni mrdnula.

  22. #372
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    To je Aloe aristata.
    Nemoj presaditi u veliku teglu. Polako raste, polako se širi. Ustvari, ona sama i neće biti puno veća, jedino će napraviti malene sa strane- I cvate kad je toplo i ako joj uvjeti odgovaraju. Jako malo zalijevaj.

  23. #373
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Jeej hvala

  24. #374
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    To je Aloe aristata.
    Nemoj presaditi u veliku teglu. Polako raste, polako se širi. Ustvari, ona sama i neće biti puno veća, jedino će napraviti malene sa strane- I cvate kad je toplo i ako joj uvjeti odgovaraju. Jako malo zalijevaj.
    je li aloe ili haworthia?
    to je bitna razlika, jer haworthie ne vole direktno sunce
    ja nemam ovakvu biljku pa ne znam puno, imam dvije haworthie i one stoje u hladu, eventualno malo zimskog sunca

  25. #375
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    http://i743.photobucket.com/albums/x...tataTropic.jpg
    http://cdn6.bigcommerce.com/s-oqm1pc...40.740.jpg?c=2

    Ako je kupila onu čiju je sliku stavila, tada je aloe. No, ako je samo slična toj slici, onda možda i nije Uglavnom, gotovo isto se postupa s njima, pa i nije bitno točno koja je. Ili je bitno, ne znam?

  26. #376
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Orhideje.. Da li se mogu nekako razmnoziti?
    I jeste mozda negdje u zg vidjele plavu sa lila notama?

  27. #377
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja ih razmnožavam isključivo kad puste dodatnu biljku uz matičnu ili na grani koja nosi cvijet kad pusti novu malu biljčicu. Nisam proučavala način razmnožavanja, al pretpostavljam da se reže list. Mislim da je postupak kao kod begonia. Sad si me zainteresirala! Idem pod hitno frendu u rasadnik. On ih uzgaja.
    Nisam naišla na tu boju.

  28. #378
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Hajde javi!

  29. #379
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Apsu, jesi li pod plavu orchidaeu mislila na Vandu ili plavi Phalaenopsis? Vanda mi je divna, nju sam znala viđati u Bauhausu. Ona nije čisto plava, više plavoljubičasta. Plavi Phalaenopsis sam znala viđati isto u Bauhausu, al izgleda mi totalno nestvarno i ne bi rekla da mu je to prirodna boja, već da je pofarban.
    Kaj se tiče razmnožavanja Orchidaea, mislim da baš nije jednostavno, već prilično komplicirano. Bit će da ipak ne ide s listovima već iz sjemena, a njegova proizvodnja je već kemija i mislim da ju čak ni svi proizvođači ne provode već naruče sjeme.
    Najjednostavnije je nabaviti ih u rasadnicima. Cijene su im danas stvarno povoljne. Kad se sjetim svojih prvih, pred 20-ak god - kupila sam 5 kom za cijenu jedne kad su ocvale. Bile su mi preskupe. Započela sam s papučicom (Paphiopedilum), Oncidiumom i Dendrobiumom. Ostala vjerna samo Phalaenopsisu.

  30. #380
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    bila je plava orhideja u Konzumu prije nekog vremena, pretpostavljam bojana, totalno neprirodno mi je izgledala
    a moj sin ne priznaje nijednu orhideju koja nije plava

  31. #381
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    7 dana velikih popusta u Vrtnom centru Flora!
    Do 1.10 iskoristite 50% popusta na sobno bilje, 40% na lučice luka, 30% na zemlju za cvijeće i 30% na jesenske lukovice. To može samo Vaša Flora! Veselimo se Vašem dolasku.
    https://www.facebook.com/VrtnicentarFlora/

  32. #382
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    bila je plava orhideja u Konzumu prije nekog vremena, pretpostavljam bojana, totalno neprirodno mi je izgledala
    a moj sin ne priznaje nijednu orhideju koja nije plava
    Ni
    Da. Nije prirodno plava. Ili ju se zali****jom ili ju se farba na drugi način. Slično kao hortenzija.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.09.2016. at 11:25

  33. #383
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Edit: zalijeva bojom
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.09.2016. at 11:29

  34. #384
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a ja deset minuta mislim koja je to psovka

  35. #385
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a ja deset minuta mislim koja je to psovka
    Eh, sjedila sam na Srebrnjaku u čekaonici i čeprkala po mobitelu - ni ne znam što sam uspjela napisati.

    Sad sam se dočepala velikog ekrana, pa evo linka - ne zalijeva se bojom nego se plava boja injektira u stabljiku bijele orhideje: https://www.youtube.com/watch?v=XXHGvUxcrJo (negdje nakon pete minute videa govori o plavoj boji orhideja)

  36. #386
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    znači ako kupiš plavu, dok traje taj cvijet ona je plava, ako sljedeći put procvjeta je bijela

    ja sam početnica s orhidejama, ali kad je kod tate lani jedna pustila nove grane s pupovima, bilo je sveopće veselje

  37. #387
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a ja deset minuta mislim koja je to psovka
    Ni ja nikak otkriti.

  38. #388
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    znači ako kupiš plavu, dok traje taj cvijet ona je plava, ako sljedeći put procvjeta je bijela

    ja sam početnica s orhidejama, ali kad je kod tate lani jedna pustila nove grane s pupovima, bilo je sveopće veselje
    Stvarno su pofarbane? Sigurno ne postoji plava? Baš sam zaljubljena u te svemirske, želim da opet procvjetaju u istoj boji...

  39. #389
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno su pofarbane? Sigurno ne postoji plava? Baš sam zaljubljena u te svemirske, želim da opet procvjetaju u istoj boji...
    Da, pofarbane su!
    Vanda nije. Ona mi je daleko ljepša. Plavoljubičasta je. Samo, ima paprenu cijenu!

  40. #390
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    znači ako kupiš plavu, dok traje taj cvijet ona je plava, ako sljedeći put procvjeta je bijela

    ja sam početnica s orhidejama, ali kad je kod tate lani jedna pustila nove grane s pupovima, bilo je sveopće veselje
    Tako kaže teta uzgajivačica.

    Ja sam odustala - imala sam ljubičastu par godina, ali nije joj odgovaralo. Sad imam klivije, pa imam drugi problem - rastu ko lude, zakrčile su mi cijeli prozor...

  41. #391
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Peterlin, ak imaš viška za baciti, prijavljujem se!
    Ja sam na faksu bila u rasadniku s frendovima. Sve sam ju mjerkala, al bila mi skupa. Na kraju sam platila pola, a pola me frendovi počastili za ročkas. Imala sam ju dugo. Po zimi sam ju držala na stubištu kako bi ju "potjerala" da procvate. I cvala mi svake godine, a jednom se nekom tak dopala da ju je popalio u punom cvatu. Bila sam tak tužna, al rekla: Nek im je sa srećom, al neće znati s njom. Nikad nisam nabavila novu.

  42. #392
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Nera, pričaš o kliviji? super mi je ona!
    većinu godine stoji vani, sa strane, i zaboravim na nju dok ne ugledam pupove, onda je stavim na vidljivo mjesto i redovito zalijevam
    čini mi se lani da je dvaput cvjetala
    ali to je narančasta, nisam nikad vidila ljubičastu

  43. #393
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Nera, pričaš o kliviji? super mi je ona!
    većinu godine stoji vani, sa strane, i zaboravim na nju dok ne ugledam pupove, onda je stavim na vidljivo mjesto i redovito zalijevam
    čini mi se lani da je dvaput cvjetala
    ali to je narančasta, nisam nikad vidila ljubičastu
    Da, nadovezala se na priču Peterlin da je odustala od orhideja i prešla na klivije.
    Ma ja sve biljke volim! Nema te koju ne volim i nakrcala sam vrt svim i svačim, ko u botaničkom. Kad je Princ trebao uzeti uzorke listova za školu nabrali smo 100-tinjak različitih u pol vure. Sve ih je uredno zalijepio na papire, opisao izgled, a ja diktirala imena.

  44. #394
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    10 minuta guglam biljku kiviju, i nije mi jasno sto je u njoj lijepo, kako uopce raste na prozoru...

    E, ali klivija je divna!

  45. #395
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    e a zašto moj osteospermum još ne cvjeta?
    bili smo zaključili da mu je preko ljeta bilo prevruće, al on i sad ništa. grmić je lijepo narastao i izgleda mi ok, ne znam bi li volio da je više na suncu ili koji mu je bog?

    sunce se spustilo i dio terase koji je bio prije u hladu sad je sve više u suncu. hoće li to dracenama puno smetati? ne znam di da ih premjestim, još mi mogu stajat vani, s te južne strane su zaklonjene od vjetra, ako ih stavim na zapadnu terasu neće bit na suncu, ali tu dosta dere bura, bojim se da im se to neće svidjet.

    inače, osim mojih vječno najdražih sukulenata, biljka ljeta mi je vinca. imam 4 nijanse, i konstantno su u cvatu od proljeća (početak svibnja) do danas. odlično podnose žegu, ako ih zaboravim zalit malo padnu, ali brzo živnu. Imala sam i million bells, koji mi je lijep, ali niti približno ovako izdržljiv za uvjete koje imam. Sačuvala sam dosta sjemenkica za dogodine.

    lantanu nisam uspjela zakorijenit, a za kupit mi je malo skupa.

  46. #396
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ak imaš viška za baciti, prijavljujem se!
    Ja sam na faksu bila u rasadniku s frendovima. Sve sam ju mjerkala, al bila mi skupa. Na kraju sam platila pola, a pola me frendovi počastili za ročkas. Imala sam ju dugo. Po zimi sam ju držala na stubištu kako bi ju "potjerala" da procvate. I cvala mi svake godine, a jednom se nekom tak dopala da ju je popalio u punom cvatu. Bila sam tak tužna, al rekla: Nek im je sa srećom, al neće znati s njom. Nikad nisam nabavila novu.
    Imam četiri u jednom teglu, mooorala bih to rasaditi. U drugom sam imala dvije velike, razdvojila i sad jedna od njih opet tjera mladicu sa strane. Ako se odvažim (ako ne potjeraju pupove jer već sam možda i zakasnila) budemo nekaj zmislili.

  47. #397
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Peterlin, ne uznemiravaj ih.
    Ak se odlučiš rasaditi ih u proljeće nakon cvatnje, udomljujem jednu kliviju drage volje.

  48. #398
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ne uznemiravaj ih.
    Ak se odlučiš rasaditi ih u proljeće nakon cvatnje, udomljujem jednu kliviju drage volje.
    Vidjet ću kako će ići. Obično istjeraju pupove u kasnu jesen i cvatu oko Božića, ali ako istjeraju još koju mladicu, morat ću ih rasaditi. Cvatu mi svake godine najmanje jednom, ali kad ih se presadi, znaju preskočiti. Imam te u vidu.

  49. #399
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Vidjela sam u Bauhausu plave orhideje. Piše: obojane.

  50. #400
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pošto su?

Stranica 8 od 24 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •