Stranica 9 od 24 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 1197

Tema: Sobno bilje

  1. #401
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a kod mene procvjetala klivija jučer
    ovo je treći put u 2016. da cvjeta, doduše u loncu su dvije biljke pa nisam zapamtila točno koja je koliko puta cvjetala

  2. #402
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    e a zašto moj osteospermum još ne cvjeta?
    bili smo zaključili da mu je preko ljeta bilo prevruće, al on i sad ništa. grmić je lijepo narastao i izgleda mi ok, ne znam bi li volio da je više na suncu ili koji mu je bog?

    sunce se spustilo i dio terase koji je bio prije u hladu sad je sve više u suncu. hoće li to dracenama puno smetati? ne znam di da ih premjestim, još mi mogu stajat vani, s te južne strane su zaklonjene od vjetra, ako ih stavim na zapadnu terasu neće bit na suncu, ali tu dosta dere bura, bojim se da im se to neće svidjet.

    inače, osim mojih vječno najdražih sukulenata, biljka ljeta mi je vinca. imam 4 nijanse, i konstantno su u cvatu od proljeća (početak svibnja) do danas. odlično podnose žegu, ako ih zaboravim zalit malo padnu, ali brzo živnu. Imala sam i million bells, koji mi je lijep, ali niti približno ovako izdržljiv za uvjete koje imam. Sačuvala sam dosta sjemenkica za dogodine.

    lantanu nisam uspjela zakorijenit, a za kupit mi je malo skupa.
    Osteospermum voli svjetlost, ali ne previše vode. I kao i sukulente, ne treba ga previše prihranjivati. Ne znam. Moja mama ga je imala i isto je zafrkavao, ali ona ima balkone na sjever i zapad. Čini se da toj biljci nisu odgovarale te strane svijeta.

    * * *
    Sukulente sam jučer presađivala po sistemu "mrvicu veća posuda + što manje uznemiravanja korijena" pa kak ispadne. Jako su mi narasle, lijepo su cvale i dobro mi idu.

    Vinca - to imamo ove godine na groblju i lijepo se drži. Million bells, petunije i slično nisu za moju kuću jer ih prži zapadno sunce pa se previše isušuju. Ista je sudbina bila jednoj vodeniki (obična klasična, nije gvineja) koja mi trenutno ima 2 (dva) cvijeta, a kod moje mame na spomenutim balkonima rastu takve iste u divljim busenima.

    Nema tu pomoći - biraš ono što ti se pokazalo dobrim. Ja sam zadovoljna s begonijama semperflorens, ali ih nisam imala ove godine. To možda posadim iduće godine. Ove godine imam lanjske puzajuće pelargonije. Bijele su mi odlične, a ružičaste su sve nekakve jadne. Vidjet ćemo. Još malo i vrijeme je za spremanje cvijeća unutra, a sve mi se čini da ću se riješiti svega što mi baš ne uspijeva.

  3. #403
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    onda ću osteospermum prebacit na južni balkon, da vidim šta tamo kaže
    moji su ga imali davno posađenog ispod mandarine, zimi je bio u suncu i raširio se u ogroman grm prepun cvijeta, divan je bio

    za zimsko vrijeme ću nabavit maćuhice i ciklame, one su mi se lani super pokazale

    neke sukulente su mi napale vunaste uši, čitala sam (i osvjedočila se) da na njih ne djeluju bio killovi i slično, nego treba uzet neko sredstvo za koje treba imat rukavice, masku, prskat negdje gdje djeca ne borave.. neki otrov teški, pa mi sve teško po to ić
    pokušavam mehanički riješit problem, što na nekim biljkama nije problem. dvije vrste escheverija sam rasčerečila brutalno, srce bi me bolilo da ih ne poznajem. naime jednostavno sam poskidala sve listiće i prstima dobro očistila sve bubice, zemlju bacila, a listiće ostavila na tanjuru da puste nove biljčice. na proljeće bih trebala imat milijun escheverija samo da se ne vrate opet bube, ako se vrate idem po taj otrov iz pakla.

  4. #404
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pošto su?
    Uf, one me uopće ne zanimaju pa nisam gledala. Zapazila ih krajičkom oka dok sam gledala prirodne - 40kn, s dvije grane 80 kn, velike i skuplje. Ima mini orhideja, nisam gledala cijene, al obično budu 40-ak kn.
    Rekla bi da su ih stavili u skupinu po 80 kn???

  5. #405
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    onda ću osteospermum prebacit na južni balkon, da vidim šta tamo kaže
    moji su ga imali davno posađenog ispod mandarine, zimi je bio u suncu i raširio se u ogroman grm prepun cvijeta, divan je bio

    za zimsko vrijeme ću nabavit maćuhice i ciklame, one su mi se lani super pokazale

    neke sukulente su mi napale vunaste uši, čitala sam (i osvjedočila se) da na njih ne djeluju bio killovi i slično, nego treba uzet neko sredstvo za koje treba imat rukavice, masku, prskat negdje gdje djeca ne borave.. neki otrov teški, pa mi sve teško po to ić
    pokušavam mehanički riješit problem, što na nekim biljkama nije problem. dvije vrste escheverija sam rasčerečila brutalno, srce bi me bolilo da ih ne poznajem. naime jednostavno sam poskidala sve listiće i prstima dobro očistila sve bubice, zemlju bacila, a listiće ostavila na tanjuru da puste nove biljčice. na proljeće bih trebala imat milijun escheverija samo da se ne vrate opet bube, ako se vrate idem po taj otrov iz pakla.
    Za vunaste uši smrt je onaj brzinski pripravak od koprive. Svježe koprive (sad ih imaš, opet su narasle kad više nije tak vruće) potopiš samo preko noći ili najdulje 24 sata da se iz njih otopi mravlja kiselina. Omjer ti je 1:10 tj. kilogram svježih kopriva na 10 litara vode iliti 2-3 dooobra pregršta na litru i pol. Time špricaš uši. Svaki drugi dan napraviš frišku tekućinu. To ne smrdi (smrdi kad odstoji 2-3 tjedna, tada se koristi kao gnojivo ali to ti sad ne treba) i potamanit će sve bube i bubice. Mehaničko otklanjanje je dobro, ali ne i dovoljno jer ti se zavuku i tamo gdje ih ne vidiš + ima i sitnih koje se zavuku u zaperke listova. Ovo ti je bolje. Košta nula kuna, samo košta malo vremena dok ne nađeš friške koprive. Uzmi mlade vrhove, s rukavicama. Dobru zabavu!

  6. #406
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Evo, ovdje je link sa više detalja za pripremu bio-pesticida: http://www.malaekosjemenarna.com/bio...bio-pesticidi/

    Garantirano djeluje ovaj bućkuriš s koprivom, ali treba ga ODMAH drugi dan primijeniti, jer kasnije gubi djelotvornost. Baš sam za vikend na svom gruntu gledala mlade koprive i mislim si da li mi treba, pa sam odustala jer mi biljke ove godine nemaju uši.

  7. #407
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ajoj di da nađem koprive svježe
    imali su ih susjedi prije, ali su ih počupali
    ali baš ne znam di bi je ovdje mogla nać, raspitat ću se
    koliko puta moram ponovit postupak?

  8. #408
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Peterlin, ja obožavam sirup od koprive!
    Obično je ne naberem dovoljno pa pomiješam s matičnjakom. Divno osvježavajući sok!

  9. #409
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ajoj di da nađem koprive svježe
    imali su ih susjedi prije, ali su ih počupali
    ali baš ne znam di bi je ovdje mogla nać, raspitat ću se
    koliko puta moram ponovit postupak?
    Tjedan dana, to ti je 3 puta, svaki drugi dan.

    Piše negdje na onom linku u mom prethodnom postu da može kopriva i suha biti, ali je duplo treba (kupiš kod travara suhu koprivu za čaj).

    Inače, koprive ti rastu uz potok i uz šumu.

    * * *
    Pomoć u slučaju hude sile i ako ne nađeš koprivu - ako doma imaš neki sprej protiv muha i mrava, probaj malo pošpricati biljke bez pretjerivanja. Ja s tim znam pelargonije špricati odozdo ako vidim da ih žderu zelene gusjenice. Redovito popadaju na zemlju.

  10. #410
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Pitanje je di da nađe u Splitu. Kopriva mi više biljka kontinenta.

  11. #411
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    kažem, do prije 5-6 godina mogla sam nać kod susjeda, nešto bi i kod mene niklo, što bih otkrila kad berem špinat ili salatu (auč!)
    susjed uzgajao radi svojih nekih zdravstvenih razloga

    onda povadio koprivu i sve ostalo sa tog placa i posadio ruže i rajčice
    sad mogu samo sušenu
    nema u nas niti šuma niti potoka niti kopriva

  12. #412
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mislim da su mi jagode podvaljene pod mjesecarke. Rodile jednom, vec sam ih kupila s malim plodovima i to je to. Pocupala sam ih i bacila. Gnojila, zalijevala, cupala vrijeze, presadjivala vrijeze, nista.
    Aloa iz Ikee je predivna. Puno malih aloa iz nje raste u loncicima.
    Sva drva zivota su prolistala i predivno izgledaju. A skoro sam bacila te skresane trupce!
    Neke cuvarkuce su procvjetale i dale svoje, druge se drze.
    Najbolje mi uspijeva nesto cemu ne znam ime, kao neki sukulentni puzavac, odnosno padavac Sigurno znate sto je, ali nije pisalo na njemu pa ja ne znam. Siri se, pusta korjencice, lijepo izgleda na gelenderu.
    Imam ga u dvije boje, u svijetlijoj i tamnijoj zelenoj.
    A nesto sto mislim da je iz porodice tradenskacija predivno izgleda. Visi kao kruna balkona u raskosnim zelenim, cupavim, okruglastom zelenim listicima s maaalim bijelim cvjeticima.

  13. #413
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Tradeskancija, ne tradenskacija
    Zurila sam pa sam zadnju recenicu nespretno napisala.
    Dakle, ta moja tradeskancija je okrugle forme, visi, ima male, zelene listove i prekrasne cvjetice. Doduse, nema ih bas jako puno kao na prijasnjoj koju sam imala, ali svaki je kao bisercic.
    Nista nalik tipicnim tradeskancijama koje sam zguglala. Prije sam mislila da je to bakopa, ali daleko je ljepsa od nje.
    S pelargonijom se ne mogu pohvaliti. Ipak joj pruzam sansu.
    E, posto je ovo prva godina mog malo ozbiljnijeg cvjecarenja, nemam pojma sto cu s biljcicama preko zime, jer u hodnik stanu samo neke.
    Jedino sto mogu je spustiti ih na pod balkona, zgurati u kut i necim prekriti.
    Sad vas molim da mi kazete s cim?
    Najlon? Ona neka paucina?
    Ako najlon, treba li izbusiti rupice?
    Koliko cesto zalijevati, npr. spomenutu tradeskanciju, pelargoniju, metvicu, vlasac, ruzmarin?
    Kad smo vec kod ruzmarina, raste polako, ali sigurno. Nije bas bujan, vise bi se reklo da malo anoreksicno i bljedunjavo izgleda, ali zilav je on.

  14. #414
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Tradeskancija, ne tradenskacija
    Zurila sam pa sam zadnju recenicu nespretno napisala.
    Dakle, ta moja tradeskancija je okrugle forme, visi, ima male, zelene listove i prekrasne cvjetice. Doduse, nema ih bas jako puno kao na prijasnjoj koju sam imala, ali svaki je kao bisercic.
    Nista nalik tipicnim tradeskancijama koje sam zguglala. Prije sam mislila da je to bakopa, ali daleko je ljepsa od nje.
    S pelargonijom se ne mogu pohvaliti. Ipak joj pruzam sansu.
    E, posto je ovo prva godina mog malo ozbiljnijeg cvjecarenja, nemam pojma sto cu s biljcicama preko zime, jer u hodnik stanu samo neke.
    Jedino sto mogu je spustiti ih na pod balkona, zgurati u kut i necim prekriti.
    Sad vas molim da mi kazete s cim?
    Najlon? Ona neka paucina?
    Ako najlon, treba li izbusiti rupice?
    Koliko cesto zalijevati, npr. spomenutu tradeskanciju, pelargoniju, metvicu, vlasac, ruzmarin?
    Kad smo vec kod ruzmarina, raste polako, ali sigurno. Nije bas bujan, vise bi se reklo da malo anoreksicno i bljedunjavo izgleda, ali zilav je on.
    Tvoja "tradeskancija " bi mogla biti Clorophytum, al ne garantiram. Tako mi vuče po opisu. Proguglaj!
    Ružmarin, metvicu, vlasac možeš ostaviti na balkonu, povuci uz zid. Ružmarinu ne bi škodilo zamatanje, ja uzmem bijeli pokrov za povrće i zamotam u nekoliko slojeva. Njime inače štitim morske biljke posađene u kontinentu: nar i stolist (albiziu). Ružmarin i yuce više ne. Već su oguglale na našu zimu. Ako nekaj i pozebe, orežem, potjera ponovo.
    S pelargonijama se ne gnjavi ak ih nemaš gdje unijeti unutra. Preveć muke, a sadnice doista nisu tako skupe. Sukulente unesi. Netres ne, on je otporan na zimu. Ne trebaš ga zamotati.
    Posljednje uređivanje od Nera : 05.10.2016. at 11:38

  15. #415
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja sam sinoć unijela sve biljke koje su ljeti bile vani: kaktuse, sukulente, kumkvat, hoyu, adama, anđeoske trube, hibiscus, oleander.
    Uf, sad se sjetih da mi stoje još lavande i ružmarin koje sam pelcala!
    Ujutro je kod nas bilo 5 C.

  16. #416
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Tvoja "tradeskancija " bi mogla biti Clorophytum, al ne garantiram. Tako mi vuče po opisu. Proguglaj!
    Ružmarin, metvicu, vlasac možeš ostaviti na balkonu, povuci uz zid. Ružmarinu ne bi škodilo zamatanje, ja uzmem bijeli pokrov za povrće i zamotam u nekoliko slojeva. Njime inače štitim morske biljke posađene u kontinentu: nar i stolist (albiziu). Ružmarin i yuce više ne. Već su oguglale na našu zimu. Ako nekaj i pozebe, orežem, potjera ponovo.
    S pelargonijama se ne gnjavi ak ih nemaš gdje unijeti unutra. Preveć muke, a sadnice doista nisu tako skupe. Sukulente unesi. Netres ne, on je otporan na zimu. Ne trebaš ga zamotati.
    Guglala sam, nije Clorophytum
    Hvala ti na detaljnim uputama, jos mi, pls, napisi koliko cesto trebam biljke zalijevati preko zime? Ove koje ostaju na balkonu, ruzmarin, vlasac...Tnx!

  17. #417
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

  18. #418
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Onda ipak je Tradescantia, vele geniculata. Zovu Tahitian bridal veil. Tko zna, morti je s područja Tahita?
    Moja baka ju zvala puzavac. Joj, što ih je nakad divnih bilo! Jedna od najčešćih sobnih biljaka! Zeleni - s bijelim i plavim cvjetićima, pa prošarani srebrnobijelom - meni najdraži, pa ljubičasti dlakavi s rozim cvjetićima...
    Sjećam se da je deda odrezao žarulji grlo, pa ju baka opheklala, stavljala u nju vodu i puzavce.

  19. #419
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja sam zapelcala jednog ljubičastozelenog lani. Prilično se razrastao, al kako nije baš na idealnom mjestu dosta je rijedak i izdužen. Morat ću ga ljeti stavljati u hlad van pa se možda razraste. Premalo mi prostora u sjeni pa ne uspijem sve iznijeti na to mjesto što bi trebala.

  20. #420

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    cure, imam rasađene dracene, komada 3, poklanjam
    https://www.flickr.com/photos/137194...7668437994185/
    koja je ono proljetos pitala da udomi koju?
    po mogućnosti Zagreb
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 08.10.2016. at 18:29

  21. #421

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    cure, imam rasađene dracene, komada 3, poklanjam
    https://www.flickr.com/photos/137194...7668437994185/
    koja je ono proljetos pitala da udomi koju?
    po mogućnosti Zagreb
    ostala još samo jedna

  22. #422
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ako ovih dana posadim macuhice, one ce cvjetat cijelu zimu?

  23. #423

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ovih dana posadim macuhice, one ce cvjetat cijelu zimu?
    Maćuhice izdrže vani i do Božića, iako su najljepše i najbujnije u ovo doba i na ovim temperaturama.
    Prezime vani bez problema, a u proljeće, zajedno s narcisama i tulipanima, krenu ponovno sa cvatnjom.

    Za ovo vrijeme meni najdraže ciklame ili ako želim da dulje izdrže vani onda erike ...
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 10.10.2016. at 17:30

  24. #424
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja sam ih lani posadila iza nove godine i cvjetale su do ljetnih vrucina

  25. #425

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    sori, zaboravila sam da si na moru , kod vas nema mraza i snijega, ja sam pisala iz kontinentalne perspektive ...

    da, to je upravo to, one vole svježije vrijeme ...

  26. #426
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Bi li preporucili jos neke bulletproof zimske cvjetnice?

  27. #427
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Sori tek vidim da si napisala

  28. #428

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    za tvoje blage zime vjerojatno ima i puno više izbora
    npr aster, one kod nas cvatu do svisveta, kod tebe vjerojatno i dulje https://www.flickr.com/photos/137194...7674931176666/
    ciklame će ti biti divne cijelu zimu

  29. #429
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    E, ljudi, moja aloa raste i bojim se da bi se od tezine mogla slomiti, naginje se. Malo sam je ucvrstila zemljom, ali ako se tako nastavi granati, kako da je ucvrstim? Dolje mi izgleda tanusno, a gore je sve bujnija i teza.

  30. #430
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Sad sam alou poduprla s dva stapa, stabilnija je. Greska je sto je nisam okretala pa ju je sunce vuklo na jednu stranu, zato se malo nagnula.

  31. #431
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ih lani posadila iza nove godine i cvjetale su do ljetnih vrucina
    Ti si pošteđena snijega i mraza pa su divne sve do ljeta, kako kažeš.
    Kod nas miruju pod snijegom, al čim snijeg okopni, krenu punom snagom.
    Ja sadim ciklame, callune, papričice, ukrasni kelj...
    Sad je vrijeme i za sadnju lukovica da te proljeće dočeka u punom sjaju. Meni su najdraži zumbuli, al nema koje ne volim: iris reticulata, šafrani, mini narcise su mi posebno drage, pa obične, tulipani, onda krenu irisi, u ljeto ljiljani, ukrasni luk...

  32. #432

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    tang, ovo nije cvatuća ali meni je draga za kombiniranje, trogodišnja je, kod vas napravi prekrasne grmove
    https://www.google.hr/search?safe=ac...9H--ncddL5M%3A

    ti tražiš biljke za vrt ili za prozor/balkon? (dobro sam se sjetila pitati )

  33. #433
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Za balkon, imam juznu i zapadnu stranu, trazim vise za zapadnu. Tamo cesto dere bura pa mi ne prolaze biljke s tankim velikim listovima jer ih polomi, baci ih.. Sukulentima ne smeta jer imaju debele cvrste listove i uglavnom su niski, ali mi bas nekad fali neka visa biljka, uvijek govorim da cu u jedan veliki lonac posadit jednu maslinu, ona je ionako predivna kad puse pa joj izokrece listove da svjetlucaju, al eto nikako da je nabavim

  34. #434
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    kažem, do prije 5-6 godina mogla sam nać kod susjeda, nešto bi i kod mene niklo, što bih otkrila kad berem špinat ili salatu (auč!)
    susjed uzgajao radi svojih nekih zdravstvenih razloga

    onda povadio koprivu i sve ostalo sa tog placa i posadio ruže i rajčice
    sad mogu samo sušenu
    nema u nas niti šuma niti potoka niti kopriva
    Pođi na izlet u Radmanove mlinice, tamo me dobro opekla jednom nedavno

  35. #435
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Za balkon, imam juznu i zapadnu stranu, trazim vise za zapadnu. Tamo cesto dere bura pa mi ne prolaze biljke s tankim velikim listovima jer ih polomi, baci ih.. Sukulentima ne smeta jer imaju debele cvrste listove i uglavnom su niski, ali mi bas nekad fali neka visa biljka, uvijek govorim da cu u jedan veliki lonac posadit jednu maslinu, ona je ionako predivna kad puse pa joj izokrece listove da svjetlucaju, al eto nikako da je nabavim
    Nadam se da imaš puzavi ružmarin. On mi je divan kad pada u slapovima!
    Imaš li hebe? Imaju neugledan cvijet, ali divne listiće, zimzelene su.

  36. #436
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Samo da prijavim - moja klivija (četiri biljke u jednom teglu) je krenula u cvatnju. Sva sreća da ju nisam išla presađivati... Kad malo jače izbaci bat s cvatom, mogla bih staviti koju sličicu.

  37. #437
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da prijavim - moja klivija (četiri biljke u jednom teglu) je krenula u cvatnju. Sva sreća da ju nisam išla presađivati... Kad malo jače izbaci bat s cvatom, mogla bih staviti koju sličicu.

  38. #438

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    kupila sam neki dan na gl.kolodvoru ovu biljku
    teta nije znala ništa o njoj osim da je trajnica (da joj vjerujem?)
    ja kupila pa da vidim što će ispasti ...

    prepoznaje li je možda netko?
    znate li što o njoj?
    ime? što voli? kolika naraste?
    nera? peterlin?

    glavno mi je pitanje, trenutno, hoće li prezimiti vani? (upravo sam je posadila vani)

  39. #439
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ovih dana posadim macuhice, one ce cvjetat cijelu zimu?
    Ja cu ih uskoro posaditi i drzat ce do ljeta skroz...blizu Zg sam

  40. #440
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    joj, ja sam išla neki dan u bauhaus po maćuhice, ali su ih sve prodali, sad ih moram drugdje tražit
    ali su zato imali hrpu sukulenata koje nemam, kupila sam 6 novih vrsta

  41. #441
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    kupila sam neki dan na gl.kolodvoru ovu biljku
    teta nije znala ništa o njoj osim da je trajnica (da joj vjerujem?)
    ja kupila pa da vidim što će ispasti ...

    prepoznaje li je možda netko?
    znate li što o njoj?
    ime? što voli? kolika naraste?
    nera? peterlin?

    glavno mi je pitanje, trenutno, hoće li prezimiti vani? (upravo sam je posadila vani)
    Pomislila sam da je to crnooka suzana, ali mislim da nije. Valjda će se naći netko tko to može prepoznati...

  42. #442

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pomislila sam da je to crnooka suzana, ali mislim da nije. Valjda će se naći netko tko to može prepoznati...
    latice su joj razdvojene i šiljastije
    i lišće je bitno uže
    Iako pokazuje neke naznake da bi mogla biti penjačica (nema čvrste stabljike) ipak mi nije baš dovoljno uvjerljiva. Sve ju gledam hoće li se pretvoriti u penjačicu

  43. #443
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    latice su joj razdvojene i šiljastije
    i lišće je bitno uže
    Iako pokazuje neke naznake da bi mogla biti penjačica (nema čvrste stabljike) ipak mi nije baš dovoljno uvjerljiva. Sve ju gledam hoće li se pretvoriti u penjačicu
    Nije Suzana. Ne poznam ju.

  44. #444
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    U trecem mjesecu sam se okusala sa avokadom, i uspjelo mi je fenomenalno. Danas su to vec cetiri prava mala stabalca od nekih 50ak cm. S obzirom da je krenula hladnoca, povukla sam ih u kucu. Moram napomenuti da sam totalni dibidus i da su to mije jedine biljke u kuci (traume iz djetinjstva). Ima li netko iskustva s avokadom? Kako da se sada ponasam s njim? Kako da mu pomognem da prezivi sa mnom i da se na proljece presadi u vrt?

  45. #445
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Oduševljena sam! 6 Phalaenopsisa mi pušta nove grane!
    Od 12 zapelcanih lavandi ostalo ih samo 5. Otkako sam ih unijela u kuću, malo po malo se suše.

  46. #446

  47. #447
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku

  48. #448
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    kupila sam neki dan na gl.kolodvoru ovu biljku
    teta nije znala ništa o njoj osim da je trajnica (da joj vjerujem?)
    ja kupila pa da vidim što će ispasti ...

    prepoznaje li je možda netko?
    znate li što o njoj?
    ime? što voli? kolika naraste?
    nera? peterlin?

    glavno mi je pitanje, trenutno, hoće li prezimiti vani? (upravo sam je posadila vani)
    To je Lychnis. Rumenika.

  49. #449
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moj asparagus. Ne drži se dobro. Zalijevala ga, ne zalijevala.

  50. #450
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ima neka biljka kojoj paše više tamno mjesto?
    Imam jedan kut u hodniku u kojem bi tako pasala biljka, al ne dopire svjetlost

Stranica 9 od 24 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •