Stranica 1 od 24 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1196

Tema: Sobno bilje

  1. #1
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno Sobno bilje

    Može jedna skupna tema?

    Ove godine bih stavila koješta na prozor, ali ima jedan problem. Dolaze mi grlice i onda hodaju po tome i sve pokidaju. Ima li netko savjet kako otjerati ptice? Mislila sam isprintati sliku vrane pa zalijepiti, ali nisu ptice tako baš glupe.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Objesi par praznih cd-a na špagice. Kod nas djeluje dosta dobro. To se ljulja i odbija svjetlost pa ih tjera. Nije neka estetika, ali djeluje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Moja sveki je po balkonu povješala prazne najlon-vrećice u tu svrhu. Izgleda grozno, ali ona tvrdi da to tjera ptice.
    (a ima i CD-ove)

  4. #4
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Je je, nama vlatka pokos i colonia spasavaju vinograd

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Kod mojih se zna tko je dobrodošao gost, a tko ne - vrapci smiju, a golubove se tjera!
    I nemreš vjerovati kako vrapci mrtvo-hladno stoje ispod ruke koja maše, i nastavljaju s gozbom

  6. #6
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ček je li tema o sobnom bilju ili o vanjskom/balkonskom?

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    O bilju koje se drži u teglama i mora se unijeti u kuće pred zimu i bilju koje je uvijek u kući.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.04.2016. at 17:27

  8. #8
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Spada li u ovu temu Aloa vera?
    Sinoć sam je kupila u Ikei, za sada je samo zaljubljeno gledam.
    Prenoćila je na prozorskoj dasci u stanu, danas sam ju iznijela na balkon, jedan mali list joj je već strnuo?!
    Malo proučavam po netu, ali bi mi bilo drago da netko ovdje napiše svoja iskustva s ovom biljkom, i da mi, za Boga miloga, kaže što ću s njom?
    Može korak po korak, k'o malom djetetu.
    Inače, bacam se na uređenje balkona pa mislim da ću ipak otvoriti "svoju" temu, jer me zanimaju i trajnice pa da ne spamam ovu.

  9. #9
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ček je li tema o sobnom bilju ili o vanjskom/balkonskom?
    Za sada o tjeranju ptica i glazbi

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Naravno da spada. Klasična sobna bilja.
    Samo znaj da nisu sve ljekovite, pa nemoj odmah zakuhati vodu za čaj. Nama su se neke aloe vere jako istegnule u visinu na ilovači. Ne izgleda lijepo.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.04.2016. at 19:07

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Spada li u ovu temu Aloa vera?
    Sinoć sam je kupila u Ikei, za sada je samo zaljubljeno gledam.
    Prenoćila je na prozorskoj dasci u stanu, danas sam ju iznijela na balkon, jedan mali list joj je već strnuo?!
    Malo proučavam po netu, ali bi mi bilo drago da netko ovdje napiše svoja iskustva s ovom biljkom, i da mi, za Boga miloga, kaže što ću s njom?
    Može korak po korak, k'o malom djetetu.
    Inače, bacam se na uređenje balkona pa mislim da ću ipak otvoriti "svoju" temu, jer me zanimaju i trajnice pa da ne spamam ovu.
    Aloje su ti zahvalne i nezahtjevne biljke. Imam četiri vrste, aloe vera i još tri srodne. Moj zapadni balkon prži sunce nemilice, pa sam odustala od pelargonija i sličnih, o vodenikama i ne sanjam. Aloje brzo nadoknade otkinuti list. Ja ga znam namjerno čupnuti ako treba za mazanje zanoktica, razbijenih koljena i sl. Prežive u siromašnoj zemlji, samo ne smije biti previše rahla. Ja u vrtlarsku dodam još litru naše obične, s mog grunta i to je ok. Prežive mi ljetovqnje od 2 tjedna bez zalijevanja, samo uglavim malu bocu od vode naopako u zemlju. Zimi su na stepeništu. Zalijem 1x mjesečno, a ljeti štajaznam 2x tjedno. Povremeno otuširem. Povremeno prihranim otopinom kore od banane. Cvatu mi. Možda sutra stavim sliku.

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Tu otopinu koristiš i za ostale biljke ili samo za aloe?

  13. #13
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Aloa, kao i sve sukulente, vole dosta sunca. Ako je bila u zatvorenom polako je privikavaj na njega i nemoj je odmah pustiti da se prži, jer stvarno može dobiti opekotine. Zaliješ kad se setiš. Ako ima malo svetlosti, a puno vode onda se izduži. Sukulente ne vole mokre noge, tako da im ne ostavljaš vodu u tanjiriću. Problem sa tim saksijskim biljkama iz uvoza je što ih forsiraju i pumpaju, pa kada ih kupiš i ne nastaviš da im daješ doze na koje su navikli one počnu propadati. Isto tako budu u neodgovarajućoj zemlji, pa bih ti savetovala da je presadiš u čistu zemlju za sobno cveće. Očistiš koren od ostataka zemlje, malo ga raspetljaš, a posle presađivanja je ne zalivaj nekoliko dana.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Tu otopinu koristiš i za ostale biljke ili samo za aloe?
    Za sve, cca 1x mjesečno, kad je plaća (koja metoda prisjećanja) i biljke dobiju svoju dozu. Zimi kad su unutra ne treba, a u fazi intenzivnog rasta ponekad dodam još koju dozu banane ili koprive, ali ova druga smrdi. Koru od banane prek noći potopim u staklenku od krastavaca, ujutro dodam još toliko vode i udri... Banane su pune kalija, pa to djeluje odlično.

  15. #15
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    Aloa, kao i sve sukulente, vole dosta sunca. Ako je bila u zatvorenom polako je privikavaj na njega i nemoj je odmah pustiti da se prži, jer stvarno može dobiti opekotine. Zaliješ kad se setiš. Ako ima malo svetlosti, a puno vode onda se izduži. Sukulente ne vole mokre noge, tako da im ne ostavljaš vodu u tanjiriću. Problem sa tim saksijskim biljkama iz uvoza je što ih forsiraju i pumpaju, pa kada ih kupiš i ne nastaviš da im daješ doze na koje su navikli one počnu propadati. Isto tako budu u neodgovarajućoj zemlji, pa bih ti savetovala da je presadiš u čistu zemlju za sobno cveće. Očistiš koren od ostataka zemlje, malo ga raspetljaš, a posle presađivanja je ne zalivaj nekoliko dana.
    potpisujem sve, samo bih u zemlju dodala i malo pijeska, tako radim za sve sukulente
    imala sam jedno vrijeme biljku koju su mi prodali kao aloe vera u Lidlu, iako sam kasnije čitala da je dosta zeznuto razlikovati baš tu od mnogih drugih
    uglavnom, nakon navikavanja, moći će ti bit na punom suncu, tako će najljepše rast

  16. #16
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    Aloa, kao i sve sukulente, vole dosta sunca. Ako je bila u zatvorenom polako je privikavaj na njega i nemoj je odmah pustiti da se prži, jer stvarno može dobiti opekotine. Zaliješ kad se setiš. Ako ima malo svetlosti, a puno vode onda se izduži. Sukulente ne vole mokre noge, tako da im ne ostavljaš vodu u tanjiriću. Problem sa tim saksijskim biljkama iz uvoza je što ih forsiraju i pumpaju, pa kada ih kupiš i ne nastaviš da im daješ doze na koje su navikli one počnu propadati. Isto tako budu u neodgovarajućoj zemlji, pa bih ti savetovala da je presadiš u čistu zemlju za sobno cveće. Očistiš koren od ostataka zemlje, malo ga raspetljaš, a posle presađivanja je ne zalivaj nekoliko dana.
    A u tom je grmu zec. Već mi je postalo pomalo nevjerojatno da mi svaka druga biljka koju kupim brzo istrune. Baš sam danas rekla ZD da nam je limun Citrofortunella potpuno uginuo. Stavila sam sjemenke što je bilo u plodovima u zemlju i nadam se da će male bebe izaći.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ako je voće bilo neki hibrid, potpuno je neizvjesno hoće li i što će izrasti, ali to je nebitno. Uživaj u iščekivanju da nikne. Inače, mislim da je regula za agrume da tu teglu sa sjemenom treba šuknuti nekamo u podrum na hladno i mračno na 2 do 3 tjedna, da biljka misli da je došlo proljeće. Nemam vlastitih iskustava, pa ne mogu tvrditi da je tako. Nemoj se razočarati ako ne bude ništ.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.04.2016. at 19:57

  18. #18
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    žutaminuta, ne daj se obeshrabrit, trik je u tome da biraš izdržljivije biljke i to one kojima odgovaraju uvjeti koje imaš. Ima puno biljaka koje nije lako ubit, tipa dracene, anturiumi.. ja kad kupujem neku biljku obično pročitam malo na netu o tome šta ona voli, da vidim mogu li to priuštit

    ja sam se prije nekoliko godina opredijelila uglavnom za sukulente, dijelom jer su mi predivni, dijelom jer kod mene 4 mjeseca u godini prži nemilo sunce.

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    @peterlin, imaš pravo. Može izrasti obični limun. Jednom su mi uspjele izaći mladice iz ploda ovog kupovnog. Ali kada sam ih presadila u veću teglu posušile se i krepale. Stavila sam ih na viseće elemente u kuhinji.

    @tangerina, e anturiumi. Uzela jednog. Divan je. Još nije umro. Čak mi se čini da će biti pelcera. Čitala sam da ne bi trebalo presađivati dok cvjeta, pa sada čekam da završi. Odnosno, nadam se da će cvjetovi potrajati, a opet voljela bih smjestiti klona u novu teglicu.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.04.2016. at 20:14

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Zutaminuta, za limun je pretamno na visećim elementima, čini mi se.
    Kod nas u poljoapoteci prodaju zemlju namenjenu baš za citruse, možda da potražiš nešto takvo.
    Ja već treću godinu negujem mladicu nemam pojma čega, izrasla je iz nekog semena koje su deca nagurala u zemlju ispod bendžamina. Sad je visoka tek oko 20tak cm, mogao bi biti limun jednako koliko i mandarina ili narandža, što se mog znanja tiče .

    Od biljaka iz cvećare, uspeli su mi jedino ciklama i dracena, ali ja ih preko leta držim u dvorištu, u najdubljoj senci.
    Mojoj mami već dve godine pouzdano cveta njena orhideja, ja sam uvek mislila da su one strašno osetljive i zahtevne, ali izgleda da nisam u pravu...

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Stavila sam ih u zemlju u kojoj je bio kupljen limun, s nešto malo dodatka zemlje za orhideje. Slične su.

  22. #22
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ko je slican, citrusi i orhideje? Po kojem kriteriju?
    Od citrusa je po meni najzgodniji kumkvat za uzgoj tako u tegli. Ali ne znam kako funkcioniraju u stanu, oni vole dosta sunca.
    Pulinka, ja imam u vrtu tablo i narance i limuna i mandarine, gledam ih svaki dan, pa ne bih prepoznala koje je cija mladica

  23. #23
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Zemlja za citruse je slična onoj za orhideje. Onako je više kao otpalo, trulo, porozno drvlje nego zemlja.

  24. #24
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Na faxu (i još neko vrijeme poslije toga) sam živjela u kući s vrtom, imala sam ruže, hortenzije, proljetnice itd. Nisu ništa pretjerano zahtjevale. U kući samo kaktuse, koje obožavam.
    Od kada smo u stanu, imam samo 3 drva života i proljetnice koje kupim pa dok traju, traju (zumbule obožavam, eno ih na prozoru, sve miriše od njih).
    Naime, balkon je na jugozapadu, otvoren je, ali je dolje zatvorenog tipa (betonsko korito).
    Nema puno mjesta, stol i stolice zauzmu svoje. Ljeti prži. Ipak sam odlučila posaditi cvijeće pa mi je svaki savjet itekako dobro došao.
    Znači, o uzgoju u teglama ne znam baš puno (koja zemlja za što, pvc vs. keramika, dohrana i sl.).
    Danas sam kupila ružmarin, lavandu, čuvarkuće (), prekrasnu tradeskanciju u visećoj tegli - zapravo sam to tražila, to je neka vrsta koja je jako slična bakopi na onim slikama, ima jaaaako puno bijelih cvjetića mjesecima), uskoro namjeravam kupiti i bakopu te omiljene hortenzije. Prijedlozi dobrodošli.
    Koliko znam, sve su to trajnice i čak bi mogle prezimiti vani na balkonu (?), jer drugdje mjesta nemam, osim na stubištu, ali tu i nije neko osvjetljenje.
    Koliko dugo kupljene biljke mogu ostati bez presađivanja u onim plastičnim teglicama u kojima već jesu? Htjela bih prvo kupiti sve biljke koje želim pa onda napraviti neki plan gdje ih posaditi (zajedno, odvojeno, gdje ću ih postaviti i sl.).
    Hvala na gore danim savjetima, samo nastavite s njima
    Posljednje uređivanje od Optimist : 05.04.2016. at 22:47

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Iz mog iskustva ta zemlja, teško da se može nazvati zemljom, u teglicama je obično sva ispunjena korijenjem biljke. Odnosno, korijenje je sve preraslo i više nema kuda, a zemlje takoreć nema.
    Druga stvar, pazi na nametnike. Crveni pauci, biljne uši, vunaste uši. Tog ima ko dr**a.
    Što više kupujem to sam razočaranija.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.04.2016. at 22:53

  26. #26
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Onda ću ubrzati presađivanje.

    Evo, ovu aloju sam kupila (spada li u ljekovite?): http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/70276651/

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Piše li puni latinski naziv na njoj?

  28. #28
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ne. Možda je pisao na polici, ali nisam obraćala pažnju.

  29. #29
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ima puno biljaka koje nije lako ubit, tipa dracene, anturiumi..
    Ubila dvije dracene. A i brinula sam se o njima, zaljevala jednom sedmično, dodavala zemlju.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Ubila dvije dracene. A i brinula sam se o njima, zaljevala jednom sedmično, dodavala zemlju.
    hoćeš pokušati još jedno ubojstvo (ako možeš preuzeti biljku u zg)?
    Morat ću svoju razdvojiti, prerasla je teglu ...

  31. #31
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    hoćeš pokušati još jedno ubojstvo (ako možeš preuzeti biljku u zg)?
    Morat ću svoju razdvojiti, prerasla je teglu ...
    nisam u ZG. A pomogla bi ti .

  32. #32
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ako ona neće ja bih pokušala ubojstvo iz nehaja.

  33. #33
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno


  34. #34
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Žuta dam ti i koji savjet

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    može, javim se kad ih rasadim

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    https://www.google.hr/search?q=drace...rLS-FlbNCFM%3A

    ovakvu sam upravo iskasapila na dijelove, sad još da vidim koliko života ima pa se javim

  37. #37
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Dracene ne vole mnogo vode, kao ni juke. Višak vode zadržavaju u stablu i ono trune, a da ni ne vidite. Kod biljaka sa drvenastim stablom bolje manje vode, nego preterati.

  38. #38
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Šta je puno vode? 2,5-3 dcl jednom u 10 dana?

  39. #39
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ako su ti dvaput cicikrepnule, da
    mislim da sam čitala da ih zimi ne treba uopće zalijevat, osim ako im smeta suhi zrak od radijatora, onda malo špricat listove

    ja sam nedavno išla kasapit jednu tatinu preraslu, po uputama na youtubeu, ali me bilo strah odrezat joj odmah obe grane pa sam samo jednu, nekako sam se bojala da će je to previše šokirat. koliko moram čekat da odrezana grana pusti pupoljke da znam jesam li je ubila ili uljepšala?

  40. #40
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    uglavnom, j-la, moji starci imaju dvije dracene, i one su narasle do sulude visine, pa ti mogu reći što je njima dosta upalilo: potpuno zaboraviti da postoje. ponekad proći tuda, iznenaditi se da imaš te biljke, malo ih usput zaliti. svako par godina presaditi u veći lonac i dodat zemlje.
    stoje u nekakvoj polusjeni, uz južnu staklenu stijenku, ali ispred je stablo.

  41. #41
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    A ja od silne ljubavi prema njima sve radila suprotno .
    Prvo sam zalijevala sa količinom vode koju sam navela (rekli mi tako), pa sam presađivala u veću saksiju, pa dodavala vode, zalijevala đubrivom, štimala da imaju fino svjetlosti.
    Znači da sam spremna na koplikovaniju biljku .

  42. #42
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    istu stvar sam radila kao j-la! iz prevelike ljubavi prezalijevala dracene, skužila sam da im nije dobro kad su skroz izgubile boju, a onda sam ih još više zalijevala misleći da im treba više vode
    pa su mi rekli u zrinjevcu da ih je dosta zalijevati jednom mjesečno. sad ih ignoriram u nadi da će se povratititi....

  43. #43
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Iz mog iskustva jednom kada prezaliješ biljku ta zemlja ko da se ukiseli, korijen počne truliti i ne može ga spasiti više mila majka.

  44. #44
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    istu stvar sam radila kao j-la! iz prevelike ljubavi prezalijevala dracene, skužila sam da im nije dobro kad su skroz izgubile boju, a onda sam ih još više zalijevala misleći da im treba više vode
    pa su mi rekli u zrinjevcu da ih je dosta zalijevati jednom mjesečno. sad ih ignoriram u nadi da će se povratititi....

    Moje su čak izgledale dan-dva veselo nakon zalijevanja. Sad imam treću, koju sam po istom sistemu počela uništavati. Od juče je ignorišem


    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Iz mog iskustva jednom kada prezaliješ biljku ta zemlja ko da se ukiseli, korijen počne truliti i ne može ga spasiti više mila majka.

    Žuta, ovoj sam tek zamijenila zemlju pa nadati se da nisam upropastila stvar .

  45. #45
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    vibrice za moju dracenu, ipak se nadam da će se othrvati mojoj prekomjernoj ljubavi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    sad sam si donijela i hibiskus, što mislite može li on već sad na balkon? mislim da će mu biti ljepše nego u sobi, ali ne bih ga htjela ubiti svojim mišljenjem, a znanja o tome nemam dovoljno

  46. #46
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Angie može neki link na taj tvoj hibiskus? Kad guglam izbacujem mi cvijeće, drvo i čaj, pa ne znam šta je od toga.
    Vibram i ja za tvoju dracenu .

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    vibrice za moju dracenu, ipak se nadam da će se othrvati mojoj prekomjernoj ljubavi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    sad sam si donijela i hibiskus, što mislite može li on već sad na balkon? mislim da će mu biti ljepše nego u sobi, ali ne bih ga htjela ubiti svojim mišljenjem, a znanja o tome nemam dovoljno
    ovisi o balkonu i koliko je zaklonjen.
    hibiskus je osjetljiv na promjene.
    kad bi ostalo stalno ovako toplo, mogao bi na biti na balkonu, ali ne znam da li će mu se svidjeti ovo zahlađenje koje najavljuju preko vikenda ...
    inače, moja susjeda ga je već iznjela na balkon, ali njen balkon je zaklonjen i dosta zatvoren, a hibiskus je ugurala u zadnji kut tako da ga ne može dohvatiti ovo zahlađenje ...

  48. #48
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Moj je ovakav
    Prekrasan je kad cvjeta

  49. #49
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Miki hvala na savjetu, ma da, i ja mislim pričekati da prođe ovo zahlađenje. Balkon mi je otvoren, pa bih ga malo bliže zidu stavila, ne na rub. Ali s obzirom da sam ga već selila s posla doma, bolje da ga ne šokiram previše u kratkom vremenu...

  50. #50
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja nisam ni znala da imam dracenu. dobili na poklon pri useljenju. o njoj se brinu moja djeca i do sad je nisu uspjeli ubiti. moje recept je dakle prepustite brigu o cijvetu svojim klincima
    ja bih je ubila sigurno. Nera mi je slozila jednu teglu sad je to cista mrtva priroda izlozena svima na pogled na ulazu u nasu kucu.

Stranica 1 od 24 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •