Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Lučinger i PCOS

  1. #1
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno Lučinger i PCOS

    Drage cure,

    ja sam već o svojem iskustvu kod Lučingera pisala tu http://forum.roda.hr/threads/83065-Potpomognuta-u-privatnim-klinikama/page23.

    Pišem ovo jer mi je krivo što nisam naletjela na takvo nešto prije početka svog liječenja. Znam da dr. L mnogima tu od vas donio sreću nakon godina muke, krivih tretmana u bulnicama itd. Sve što se može pročitati su same pohvale.

    Mene prije svega zanimaju iskustva cura s PCOS-om ili uvećenom rezervom jajnih stanica koje su bile kod njega, jer smatram da on za takve nije najbolji izbor iz nekoliko razloga.
    Prvi bio bio igranje s hiperstimlacijom, boosteri nakon transfera, vraćanje najboljih embrija u hiperu itd. Drugi, pristup stimulaciji kod PCOS-a. Ja nisam doktor ali evo jedan link https://www.youtube.com/watch?v=lPhKOyj8gFg. Meni se čini da nama treba drugačiji pristup i da se može izbijeći ono što se obično događa, a to je hrpa nekvalitetnih i nezrelih stanica. I treće, PCOS je hormonalni poremećaj, koji se danas liječi na više načina. Bez obzira jeste li došli tamo radi muževog spermiograma, začepljenih jajovoda ili samo radi PCOS-a, to treba liječiti, smanjiti androgene koji loše utječu na kvalitetu stanice, istražiti otkud dolazi taj PCOS i povećati si šanse u potpomognutom ciklusu. U mom slučaju se uopće nismo zamarali mojim hormonima, koji su bili katastrofa.

    O punkciji na živo neću, o tome se puno raspravljalo. Naravno da nije humano s toliko folikula na živo raditi punkciju, ali na to sam bila spremna, na sve ostalo nisam bila spremna.

    Eto čekam vaša iskustva.

  2. #2
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Nisam Lučingerova pacijentica nikada bila, imam samo jajnike policističnog izgleda - nikada hiperstimulacija, no kao veteranka ovdje na forumu koja prati i druge klinike i MPO centre moram reći da se ipak čini da Lučingeru često "zglajzaju" PCOS pacijentice - stimulirajući ih često u najmanju ruku neoprezno, davajući HCG trigger i često i HCG boostere - njegovom odlukom umjesto "freeze all" embryos kad je već došlo do hiperstimulacije, on ide na transfer svježih embrija unatoč hiperstimulaciji (i to uvijek dva embrija - nekada transferira i tri - iako ne znam kod PCOS slučajeva), uglavnom prateći godinama ovaj forum i šire - Lučinger ne radi u skladu sa stručnim preporukama, kao da ima samo u fokusu pošto-poto trudnoću, manje ili čak NE mareći pritom za zdravlje svojih pacijentica. Ali ono što je pritom meni osobno najopasnije jeste činjenica da on to radi bez da informira svoje pacijentice o opasnosti u kojoj se nalaze.

    I slažem se s tobom Malaguena, PCOS pacijentice ne bi nikako trebali ići kod Lučingera!

  3. #3
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam PCOS i kod njega sam odradila 2 stimulacije. Punu i polu, iako sa skoro istim brojem gonala. "Srećom" imam očito još nekih drugih hormonskih problema, pa moji jajnici i ogroman amh nisu buknuli, imala sam jednom 9js, a drugi puta 5. Oba puta sam dobila booster, mislim da jednom samo pola.

    Nakon zadnjeg neuspjela dotakli smo se teme iduće stimulacije, rekao je da je opet ne mukama jer će morati oprezno zbog mogućeg hipera.

    A prvi puta kad sam bila je rekao da mu ne trebaju nalazi hormona, on sve vidi iz uzv da je to pcos i kakva je situacija


    Poslije promjene sam doživjela drugačiji tretman, vadila sam još nalaza pa se vidjelo da nemam skroz tipičan pcos. Promjena terapije, drugačiji tajming punkcije i eto nešto je bilo ok jer sam zatrudnila. Iako je i nakon promjene prvi postupak obustavljen, jer nismo opet htjeli vući punkciju na dalek dc, a folikuli su bili mali. Zato smo idući puta opet promijenili pristup

  4. #4
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Zar od toliko pcos cura nema iskustava kod L?

  5. #5
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    da li je ovaj liječnik u praksu uveo neki oblik djelotvornog otklanjanja boli prilikom aspiracije folikula?

    ili je i dalje jedini privatnik u Hrvatskoj, a vjerojatno i šire, koji aspiracije radi isključivo "na živo"?

  6. #6
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    da li je ovaj liječnik u praksu uveo neki oblik djelotvornog otklanjanja boli prilikom aspiracije folikula?

    ili je i dalje jedini privatnik u Hrvatskoj, a vjerojatno i šire, koji aspiracije radi isključivo "na živo"?
    Vec neko vrijeme postoji lokalna anestezija kod Lucija koju cu ovaj vikend i isprobati pa javim dojmove [emoji4]

    Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

  7. #7
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    tnx.

    radi se, pretpostavljam, o lokalnom anestetiku koji se primjenjuje u stijenke rodnice.

    sretno i da te što manje boli.

    javi nam detalje-koji anestetik, gdje se aplicira i u kolikoj mjeri umanjuje bol.

  8. #8
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    tnx.

    radi se, pretpostavljam, o lokalnom anestetiku koji se primjenjuje u stijenke rodnice.

    sretno i da te što manje boli.

    javi nam detalje-koji anestetik, gdje se aplicira i u kolikoj mjeri umanjuje bol.
    Naravno javim sve !

    Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

  9. #9
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Evo danas bila punkcija .Dobili smo 12js .
    Uzela sam lokalnu anesteziju - prvo ketonal inj.u guzu pa lokalne inj., cepic u guzu i normabel.Sve te inj.nisu strasne .
    Zaboravila sam pitati koji je anestetik
    Bila sam prva na redu jer sam zeznula - dala sam stopericu u 21 30 umjesto u 23h.!!!! [emoji21][emoji52]Stvarno neznam sto mi je bilo i jos sam je dala u rame umjesto utrbuh .
    Al sam se taj dan cula sa doktorom i rekao mi je da dodjem sto raniilje kako folikuli ne bi popucali .
    S obzirom da sam danas bila posebno osjetljiva - mislim da sam imala napad panike tako da me vise to mucilo nego sama bol punkcije.
    Tako da mi se tesko bilo opustiti i normalno disati.
    Bili smo gotovi jako brzo doktor Grbavac je bio-malo je reci pun razumijevanja i izuzetno pazljiv a to mi je tako puno znacilo u tom trenutku.Sestra je bila divna kao i Joza .Takav ljudski tretman nikad nigdje nisam dozivjela.
    Lijevi jajnik nisam ni osjetila, desni malo vise jer je bio zeznuto smjesten pa do njega nije ni dosla lokalna .
    Moja osobna procjena je da lokalna anestezija umanjuje jedno 80% boli.

    Dosla sam doma i odmah zaspala valjda mi normabel poceo djelovati

    Sad osjecam jos malo bol tako da odmaram i lezim.
    Sve u svemu najgore je proslo!

    Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sretno dalje

  11. #11
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Cure moram javiti i ovdje.
    Beta 13dnt 180
    Beta 15dnt 488
    Napokon peta sreca ( 1.put kod Lucija)


    Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj iva777 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure moram javiti i ovdje.
    Beta 13dnt 180
    Beta 15dnt 488
    Napokon peta sreca ( 1.put kod Lucija)


    Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
    Cestitam iva777, big
    I kod mene napokon sreca cetvrta ( 2.put kod Lucija) sreca neopisiva nakon 7 godina pokusavanja

  13. #13
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Citiraj Mala0209 prvotno napisa Vidi poruku
    Cestitam iva777, big
    I kod mene napokon sreca cetvrta ( 2.put kod Lucija) sreca neopisiva nakon 7 godina pokusavanja
    Mala0209 cestitam ti od srca! ))))
    Jos uvijek nisam svjesna .
    Odlazak kod Lucija je za mene bio pun pogodak! Definitivno najbolja odluka! [emoji173]

    Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •