Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: muke po kakanju

  1. #1
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno muke po kakanju

    Otkad je skinula pelene, cura stisce guzu kad joj se kaki, dosad bi to neksko islo, u gace, sakrije se ispod stola, al sad bas zadrzava, po dva, tri dana, sinoc plac da boli guza, pokusavala tiskat, al nie islo, samo plakala da boli, jede dobro, i voce i povrce, ne bi rekla da je ishrana kriva, bas stisce kad joj se kaka, sta radit? Pedijatru?

  2. #2
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Mare, evo ti tema od Kaae http://forum.roda.hr/threads/87128-Z...ice?highlight=, možda ti pomogne

  3. #3
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Thanks

  4. #4
    thunder buddy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    70

    Početno

    Mare, kod nas identično. Curke su nam jednako stare. Idemo sad kod gastroenterologa.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Lokacija
    Bosna i Hercegovina
    Postovi
    3

    Početno

    Dobro vece,nova sam ovdje.. moj sin ima 2 god. I krutu stolicu.. bas se patimo.. isla sam kod djecijeg hirurga,gastroenerologu.. kazu sve je u redu... jede supe voce prirodne sokove.. slatkise mu ne smijem ni pomislit dat... i opet mu je toliko tesko.. stiska se i place bukvalno pocrni...
    Davala sam mu jogurt, maslinovo ulje, masirala stomak... ne znam sta bi vise uradila....
    Ni one djecije mikro klizmice mu nisu pomogle..

  6. #6
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Suhe šjive razmočit i smiksat štapnim, ubacit u neki frape ili smoothie. tu idu i suhe marelice i smokve kao alternativa. Ja mojoj moram u bocu mlijeka jer ne jede kruto voće (duga priča). Probaj grah suhi skuhani, blitvu, kruške otvaraju. Nemoj mu davat bananu ako je jede, ona zatvara. Što još...... Ne znam. Mojoj je lakše kakati na tutu nego u pelenu, pa probaj ako ikako hoće. Vidim na drugoj temi da je se boji. To se boji boli kod kakanja, i tutu povezuje s tom boli. Jeste probali na zahod normalni, možda s nastavkom?

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,255

    Početno

    Nama je rješenje bilo zobena kašica s voćem (ponekad grožđicama, suhim šljivama nasjeckanim, ponekad brusnicama, ponekad svježom ribanom jabukom...)

    To je bio svakodnevni doručak. Unutra se može staviti i žličica mljevenog lanenog sjemena.

    Nije teško napraviti - jušna žlica suhog voća (ako su baš krupne, može se i brusnice i grožđice nasjeckati), dvije žlice (ravne, ne vrhom pune) zobenih pahuljica, 1 mala žličica lanenog sjemena - to se pofuri sa 1,5 dl vruće vode i ostavi pet do deset minuta da kaša i voće nabubri. U to se umiješa mala žličica meda i po želji žlica vrhnja za kuhanje... Klinci to vole i rado pojedu, a uredno im regulira stolicu jer ima puno balastnih tvari.

  8. #8
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Skoro 6 godina, tek sad je malo bolje, al jos ponekad zna stiskati, i dalje jede puno voca i povrća, ko i od početka..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kod nas je macrogol prasak (Laksol) uvijek pri ruci. Srednja (8,5 god) ne zadrzava stolicu, ali ima faze kakanja brabonjaka. U tim fazama nikakve varijante smokve, sljive, laneno sjeme, puno vode... ne pomazu. I tako je od uvodjenja dohrane.

  10. #10
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Upravo popila lakši, stalna borba

  11. #11
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    još uvijek traje...7 godina
    Peterlin, nisam ti onda odgovorila, to je nama od početka dohrane čest doručak

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kod obje?
    Chia jedi li probala?
    Koliko klinci u toj dobi smiju Donata mg?

  13. #13
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Uvijek samo jedna. Ne stigne, stisce, ne da joj se. U prosjeku kaka svaki treći dan, i to bez problema. Ja se polako brinem i isla bi doktoru. Chia pojede povremeno. Inace jede sve, voce, povrce...
    Donata se nisam ni sjetila
    Posljednje uređivanje od mare41 : 21.07.2020. at 23:08

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Vidi jel Donat uopće za klince
    Meni kad je frka sredim to s donatom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.07.2020. at 23:13

  15. #15
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    ista stvar, samo je dijete staro 9 godina. tek pod zadnje je krenulo redovito, svaki dan no opet se zna desiti da prođe i dva, tri dana bez da ode. ja sam vec bila dogovorila termin kod dr. pa ipak otkazala. jednom prilikom je trebalo valjda tjedan dana da se pokaka. ali ni tada nije bilo problema, nije se mucio, nije bilo tvrdo. ne kuzim kako ali ok...
    kada npr. ujutro nataste popije malo vise vode, to ga potjera, gotovo bez iznimke. no, evo, krajnje rijetko sad trebamo pribjegavati takvim trikovima. nekako se izreguliralo samo od sebe. pefihatrica kaze da je ok jednom u tri dana ali i tri put u jednom danu.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,255

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa Vidi poruku
    ista stvar, samo je dijete staro 9 godina. tek pod zadnje je krenulo redovito, svaki dan no opet se zna desiti da prođe i dva, tri dana bez da ode. ja sam vec bila dogovorila termin kod dr. pa ipak otkazala. jednom prilikom je trebalo valjda tjedan dana da se pokaka. ali ni tada nije bilo problema, nije se mucio, nije bilo tvrdo. ne kuzim kako ali ok...
    kada npr. ujutro nataste popije malo vise vode, to ga potjera, gotovo bez iznimke. no, evo, krajnje rijetko sad trebamo pribjegavati takvim trikovima. nekako se izreguliralo samo od sebe. pefihatrica kaze da je ok jednom u tri dana ali i tri put u jednom danu.
    Sama si objasnila u čemu je problem. Tvoje dijete općenito pije premalo vode, što može biti problem i za druge sustave (mozak, pluća, sluznice, zapravo cijeli organizam) ali najranije se primijeti upravo na zadržavanju stolice. Povećaj unos vode. Vjerojatno ne treba ništa drugo.

  17. #17
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Peterlin, i moja pije premalo vode. Druga često popije po času vode

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,255

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, i moja pije premalo vode. Druga često popije po času vode
    Ja to govorim iz iskustva - moj L. je protočni bojler i stalno nosi sa sobom vodu, a E. se zna "zasušiti" i onda mu je zlo i ne zna od čega se loše osjeća, jer nema naglašen osjećaj žeđi. Vječito smo ga morali tjerati da pije i opet zaboravi. Još od vrtića je to tako... Pomirila sam se s tim da pije ledene čajeve, jer je bila veća šansa da popije to nego vodu, iako sam znala da to nije oličenje zdrave hrane/pića. I danas je isto. Evo, baš jučer je imao jedan takav dan. Ima studentski posao, pa mu je dnevna rutina drugačija nego kad je doma. Danas sam mu ja spakirala sendvič i tekućinu, iako ima 19 godina i upisuje se na faks...

    Uostalom, evo, ja na stolu moram imati bocu vode, inače mi se dogodi isto tijekom radnog dana.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ima još jedna tema ali sad ne mogu linkat
    I da u toj drugoj je bio i Donat ,ali i čaša tople vode izjutra
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.07.2020. at 09:44

  20. #20
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je macrogol prasak (Laksol) uvijek pri ruci. Srednja (8,5 god) ne zadrzava stolicu, ali ima faze kakanja brabonjaka. U tim fazama nikakve varijante smokve, sljive, laneno sjeme, puno vode... ne pomazu. I tako je od uvodjenja dohrane.
    Martina da li je za djecu ugodnije za popiti laktulozu ili ovaj prasak Laksol?
    Curka 18 mj. vec neko vrijeme imamo problem brabonjaka. Svaki dan ima stolicu nekad i tri puta al brabonjci i mucenje.
    Ne znam koliko uopce treba popiti tekucine na dan?
    Jos doji obavezno ujutro i uvecer, po danu ako sam ja doma. Popije oko 400-500 ml. tekucine. Jedemo skoro svaki dan juhu pa razmisljam i u tom a i od dojenja ima tekucine jos.
    Posljednje uređivanje od sara79 : 06.09.2020. at 00:25

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,255

    Početno

    Samo da napomenem, ovo zrnato kakanje znak je da dijete ne uzima dovoljno tekućine, a često je ljeti kad se tekućina gubi znojenjem. Povećajte unos vode, a dobro dođe i juha, kompot, čaj i slično. Mala djeca ne znaju prepoznati osjećaj žeđi, pa ih treba natakati. To je često dovoljno za regulaciju stolice.Od voća pomažu šljive i lubenice.

  22. #22
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da napomenem, ovo zrnato kakanje znak je da dijete ne uzima dovoljno tekućine, a često je ljeti kad se tekućina gubi znojenjem. Povećajte unos vode, a dobro dođe i juha, kompot, čaj i slično. Mala djeca ne znaju prepoznati osjećaj žeđi, pa ih treba natakati. To je često dovoljno za regulaciju stolice.Od voća pomažu šljive i lubenice.
    Predpostavila sam to al mi nekako cudno da ja kao odrasla osoba pijem 1,5 l tekucine i to je za mene i moju kilazu dovoljno a da dijete od nepunih 10 kg treba vise tekucine.
    No dobro potrudit cemo se onda da pije vise.
    Inace imamo svoj vrt pa imamo voca i povrca.
    Lubenicu kupujemo jede ju al ne toliko puno al zato krastavce obozava koji su takodjer puni tekucine.
    Posljednje uređivanje od sara79 : 07.09.2020. at 17:03

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •