Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: muke po kakanju

mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009

Početno muke po kakanju

Otkad je skinula pelene, cura stisce guzu kad joj se kaki, dosad bi to neksko islo, u gace, sakrije se ispod stola, al sad bas zadrzava, po dva, tri dana, sinoc plac da boli guza, pokusavala tiskat, al nie islo, samo plakala da boli, jede dobro, i voce i povrce, ne bi rekla da je ishrana kriva, bas stisce kad joj se kaka, sta radit? Pedijatru?

maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Početno

Mare, evo ti tema od Kaae http://forum.roda.hr/threads/87128-Z...ice?highlight=, možda ti pomogne

mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009

Početno

Thanks

thunder buddy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012

Početno

Mare, kod nas identično. Curke su nam jednako stare. Idemo sad kod gastroenterologa.

Datum pristupanja
    Feb 2019

Početno

Dobro vece,nova sam ovdje.. moj sin ima 2 god. I krutu stolicu.. bas se patimo.. isla sam kod djecijeg hirurga,gastroenerologu.. kazu sve je u redu... jede supe voce prirodne sokove.. slatkise mu ne smijem ni pomislit dat... i opet mu je toliko tesko.. stiska se i place bukvalno pocrni...
    Davala sam mu jogurt, maslinovo ulje, masirala stomak... ne znam sta bi vise uradila....
    Ni one djecije mikro klizmice mu nisu pomogle..

VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016

Početno

Suhe šjive razmočit i smiksat štapnim, ubacit u neki frape ili smoothie. tu idu i suhe marelice i smokve kao alternativa. Ja mojoj moram u bocu mlijeka jer ne jede kruto voće (duga priča). Probaj grah suhi skuhani, blitvu, kruške otvaraju. Nemoj mu davat bananu ako je jede, ona zatvara. Što još...... Ne znam. Mojoj je lakše kakati na tutu nego u pelenu, pa probaj ako ikako hoće. Vidim na drugoj temi da je se boji. To se boji boli kod kakanja, i tutu povezuje s tom boli. Jeste probali na zahod normalni, možda s nastavkom?

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Nama je rješenje bilo zobena kašica s voćem (ponekad grožđicama, suhim šljivama nasjeckanim, ponekad brusnicama, ponekad svježom ribanom jabukom...)

To je bio svakodnevni doručak. Unutra se može staviti i žličica mljevenog lanenog sjemena.

Nije teško napraviti - jušna žlica suhog voća (ako su baš krupne, može se i brusnice i grožđice nasjeckati), dvije žlice (ravne, ne vrhom pune) zobenih pahuljica, 1 mala žličica lanenog sjemena - to se pofuri sa 1,5 dl vruće vode i ostavi pet do deset minuta da kaša i voće nabubri. U to se umiješa mala žličica meda i po želji žlica vrhnja za kuhanje... Klinci to vole i rado pojedu, a uredno im regulira stolicu jer ima puno balastnih tvari.

mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009

Početno

Skoro 6 godina, tek sad je malo bolje, al jos ponekad zna stiskati, i dalje jede puno voca i povrća, ko i od početka..

Datum pristupanja
    Nov 2005
    6,742

Početno

Kod nas je macrogol prasak (Laksol) uvijek pri ruci. Srednja (8,5 god) ne zadrzava stolicu, ali ima faze kakanja brabonjaka. U tim fazama nikakve varijante smokve, sljive, laneno sjeme, puno vode... ne pomazu. I tako je od uvodjenja dohrane.

mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009

Početno

Upravo popila lakši, stalna borba

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •