Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Sjedalica za bicikl

  1. #1
    sandy-l avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb - Jarun
    Postovi
    244

    Početno Sjedalica za bicikl

    Nisam sigurna gdje da smjestim ovaj topic. Zna li netko gdje se može kupiti sjedalica za dijete (21 mjesec, 16 kg) za bicikl? I koliko to košta otprilike?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    U turbo limaču sam vidjela.
    Cijena oko 250 kn (za dijete do 22 kg)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Ima i u dučanima gdje se prodaju bicikli i u Metrou i Pevecu.
    Da ja odmah iskoristim topic za svoje pitanje. Mi Teu još vozimo naprijed. Ima 21 mjesec i 10 kg. Do kad se dijete može voziti naprijed? Jel bi već trebali kupiti sjedalicu za odozada?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Roko ima 18 mj. i dobio je sjedalicu iza. Kupljenu u dućanu s opremom za bicikle, cca. 200 kn i kacigom. Mislim da mu ta puno više odgovara nego naprijed.

  5. #5
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Citiraj TeinaMama prvotno napisa
    Ima i u dučanima gdje se prodaju bicikli i u Metrou i Pevecu.
    Da ja odmah iskoristim topic za svoje pitanje. Mi Teu još vozimo naprijed. Ima 21 mjesec i 10 kg. Do kad se dijete može voziti naprijed? Jel bi već trebali kupiti sjedalicu za odozada?
    Do 15 kg može ispred što je nama i bolje zbog preglednosti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    158

    Početno

    A sad ću ja uletiti moja ima 19,5 kg i 4 godine i zanima me da li bi se i ona i do kada ste vi vašu djecu ozili na biciklu odnosno vozite.
    Ja sam malo skeptična ali mm inzistira.

  7. #7
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    U Pevecu znam da nema sjedalica, mozda ako nisu sve rasprodali onda samo prednjih. Al kad god smo mi bili nisu imali.

    Ja sam kupila onu za iza u bic. ducanu u Ilici - 246 kn.

    Kacigu u TL-u - 99kn, s mogucnoscu da se prilagodjava velicina.

  8. #8
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj sarasabina prvotno napisa
    A sad ću ja uletiti moja ima 19,5 kg i 4 godine i zanima me da li bi se i ona i do kada ste vi vašu djecu ozili na biciklu odnosno vozite.
    Ja sam malo skeptična ali mm inzistira.
    Mi smo Petru tada vozili na prikljucku iza bicikla, ona je provozala s pet godina. Robi je s tri vec provozao i od tad sam vozi. Prije toga je bio u sjedalici, a kasnije na prikljucku.

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ne mogu naci isti topik kojeg sam otvorila prije 2 mj.
    uglavnom, sjedalicu smo kupili u TurboSportu, straznju i najmanju mogucu kacigu koju smo nasli u gradu u Fumic bicikli.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    sarasabina, moj cetverogodisnjak ima malo manje od 16 kg, i vozim ga svakodnevno.
    nasa sjedalica je kupljena u onom ducanu u smiciklasovoj, kostala cca 200 kn, nosivost do 22 kg.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Od kada se počinju klinci voziti IZA u sjedalici?
    JA sam tako nestrpljiva, ali mislim da smo kćerkicu počeli sa nekih 18 mj...
    Remenčići nisu u 5 točaka... doslovce ih može skinut sa sebe, to mi je minus.. i ne znam ima li još koji ako se njemu svidi?

  12. #12
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    hm...pa Lea se voza, vezana je kao u AS plus nogice. samo mislim da je za njih jos uvijek straznja...ne znam kakvu vi imate?
    ova nasas je bila skuplja ali se moze spustati u polulezeci polozaj (prvi put je odmah zakrmila ) i do 22kg je, tako da mislim da je investicija ok. ima svoj nosac.

  13. #13
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    mi kupili u turbo limaču za cca 300 kuna. samo kaj moj ima 3,5 godine i jedva 15 kila

    odličan je sic

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Nekako mi se čini da ćemo i mi morati kupiti novu.... ima opciju za spuštanje? Wow.. u usporedbi s ovima od prije 6g

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    158

    Početno

    Hvala ancice i ivana. Gledala sam i ja priključak ali mi se nekako ne da dati 2000 kn za nešto što ćemo kratko koristiti. I Hana isto vozi bicikl, ali sam skeptična ako budemo išli na malo dulje ture, nema ona toliko kondicije, jedino da j ezavežem špagom za moj bicikl

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno Sjedalica za bicikl

    Osvježavam ovu temu, ali ako se već negdje nalaze noviji postovi - slobodno premjestite moj post.

    Interesira me:
    - na što trebam obratiti pažnju kod kupovine sjedalice za bicikl i kacige za dijete od 1 godine (materijal, veličina, pozicija ...)
    - kakva su vaša iskustva sa sjedalicama i kacigama
    - gdje se i po kojoj cijeni mogu kupiti.

    Unaprijed hvala,

  17. #17
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Potpisujem Nikolinu sa upitima. Mi smo isto već dugo u potrazi za sjedalicom, ali bezuspješno. U Slavoniji slaba ponuda.

  18. #18
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Juls, ako dolaziš u Osijek, imaš u jednom dućanu kod kružnog toka, trgovina se zove Škos, pa onda u Hervisu u Intersparu-to ti je blizu. Ja sam našu kupila u "kod Gebe", ne mogu se sad sjetiti kako se zove dućan, uglavnom, u Retfali je, na Strossmayerovoj ulici preko puta velikog Konzuma.

    Cijene su ti isto cca 250kn za zadnje, a prednje su nešto jeftinije.

    E da, vidjela sam i u Metrou isto da imaju.

    Za kacige: ja sam te prilagodljive kupila u Intersparu, tamo su bile najpovoljnije.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    http://www.markoprojekt.com/index.php?m=133&k=24|133|181

    evo tu ih ima dosta, sve imaju atest

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    http://www.markoprojekt.com/index.php?m=133&k=24|133|181

    evo tu ih ima dosta, sve imaju atest

  21. #21
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    gdje kupiti kvalitetnu sjedalicu za bicikl s pojasevima u 5 točaka, stražnju?
    i gdje kupiti kvalitetnu kacigu za 1,5-godišnjakinju?
    hvala

  22. #22
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Koliko sam shvatila iz postova, djeca mogu na bicikl u sjedalicu s godinu dana i to naprijed?

    Jedva čekam!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Ssjedalicu za bicikl- stražnju sam prošle godine kupila u DSG u Središću - Novi Zagreb. U cijenu je bila uračunata i montaža. Kacige sam vidjela u Vlaškoj u dućanu preko puta Petrove crkve.

  24. #24
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    s pojasevima u 5 točaka imaš u intersportu.

  25. #25
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    kupila u intersportu, 5 točaka,montira se na ramu bicikla, cijene od 299 do 999, isto i kacigu, cijene od 79 do 399. Kupila najjeftinije i zadovoljna. Imaju i najmanju kacigu od 48 cm. S tim da ako kupujete u Intersportu i račun pređe 150kn, dobijete 10 posto popusta u svim njihovim dućanima.
    Posljednje uređivanje od spunky125 : 12.05.2011. at 09:13

  26. #26
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Planiram kupiti sjedalicu za bicikl. Surfajući sam naletila i na neka mišljenja da uopće nije sigurno voziti dijete u tom čudu. Ono, ako padneš ti, pada i dijete, k tome još vezano, ko daska. Ohrabrite me malo jer mi se stvarno više ne da svuda ići pješice s D. Ako ga ne nosim u MT i on hoda onda put do negdje traje vječno, a već mi je stvarno malo težak sa svojih 12 kg. Bicikl bi nam super došao za relacije od par kilometara koje su prevelike za cipelcug, a prekratke za palit auto i nespretne za upotrebljavat gradski prijevoz (o kojem isto imam mišljenje što se sigurnosti tiče).

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    jel možda bi netko prodao svoju sjedalicu stražnju koja ide na ramu?

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ima li tko hamax kiss basic http://www.ave.hr/index.php?menu=bic...MAX-Kiss-basic komentari i sugestije molim

  29. #29
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    http://keindl-sport.hr/product.php?id_product=491

    ima li netko iskustva sa ovom sjedalicom???

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    evo..ja pretrazila sve trgovine u okolici i zagrebacke koje sam uspjela naci na netu...vecina ih u web ponudi ima sjedlaicu u 5 tocaka ali ni jedna trgovina ju nema..

    ima li netko saznanja gdje ima??

    dolazim do zakljucka da je i ova s 3 jednako sigurna posto je ocito da vecina biciklistickih trgovina ovu drugu nema...

  31. #31
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam shvatila iz postova, djeca mogu na bicikl u sjedalicu s godinu dana i to naprijed?

    Jedva čekam!
    Ovo i mene zanima. Kad ste najranije počeli dijete voziti u sjedalici. Kad počne stabilno sjediti ili?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj orlica prvotno napisa Vidi poruku
    http://keindl-sport.hr/product.php?id_product=491

    ima li netko iskustva sa ovom sjedalicom???
    mi ju imamo, sjedalica je odlicna!
    cvrsta je i bebo iziva u voznji

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo i mene zanima. Kad ste najranije počeli dijete voziti u sjedalici. Kad počne stabilno sjediti ili?
    da, bitno je da stabilno sjedi. mi smo se poceli vozit sa 8 i pol mjeseci.

  34. #34
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Da, na kraju sam pitala nekog čovjeka kojeg sam srela. Isto mi je rekao, kaže samo da je problem naći tako male kacige, pa ako imate kakve linkove, pomagajte jer ovo ljeto definitivni idemo na bic!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Da, na kraju sam pitala nekog čovjeka kojeg sam srela. Isto mi je rekao, kaže samo da je problem naći tako male kacige, pa ako imate kakve linkove, pomagajte jer ovo ljeto definitivni idemo na bic!
    vidi ovo http://keindl-sport.hr/search.php?or...C4%8Dja+kaciga

    mi imamo ovu abusovu smooty zoom, veličinu S.
    jesu "malo" skuplje, al definitivno se vidi razlika u odnosu na ove jeftinije što se mogu naći po trgovačkim centrima.

  36. #36
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    Mene zanima da li je bitno da bicikl ima postavljen blatobran, odnosno ono postolje iznad njega jer moj bicikl to nema, da li postoje razl vrste sjedalica s obzirom na nacin postavljanja na straznje sjedalo? Mene odusevljavaju MM nikako ne zeli da to stavim na bike jer smatra to nesigurnom voznjom za dijete. smrc
    Posljednje uređivanje od Vala3 : 31.03.2012. at 09:32

  37. #37
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    zanemarite pitanje, evo sad sam gledala da postoje 2 vrste sjedalica koe se montiraju na kotac ili na nosac, ove 1. su nesto skuplje, pogotovo u Zd

  38. #38
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Ja sam dobila savjet, od nekoliko ljudi koji voze bicikle s klincima, na pitanje u kojoj dobi staviti sjedalicu i svi su rekli ne prije 2 god., makar vidim da ovdje ima i ranijih iskustava.
    Mislim da je stvar individualna, ovisno od djeteta. Osobno sam čekala 2 god. i proljeće, tako da je sad ugrađujem. Ponuda je velika (ima mnogo linkova na tu temu, sa svim detaljima), cijena pristupačna (200-300 kn) a za ostalo se može raspitati kod prodavača..

  39. #39
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mene brine, ako namontiram sjedalicu straga, kako cu se ja popeti na biciklu? Inace prebacim nogu preko straznjeg kotaca, jer mi je ona prednja sipka previsoko da preko nje izvodim akrobacije, posebno, ako je jos dijete vezano straga.

  40. #40
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Akrobacije draga,akrobacije za one koji imaju visoku šipku.Najbolje mi je kad znam da nije u sedištu,a zaboravim da nisam skinula sedište(npr.vozimo se,ona ostane s tatom,ja skoknem do prodavnice po vodu)i onda krenem po navici da prebacujem nogu i tako razvalim sedište da mislim da sam ga polomila,a skoro se polomim i ja

  41. #41
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Da podignem temu, zna li tko gdje se u Zagrebu može kupiti Römer sjedalica za bicikl? Vidim da na svim testovima dobivaju najbolje ocjene. Nisam još krenula u potragu, danas sam se kasno sjetila.

    Razmišljam o polovnoj, al ne znam koliko brzo propada ta plastika, kada postaje prekrhka da bi izdržala (nedajbože) pad. S obzirom da bebek ima tek 11 mjeseci, vozit će s godinama pa sam sklonija novoj. A opet rađe Roemer polovnu u dobrom stanju, nego polovnu nekvalitetnu. Mi smo većinom na biciklima pa se valjda i isplati.

  42. #42
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Ne mogu da ti pomognem za Römer,ali mi imamo Bellelli sedište prednje kupljeno polovno za stariju pre 6 godina,sad se mladja vozi u njemu i sedište je kao kada smo ga kupili (nismo padali,kući garažirano),mislim da ta plastika ne propada baš tako lako.

  43. #43
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Bas ti hvala na informaciji. A jeste znali od kog kupujete? Citala sam malo ADAC preporuke. Razmisljala sam prije da vjerojatno nitko ne padne s bicikla s djetetom. Odnosno rijetko. Pa stoga nema nekog rizika da se stolac ostetio na taj nacin, al su me na ADACu podsjetili da bicikl sam moze pasti. To se meni par put dogodilo da mi se srusi bicikl.

    Vjerujem da je ta plasika OK za dulje vrijeme. Iako se izvana nista ne mora vidjeti, a da svojstva svejedno propadnu.

    Uglavnom ADAC preporuca polovne od poznatog vlasnika. Tako da si vjerojatno u pravu sto se tice dugotrajnosti plastike. Ja nikog ne znam tko prodaje stolac.
    Posljednje uređivanje od Christine : 14.08.2016. at 10:27

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    splitsko-dalmatinska
    Postovi
    33

    Početno

    Molim lijepo, ako mi netko moze reci je li moguce ucvrstiti straznju sjedalicu na bicikl montic bez paktregera, dakle za ramu i osovinu kotaca - ako da, kako se taj princip zove? ( kupila bih pilovnu preko oglasnika pa da ne fulam ).
    Fala unaprijed na pomoci

  45. #45
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Koliko ja znam moguce ju je ucvrstiti ili za paktreger ili za ramu - ovako nekako:
    http://www.miobebi.it/wp-content/upl...s_contesto.jpg

    Ipak, cini mi se puno bolje i sigurniije ucvrstit je za paktreger - mislim da je tako i nosivost veca - pa ti predlazem da prvo stavis paktreger pa na njega sjedalicu. Mi imamo tavku. I zadovoljni smo - osim sto mu je vec postala premala - ne po tezini, nego po visini :/

  46. #46
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Podižem.

    Je li svaka sjedalica za bicikl ima svoje vrijeme trajanja kao i as? Pise li to na njima?

  47. #47
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Naravno da ima. Plastika nije vječna, postane krhka, a još k tome je dinamički opterećena.

    Koliko sam čitala preporuka je 4-5 godina. U "biciklističkim" zemljama neće preuzeti stariju ni u socijalnoj službi (ne mislim da bi trebali, nego samo za ilustraciju).

  48. #48
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ok, hvala!

    S kojima ste zadovoljni? Treba nam nova i počinjemo pretraživati.

  49. #49
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Mi imamo ovu i zadovoljni smo. Nisam isprobala druge, nego sam odlučila na temelju različitih recenzija (njemačkih). Počeo se voziti s negdje 11 mjeseci i totalni je zaljubljenik, tako da se i njemu sviđa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •