Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Vožnja s djetetom po lošijem vremenu

  1. #1
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno Vožnja s djetetom po lošijem vremenu

    Mame i tate biciklisti, vi koji se vozite biciklima na posao (nadam se da vas ovdje ima) a pritom vozite i svoje 2-3 godišnje dijete u vrtić, da li ih vozite po lošijim vremenskim uvjetima? Meni osobno malo kiše i vjetra ne smeta niti koji celzijus iznad nule, ali strepim za dijete da se ne prehladi. Iako imamo svu opremu - kabanica, topla odjeća, obuća, šal, kapa, rukavice, malo se brinem.

    Kakva su vaša iskustva?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ja idem pješice, mali vozi biciklo uz mene, idemo s bicom samo kad ne pada kiša, tad idemo pješke, ili ako uspihemo preteč bus, alionda idemo samo jednu stanucu, imamo pješke dovrtića do 1.5 km, klinac sad ima 5.5 godina

  3. #3
    antimon2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Mene više muči gužva u kišne dane i slabija vidljivost. A i čini mi se da u kišne dane automobil uzimaju ljudi koji baš i ne voze često :D U svakom slučaju izbjegavam ...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kod nas jako mnogo mama biciklom dovozi dete u vrtić, po svakakvom vremenu.
    Ne umem da procenim da li to tuđoj deci smeta ili ne.

    Moja deca su čak i nakon kraćih relacija silazila sa bicikla ledenih ručica i lica, čak i kada su bila sasvim utopljena po nekim blagim jesenjim danima, tako da sam od toga odustala.
    Ni meni nije hladno da vozim bicikl po vetru, kiši ili minusu, jer ipak sve vreme okrećem pedale. Ali dete koje sve vreme sedi nepomično u sedištu- ne znam, meni deluje da je detetu tako puno hladnije i neugodnije nego da ide peške, jer kretanjem se dete ipak ugreje.

    Verovatno puno zavisi i od dužine relacije, jer nije svejedno treba li se voziti 5 ili 25 minuta do vrtića.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Znate sto bi rekli skandinavci, nema loseg vremena, samo lose obucenih ljudi. Mi bicikliramo uvijek, valjda bi nas samo prolom sjekira sprijecio. Doduse najcesce smo u ovom , obicni bicikl nam je vise kao rezerva, a i ovdje je sve prilagodjeno biciklistima, tako da nemamo problem sigurnosti u prometu.

    Klinci imaju odjelca, kisna za preko obicne odjece za toplije dane, a skijaska za hladnije. Nogice je najteze utopliti, njih pokrivamo s fleece dekicama i eventualno jos moja kabanica preko. Tako umotane, mogu ih izbacit u orbitu, ne bi im se nista dogodilo.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Moj obavezno ima skijaške rukavice, to nam stalno u ruksaku inače mu je hladno, ovaj mjesec smo samo 2 dana išli pješice, jedanput pokisli skoro do gača kakje ljevalo, a taj put smo išli i busom

    Inače ima tanje hlače, pa prwk toga kišne, čizme futrane na nogama, u vrtiću ae skineu tanje hlače
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.02.2016. at 18:14

  7. #7
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Hvala, malo ste me ohrabrili. Mislim da je bitna stavka u našem slučaju što imamo svega 7-10 min do vrtić, tako da uz dobru odjeću i obuću te zaštitu od kiše i vjetra, možemo pomoći da ne ugrozimo djetetovo zdravlje.
    Danas mi je kolegica sugerirala da nabavimo podkapu, skijašku, time bi joj se pokrila usta i nosi i zaštitili sinusi, no ne znam dal ima potrebe za tim....?

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi u zivotu nismo obukli potkapu, a zivimo u kraju gdje zimske temperature padaju i do -40. Ok, ne vozimo bicikl kad su temperature bas blizu nule, ali djeca borave vani svaki dan sve dok temperatura ne prelazi -20C.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ali, Kaae, to nimalo nije uporedivo, dete koje može slobodno da se kreće će se ugrejati i na -20 bez problema (kod nas sad retko ide toliko dole, ali na -10 moji normalno izlaze napolje, toplo obučeni naravno).

    Sasvim je druga priča dete koje mora da sedi nepomično i uvezano na biciklističko sedište, a pri tome se pasivno kreće relativno velikom brzinom na hladnoći, nekad i vetru i kiši, po 15-20 minuta.
    Ja verujem lunji kada kaže da nema lošeg vremena, nego samo loše obučenih ljudi, ali recimo ne isplati mi se da ulažem u kvalitetnu toplu odeću samo da bih vozila decu do vrtića.
    Osim toga, onakva kolica za bicikl koja je ona stavila na linku su meni odlična stvar, verujem da je u njima detetu puno toplije i udobnije nego kada je iza mame na običnom sedištu. Definitivno bolje štite od vetra, koji je kod nas veći problem nego sama hladnoća.
    .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •