Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: visoki tlak nakon poroda..

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    2

    Početno visoki tlak nakon poroda..

    hej majke! da li se koja od vas susrela sa visokim tlakom poslije poroda? ali i da vam je to ostalo duže vrijeme? naime ja sam za vrijeme poroda dobila visok tlak, rodila na carski, poslije poroda su me pratile sestre ali su me poslale doma unatoč visokom tlaku. 3 dana nakon izlaska iz bolnice stalno me glava boljela, reko idem kod doktorice da provjerim tlak, bio 170/110. poslala me hitno u bolnicu di sam i rodila. bila hospitalizirana 6 dana, izgubila mlijeko jer dijete nije moglo bit sa mnom. dali mi neku terapiju za doma i to sam pila 2 tjedna pa se unormalio. ali i nakon toga nekad mi se zna desit da imam povišen tlak al Nejde dalje od 140/100. ne znam šta sad, htjeli bi ić na još jedno dijete, a šta ako mi bude tako ili nedaj bože još gore u trudnoći?? sva sam iskomirana

  2. #2
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja sam i u trudnoći i neko vrijeme nakon poroda imala visoki tlak, ne sjećam se točno koliko se dugo zadržao, možda još par tjedana nakon poroda
    najvažnije je da se opustiš, kontroliraš tlak i uzimaš propisanu terapiju
    nemoj sad razmišljati o drugoj trudnoći, ima vremena, polako
    sretno i nadam se da će sve ubrzo biti dobro

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    i ja sam u prvoj i drugoj imala tlak, pila ormidole,posle prve pila još neko vreme i sve se sredilo

    u trećoj nisam imala tlak

    kolki ti je normalni tlak prije trudnoće??je li si skinula kile od trudnoće???

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Imala sam visoki tlak i cijelu zadnju trudnoću, i stalno od onda sam na terapiji, godinama. Terapija za tlak ne može djelovati samo nakon dva tjedna. To je nešto što se mora uzimati do kraja života
    Mijenjaju mi ponekad lijekove, završim ponekad na hitnoj (no, vrlo rijetko), unatoč terapiji, kad se udruže umor i stres.

    Visok tlak nije igra, to je kronična bolest i moraš paziti. Vjerojatno će ti ljeti biti bolje, jer se na vrućini šire površinske krvne žilice, pa je tlak niži. Čak možeš biti bez terapije mjesec, dva, no jesen, kiše i magle, zna donijeti velike skokove tlaka.
    Da li su ti našli uzrok, ili je esencijalna hipertenzija?

    Sa tom bolešču se može sasvim normalno živjeti, uz pravu terapiju, pazeći što se jede, te redovnu kontrolu tlaka. Ne brini.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Mon1211 prvotno napisa Vidi poruku
    hej majke! da li se koja od vas susrela sa visokim tlakom poslije poroda? ali i da vam je to ostalo duže vrijeme? naime ja sam za vrijeme poroda dobila visok tlak, rodila na carski, poslije poroda su me pratile sestre ali su me poslale doma unatoč visokom tlaku. 3 dana nakon izlaska iz bolnice stalno me glava boljela, reko idem kod doktorice da provjerim tlak, bio 170/110. poslala me hitno u bolnicu di sam i rodila. bila hospitalizirana 6 dana, izgubila mlijeko jer dijete nije moglo bit sa mnom. dali mi neku terapiju za doma i to sam pila 2 tjedna pa se unormalio. ali i nakon toga nekad mi se zna desit da imam povišen tlak al Nejde dalje od 140/100. ne znam šta sad, htjeli bi ić na još jedno dijete, a šta ako mi bude tako ili nedaj bože još gore u trudnoći?? sva sam iskomirana


    Ako sam dobro shvatila, ti sad nemaš nikakvu terapiju? Bilo bi dobro prije trudnoće malo spustiti taj tlak, a i u trudnoći imaš nekoliko lijekova koji su dozvoljeni.

    U trudnoći ćeš češće kontrolirati tlak i proteine u mokraći (nabavi dobar tlakomjer i trakice pa to možeš i sama raditi doma). Ne treba te biti strah, ali moraš biti oprezna.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Eto,na zalost,i ja se susrela s visokim tlakom,rodila prije 3 mj. Sedmi dan nakon poroda osjetila sam pritisak i glavobolju te mi je tlak bio 180 sa 110. Zavrsila sam u bolnici na hitnoj,dali mi cordipin retard od 20mg da to pijem i da mogu dojiti uz te tablete. Od tih tableta sam se osjecala grozno,imala sam glavobolje,stalno sam mokrila,bila sam slaba i nikakva,nisam imala snage za svoje dijete. Ali rekli su da potrpim 40 dana dok se sve ne vrati u normalu sto se tice hormona,da ce se tlak stabilizirati. Proslo mjesec dana,probala piti po pola tablete kad ono opet tlak podivljao. Nastavila piti cijelu tabletu. Nakon toga mi je tableta dosta spustala tlak pa sam probala ne popit tabletu al opet podivljalo sve. Sada, malena ima 3 mjeseca, dali su mi da pijem tablete Amlopin od 5 mg i da mogu dojiti uz to. Strah me dojiti i piti tablete a zao mi ju je odvikavati kad je toliko malena. Ima li netko od vas iskustva s tim tabletama za tlak i dojenjem? I da li je netko od vas uspio normalizirati tlak i skinuti se s tableta? Nekako gubim nadu da ce se stanje normalizirati i bojim se da cu cijeli zivot morati piti tablete za tlak.

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mone, nemoj odvikavati bebu od dojenja, vec se pokusaj konzultirati s drugim lijecnicima i trazi da pronadju terapiju koja ce drzati tlak pod kontrolom (jer je tvoje zdravlje bitno), a uz koju ces smjeti nastaviti dojiti (jer je i bebino zdravlje bitno, osim sto dojenje povoljno djeluje i na organizam majke). Ima terapija koje su kompatibilne s dojenjem; pise na drugom postu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •