Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: Natjecateljski sport i glazbena skola

  1. #1
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno Natjecateljski sport i glazbena skola

    Je li moguce gurati jedno i drugo? Kakva su vam iskustva?

    Mala (8,5 god.) trenira gimnastiku, natjecateljski program i 1. je razred glazbene skole. Trenutno se nista ne preklapa jer su treninzi od 20 h, ali kad u kasnijim razredima dobije jos i zbor i orkestar u GS, cini mi se da ce se nesto od toga preklapati s treninzima.

    Za gimnastiku je talentirana, ali ne toliko da ce osvajati medalje na drzavnoj razini. Obozava gimnastiku, treninge nikad ne propusta, nikad nije bilo da joj se ne da.
    U GS se sama htjela upisati, isto je jako voli, profesorica instrumenta mi kaze da je jako talentirana, da joj je najbolja od svih prvasica.

    Ona sama kaze da, ako nece sve stizati, bira gimnastiku.

    Zanima me moze li se stizati i jedno i drugo. Postoji mogucnost da ce joj treninzi od jeseni trajati 2 sata (3 puta tjedno), umjesto dosadasnjih 1 sat.

  2. #2
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moja gura svaki dan dva sporta. treninzi su od jednog 1,30, a drugog cca 2 sata. u jednom je vrlo dobra, u drugom dapače odlična.
    ide i na dramsku dva puta tjedno. za sada sve stiže i ne želi ništa pustiti, drugi je razred. sve se stigne ako dijete voli, želi i nije umorno.

    kad malo naraste vidjet će se preference. kod nas je ovako već skoro dvije godine i nema ih još :D

  3. #3
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ne brine me to, curka je puna energije i sve stigne. Brine me organizacijski dio - preklapanje termina treninga i nastave u GS. Vidjela sam u nasoj GS raspored za 3. i 4. razrede i zbor i orkestar su oko 19, 20, a tada su joj i treninzi.

  4. #4
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    nama je jedan sport popone, drugi navečer, a dramsku smo birali grupu kak nam paše. dogodine ćemo vidjet. 15 minuta je preklapanje

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja trenira atletiku i ide u glazbenu, a izborni predmeti u redovnoj školi su joj u drugoj smjeni.
    Svaka godina nam je drugačija. Recimo ove godine joj je dosta dobar raspored da recimo kad je popodne skola moze svaki dan na jutarnji trening osim srijede kad ima u komadu ujutro solfeggio i instrument. I jos moze i subotom.
    S time da moja nije izniman talent u muzičkoj.
    Posljednje uređivanje od larmama : 07.04.2016. at 16:19

  6. #6
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    A jel se natjece u atletici?

    Moja nece ni cuti da propusti koji trening, a niti ne bi smjela zbog natjecanja.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da, ide i na natjecanja. No ona ima svaki radni dan dva termina za trening plus jedan u subotu. I ovisno o smjeni u skoli ide na trening. Uspije se iskombinirati . Neki tjedan i ne no ni njoj a ni trenerici to ne predstavlja problem.
    A vidim da si gledala termine orkestra/zbora. To imas ili jedno ili drugo i to u blok satu. Tako da je to jednom tjedno u vecernjem terminu.
    Osim pred neke nastupe pa onda znaju ubaciti jos koji put, ali onda im znajubprepiloviti satnicu tj. pizovu ih u manjim grupama u kracem trajanju.

  8. #8
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Znaci, ne mora biti i na zboru i u orkestru, nego bira izmedju to dvoje?

    Krivo sam napisala, nema treninge 3x tjedno, nego 4x. Zaboravila sam subotu. Ne moze birati dan/termin treninga.

  9. #9
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja bih ti rekla što je meni prije nekoliko godina, kad sam postavljala ista ova pitanja, rekla premudra Forka
    o tome ćeš misliti onda
    sada se ništa ne preklapa, raspored je dobar i sad uživaj u tome
    kad se ne bude preklapao nastojat ćeš ga prilagoditi

    moja je u 4. razredu išla i u glazbenu i plesnu (3 x tjedno po 3 sata), pa se sve posložilo
    sada ide u glazbenu i na košarku
    treninzi su 4x tjedno, preklapa joj se 1x sa gš, uglavnom ide u gš, nekad ode na trening
    utakmice su vikendom
    nije neki talent, ali ide na to i veseli je
    njena prijateljica se intenzivno bavi natjecateljskim sportom, treninzi 4x tjedno, natjecanja
    jako je dobra, izvrsna je i u gš
    malo im se prof. instrumenta prilagodio, išli su u termin solfeggia koji im paše i sve se složilo

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da, ide se ili na zbor ili na orkestar. Ovisi o instrumentu koji svira.
    Mojoj su treninzi u 8 i u 17. Na kraju ispadne da ovaj tjedan kad je popidne skola moze ici 4 dana plus subotu. Zato ovaj drugi tjedan puno vise preskoci. Jer se uplete i druzenje pa odustane od treninga
    Posljednje uređivanje od larmama : 07.04.2016. at 16:47

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    da, ili je zbor ili orkestar
    s tim da moja ima zbor 2, a ne 1x tjedno kako piše larmama
    ali ne mora ići u gš
    može ići na zbor u osnovnoj, to je u pravilu manje zahtjevno
    a prizna se u glazbenoj
    (moja ide i u gš i u glazbenoj, a imaju ambicioznu prof u osnovnoj koja im daje probe 2x tjedno, tako da moja pjeva 4x tjedno, ne bi toliko da studira solo pjevanje , ali to je naša situacija, ti ćeš birati ili jedno ili drugo)

  12. #12
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Super, nisam znala da se skolski zbor (E. ide) priznaje i u glazbenoj.
    Ali, buduci da svira flautu, u glazbenoj mora u orkestar, jel tak?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Laumi, orkestar je gudački i harmonikaški
    Ostali idu na zbor.

  14. #14
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Jos bolje. Onda valjda nece biti tako tesko sloziti raspored.

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Neku komornu mora imati (zbor ili orkestar ili neki duo, trio i sl.). Kako kaze Forka - o tomw ces misliti kad dodje. Nece ti problem biti povremeni izostanak ili preklapanje, nego mozda manjak vremena za vjezbanje, ali opet, o tom potom...

  16. #16
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Nisam ja niš' mudrija od svih vas, nego sam jednostavno s kćeri prošla to iskustvo.
    Ona je jedno vrijeme išla na plivanje, 6x tjedno, natjecateljska skupina, i u glazbenu školu, u kojoj je također išla na natjecanja.
    Bilo je veselo.
    Znali smo juriti s plivačkog natjecanja u npr. Čakovcu na glazbeno u Sisak ili Karlovac... mislim, za poluditi .
    Moram odmah naglasiti da je sve to bilo na njeno inzistiranje i ni od čega nije htjela odustati.
    U isto vrijeme, pjevala je i u tri zbora: školski, onaj u GŠ i u Mozartinama .
    Bilo je i još toga .
    Neke su se stvari preklapale, ali gurala je tako sve do upisa u srednju glazbenu, odnosno 7. razreda osnovne.
    Tada je morala odustati od obožavanog plivanja, djelomice i stoga što je neko vrijeme vukla E. coli, pa je i dr. rekla da bi bilo dobro da se makne iz bazena. Bila je to tuga pregolema, i njoj i nama. Naime, društvo u bazenu i oko bazena bilo je predobro. Još uvijek se rado podružimo.

    I tako... Ovo sam ispričala samo zato da vidiš da će se sve nekako složiti samo po sebi kad za to dođe vrijeme.
    Nemoj stvarati sama sebi problem unaprijed
    Uživajte svi skupa dok traje!

  17. #17
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Super mi je cuti dobra iskustva. Meni je tim "veselije" sto je ona jedno od troje nase djece, muz ce od jeseni najvjerojatnije biti puno na putu i tak

  18. #18
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    potpis na a70v i Forku - o tome ćeš misliti na jesen
    mališa je išao u glazbenu i 6x tjedno na plivanje. pa kad je od plivanja odustao prešao je na 3xtjedno košarku i 2xtjedno tenis. glazbena je postojana.
    ne planira odustati ni od čega, a što će jesen donijeti... daleko je
    Posljednje uređivanje od magriz : 07.04.2016. at 22:02

  19. #19
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Neke su se stvari preklapale, ali gurala je tako sve do upisa u srednju glazbenu, odnosno 7. razreda osnovne.
    Tada je morala odustati od obožavanog plivanja, djelomice i stoga što je neko vrijeme vukla E. coli, pa je i dr. rekla da bi bilo dobro da se makne iz bazena. Bila je to tuga pregolema, i njoj i nama. Naime, društvo u bazenu i oko bazena bilo je predobro. Još uvijek se rado podružimo.
    Tako je moj brat morao odustati od natjecateljskog plivanja kad je upisao srednju skolu (MIOC). Nije bilo preklapanje, nego kronicni nedostatak vremena ili za jedno, ili za drugo. Bas mi je to sve skupa tuzno, pogotovo kad vidim kako se tu cijeni skolski/fakultetski sport.

  20. #20
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Nasa je ove godine odustala od muzicke. 4r.
    Ide na sinkro plivanje, trening 5 puta tjedno, po 3 sata. I na zbor dva puta tjedno. Plus engleski.
    Jednostavno nismo stizali sve, poklapalo se dosta toga, slobodno vrijeme nula. Treninzi su od 17-20, a u to vrijeme su i termini u muzickoj.
    A tu je jos i dvoje mladjih sa svojim aktivnostima.
    Bilo je malo suza na pocetku ali sada je sve ok, jos uvijek sjedne za klavir i odsvira, ako bude kasnije imala zelju cemo joj platiti koji privatni sat. A neki muzicki talent nije tako da...
    Vise joj lezi sport. Pa je birala to.

  21. #21
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Jos ovo - ja sam na pocetku godine inzistirala da mala ne ide u 1A grupu, njima je jos zeznutije sa treninzima ( nema nedolazenja, svake subote obavezni trening, trening cak i na praznike i tako). Ipak mi je malo premlada za takav tempo. Ima vremena za to.

  22. #22
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma meni je sve to tu mač s tim sportom. al tako je kako je. moji oboje su, ničim izazvani , nekako došli do toga da su u sportu, i to ozbiljnije. i sve mi to trenutno, iskreno, ide na živce. ovaj stariji svako malo fali iz škole, nema jedan jedini slobodni dan, i subote i nedjelje je zauzet, svako malo ide na put. ova mlađa, za sad je ok, al me prestravilo ovo što sam sad pročitala od in love jer se radi o istom sportu...
    nisu normalni. a sve je krenulo od toga da ja želim da se bave sportom jer je zdravo i da su na zraku :D

  23. #23
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Meni je ova gimnastika super, natjecanja su par puta godisnje, vikendi slobodni (kraci trening subotom od 9 do 10).

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a jel mala to može sama odraditi i treninge i muzičku??

    moja nećakinja trenira gimnastiku u sokolu, ima treninge svaki dan po par sati mislim 2-3 sata, obavezne subote ujutro 2-3 sata, mala ide radi toga u grad u školu, i u biti je nema po cijele dane doma


    frendičina klinka ima sinhronizirano plivanje strening svaki dan oko 3 sata, vikendi po 2 put na dan, izjutra i navečer+ česta gostovanja i putovanja na takmičenja


    mislim da je do toga kolko to mogu roditelji potpratiti, ali ispada da te dce nema nikad doma


    mislim da bi mi muž poludio da mora izjutra u čakovec, tam čekati 2-4 sata, pa voziti u sisak, i navečer opet u zagreb ili na neku 4. destinaciju
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.04.2016. at 12:38

  25. #25
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Jelena , tako je bilo kod nas - iz skole trci u muzicku, pa nakon muzicke na bazen i onda jos zbor... Koma. Nisam je vidjela cijeli dan, osim par min u autu. A gdje je jos ucenje?
    Nakon 2mj takvog ritma smo odustali.
    A i ovo sto kazes - kako su stariji treninzi su sve duzi i cesci, pa dva puta na dan.
    A ja volim da su koje popodne i doma. I rade nista...

  26. #26
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Kako to mislis jel moze sama odraditi? Pitas moze li sama otici u glazbenu i na trening? U glazbenu moze jer nam je blizu, a na gimnastiku cemo je od jeseni morati voditi jer sele u novu dvoranu, koja nam nije u kvartu. Doduse, vodimo je i sad jer mora ici pored vrlo prometnih cesta.

    Ovo sto pises za necakinju mi je too much, ne bih da mi dijete trenira svaki dan po nekoliko sati.

    In love, vama se super poklopilo u smislu da je cura talentiranija za sport pa je to i odabrala.
    Mene brine sto ce biti ako moja bude morala birati izmedju gimnastike i glazbene jer je rekla da ce u tom slucaju izabrati gimnastiku iako je talentiranija za instrument (barem se sada tako cini).
    Ne bih joj htjela uskratiti odluku, a opet, bilo bi mi krivo da ne razvije talent u podrucju u kojemu ga ima vise.

  27. #27
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Laumi, ima vremena, pusti je. Mi smo par godina uspjesno gurali sve, a eto, od ove godine nije vise islo. Pa je birala.. Tako ce i tvoja. Mozda do tada vise zavoli flautu, a mozda bude jos bolja u gimnastici. Gurajte dok ide pa kad vidis da vise ne ide donesite odluku.

  28. #28
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    A je, imas pravo. Ja bas volim frikirati unaprijed , pripremiti se za sve scenarije.
    Voli ona flautu jako (njena je ideja bila da ide u GS), samo gimnastiku voli malo vise.

  29. #29
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne brine me to, curka je puna energije i sve stigne. Brine me organizacijski dio - preklapanje termina treninga i nastave u GS. Vidjela sam u nasoj GS raspored za 3. i 4. razrede i zbor i orkestar su oko 19, 20, a tada su joj i treninzi.
    O tom potom, nemoj brinut unaprijed, nek ide dok joj se da i dok to mozete izgurat. Nama se srecom termini ne poklapaju, rekla bi da su idealno rasporedjeni, pa stigne sve za sada. Vidjet cemo kako se budu stvari razvijale dalje.

  30. #30
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Normalno je da trenutno vise voli gimnastiku, ide duže, ima društvo itd... A sve se to promijeni.
    I nasa je jako voljela klavir ali ne ne zbog instrumenta samog, nego zbog profesorice koja nam je stvarno bila divna. Trenerice na plivanju nisu u pola tako divne pa je opet birala plivanje, jednostavno je to zavoljela. Pa tako mozda i tvojoj flauta postane prioritet.

  31. #31
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    A nama srednji ( 2007g) ide na jedrenje i u muzicku ( 1 r) i on jos sve stigne. A isto su mu treningi 5 puta tjedno ( po 3 sata) plus regate vikendom, jedino sto on ne ide na sve treninge jer je klub malo labaviji sto se tice dolazaka kod tih mladjih uzrasta.

  32. #32
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Dali su mi mislit cvijetini i jelenini postovi - fakat mi je suludo da djeca mladja od, stajaznam, 14-15 godina imaju svakodnevne visesatne treninge. Jel to stvarno potrebno? Kad se ta djeca igraju?
    I svaki vikend utakmice ili natjecanja?? Di je tu vrijeme za obiteljsko provodjenje vremena, izlete...?
    Drago mi je da to nije tako u nasem klubu.

  33. #33
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    laumi, samo iskreno treba priznati da jedino ja imam s time problem. djeca ne

    da, j ima 15 godina i meni osobno ne smetaju treninzi preko tjedna nego preko vikenda. kad bi da idemo na zajednička planinarenja. njemu ne smeta.

    i smeta mi izostajanje iz škole. njemu, pogađate, isto ne smeta, dapače

    njemu je bitno da ima svoje večernje izlaske, do 23, što preko vikenda stigne.

    preko tjedna ima trening od 20-22, a uvijek ujutro školu, tako da opet ima dosta slobodnog vremena.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Atletika je meni super jer su stalno vani, jer ima trening subotom u 11 i to ju izvuče dopodne van i vrati se "normalna". Inace se instalira na ekrane i do rucka vise s njom ne mozes normalno razgovarati. Sama natjecanja nisu cesta tako da imamo dovoljno vikenda za planinarenje. Po njoj i previše
    Jedina "mana" je to sto nije grupni sport, a ona je jedinica.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Pisala sam s moba pa mi je post malo nedorwčen

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nećakinja ima 10 god i taka tempo od 6.5 godina kad je počela svakodnevno vježbati

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moja nećakinja trenira gimnastiku u sokolu, ima treninge svaki dan po par sati mislim 2-3 sata, obavezne subote ujutro 2-3 sata, mala ide radi toga u grad u školu, i u biti je nema po cijele dane doma

    ...mislim da bi mi muž poludio da mora izjutra u čakovec, tam čekati 2-4 sata, pa voziti u sisak, i navečer opet u zagreb ili na neku 4. destinaciju
    jelena_O meni je to strašno, glava i cijelo tijelo me zabolilo kad sam pomislila koliko je to sati treninga svaki dan, majke ti mile pa i ja volim odmorit, ne radit ništa...a kamoli djeca, djetinjstvo mi je pojam nečeg sasvim drugačijeg. Iako i sama sam sportski tip (treninzi mi često oduzmu po 2h) i uvije kću poticati na sport al i meni je ovo pre, previše.

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Dali su mi mislit cvijetini i jelenini postovi - fakat mi je suludo da djeca mladja od, stajaznam, 14-15 godina imaju svakodnevne visesatne treninge. Jel to stvarno potrebno? Kad se ta djeca igraju?
    I svaki vikend utakmice ili natjecanja?? Di je tu vrijeme za obiteljsko provodjenje vremena, izlete...?
    Drago mi je da to nije tako u nasem klubu.
    Laumi potpisujem svaku tvoju: vrijeme igre, obiteljsko vrijeme, izleti, druženje s prijateljima... ma i sa 16 god zašto bi bilo normalno da imaju svakodnevne višesatne treninge osim ako nisu profesionalni sportaši, šta ja znam ja jako cijenim slobodno vrijeme i mislim da je izuzetno bitno za svakoga da ima vrijeme za sebe u miru i radi šta ga volja.

    pa ja organiziram svoje treninge da što više budem s obitelji (u svakojako doba znam odradit) i još da djeca stalno budu na svojim treninzima valjda se ne bi ni vidjali
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2016. at 23:18

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    tak je kak je ja želim utjecati na to, ali oni se ne daju


    nego recimooja danas ima natjecanje u satelitskom gradu zagreba, prekasno je najavila, jer je i odgoda natjecanja, ali mužsi je već spalaniral sve svoje i naravno auto

    ali sam našla mjesto za nju u jednom autu u klubu

    ali radi toga cijelu noć proživljavam kak ja nikakav vozač, utrpam svih njih troje u auto i gibamo za Čakovec ( baš tam), a onda prema Prelogu ( valjda), u nekom mini autiću, bez krova, imi u jaknama , a najmanji u flis jakni, i tu nam se neko prikrpao i vozim dalje do nekog naselja, i uspjevamo skupiti neku kartu grada za povratak do nekog račvališta, kad tu se sjeti ta naša pratnja da on ima poznate u tom gradu i zamoli da nas povezu u nećemvećem jer je već noć ( jer su ti ljudi već napravili gospona od njega), i tak oni njega povezli, a mi ostali taoci, moj klinac gladan i žedan jer nemam ništ za njega za klopat) jel to dovoljna noćna mora, a kamoli ne voziti cijeli dan od Dubrovnika do Rijeke?

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja organiziram svoje treninge da što više budem s obitelji (u svakojako doba znam odradit) i još da djeca stalno budu na svojim treninzima valjda se ne bi ni vidjali
    je baš to, a plus toga ti stalno jurcaš s njima okolo

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ajd da bude koincidencija još veća zovem sad sestru i veli putuju u čakove na tak,ićenje

  41. #41
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Da, to je činjenica - ne može dijete, nakon određene dobi, amaterski trenirati neki sport 2xtjedno zato sto klubovi moraju osvajati medalje da bi bili uspješni i mogli si priskrbiti dobar glas, financiranje i opstanak.

    Sportska i umjetnicka zanimanja tu su u istoj kaši. Od rane dobi ide dril i neprirodan angažman tijela (višesatno vježbanje). Tu prestaje dobrobit amaterizma i počinju loše posljedice.

  42. #42
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Bas Cakovec ili u Nedelisce idete, na Aton kup? Mi isto danas idemo u Nedelisce.

  43. #43
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Cokolada, slazem se. Sto se tice sporta, radije biram losije rezultate, nego dril. Meni je bit sporta u kvalitetnom i zdravom provodjenju vremena.
    Posljednje uređivanje od laumi : 09.04.2016. at 07:57

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sad ne znam rekla je oremačakovcu, ali valjda tam gdi i vi
    Sretno

  45. #45
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Laumi potpisujem svaku tvoju: vrijeme igre, obiteljsko vrijeme, izleti, druženje s prijateljima... ma i sa 16 god zašto bi bilo normalno da imaju svakodnevne višesatne treninge osim ako nisu profesionalni sportaši, šta ja znam ja jako cijenim slobodno vrijeme i mislim da je izuzetno bitno za svakoga da ima vrijeme za sebe u miru i radi šta ga volja.
    a nije normalno. ali, kako kaže čokolada, tako je. a alternative u principu u toj dobi - nema. ili nastavlja tim tempom, ili prestaje trenirati. što je u principu katastrofa, u dobi od 14-15-16 kad je jako važno da se bave sportom, treniraju, da ne gluvare samo po birtijama.

  46. #46
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Cokolada, slazem se. Sto se tice sporta, radije biram losije rezultate, nego dril. Meni je bit sporta u kvalitetnom i zdravom provodjenju vremena.
    u većini sportova nema tog izbora, nažalost

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    u većini sportova nema tog izbora, nažalost
    Da, nema .
    Ali ne treba raditi niti planove godinama daleko u buducnost. Sezonu po sezonu, pa onda odluciti na kraju svake.
    takva je bila nasa " politika" , iako je bilo trenutaka kad sam ja pozeljela sve prerezati jer je dijete imalo razne krize tokom svih ovih godina. Ok, to dijete ima krizu sam sa sobom i bez sporta , pa nismo to uzimali dramaticno.
    inace, moram priznati da se u nasem slucaju dogodila zanimliva stvar. Nakon punih 7 godina treniranja, tek sad se nase dijete navuklo na sport koji trenira. Sve ove godine ga je odradivao i daleko od toga da je imao neke rezultate ( sto god to znacilo. Sport je grupni , pa pojedinacni rezultati nisu mjerljivi.) .

  48. #48
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Jana plese. To je doslo do toga da nema sanse da stigne jos nešto uz ples.
    Nisam to planirala, samo nas je pojelo. Al ona to obožava pa guramo. Ne moramo razvazati, to je pozitivno.
    Al kaze MM da misli da i Đoković ima manje treninga :/

  49. #49
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    ako ne razvazas, pala ti je sjekira u med.
    Mi razvazamo 7 godina jer to zahtjeva oprema koju koristi. Nemamo fiksne termine treniga niti znamo tocnu lokaciju . Popis vremena i lokacija dobijemo svaki petak na mail.
    od kad je presao u vise kategorije zimi su cesto treninzi u 22 sata na otvorenom.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da, ovo sto Sirius piše i kod moje se desilo. Unazad dvije godine joj je trening postao jako bitan. Recimo ima popodne skolu i obavezno mi navečer napomene probudi me u 7 za atletiku. A voli spavati ujutro. Bas vidim da joj je stalo. S time da u atletici sve postane ozbiljnije kasnije nego u drugim sportovima pa se onda vec ulazi u dob kad je vec vrijeme puno vise pod njihovom kontrolom i zeljama za kontrolom
    A i s obzirom da je pojedincni sport frekvencija treniranja dopusta razne raspone ovisno o drugim stvarima. I ne mora biti ista u svakom mjesecu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •