Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: #RodaNaPlitvicama

  1. #1
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno #RodaNaPlitvicama

    Pratite li što se događa na simpoziju ginekologa i porodničara na Pltivicama?
    Ne morate imati račun na Facebooku da biste to pratile, Rodu možete pratiti i anonimno na https://www.facebook.com/udrugaroda/

    A događa se ovo (naša ivarica se trudi prenijeti bar dio svakog predavanja koje se odvija):

    U petak i subotu 8. i 9. travnja, na Plitvicama se održava simpozij ginekologa i porodničara na Plitvicama pod nazivom Pravni, etički i medicinski aspekti suvremenog vođenja poroda.
    Dvodnevni skup uključuje rasprave i teme poput:

    • Tko odlučuje o tijeku poroda: roditelji, liječnici ili forum društvenih mreža?
    • Odbijanje za život nužne intervencije na porodu – novo lice čedomorstva?
    • Psihološki profil rodilje koja svjesno odbija medicinsku intervenciju i time ugrožava zdravlje i život djeteta
    • te okrugli stol Priziv savjesti ginekologa kod prekida trudnoća.

    Iz naziva tema očito je koje su namjere struke koja u Hrvatskoj jedina koja pruža reproduktivnu skrb ženama - da žene i dalje nemaju pravo sudjelovati u odlukama o skrbi o njihovom reproduktivnom zdravlju i pravima - bilo to medicinski potpomognuta oplodnja, skrb u trudnoći, porodu i babinju ili prekid trudnoće na zahtjev. Roda ne želi dopustiti da ove teme prođu nezapaženo, bez komentara javnosti i bez sudjelovanja korisnica, pacijentica i žena.
    Zahvaljujući donacijama brojnih građana i građanki u dvotjednoj crowdfunding kampanji na Indiegogo platformi u kojoj je prikupljeno oko 3000 USD, predstavnice udruge Roda osigurale su sredstva za plaćanje kotizacija za sudjelovanje na ovom simpoziju te će tijekom oba dana simpozija redovito izvještavati javnost o predavanjima i raspravama putem društvenih mreža Twitter (@udrugaroda na hrvatskom, @DanielaDrandic na engleskom) i Facebook (www.facebook.com/udrugaroda/).
    Pozivamo vas da pratite Rodine društvene medije te da tijekom dana dijelite naše objave o ovom važnom simpoziju. Pomozite nam da ove, po ženska prava opasne teme, ne prođu nezapaženo na društvenim mrežama.

  2. #2
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    nitko nikakav komentar?

    ja skoro iskočila iz kože kad sam pročitala o "štipanju za obraz"

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ja baš ne stignem pratiti društvene mreže, odnosno ne da mi se. Previše treba prebirati da se dođe do onog što me zanima, čak i kad su uključene samo stranice koje me zanimaju.

    Kakvo štipanje? Šta?

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    "doc Borislav Mišković: nasmiješite se ženi u rađaonici, uštipnite je za obraz?!
    Pa dragi liječnici (jučer i danas ovdje samo muškarci!), testirajte tu metodu na muškarcu kojem radite kolonoskopiju."

  5. #5
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Pratimo na fejsu, ovo štipanje mi je promaklo. Nadam se da mu je netko zaista tako i odgovorio.

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne znam tko je dr Mišković, ali ovo sam shvatila kao da je on postavio pitanje nazočnima, retoričko, što li, i sam odgovorio na nj.

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    kako sam ja shvatila, to je njegov recept kako se približiti ženama korisnicama
    stvarno?

    smiju li nas tako štipkati poslodavci, zubari, ravnatelji škola, tko sve?
    Posljednje uređivanje od Bubica : 10.04.2016. at 16:47

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Tko je izgovorio drugu rečenicu, repliku na prvu?

  9. #9
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    zašto?
    očito rodine članice koje su bile na skupu

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    OMG
    To "uštipnite za obraz" savjetuje valjda zato što je u rađaoni nepraktično potapšati po guzi.

  11. #11
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Čokolada bas si me nasmijala , zamislila sam si scenu u glavi.. tad mi to naravno ne bi bilo smijesno al ono.. stipkanje za obraz ne voli ni moj malac od skoro 2 god a ne da mene netko copi tako.. stvarno je trebao zavrsit recenicu na "nasmijesite se zeni u radjaonici"

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    zašto?
    očito rodine članice koje su bile na skupu
    Ovako kako je citirano ispada kao da on pita i odmah daje odgovor.

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Na stranu to, tu vrstu kontakta nisam nikada voljela, i ne bih se željela prisjetiti. To mi predstavlja invaziju u intimni prostor. Bez obzira je li od doktora ili ne.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 10.04.2016. at 19:45

  14. #14
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Zamisli se golu, u trudovima, ako imaš "sreće" s nogama u zraku i njega kako te štipka za obraz da ti se "približi".
    Uuuuuh.

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Piknula bi ga prstom u oko.

  16. #16
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da stipanje za obraz :O Koja ideja?!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Ispratila sam vrlo zainteresirano te mini izvještaje sa Plitvica i nadam se da ćemo uskoro dobiti neki još detaljniji izvještaj. Nigdje na internetu nisam uspjela pronaći točan popis sudionika i tema na koje izlažu, a to me interesira.
    Ne znam što bih rekla, osim da sam zgrožena nekim izjavama, a osobito postpucima poput napuštanja simpozija kada su primalje počele izlagati svoja izlaganja.
    Ja bih medicinarima za početak uvela zakonsku obavezu da dok god rade moraju jednom godišnje prolaziti neki seminar komunikativnih vještina gdje bi naučili barem reći:"Dobar dan, ja sam taj i taj i vaš sam liječnik."

    Vezano za štipanje za obraz, štipnuo me Goluža, bila sam toliko šokirana i fokusirana da kreteni iz vizite izađu iz boksa da nisam ništa rekla, moguće da sam se i nasmiješila.
    Posljednje uređivanje od kachy : 12.04.2016. at 21:52

  18. #18
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Kachy evo tu imas ukratko izvjestaj za sada..
    http://www.roda.hr/udruga/dokumentac...litvicama.html

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Hvala, jejja! procitala sam, ali se radujem opsirnijem, a ako sam dobro shvatila dobicemo i takav izvjestaj.

  20. #20
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Nema na cemu
    Trebali bi da.. a imas u inboxu i popis sudionika i teme, kopirala sam ti sa stranice eventa kada je bio

  21. #21
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

  22. #22
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ovo tek sad otkrivam. Da me doktor štipnuo za obraz tijekom poroda, mislim da bih ga ritnula nogom. Koja ideja, štipnuti za obraz!!!! Gdje oni žive, zar mogu biti toliko nesvjesni stanja u kojima su te žene s kojima se susreću svaki dan, pobogu???
    I to je još prijedlog kojim se želi pokazati dobra volja

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    doc Borislav Mišković: nasmiješite se ženi u rađaonici, uštipnite je za obraz?!
    E crni Borislave...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Mene pika ovo cedomorstvo. Kako se onda zove kad ljecnik nad bespomocnom zenom u trudovima koja lezi vrsi nepotrebne i rutinske intervencije? I cija je to beba kad zena nema pravo glasa, doktorova?! Ovo sa stipanjem moze ako ja njega za pozdrav mogu sutnut tamo dole. Cisto da dobije na uvid kako je to kad se drugi proglasavaju vlasnicima necijeg tijela.

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Spominju vas na Radiju Student. Upravo.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 14.04.2016. at 17:26

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •