Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Dojenje i dijeta

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno Dojenje i dijeta

    Zanima me dal je netko bio na dijeti i dojio?

    Ovako na prvom mjestu mi je dojenje i s nicim ga ne zelim ugroziti zato i pitam ovdje za savjet...

    Beba ima 6mj.poceli smo sa dohranom ali naravno cika je i dalje na prvom mjestu...

    Ja sam prilicno nakupila kile i koliko god se krecem kile nejdu nikuda samo jos gore jer sam u zadnje vrijeme pocela bas puno jesti..

    Prije nekih 4-5god.sam isla na jednu dijetu zvanu 10% ...u kojoj se u tri tjedna gubi 10% svoje kilaze...pa ide pauza pa opet isto...

    Evo link
    http://www.dijeta.com.hr/dijeta-10/

    Sada me zanima dal ja smijem konzumirati ovaj jelovnik?

    Naime ovom dijetom se ja prakticki zdravije hranim nego ovako jer se prtrpavam raznim glupostima...

    Voce zbilja rijetko jedem ,kao i mljecne proizvode...

    Muci me onaj dan kada jedem samo mljecne proizvode kao i onaj dan gdje jedem samo jaja...smijem li tako?


    Najvise me brine hoce li mi to utjecati na mljeko???

    Jedina ta dijete me spasila prije par godina kada sam s njome skinula cak 25kila...

  2. #2
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Imaš puno cura na na vježbačicama koje imaju i reduciranu prehranu, što zbog kila ili drugih zdravstvenih problema al doje. Lchf je sada jako popularan ali ne odgovara svima.
    Ja sam nakon poroda krenula sa montijevom prehranom, jela sam koliko sam htjela ali sam pazila kada i što jedem. Rezultati su bili odlični. Dojila sam još duo nakon skidanja tih skoro 10kg.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Nisam i ne pada mi na pamet. Doduše, volim voće i povrće. Moja nezdrava hrana su čokolade, ali nastojim da budu one sa preko 70 % kakaa. Najgori su sladoledi, ali izgubila sam apetit za njima.

    Ne mogu dočekati jagode.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ja sa, bila na dijeti godinama tj. 2 puta po 2.5 godine radi klinaca alergiara, jela hranu koja njima pašeNe velim da je to ok ali je bila moja odluka i moja zrtva, ali i s prvim sam skinula kile relativno brzo a nisam imala ograničenjaSve u svemu prvo izbaci gluposti i malo smanji kruh, povećaj kretanje, pa ae javi

  5. #5
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja, s time da to ne bih nazvala dijeta nego zdrava prehrana.
    Izbacila sam bijeli kruh, bijelu tjesteninu, šećer i čokoladu. Imala sam puno malih obroka u danu, baziranih na kvalitetnom doručku i ručku a ostalo voće, povrće, zdravi krekeri, sjemenke.
    Skinula sam 20kg viska od poroda.

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Ili ako jedeš kruh neka bude onaj crni, s brdo sjemenki.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    pa dijeta i znači režim prehrane

  8. #8
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam 10 dana nakon poroda zakljucila da imam 10kg viska i pocela paziti sto jedem - tj bila na dijeti kako se to kolokvijalno kaze, i za 4 mjeseca se vratila na predtrudnicku tezinu. Dojenje nije niti jednom bilo ugrozeno (dapace smatram da mi je pomoglo u gubljenju kila) a mali je u tom periodu dobivao po kilu mjesecno. Definitivno ne moras brinuti da ako ces gubiti kile da ces "izgubiti mlijeko" ni ista slicno, samo pazi da jedes dovoljno proteina i kalcija da ne ugrozis svoje zdravlje....

  9. #9
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Ja nisam dovoljno "jaka"da pazim sto jedem inace bi to radila...
    Ni jedna mi dijeta do sada (prije)nije uspjela osim ove navedene...

    Ova nema ogranicenja (sto se tice mjerenje kolicine koliko cu pijest) vec samo ono da se mora jesti samo ono sto je odredeno za taj dan...

    One dijete u kojima moram dnevno kuhati i kemijati svaki obrok mi je prlicna tlaka...tj.nije da mi je tlaka koliko moram paziti koliko cu kolicinski (kalorijski)pojest...

    Najradije bi krenula sa tom 10% ali se bojim da cu ugroziti proizvodnju mlijeka ili promjenit kvalitetu mlijeka?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    I ja isto nikako da skinem višak kila iz prve trudnoće. Od druge trudnoće kila otišla u dva tjedna... I sve proucavam lchf nacin prehrane i sve mi se vise cini da je to bas neku optimalan nacin prehrane pa pomalo uvodim obroke ali secere, kruh i ostale bijele proizvode teskk odbaciti... A i voće. Ovo mi se cini malo nezdravo za organizam, mislim da bi mogla usput pocet uzimati neke vitamine. Sad i ja proucavam, da istrpim par tjedana i tako se rijesim pa nakon toga ce biti lakse se zdravo hraniti. I da, i ja dojim. Ali ja bi neko zeleno povrce dodala u ovaj jaja dan npr.

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam dovoljno "jaka"da pazim sto jedem inace bi to radila...
    Ni jedna mi dijeta do sada (prije)nije uspjela osim ove navedene...

    Ova nema ogranicenja (sto se tice mjerenje kolicine koliko cu pijest) vec samo ono da se mora jesti samo ono sto je odredeno za taj dan...

    One dijete u kojima moram dnevno kuhati i kemijati svaki obrok mi je prlicna tlaka...tj.nije da mi je tlaka koliko moram paziti koliko cu kolicinski (kalorijski)pojest...

    Najradije bi krenula sa tom 10% ali se bojim da cu ugroziti proizvodnju mlijeka ili promjenit kvalitetu mlijeka?
    Nutricionista će ti reći da ni jedna dijeta nije zdrava za organizam i ne donosi dugoročne rezultate.

    Za vrijeme dojenja ne smiješ raditi tako drastične promjene ishrane, jer ćeš naštediti svome tijelu. Mlijeko će i dalje biti jednako kvalitetno, osim u slučaju tvoje ekstremne gladi kroz više dana. Tvoje tijelo zna da je proizvodnja mlijeka važnija od tvoje dobrobiti i uzet će ti sve potrebne tvari (ne masnoću ), ako ih ti ne unosiš hranom. Održanje vrste, rekla bih.

    Bila jaka ili ne, disciplinirana ili ne, ako želiš smršavjeti najbolji je način smanjiti količinu hrane. Jedi sve vrste hrane, osim onih za koje znaš da su baš nepotrebne i štetne, ali jedi na malom tanjuru, u maloj posudici. Jedi svaka tri sata. Tako se ne osjeti glad. Kažu da se uzima hrane u količini svoje stisnute šake, ali ne znam za dojilje, treba bar šaka i pol-dve.

    Pitaj malo svog liječnika što smiješ, nemoj samo naše savjete slušati
    I, hodanje, vježbanje, bilo kakva fizička aktivnost, pomoći će ti da smršaviš, naravno.

  12. #12
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    fizicka aktivnost mi je svaki dan vise nego dovoljna ali jednostavno nejde...

    beti-a koga cu pitati nego rode (zastitnice cike)...

    osim sto mi ne preporucate zbog mene same takav rezim prehrane i dalje me zanima dal taj rezim moze "pokvarit"mlijeko???...

    Znaci MOLIM VAS nemojte mi govoriti da nije dobro zbog mene,jedi manje,izbaci to i to vec me konkretno zanima samo dal s tim rezimom mogu ugrozit dojenje?...nista drugo...

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Ma ne možeš. Zaboga, žene uspiju dojiti i sa stvarno oskudnom ishranom, a ovdje ti ne gladuješ već samo ne jedeš raspoređeno nego, eto tako, režimski. Uostalom, mlijeko se radi iz krvi, ne iz želuca. Dok imaš krvi imaš i mlijeka. Bar ja to tako vidim.

    Možeš naštetiti sebi ako ti bude falilo vitamina i minerala, opadne ti imunitet, uhvate te vrtoglavice. A znaš da dijete treba zdravu mamu.

    Zar stvarno ne možeš pokušati jednostavno izbaciti nezdravu hranu? Znači, samo grickalice i slatko za početak? Jedi svega ostalog koliko te volja, ali da škrob i slatko izbaciš već si učinila puno.

  14. #14
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Zutaminuta-ovo mi je "najlakse"puno sam se mucila s skidanjem kila dok nisam otkrila ovu dijetu...

    puno mi je pomogla i nikada nisam osjecala vrtoglavicu,slabost ili bilo sto drugo...cak mi je i krva slika bila ok...a tada sam zbilja malo pa cak i premalo jela...

  15. #15
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Lidac..na istoj toj "dijeti" 10% sam i ja bila prije otprilike 4 godine...kcer mi je tada imala oko 8 mjeseci, a bez problema sam je dojila preko 2 godine. Ta lista namirnica je daleko zdravija od onih koje sam ja u to vrijeme konzumirala.
    Ja sam isto takav tip, ne znam sebi odrediti sama sto cu i kada jesti, osim ako mi ne pise, taj dan jedi to i to..jbg, nisam sretna zbog toga ali tako je.

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    fizicka aktivnost mi je svaki dan vise nego dovoljna ali jednostavno nejde...

    beti-a koga cu pitati nego rode (zastitnice cike)...

    osim sto mi ne preporucate zbog mene same takav rezim prehrane i dalje me zanima dal taj rezim moze "pokvarit"mlijeko???...

    Znaci MOLIM VAS nemojte mi govoriti da nije dobro zbog mene,jedi manje,izbaci to i to vec me konkretno zanima samo dal s tim rezimom mogu ugrozit dojenje?...nista drugo...
    Neces najvjerojatnije ugroziti dojenje.

    Ako imas veliki visak kilograma, a ovo nekim cudom djeluje, izgubit ces previse kila u premalo vremena i time neces postici ama bas nista. Ono, nula. Vratit ces odmah, cim ti dosadi ovakva prehrana, a to stvarno mora biti otprilike u roku tjedan dana. Osim ako ti inace hrana ama bas nista ne znaci.

    To, izmedju ostalog, govorim iz iskustva. Skinula sam nekih 50kg, polako, oko 25 u prvih godinu i nesto, onda jos 15, pa zadnjih 10 nakon prve trudnoce. Nisam dobila ni grama nazad (osim u obje trudnoce). Sve ovakve nasilne dijete nikad nisu urodile plodom, osim vrlo kratkorocno (a frustracija je bila neizmjerna).

  17. #17
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Slazem se s kaae, zato i kazem za sebe da nisam otisla na dijetu, vec sam promijenila nacin prehrane, ne na mjesec dana nego za stalno.

  18. #18
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    sve vas razumijes sto kazete...

    li vec sam bila na toj dijeti prije nekih 4-5god.nista mi se nije vratilo a jela sam normalno ,ponekad i previse...

    dobila sam kile u trudnoci ponovno i sada nakon 6mj.i dalje atoje pa cak se i penju...

  19. #19
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ja, s time da to ne bih nazvala dijeta nego zdrava prehrana.
    Izbacila sam bijeli kruh, bijelu tjesteninu, šećer i čokoladu. Imala sam puno malih obroka u danu, baziranih na kvalitetnom doručku i ručku a ostalo voće, povrće, zdravi krekeri, sjemenke.
    Skinula sam 20kg viska od poroda.
    Ja nisam trudna niti dojim, ali prehrana mi je slična gore navedenoj;
    samo sam ja izbacila i većinu glutena, kad jedem kruh ili tjesteninu to je onda sve gluten free...
    Izbacila sam i ručak tipa meso+ prilog + salata, pa jedem ili meso i salatu ili prilog i salatu....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 18.04.2016. at 10:34

  20. #20
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Ja sam od danas odlucila otic na tu "dijetu"...

    Sada me samo jos nesto zanima da budem jos cvrsca...

    Dal mlijeko moze samo odjednom prestat ic?...(po mom saznaju nemoze bas tako odjednom preko noci)ali me svejedno zanima da si to potvrdim?...

    Kaze se isto da mlijeko nemoze biti "slabo"...pa me i to zanima moze li oslabiti?..s obzirom da ipak jedem puno manje s obzirom da sam u zadnje vrijeme bila stalno gladna i stalno jela...dok danas ipak osjecam tu "glad"ali ne trpam se...

    I na sto dodatno trebam paziti kod bebe ?...osim ako ona pocne nekao odbijati ciku (zbog drugacije prehrane)...a u tom slucaju bi automatski prekinula sa dijetom...

    Znaci MOLIM VAS nemojte mi govoriti kako to nije dobro za mene i sl.meni je ovdje najvaznije dal se moze sto kod mlijeka promjeniti???...

    Savjetnice?

  21. #21
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ono na što moraš paziti je da ne napraviš prebrzo čišcenje organizma jer tada toksini odlaze u mlijeko.
    Znaci ako dijeta sadrzi brzo skidanje kilograma, izbacivanje toksina i ciscenje organizma, nije za dojilje, niti za trudnice.

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Gle, ja nisam savjetnica, ali mislim da ne može mlijeko nestat odjednom. Žlijezde ga u sisi rade iz krvi. Da bi ti nestalo mlijeko, a dojiš redovito, morala bi pasti na neku stravičnu težinu kao one Afrikanke, a da bi bilo slabo u smislu da fali vitamina, željeza, morala bi ti prvo biti na rubu. Ono, vući se po podu od teške anemije. Kod bebe moraš paziti na sve isto što i do sada. Da ne preskačete podoje jer jedino to signalizira cici da smanji produkciju mlijeka.

    Apsu, ma odakle ti to? I kakvi toksini zaboga? Pa nije žena na opijatima i alkoholu.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.04.2016. at 23:54

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    znam da si se vec odlucila za tu dijetu, ali cu ti iz vlastitog iskustva reci da mi je dr preporucila prehranu po Zoni. i da to djeluje. ja ti imam tri verzije doručka, 5 verzija ručka, 3 vecere i to vrtim. imam i 5 verzija međuobroka. to vrtim i kile idu dolje ( napomena, kile su od prije trudnoce). u trenucima jada i griznje savjesti zbog ovoga ili onoga, posegnem za zlicom nutelle, uglavnom nikom ništa, to nije svaki dan i nije pola tegle.....

  24. #24
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, ja nisam savjetnica, ali mislim da ne može mlijeko nestat odjednom. Žlijezde ga u sisi rade iz krvi. Da bi ti nestalo mlijeko, a dojiš redovito, morala bi pasti na neku stravičnu težinu kao one Afrikanke, a da bi bilo slabo u smislu da fali vitamina, željeza, morala bi ti prvo biti na rubu. Ono, vući se po podu od teške anemije. Kod bebe moraš paziti na sve isto što i do sada. Da ne preskačete podoje jer jedino to signalizira cici da smanji produkciju mlijeka.

    Apsu, ma odakle ti to? I kakvi toksini zaboga? Pa nije žena na opijatima i alkoholu.
    Pronaci cu sutra linkove, do tad znam samo ovo iz razgovora sa strucnijima. Naglo ciscenje i detoksifikacija koja se dogada na dijeti izbacuje toksine iz tijela, i time ih izbacuje u mlijeko i zato se nagla promjena prehrane ne preporucuje trudnicama i dojiljama.
    Toksini iz spricanog voca i povrca, zraka, nije da ih nemamo oko sebe.. I u sebi

  25. #25
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    S obzirom da voce neznam kada sam zadnji out pojela,povrce vecinom u varivima ...jedino mi ostane zrak...

    a nije ovo bas "naglo"tj."prenaglo"mrsavljenje...trebala bi izgubiti 10% kila u tri tj.znaci odprilike oko 7-8kg...a dok sam bila duplo deblja nisam izgubila vise od 5kg.po turi tako da mislim da ni sada necu...

  26. #26
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Toksini odlaze u mlijeko kad se zavrsi na provjerenim detox dijetama i kad/ako krene prevelik gubitak kilograma.

    Mlijeko nece nestati, osim ako ne prestanes dojiti. Ne moze biti slabo, samo moze biti (i jest) taman kakvo treba biti za tvoju bebu. Ovo sto kazes, 7-8 kila u 3 tjedna je previse. Tjedno se preporuca pola kile, ako zelis gubiti bez jojo efekta. Netko moze podnijeti i kilu.

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Je li to ono kada čovjek toliko ismršavi da mu se počnu otapati masne naslage, i s time spojevi koji inače tamo zaglave? Nešto mi zvoni u tom smjeru.
    A ovo 8 kg u tri tjedna mi se čini predrastičnim. Jednom sam naišla na dobro objašnjenje zašto, ali nažalost, ništa mi dugo ne ostaje u tintari. Išlo je nekako otprilike da kcal koje bi čovjek morao dnevno sagorijeti, ili ne pojesti, premašuje normalni dnevni broj kcal, da bi izgubili taj zacrtani br kg.

  28. #28
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Koliko se ja sjecam, toksini se skrivaju u masnim naslagama i samim time kod topljenja se oslobadaju...

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

  30. #30
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mlijeko nece nestati, osim ako ne prestanes dojiti. Ne moze biti slabo, samo moze biti (i jest) taman kakvo treba biti za tvoju bebu.
    Samo mi je ovo bitno bilo cuti...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •