Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 106 od 106

Tema: I mi želimo biti tata i mama

  1. #101
    Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    109

    Početno

    Čitam ovu svoju temu, gledam svoje uspavane ljepotice pored sebe i moram nešto napisati. Sebi najviše jer me vratilo odmah u one dane sa dvije bebe..pa neka i ovo vrijeme ostane negdje zapisano.

    Kao da smo jučer donijeli doma malu vrištalicu. Bože koliko energije u samo 6 kila. Glas operne pjevačice. Sva turbo, upadljiva, željna pažnje. Dijete uragan. I onda dobijemo seku, totalnu suprotnost. Samo je uplovila k nama kao da je to najprirodnija stvar na svijetu, stigla je svojoj biološkoj seki, sretna i zadovoljna. Kad je gladna plače, kad je sita igra se i guguče, naživcirati ju ne možemo ni kad bi htjeli. Beba zen. Zato stariji ljubomorko traži pažnje još više, baca tantrume, ima noćne more i brine se da ju se uvijek i svugdje čuje. Nije (bilo) lako, nekad sam imala osjećaj da me bude pamet ostavila. Dvije u pelenama, dudama i bočicama, vukla sam kolica i klokanicu pa ih razmještala po potrebi. Naravno šefica je birala hoce hodat, nosit se ili vozit, a maloj je ionako sve zabavno i zanimljivo.

    Danas manja kuži da može opstat pored sestre jedino ako uzgoji ego. Bori se za sebe ali suptilnije, u svom stilu. Do pred par minuta sam guglala dječje krevete sa nadom da ću ih preselit u njihove sobe. Jer starija spava između muža i mene a manja u krevetiću pored. Sa obje strane imam nožne prstiće pod rebrima i baš sam se planirala naspavati uskoro, ali neka njih još tu. Idući put kad budem ovo čitala vjerojatno će već same otići u svoju sobu a meni bude falilo da se nemam gdje okrenut, da starija pita kud idem, a ja samo mislila na drugi bok. Dok malena šapće “ mama? Duda” valjda da me ne razbudi do kraja nego samo onoliko koliko mi treba da joj nađem dudu. I da, mala je isto zezala sa jelom ali sam sad znala da neće umrijet od gladi ako ne popije koliko “bi trebala” tako da je taj period puno lakše i brže prošao. Starija je još uvijek balerina građe i pomirili smo se sa tim. Bitno da su zdrave.

    Nedavno je starija pitala “mama, je li me i Sestrična tražila po svud?” Je, ljubavi svi smo te tražili. Nadam se da ćemo im uspjeti prenijeti svoje viđenje posvajanja i osjećaj da su NAŠE najviše na svijetu.

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno


  3. #103
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno


  4. #104
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno


  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Divno napisano

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Lijepo
    Meni jučer uskrsla tema
    Ali s drugačijim naslovom,pa si mislim gdi prije

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •