Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: EMG - gdje obaviti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno EMG - gdje obaviti?

    Nakon dugog šlafarenja po pretražniku i noćnog googlanja i 988-ica, i dalje ne znam gdje se u Zg može privatno napraviti pretraga EMG donjih ekstremiteta, pa molim sve koji nešto znaju za hitan odgovor, please!

    Radi se o mojoj mami, na SD-u čeka od rujna samo da je stave na listu, na Šalati nema, a u DZ Željezničar primaju samo ''svoje'' pacijente. Operirala je kuk pa ima problema s trncima u nogama. Na Googlu sam našla samo da postoji u Stubičkima, čak pišu i cijene...

    Zar je moguće da toga nema nigdje privatno u Zg? Kaj je taj elektromiograf tako neisplativ da nitko s njim ne dila (), zvala sam i neurološke poliklinike neke ...

    Znam da su neke rodice radile EMG u trudnoći, ali spominju samo SD...

  2. #2
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    uh...to boliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    ja sam to radila u bolnici radi problema s kralježnicom...uh...to je bolno....

    sretno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Jeste pitali u Vinogradskoj? Tamo imaju, i to na neurologiji i na fizijatriji. Pitajte i na jednom i na drugom odjelu. Mislim da su i tamo velike liste čekanja, ali negdje su manje, a negdje veće (moja mama je proljetos tamo radila tu pretragu, samo ne sjećam se više na kojem odjelu i gdje se manje čeka).
    Za privatno ne znam.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Brane kak boli? Pa ak je to EMG to je slično EKG-u. Samo ti priljepe one "cmokice" i ležiš. Ne boli niš. Možda je to nekaj drugo? Ja sam to isto radila na Duhu, u trudnoći to rade ako sumnjaju na trudove, a nisi još prešla 30 tjedana. Nakon 30. se ide na ctg, a prije na EMG.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Mislim da se to moze obaviti i u Bozidarevicevoj

  6. #6
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Ne mogu ti pomoći, samo sam se sjetila da je moja mama duuuuuugo čekala na tu pretragu u Zadru i da je bila jako bolna :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    thanks, pepi mi je poslala i broj neke privat klinike (držim kokicu lijevom rukom pa ne mogu dohvatit shift za neka velika slova)... Nazvat ću sad i tamo i boižidarovićevu...

    ja sam davno bila na emg-u ruke (nestašna klinka sam bila) i upšiknuli su mi neku iglicu tijekom pretrage, al se ne sjećam da me je nešto boljelo

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    jel radio tko enmg većim klincima?

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Nisam trebala ništa takvo za djecu, ali sam svojevremeno tražila podatke za mamu (ali nije na kraju to obavila, otišla je na operaciju kralježnice).

    Ovdje piše gdje se može obaviti na uputnicu - DZ Centar, kod glavnog kolodvora: https://dzz-centar.hr/spec-konz-zdra...ehabilitacija/

    Sjećam se da su nam rekli da je to prilično bolna pretraga, ali to je bilo 2012, pa su možda nešto pametnije sada smislili.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A jel bila bolna
    i nama su rekli da imaju dve metode u klaićevu bi išli

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A jel bila bolna
    i nama su rekli da imaju dve metode u klaićevu bi išli
    Pikaju iglicama... Stupanj bolnosti ovisi vjerojatno o osjetljivosti na bol.

  12. #12
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A jel bila bolna
    i nama su rekli da imaju dve metode u klaićevu bi išli
    radili su mi i sin i muž. muž dva puta, prvi puta pikanje iglama i biloje bolno, drugi puta godinama kasnije i nije bilo bolno- spoje ti elektrode ili što već, na ekranu su vrijednosti, liječnik ih pravovremeno treba učitati - prisustvovala sam pregledu pa sam vidjela i tako si tumačim, može biti da je objašnjenje skroz drugačije, ali nije bolno.
    isto mi je radio sin za gornje i donje ekstremitete, nije bolno.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    trebala bi klinka za donje
    kolko je sin tad bio star?

  14. #14
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    prije 4 godine, tada je imao 23.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •