Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112
Pokazuje rezultate 551 do 558 od 558

Tema: Sreća neopisiva

tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009

Početno

Amondi
    znaš i sama da ne možete čarobnim štapićem sve popraviti, ali ipak sjeti se da je vrijeme koje su proveli kod vas još uvijek puno kraće od onog koje su proveli u neadekvatnim uvjetima
    tragovi koji su ostavljeni u prvim godinama jesu donekle neizbrisivi, ali i vi ćete u njihovim mozgovima i dušama ostaviti puno novih (podržavajućih) tragova, pa će cijela slika s vremenom izgledati drugačije

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    Mladji na jesen kreće u školu i decidirano svima govori da on u školu ne želi Isto je nekoliko puta ponovio na razgovoru za školu. Razgovaramo s njim, pokušavamo ga laganini pripremiti na tu veliku promjenu no i to ide teško. Vrijeme će pokazati.
    Amondi, a niste uopće razmišljali o odgodi, posebice zbog svih okolnosti, prilagodbe i svega?

Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Amondi
    znaš i sama da ne možete čarobnim štapićem sve popraviti, ali ipak sjeti se da je vrijeme koje su proveli kod vas još uvijek puno kraće od onog koje su proveli u neadekvatnim uvjetima
    tragovi koji su ostavljeni u prvim godinama jesu donekle neizbrisivi, ali i vi ćete u njihovim mozgovima i dušama ostaviti puno novih (podržavajućih) tragova, pa će cijela slika s vremenom izgledati drugačije
    veliki X na tang.

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Nažalost, neke rane koje posvojena djeca imaju nikada ne mogu zacijeliti i sva roditeljska ljubav i pažnja ovog svijeta neće moći napraviti dovoljno razlike. Možda je to teško čuti, ali istina je.

Ako djeca lažu, ako ne pokazivaju ljubav prema roditeljima ali su spremni zagrliti i poljubiti obične strance, ako su odlični manipulatori, ako su andjeli pred drugima, ali rijetko pred vama, ako su agresivni, ako opsjednuto žele biti u kontroli u svakoj situaciji, ako se često mnogo ljute i imaju izlijeve bijesa, ako ne osjećaju krivnju kad naprave nešto loše, ako se opiru zagrljajima ili bilo kakvom tješenje od strane roditelja....itd. onda tu treba specifična profesionalna pomoć i što ranije, to bolje. Sa takvim tretmanom zajedno sa roditeljskom ljubavlju, strpljenjem i ustrajanjem mnogo se može promijeniti na bolje.

Nadam se od srca da to nije to...želim vam svima mnogo sreće i ljubavi.

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Djeca mogu imati više lica ko i svi ostali,moji su recimo van kuće uvijek najbolji,ili mene drugi lažu,doma nisu stalno mirne dušice

Datum pristupanja
    Jun 2018

Početno

Citiraj emmie prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost, neke rane koje posvojena djeca imaju nikada ne mogu zacijeliti i sva roditeljska ljubav i pažnja ovog svijeta neće moći napraviti dovoljno razlike. Možda je to teško čuti, ali istina je.

Ako djeca lažu, ako ne pokazivaju ljubav prema roditeljima ali su spremni zagrliti i poljubiti obične strance, ako su odlični manipulatori, ako su andjeli pred drugima, ali rijetko pred vama, ako su agresivni, ako opsjednuto žele biti u kontroli u svakoj situaciji, ako se često mnogo ljute i imaju izlijeve bijesa, ako ne osjećaju krivnju kad naprave nešto loše, ako se opiru zagrljajima ili bilo kakvom tješenje od strane roditelja....itd. onda tu treba specifična profesionalna pomoć i što ranije, to bolje. Sa takvim tretmanom zajedno sa roditeljskom ljubavlju, strpljenjem i ustrajanjem mnogo se može promijeniti na bolje.

Nadam se od srca da to nije to...želim vam svima mnogo sreće i ljubavi.
    Naravno, nisu sva djeca ista, niti sve rane neizlječive, a predhodno se može odnositi na svu djecu, ne samo usvojenu.
    Krivo sam se izrazila u početku.

Htjela sam samo reći da ako usvojena djeca imaju gore navedene probleme, to ne mora da znači da ne primaju dovoljno ljubavi i pažnje od roditelja. Možda su djeca imala mnogo teške živote u početku pa čvrsto vjeruju da se samo na sebe mogu osloniti, da će ih svi drugi eventualno ostaviti, te da moraju zaštititi sebe i svoje interese u svakoj situaciji, bilo pod koju cijenu.

Toliko od mene.

Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013

Početno

Emmie, pišeš o djeci koja nisu razvila privrženost prema roditeljima?

Nisam iz Amondinih postova iščitala baš toliku dramatičnost i nadam se da nije o tome riječ. Nama se dvije godine čine mnogo ali kao što je tangerina već napisala, to je puno manje od onog koliko su dječaci bili u lošim uvjetima. Oni privrženost još razvijaju i uče što je obitelj, ljubav i sigurnost.

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Ja mislim da emmie samo piše u dobroj namjeri a čini mi se i s iskustvom.

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Ja bih htjela dodati nesto vezano uz skolu, obaveze i odnos prema radu.
    Moje oboje djece su vrlo privrzena nama, ali sa problemim u ucenju. Niti jedno od njih ne voli ucenje, a stariji je godinama izrazito burno odbijao svaku ideju izvrsavanja obaveza. Ne samo doma nego i u skoli. Toliko je bio.u otporu da je prvu godinu proveo sate u vikanju , bacanju sebe i stvari na pod i slicno da bi uopce sjeo za stol i napravio zadacu u trajanju od 5 minuta. Tako da su neke stvari i od karatera, a ne samo odgoja.
    Jedino sto smo mi roditelji uspjeli usaditi, a to se vidi tek sad u prvom srednje jest cinjenica da ce on ipak odraditi minimalno barem za prolaz kad zagusti. Ali vise od toga nikad nismo od njega dobili jedino ako je bas imao silni interes za neku temu. Jednostavne logike nagrade i kazne nikad nisu imale ucinka na bilo kakvu vrstu njegove unutarnje motivacije.
    Tako da vjerujem da je tesko odvojiti svoje misljenje o djetetu izvan skolskog sustava i uspjeha ali nekad treba i to probati. Slika moze biti drugacija.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.07.2018. at 05:54

Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •