Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213
Pokazuje rezultate 601 do 606 od 606

Tema: Sreća neopisiva

Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015

Početno

Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, pazi jako na to što bi bilo kakva "dijagnoza" značila tako osjetljivom djetetu. Pogotovo ako bi se time osjetio manje vrijedan od brata.
    Odluka je vaša, ali mislim da je mudrije uključiti sve svoje snage, još je to malo dijete. Imate vremena za obrade, ako u školi budu smatrali da treba.
    U pravu si. Razmisljamo u svim smjerovima, a da dijete ima dijagnozu nam je negdje na kraju svih opcija.

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam jos jednom svima na vasim postovima. Puno toga znamo i sami (prosvjetni smo djelatnici), no uvijek je dobro cuti jos jednom i potvrditi si da idemo u dobrom smjeru.
    Procedura za dobivanje individualiziranog programa jako mi je dobro poznata i sigurna sam da necemo cekati da problemi narastu kako bismo nesto poduzeli. Zapravo, mi vec poduzimamo.
    Sto se tice uciteljice u prvom razredu, isli smo na sigurno, tako da smo i starijeg, a sada i mladjeg, upisali u skolu u kojoj znamo da ce nasa djeca imati sigurno, podrzavajuce okruzenje. U tom segmentu ne brinem, barem sto se tice prva 4 razreda OS.
    Kao sto rekoh, za mladjeg cekamo termin za obradu (godisnji su pa i nije najsretnije vrijeme), ali vjerujem da cemo to isto ubrzo napraviti i vidjeti na cemu smo sto se mladjeg tice.
    Iskreno, skraceno radno vrijeme bi nas spasilo. Pri tom ne mislim samo na sebe, nego na sve nas roditelje cija djeca imaju, ne samo probleme vezane za fizicki razvoj nego i probleme vezane za adaptaciju, hiperaktivnost, autodestrukciju i cijelu lepezu emocionalnih poteskoca koje zahtijevaju sustavan rad sa djetetom. Uz posao, tesko da roditelj to moze adekvatno pratiti. Kad se samo sjetim koji stres je bio sa starijim otici na tu obradu; muz i ja radimo, sretan si da dobijes termin, koji ako propustis, tko zna kad ces dobiti sljedeci, onda kasnjenje na posao, opravdanja.. ma stres samo takav.
    Uglavnom, sve vase postove ovdje upijam kao spuzva jer bez obzira sto sam u struci, ovdje sam prije svega RODITELJ. Trudim se odvojiti profesionalno od BITI RODITELJ i nadam se da u tome koliko toliko uspijevam.
    Za obradu imas pravo na dan bolovanja. Samo kazem , ako ti je ta mogucnost prihvatljiva.

Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015

Početno

Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Za obradu imas pravo na dan bolovanja. Samo kazem , ako ti je ta mogucnost prihvatljiva.
    Nisam znala. Mislis, odem kod svoje doktorice i trazim za to bolovanje?

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam znala. Mislis, odem kod svoje doktorice i trazim za to bolovanje?
    Pedijatar/obiteljski lijecnik pise potvrdu da imate pregled ( on i daje uputnicu), na osnovu toga tvoj lijecnik pise dan bolovanja kao pratnja djeteta.

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Kolko ja znam može donijeti i naknadno samo papir iz bolnice da je napravila pregled svojoj doktorici i isto dobi bolovanje
    Sretno amondi,probaj čim prije iskristalizirati stvari,ali imaju na umu da su i godišnji
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 31.07.2018. at 18:37

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, pazi jako na to što bi bilo kakva "dijagnoza" značila tako osjetljivom djetetu. Pogotovo ako bi se time osjetio manje vrijedan od brata.
    Odluka je vaša, ali mislim da je mudrije uključiti sve svoje snage, još je to malo dijete. Imate vremena za obrade, ako u školi budu smatrali da treba.
    Beti, razumijem, ali ne radi se o 16-godišnjacima, a i da se radi - opet bi trebalo poduzeti sve što se može da djeca dobiju primjeren oblik školovanja. Ovdje se radi o maloj djeci koja i te kako trebaju pomoć za adaptaciju.

Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •