Stranica 2 od 16 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 761

Tema: Sreća neopisiva

  1. #51
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj u dobru i zlu prvotno napisa Vidi poruku
    ...znaš onaj osjećaj kada bi svaka riječ koju kažeš umanjila ono što si doživio i proživio? e, kada ti se barem jednom u životu dogodi takvo što, jednostavno postaneš bogat...tek tako...
    Prelijepo..
    Nadam se da cu uskoro doziviti taj osjećaj[/QUOTE]
    Želim ti to od sveg srca! Što prije!

  2. #52
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Želim ti to od sveg srca! Što prije!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Sigurno je lakše to što su klinci kod udomitelja, nama su tete davale upute, ajd ga sad vozajte u autiću, sad na ljuljačku, sad taši-taši... A mi smo jedva čekali da ostanemo sami i radimo ono što ON želi tj mazimo se i nosamo

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    pozdrav Amondi
    prekrasna vijest!!!!
    zelim vam cim prije da imate kucu punu razbacanih igracaka, brzih nozica, i toplih zagrljaja!! moje curke su stare 5 i 6 i bas me razveselila vasa prica!
    nasu prvu curku smo posjecivali oko 1 tj, a drugu mj i pol i to mi se cinilo jaakoo dugo!!
    sretno!!! sretno!! sretnoo!! da decki dodu cim prije svojim roditeljima

  5. #55
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj ArI MaLi prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav Amondi
    prekrasna vijest!!!!
    zelim vam cim prije da imate kucu punu razbacanih igracaka, brzih nozica, i toplih zagrljaja!! moje curke su stare 5 i 6 i bas me razveselila vasa prica!
    nasu prvu curku smo posjecivali oko 1 tj, a drugu mj i pol i to mi se cinilo jaakoo dugo!!
    sretno!!! sretno!! sretnoo!! da decki dodu cim prije svojim roditeljima
    Hvala ArI MaLi
    Vjerujem da će naši dečki vrlo brzo doći k nama zauvijek. Do tada nas još čeka nekoliko posjeta. Toliko čekamo na razbacane igračke i tople zagrljaje da ćemo nekako još sačekati to malo vremena do trenutka kada će ribice postati dio naše male obitelji
    Znači, tvoje curke su vršnjakinje naših dečki. Nice!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    morat cemo ih upoznati

  7. #57
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj ArI MaLi prvotno napisa Vidi poruku
    morat cemo ih upoznati
    slažem se!!

  8. #58
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Predivno!

    Animondi, gdje si našla mail adrese centara?

  9. #59
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Amondi, oprosti, krivo sam napisala nick

  10. #60
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj BubaSanja prvotno napisa Vidi poruku
    Amondi, oprosti, krivo sam napisala nick
    Na njihovim web stranicama. Većeina ima iskazane e-mailove.

  11. #61
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    Na njihovim web stranicama. Većeina ima iskazane e-mailove.

  12. #62
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Amondi želim vam lijep vikend i mnogo lijepih trenutaka sa svoja dva mala srca

  13. #63
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj Davina prvotno napisa Vidi poruku
    Amondi želim vam lijep vikend i mnogo lijepih trenutaka sa svoja dva mala srca
    Hvala ti! Idemo sutra!

  14. #64
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Divno je čuti da dječačići imaju dva srca koja će kucati samo za njih!

  15. #65
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Divno je čuti da dječačići imaju dva srca koja će kucati samo za njih!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    56

    Početno

    Uživajte!

  17. #67
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Evo drage cure i mene nakon još jednog dana provedenog s našim dečkima. Danas smo ih izveli van poznatog okruženja, bili u kinu, McDonalds'u; samo nas četvero. A što reći? Predivno..Veseli, nasmijani dečki koji u svakom trenutku žele pokazati što sve znaju i mogu. MM i ja smo se sasvim super nosili sa posve novim momentom za sve nas. Sve je nekako tako prirodno i jako smo sretni zbog toga.
    E sad ona druga (ne baš vesela strana). Njegova majka nikako, ali baš nikako to ne prihvaća (za razliku od mojih), svašta mu govori, prepuna predrasuda. Znala je da smo u tome no totalno negira činjenicu da ćemo uskoro postati roditelji na ovaj način. Što vi mislite o tome? Jeste li imale slična iskustva? ako jeste, kako ste se s time nosili?

    Ipak, ovaj post završavam sa: "Ništa mi neće ovaj dan pokvarit!"

  18. #68
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ti to nisi dužna slušati, a muž neka vidi ima li strpljenja za edukaciju majke ili će joj reći da se javi kad promijeni mišljenje

  19. #69
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ti to nisi dužna slušati, a muž neka vidi ima li strpljenja za edukaciju majke ili će joj reći da se javi kad promijeni mišljenje
    Otprilike joj je i ovo drugo što si navela i rekao

  20. #70
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ti to nisi dužna slušati, a muž neka vidi ima li strpljenja za edukaciju majke ili će joj reći da se javi kad promijeni mišljenje
    Potpis

  21. #71

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Muž ti je odlično reagirao, svaka mu čast. Svakako ju nemojte slušati, dovoljno gluposti ćeš čuti od bezveznjaka u svojoj okolini. Svejedno, vjerujem da će posustati kad dječaci dođu kući jer djeci se ne može odoljeti.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    mi smo imali slican problem, bila je moja mama u pitanju, ali ja sam njene prodike (koje su trajale i trajale, prvi puta preko god dana, a drugi puta je bilo jos i gore, nije pricala s menom, kao da ja njoj radim nesto) ignorirala, radili smo po svom.. bilo mi je zapravo jako jako tesko... rijede smo joj dolazili, ali naravno kad su cure stigle sve je bilo drugacije! kad je shvatila da je to nasa odluka i da ili moze nas podrzati i biti uz nas ili ce nas izgubiti, odlucila je prihvatiti situaciju!
    a i nasi roditelji trebaju razumjevanja i podrsku u tim situacijama, mozda, nemojte na prvu je napasti i mislim da se nikako nebi trebali svadati.. prebacite odgovornost na nju, neka odluci, a vi mirni sa svojom odlukom uzivajte <3

  23. #73
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj ArI MaLi prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo imali slican problem, bila je moja mama u pitanju, ali ja sam njene prodike (koje su trajale i trajale, prvi puta preko god dana, a drugi puta je bilo jos i gore, nije pricala s menom, kao da ja njoj radim nesto) ignorirala, radili smo po svom.. bilo mi je zapravo jako jako tesko... rijede smo joj dolazili, ali naravno kad su cure stigle sve je bilo drugacije! kad je shvatila da je to nasa odluka i da ili moze nas podrzati i biti uz nas ili ce nas izgubiti, odlucila je prihvatiti situaciju!
    a i nasi roditelji trebaju razumjevanja i podrsku u tim situacijama, mozda, nemojte na prvu je napasti i mislim da se nikako nebi trebali svadati.. prebacite odgovornost na nju, neka odluci, a vi mirni sa svojom odlukom uzivajte <3
    sležem se s tobom. vrijeme zaista napravi svoje, puno toga se iskristalizira, vidiš tko ti je stvarna podrška, a tko ne.

  24. #74
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Amondi, prekrasno!!!
    Žao mi je za baku, al ne vjerujem da joj nece otopiti srce kad se upoznaju. Želim vam svu srecu!

  25. #75
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Amondi, prekrasno!!!
    Žao mi je za baku, al ne vjerujem da joj nece otopiti srce kad se upoznaju. Želim vam svu srecu!
    hvala Jelena

  26. #76
    prpa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    77

    Početno

    Amondi još jednom čestitam :D Iživajte u posjetama i da što prije grlite dječicu doma.

    Nama su posjete trajale nekih dva mjeseca (putovali smo kad kad smo stigli s obzirom na muževe smjene i moje radno vrijeme), ispočetka smo mi išli tamo, pa smo ju doveli prvo na dva dana (to je neslavno prošlo :D), pa za tjedan dana opet na dva dana, pa onda na četiri dana, kasnije na tjedan dana i nakon toga smo ju ostavili par dana kod udomitelja da se oprosti s njima, socijalne radnice su s njom obavile razgovor i na dan kad je RH ušla u EU, ona je došla k nama. Centra nam je maksimalno izašao u susret, prvo su donijeli rješenje da ju smijemo posjećivati, pa rješenje da može provoditi vikende kod nas, pa da može ostati duže i na kraju su rekli da slobodno može k nama, a oni će za to vrijeme pripremiti rješenje o posvajanju :D :D S obzirom da je to baš bilo ljetno vrijeme, doba g.o. potrefilo se da je rješenje postalo pravomoćno tek sredinom kolovoza, no nama to nije bio problem. Kad smo dobili rješenje sve smo sredili u dan-dva. Jedino nas je bila frka što ako se ne daj Bog razboli u tom razdoblju, ali i tu su nam izašli u suret, dali su nam njen karton, mi smo obavjestili našu pedijatricu i sve 5. Moj savjet dajte si vremena koliko god vam treba, ništa ne forsirajte, pustite djeci da ona određuju tempo. Znam da ste nestrpljivi, ali jednom kad dođu k vama zauvijek su vaši

    A što se tiče prihvaćanja od strane bake....moja je mama bila takva, ja sam ju spustila na zemlju da je to moja odluka, htjela ne htjela i nisam odustajala. Dok je ona telefonski bjesnila, ja sam držala odmaknutu slušalicu. Srećom žive dalje, pa ih ne viđamo često, što je dobro došlo u to vrijeme. Sad je sve ok, ima mjesta za napredak, ali s obzirom na početak ne bunimo se :D
    Posljednje uređivanje od prpa : 04.05.2016. at 20:31

  27. #77
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Hvala prpa!

    Mi smo već došli do faze kad planiramo sljedeći susret sa prespavljivanjem. Baš nas zanima kako će to biti. I oni jedva čekaju iako znamo da to možda ništa ne znači. Sve u svemu, ništa ne forsamo; imamo sreću da su djeca kod super udomitelja pa to sve može ići polako i što je najvažnije, nitko nam ne radi nikakav presing.
    U svakom slučaju javim kako je prošao prvi zajednički vikend

  28. #78
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Amondi i prpa, lijepo vas je čitati!

  29. #79
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Amondi i prpa, lijepo vas je čitati!
    hvala Peterlin!

  30. #80
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Imam jedno pitanje za one koji su već posvojili, a naravno mogu svoje mišljenje napisati i ostali. Dakle, zanima me što mislite o promjeni imena djeteta (kada se radi o predškolskom djetetu)? kakva su vaša iskustva?

  31. #81
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Pratim i ja veselim se s vama!

  32. #82
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    moj frend je posvojio dvoje klinaca, njega u dobi od malo više od 2 godine,nju u dobi od malo više od godinu dana, promjenili su im imena , ali njihova stvarna ostavili ko krsna, bar mi je on tak reko, ali ti klinci nisu u toj dobi pričali ni bili "svjesni" toga

    prezime će svakak imat vaše
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.05.2016. at 13:41

  33. #83
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Nisam sigurna da bih mijenjala ime djetetu koje je već veće pa se na njega odaziva i identificira s njim.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Nama je u skolici za posvojitelje savjetovano da ostavimo ime djeteta jer je to dio djetetova identiteta. Iako smo ju posvojili vrlo malenu, tako smo i postupili.

  35. #85
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je u skolici za posvojitelje savjetovano da ostavimo ime djeteta jer je to dio djetetova identiteta. Iako smo ju posvojili vrlo malenu, tako smo i postupili.
    I mi smo u školici čuli isto, znam da je to preporuka i mi nismo skloni tome da im promijenimo imena; ipak su već veliki. No stariji je već više puta spomenuo udomiteljici (gdje se djeca još uvijek nalaze), kako bi volio imati neko drugo ime. Pa eto..MM i ja sad samo razmišljamo naglas. Ponavljam, nismo skloni tome da se djeci promijene imena.
    Oni su naše srećice bez obzira kakvo ime imali

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    U tom slucaju bih razgovarala puno s djetetom o tome, probala saznati razloge... I onda odlucila.

  37. #87
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Mi nismo Princezi promijenili njeno ime već smo joj dodali još jedno i to iz različiti razloga a najvažniji je, da se njeno ime ovdje gdje mi živimo i tako i tako drugačije izgovara, a to mi je upalo u oči (uši) kad sam MM prvi put rekla kako se princeza zove.

    Onda smo se nakon dužeg razmišljanja ipak odlučili na opciju duplog imena.
    Princeza je sasvim zadovoljna s tim i često zna reči kada je neko upita za njena (ovdje gdje živimo) pomalo neobična imena da je jedno dobila od mame i tate a jedno od bio mame. A ni mi nismo na njoj primjetili krizu identiteta radi toga.

    Na tvom mjestu bih isto prvo provjerila razloge zašto mali želi promjenu imena, a onda, ako bi ga to učinilo sretnim to bi mu i omogučila.
    Kako god odlučiš sretno.

  38. #88
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Hvala svima na mišljenjima i sugestijama!
    Mi samo želimo da djeca budu sretna

  39. #89

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Ako malac ima opravdan razlog i vi se s tim slažete, svakako razmislite o promjeni. On će uvijek znati da je sam tako odlučio i da niste "na silu" mijenjali identitet.

    Mi smo imali "svoje" ime za slučaj da djetetovo prvo ime nikako ne odgovara. Srećom, naša biološka majka je dala predivno ime pa nismo morali ništa mijenjati! Peckalo nas je to "naše" ime nekoliko dana, ali mi veliki se brzo priviknemo, a djetetu toliko znači to staro ime da u slučaju poput našeg stvarno ne vidim smisla za promjenu.

  40. #90
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj DeDada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako malac ima opravdan razlog i vi se s tim slažete, svakako razmislite o promjeni. On će uvijek znati da je sam tako odlučio i da niste "na silu" mijenjali identitet.

    Mi smo imali "svoje" ime za slučaj da djetetovo prvo ime nikako ne odgovara. Srećom, naša biološka majka je dala predivno ime pa nismo morali ništa mijenjati! Peckalo nas je to "naše" ime nekoliko dana, ali mi veliki se brzo priviknemo, a djetetu toliko znači to staro ime da u slučaju poput našeg stvarno ne vidim smisla za promjenu.
    Slažem se!

  41. #91
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    evo drage moje da se javim kako ne bi mislile da sam zaboravila javljati se
    ovaj vikend nismo bili na druženju s djecom (objektivni razlozi), ali zato sljedeći vikend provode s nama vikend u ZG
    već smo napravili popis što sve još moramo kupiti prije nego nam stignu jer želimo da se osjećaju dobrodošlo u naš (a uskoro i njihov) dom. u međuvremenu se s njima čujemo svakodnevno, razgovaramo..
    uglavnom..javljam novosti!
    Posljednje uređivanje od Amondi : 08.05.2016. at 21:16

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    ako trebate bilo kakvu pomoc, imate pitanje tu sam
    bit ce to uzbudljiv vikend
    jedva cekam da javis

  43. #93
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Bas lijepa prica zelim vam svu srecu!!

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  44. #94
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    sretno u planiranju i provedbi vikenda


    možda će vas zanimati

    za ovu godinu izašla nova knjižica, neki novi muzeji u njoj

    http://hrmud.hr/wp-content/uploads/2..._knjizica1.pdf

    plati se u jednom od navedenih na popisu , a u drugima se fura badava.

    vrijedi sve do 18.5. ove godine, za djecu manju od 7 godina ne moraju se kupovati knjižice

    ima prirodoslovni muzej i arheološki
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.05.2016. at 12:43

  45. #95

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    56

    Početno

    Super, Amondi! Uživajte s dečkima

  46. #96
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    E, da vas pitam (vi koji imate iskustva i prošli ste sve ovo što nas tek čeka); kako vam je izgledao taj prvi zajednički vikend s prespavljivanjem, što ste radili? Jeste li vi unaprijed nešto isplanirali ili ste pitali dječicu? Ono, čisto me zanima...
    Hvala!

  47. #97
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj ArI MaLi prvotno napisa Vidi poruku
    ako trebate bilo kakvu pomoc, imate pitanje tu sam
    bit ce to uzbudljiv vikend
    jedva cekam da javis
    Hvala !

  48. #98
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sretno u planiranju i provedbi vikenda


    možda će vas zanimati

    za ovu godinu izašla nova knjižica, neki novi muzeji u njoj

    http://hrmud.hr/wp-content/uploads/2..._knjizica1.pdf

    plati se u jednom od navedenih na popisu , a u drugima se fura badava.

    vrijedi sve do 18.5. ove godine, za djecu manju od 7 godina ne moraju se kupovati knjižice

    ima prirodoslovni muzej i arheološki
    Super, hvala ti na info! Svakako ćemo uzeti u obzir tvoj prijedlog.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    E, da vas pitam (vi koji imate iskustva i prošli ste sve ovo što nas tek čeka); kako vam je izgledao taj prvi zajednički vikend s prespavljivanjem, što ste radili? Jeste li vi unaprijed nešto isplanirali ili ste pitali dječicu? Ono, čisto me zanima...
    Hvala!
    Ulijećem kao padobranac (nemam iskustva u posvajanju, ali s velikim zanimanjem pratim priču od početka) i možda ću blebnuti glupost, ali ja osobno nekak mislim da bi možda bilo dobro ne raditi nikakve planove, nego vidjeti kad dođete s dečkima doma kako će oni disati, pitati njih da li imaju kakvih želja.... možda će spontanost ispasti najbolje riješenje.

  50. #100
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Ulijećem kao padobranac (nemam iskustva u posvajanju, ali s velikim zanimanjem pratim priču od početka) i možda ću blebnuti glupost, ali ja osobno nekak mislim da bi možda bilo dobro ne raditi nikakve planove, nego vidjeti kad dođete s dečkima doma kako će oni disati, pitati njih da li imaju kakvih želja.... možda će spontanost ispasti najbolje riješenje.
    nema veze kaj si padobranac sva mišljenja su dobrodošla!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •