Stranica 9 od 16 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 761

Tema: Sreća neopisiva

  1. #401
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Jutro svima!
    Mislim da vam nisam ispričala pričicu vezanu za prijavu djece kod pedijatra. Dakle, dolazim kod pedijatra i već na ulaznim vratima, ne možeš a da ne vidiš velikim slovima napisano kako zbog popunjenosti trenutno ne primaju nove pacijente. Bez obzira, strpljivo čekam dok se vrata ne otvore (jer piše kucati samo u hitnim slučajevima). Uđem, počnem rečenicom: vidim na vratima da ne primate nove pacijente, ali..mi imamo specifičnu sitauaciju, nedugo smo posvojili dvoje djece... Nisam niti dovršila rečenicu, a pedijatrica je već rekla: u redu, naravno da ćemo ih primiti, vi ste svoje napravili.
    E kad bi svi tako reagirali i bili susretljivi (kad se samo sjetim ove trakavice s vrtićem)

  2. #402
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Bas lijepo!

  3. #403
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    vidiš ko bi reko baš lijepo,

    ali još uvijek sam u uvjerenju da ne živiš na zapadu, tu bi se malo više morala pomučiti i oko doktora

  4. #404
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moju je veliku odmah primio vrlo pretrpani i popularni trešnjevački pedijatar, a kasnije i manje popularna, ali jednako popunjena zapadna pedijatrica. Tako to treba i biti.

  5. #405
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš ko bi reko baš lijepo,

    ali još uvijek sam u uvjerenju da ne živiš na zapadu, tu bi se malo više morala pomučiti i oko doktora
    Živimo na zapadu (mislim..zapadnom dijelu grada) i stvarno nas je primila vrlo tražena pedijatrica

  6. #406
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moju je veliku odmah primio vrlo pretrpani i popularni trešnjevački pedijatar, a kasnije i manje popularna, ali jednako popunjena zapadna pedijatrica. Tako to treba i biti.
    Slažem se, tako bi trebalo biti

  7. #407
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    možda će se isto posrečiti i s vrtićem

    sretno

  8. #408
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    možda će se isto posrečiti i s vrtićem

    sretno
    A možda bi i pedijatar mogao reći koju dobru za vrtić... Ionako mora napisati papire da su djeca zdrava. Možda bi se to moglo malo presložiti.

    Oni se svi poznaju - zdravstveni voditelj i ravnatelj i stručna služba. Ako je pedijatar sklon vrtiću, moždaaaaa bi se tu dalo štogod pogurati.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.09.2016. at 13:35

  9. #409

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Bar s pedijatrom niste imali problema, mi smo kod prvog dobili košaricu jer primaju samo novorođenčad

  10. #410
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Vezano za izbor pedijatra...
    Jučer dođemo mi u HZZO sa tim papirima od novoizabranog pedijatra (takva je procedura) i žena na šalteru nam veli da moramo još ispuniti neki zahtjev i ako ga ostavimo njima, trebat će otprilike 3 tjedna da to bude gotovo (dakle, da u sustavu piše da su nam djeca kod izabranog pedijatra). TRI TJEDNA!!! Ali, ako želite, kaže ne baš preljubazna teta na šalteru, možete i sami odnijeti sve te papire u Mihanovićevu. Ok..odemo mi u Mihanovićevu (govorim mi, jer s autom smo kako bismo bili brži, a ako sam solo nemam se gdje sparkati...) . Uglavnom, dođem ja u Mihanovićevu, teta je je bila ljubazna no ono što me malo zateklo je opetovano traženje Rješenja o posvojenju odnosno Potvrde kojom to dokazujemo. Mislim si, ali nisam joj rekla, pa djeca ne bi mogla dobiti niti to što sam joj donijela od pedijatra da nismo već prije na HZZO-u predali potvrdu kojom dokazujemo posvojenje. Nisam to imala uza se i rekla sam da ću donijeti u ponedjeljak. Dakle..nisam ništa obavila
    Još nismo izabrali stomatologa. Zar nas čeka ista priča?!
    I tko zna što nas čeka u utorak na razgovoru u vrtiću
    Posljednje uređivanje od Amondi : 17.09.2016. at 15:00

  11. #411
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    možda će se isto posrečiti i s vrtićem

    sretno
    Nadamo se!
    Hvala!

  12. #412

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Nemaš ti njima zašto nositi rješenje! To im apsolutno ništa ne znači, djeca se prebacuju i dovoljna je zdravstvena iskaznica i potpis roditelja!

  13. #413
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    To cekanje na pedijatra ne bi trebalo imat puno veze. On vas moze uredno primat i davat uputnice i recepte bili vi kod njega sluzbeno upisani ili ne. Bar je to nase iskustvo s promjenom pedijatra. A i moje s promjenom doktora.

  14. #414
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    moraš biti upisan okod pedijatra da ti on može davat lijekove i uputnice,ali tu prijavu sam ja odmah odrađivala i uvijek su pred menom to rješavali, ne kužim priču od 3 tjedna

  15. #415
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moraš biti upisan okod pedijatra da ti on može davat lijekove i uputnice,ali tu prijavu sam ja odmah odrađivala i uvijek su pred menom to rješavali, ne kužim priču od 3 tjedna
    Jesi sigurna? Nama je stvarno davala dok jos nismo bili sluzbeno upisani. A i kad sam se razbolila kad sam bila van Splita, uredno sam isla kod drugog doktora opce prakse, vec gradu u kojem sam bila. I taj doktor mi je uredno davao recepte bez problema. Isto vrijedi i za maloga. Proslo ljeto mi je doktor na Hvaru dao uputnicu za pregled u bolnici u Splitu.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 18.09.2016. at 07:14

  16. #416
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ako imaš doktora koji radi na princip e ne može dobit recept pisani jer nema formular uputnice može printat
    Nego moj komentar je bio na 3tjedna da im treba da upišu djecu

  17. #417
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    'Dan svima!
    Evo..danas smo konačno obavili i tu promjenu pedijatra, a da ne velim kako danas potvrda o posvojenju uopće nije bila potrebna
    Pa tko je tu lud?
    Kako bilo, to je iza nas. Sutra nas čeka razgovor sa psihologom u našem vrtiću, kamo djeca po mjestu stanovanja i pripadaju. Svakako javim kako je prošlo.
    Imam još jedno pitanje: koliko je vremena, kod vas koji ste posvojili, prošlo od trenutka dolaska djeteta zauvijek k vama pa do onog istinskog osjećaja povezanosti sa djetetom?
    Posljednje uređivanje od Amondi : 19.09.2016. at 15:33

  18. #418
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Nema ničeg odmah. Samo polako. I sve je normalno.

  19. #419

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Kako Cokolada kaze, polako. Svaki put kad se malo vise povezete, mislit ces da je to to. A kad te onako cvrsto zagrle, znatt ces da je to to

  20. #420
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Dakle, današnji razgovor u vrtiću. Tete ljubazne, znaju posao, razgovarale s djecom, davale im zadatke.
    Ali...što je najvažnije: DJECA NAM KREĆU U VRTIĆ!!!! Jeeeej! Navodno su se neka djeca ispisala pa ima mjesta. Koji god razlog bio, dječica će konačno krenuti u vrtić!
    Kako stvari sada stoje, od sljedećeg ponedjeljka

  21. #421
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    super!!!!!!!!!!!!!! javljaj i dalje

  22. #422

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    lijepe vijesti!!!

  23. #423
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    jeeee....jako sam sretna zbog vas Amondi

  24. #424
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Hvala cure!

  25. #425
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Navodno se zbog Bandicevih mama odgojiteljica odredjeni broj djece ispisao iz ZG vrtica. Ali koji god razlog bio, radujem se da ste uspjeli!

  26. #426
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Dakle, rpiča se nastavlja...
    Naime, preged kod pedijatrice (kako bismo mogli dobiti potvrdu da su djeca zdrava) imamo tek za mjesec dana. Možemo se samo nadati da će sutra, kad odemo u vrtić nositi još neke papire , imati razumijevanja za to (trenutno) neimanje potvrde o zdravstvenom statusu naše djece.

  27. #427
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, rpiča se nastavlja...
    Naime, preged kod pedijatrice (kako bismo mogli dobiti potvrdu da su djeca zdrava) imamo tek za mjesec dana. Možemo se samo nadati da će sutra, kad odemo u vrtić nositi još neke papire , imati razumijevanja za to (trenutno) neimanje potvrde o zdravstvenom statusu naše djece.
    A gdje su djeca bila prijavljena PRIJE nego ste ih vi prijavili? Pa idi po potvrdu tamo gdje su im ranije bili kartoni. Sretno!

  28. #428
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Peterlinova ideja nije loša

  29. #429
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje su djeca bila prijavljena PRIJE nego ste ih vi prijavili? Pa idi po potvrdu tamo gdje su im ranije bili kartoni. Sretno!
    Predaleko.
    Vidjet ćemo što će nam sutra reći u našem vrtiću.

  30. #430
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    Predaleko.
    Vidjet ćemo što će nam sutra reći u našem vrtiću.
    Ne moraš odlaziti onamo. Nazovi, nek ti pošalju faksom ili e-mailom.

  31. #431
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Divno za priču o pedijatru!
    Sjajno kaj kreću u vrtić!

  32. #432
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Dakle, saga o vrtiću se nastavlja
    Po dogovoru, odnesemo mi danas papir što su nas još tražili, pitam za tu potvrdu od pedijatra da su djeca zdrava, kažem kako pregled imamo tek 20.10. i pitam može li potvrda od starog pedijatra kod kojeg su djeca bila do dolaska k nama. Rekoše: može! Ali...djeca ne mogu u vrtić dok to ne stigne, ali čak nije niti samo to nego treba donijeti još papira kojom dokazujemo ovo i ono. Nemam problem što za sve u našoj državi treba hrpa papira, ali imam problem što nam prvi puta nisu rekli treba ovih deset stvari i to je to. A ne ovak...šećeš svaki drugi dan i nosiš po jedan papir, da bi ti tada rekli da treba ipak još nešto. Ponavljam, jasno mi je da sve to treba, ali nije mi jasno zašto odmah nismo znali što nam sve treba.
    U svakom slučaju, djeca ne kreću u ponedjeljak u vrtić; tek kad dođe potvrda od bivšeg pedijatra (što je već vjerojatno danas stiglo i faksom u vrtić) i kad još donesemo neke papire...e tek onda tek djeca mogu krenuti...
    Zapravo, više nemam što za reći...

  33. #433
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A nisi tražila da i tebi pošalje za svaki slučaj istu potvrdu?kaj ti fali, možda to sve imaš i doma pa s kopiraš?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.09.2016. at 16:10

  34. #434
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Trebaš i kopiju cjepne knjizice

  35. #435
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Treba potvrda da smo prijavljeni na mirovinsko (?!) i prosjek plaće za 2015.

  36. #436
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ovo Za mirovinski čini mi se da se može preko e-gradanina, a prosjek plaća je najmanja sitnica to su vam dali u veljači Ip obrazac u firmi, ali ako slučajno to nemaš onda zamoli racunovotkinju to bi ona mogla za čas riješiti. Kaj još?

  37. #437
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    To je to...ali ono kaj nam ide na živce je ono što sam već gore spomenula; zar nam nisu prvi puta mogli reći što nam sve treba?! A ne da svako malo donosimo papir po papir

  38. #438
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A nisi tražila da i tebi pošalje za svaki slučaj istu potvrdu?kaj ti fali, možda to sve imaš i doma pa s kopiraš?
    jesam, jesam

  39. #439
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    To je to...ali ono kaj nam ide na živce je ono što sam već gore spomenula; zar nam nisu prvi puta mogli reći što nam sve treba?! A ne da svako malo donosimo papir po papir
    Meni se cini da vam treba sve sto je i svima drugima trebalo kad su se prvi put prijavljivali za vrtic. Probaj nac zadnji natjecaj pa vidit sto se trazi - da ne bi bilo jos iznenadjenja cudo jedno kako vam nisu mogli sve odjednom rec :/

  40. #440
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se cini da vam treba sve sto je i svima drugima trebalo kad su se prvi put prijavljivali za vrtic. Probaj nac zadnji natjecaj pa vidit sto se trazi - da ne bi bilo jos iznenadjenja cudo jedno kako vam nisu mogli sve odjednom rec :/
    Pa to i ja kažem!

  41. #441
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to i ja kažem!
    Eh , ima dobro organiziranih vrtića i onih koji to nisu. Kako ti padne grah.... Offt. Naš vrtić je bio jako dobro organiziran, ali prema komentarima susjeda koji sad ondje imaju djecu, to više nije tako.

    Ont. Na web stranici zagreb.hr i općenito stranicama lokalnih samouprava imaš popis dokumenata za upis. Sretno s birokracijom...

  42. #442
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Da vas pitam; kako je tekao ovaj prijelaz sa plaće od poslodavca na plaću kad si na posvojiteljskom? Mogu li očekivati da će biti nekog kašnjenja sad ovaj prvi mjesec ili?

  43. #443
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    može ti se desiti malo kašnjenje računaj da oni isplačuju iza 18, najćešće oko 27

  44. #444
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    može ti se desiti malo kašnjenje računaj da oni isplačuju iza 18, najćešće oko 27
    Jel se taj 18.-ti u mjesecu odnosi za plaču za prethodni mjesec?

  45. #445
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Da ali velim u većini je bliže 27,18.je pretežno djecji

  46. #446
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Cure, djecica nam od ponedjeljka krecu u vrtic!!

  47. #447
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Odlično! Uvijek treba burgijati.

  48. #448
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično! Uvijek treba burgijati.

  49. #449
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Opet se, evo vraćam na temu tantruma. Naime, protekli tjedan bio je vrlo iscrpljujuć jer je stariji sin u tri navrata imao stvarno jake ispade (jedan se dogodio i vani). Uz nekontorlirano deranje (bez suza) i vikanja stvarno teških rečenica koje u tim trenucima izlaze iz njegovih usta, pomalo smo u šoku, bez obzira na činjenicu da smo to negdje i očekivali.
    Zanimaju me vaša iskustva. Neću vas pitati što raditi u tim trenucima jer svako je dijete drugačije i svako drugačije reagira na pokušaj roditelja da ga smiri.
    Trenutno se kao roditelji osjećamo loše..kao da nešto krivo radimo, a ne znamo zapravo što.

  50. #450
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Treba pokusati predvijdjeti i PREDUHITRITI takve situacije.
    Kad situacija eskalira ne preostaje nista drugo nego cekati da prode.
    Inace, to su njegove frustracije i njegova nemogucnost da se na bolji nacin nosi sa njima, najcesece to nema nikakve veze sa vama osobno ili vama kao roditeljima.

Stranica 9 od 16 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •