Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 761

Tema: Sreća neopisiva

  1. #1
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno Sreća neopisiva

    Evo, po preporuci jedne članice, otvaram novi post kako bih s vama podijelila naše iskustvo i put vezano za posvojenje.
    Nismo dugo u svemu ovome. Kažem nismo dugo, jer čitajući iskustva ovdje, vidim da ima puno onih koji već duže vrijeme čekaju da konačno postanu roditelji.
    Mi ne čekamo dugo, iako smo se i na to psihički pripremili (koliko je to uopće moguće). Nismo imali veza. Poziv se naprosto dogodio.
    Naša priča krenula je prošle godine u 6.mjesecu. Naoružali smo se strpljenjem i optimizmom te hrabro krenuli u ostvarenje svog cilja: postati roditeljima.
    Nakon dobivanja suglasnosti našeg Centra u kojem smo prošli testiranja i razgovore i posjeta soc.radnice našem stanu u kojem živimo (koji btw. nije baš velik, ali dovoljan za dijete/djecu), počeli smo slati zamolbe (poštom). Na sve Centre u RH. Ako me pitate kakva je bila ta zamolba; u svakom slučaju iskrena, s nekoliko naših fotki. Zamolbi u prilog išle su i preporuke naših bliskih prijatelja. Ništa pretjerano, a opet, nadali smo se, dovoljno za TAJ poziv.
    Nakon što smo poslali zamolbe, pričekali smo dva-tri tjedna te počeli zvati Centre kako bismo provjerili jesu li zamolbe stigle. Nama se to pokazalo kao odličan razlog zašto zovemo ("Dobar dan, mogu li molim vas razgovarati s nekim, a vezano za posvojenje?", prespajanje, "Dobar dan, pri telefonu ta i ta, zovem vezano za posvojenje, odn. zanima me jeste li zaprimili našu zamolbu?"). U većini slučajeva, nakon tog pitanja, razgovor se nastavio s još par rečenica, a završio zamolbom da zabilježe da smo zvali. I tako svaki tjedan, svaki mjesec. Do prije mjesec i pol dana kada smo sve ponovili, ali ovaj put mailom sa svim prilozima. U međuvremenu dolazili su (negativni) odgovori poštom, rastuži te no ideš dalje. Prošli smo i školicu koja nas je, vjerujemo, vrlo dobro pripremila za ono što nas čeka.
    Nedugo nakon ponovljenog slanja zamolbe mailom svim centrima (za što nam je trebalo jedno popodne)... Jutro, pola 9, zvoni mužev mob. Već po njegovim odgovorima i tonu shvaćam da zovu iz jednog od Centara; dvoje djece (braća), ne bi ih nikako razdvajali, jesmo li zainteresirani. Kako ne bismo bili?! Naravno da jesmo! Za dva dana već smo bili u Centru. Super dojmovi, razgovor je protekao glatko, soc.radnica nam je dala gomilu informacija o djeci, sve je odmah na prvu bilo transparentno. Ok, javite nam kroz tjedan dana želite li vidjeti/upoznati dječicu. Znali smo da želimo čim smo izašli iz njenog ureda. Ipak, pričekali smo par dana te joj javili da ih želimo vidjeti. Dogovorili smo susret. Ne moram posebno naglašavati da niti sama ne znam kako smo uspijevali funkcionirati u dane do TOG dana.
    Dolazak k njima, u pratnji soc.radnice i psihologa; miceki su nas već čekali u dvorištu. Nikad neću zaboraviti ta dva para očiju kako su nas radoznalo i pomalo sramežljivo promatrala...ravno minutu Već sljedeći trenutak imali su nam potrebu pokazati svaki dio dvorišta, što sve znaju. Prebrzo je prošlo gotovo dva sata. I za njih i za nas.
    I nakon tog susreta..imali smo vremena odlučiti želimo li nastaviti s viđanjem djece. Naravno da smo odgovor znali već na odlasku. Ipak, pričekali smo par dana i javili joj naš pozitivan odgovor. Uslijedio je dogovor za sljedeći susret koji će biti kroz dva dana i totalno smo izbezumljeni od sreće.
    Znam da sam bila duga...ali jednostavno nije moglo kraće

    Vjerujem da će biti još puno toga za napisati...i ako dozvolite..dijelit ću ovdje s vama našu sreću, strahove, dileme (ako ih bude).. Također bih voljela čuti priče vas koji ste otprilike u istoj fazi kao i mi, kao i iskustva onih koji su to prošli.
    Svima koji čekaju TAJ poziv želim sreću!


    POZZ svima!

  2. #2
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Amondl
    ...sretno!

  3. #3
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Prekrasno
    Uživajte u vašim druženjima, i želim vam da čim prije postanete obitelj

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    56

    Početno

    Predivno! Još jedna pozitivna priča koja budi optimizam! Sretno i uživajte! ☺

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Čestitam!

    Sretno!

  6. #6
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno


  7. #7
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Amondi
    baš si me dirnula ovom lijepom pričom, želim vam puno sreće!

  8. #8
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Hvala cure!

  9. #9
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Prekrasno Amondi

    želim vam brzu i uspješnu prilagodbu i da što prije svoje dečke dopeljate doma

    samo ti nama piši
    volimo lijepe price

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Amondi, prekrasno!
    Ovako pozitivnom pričom bi trebalo započeti svaki dan!
    Želim ti proširenje obitelji što prije!

  11. #11
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Baš ste drage s tolikom pozitivom
    Sad smo u fazi posjećivanja i druženja "na njihovom terenu", sutra će biti lakše u odnosu na prvi susret jer znamo kuda idemo (djeca su kod divnih udomitelja, što je jedna lijepa, pozitivna stvar), a i oni stalno ispituju kad ćemo doći
    Javim kako je prošlo.
    Vjerujem da je netko od vas prošao sličnu priču; zanima nas koliko ste dugo išli na druženja prije nego ste svoje anđele doveli u svoj dom?

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    sretno Amondi, krasna priča!

    Imate sreću da su braća u tako divnoj udomiteljskoj obitelji, ako nije predirektno pitanje koliko su stari.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Cestitam od srca, i zelim vama i malcima svu srecu!!

  14. #14
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    sretno Amondi, krasna priča!

    Imate sreću da su braća u tako divnoj udomiteljskoj obitelji, ako nije predirektno pitanje koliko su stari.
    5 i 6 godina

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    5 i 6 godina
    predivno Amondi, sretno dalje!!!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Cestitam jos jednom!!!!
    Jako je lijepo citati pozitivne price u ovom nasem posvojiteljskom svijetu
    Da ti odgovorim na pitanje - mi smo nasu curku odveli doma kad smo osmi put dosli k njoj. Cini se puno, ali nije bilo, prakticki smo svaki drugi dan isli u posjetu pa je to trajalo cca 3 tjedna, taman koliko nam je trebalo da sve pripremimo i kupimo. Uletilo su godisnji pa se cijeli administrativni proces malo oduzio, mislim da me bi toliko trajalo inace. Ali nama je bas tako nekako pasalo, cak smo uspjeli i kratko otici na more izmedju 2 susreta da se saberemo i opustimo od silnog uzbudjenja.
    Mos mislit kak smo se opustili

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    26

    Početno

    Cestitaaam , veselim se radi vas jako jako, svaki put kad procitam neku pozitivnu pricu sigurna sam da svima nama koji tu "virimo" uskoro slijedi takodjer nesto takvo prekrasno. Pisi nam pisi sto vise, najpozitivnije vibre saljem!!!

  18. #18
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Čestitam!

  19. #19
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Prekrasno Amondi!!! Čestitke!!!

  20. #20
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Divna priča! Sretno!
    Ja sam MM nakon 3 spontana i 5 godina pokušavanja, te kretanja u postupak potpomognute dala rok do svog ročkasa. Tad smo trebali predati zahtjev za posvojenje u centar, al priča se posložila drukčije.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Čestitam. Sretno!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Super , sretno !

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Čestitam! Sretno!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    29

    Početno

    Amondi čestitam od srca!

    Dijeli s nama novosti, to nam puno znači!

  25. #25
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Prekrasno ! Sretno i dalje...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Divno, dva mala braceka...

    Cestitam

  27. #27
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Hvala svima!

    Sutra idemo opet na druženje pa javim kako je sve prošlo

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Čestitam!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Divna priča, sretno!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Predivno,čestitam od srca

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Čestitam još jednom!

    Uživajte sa svojim momcima, super je što se nalaze kod udomitelja. Piši kako je prošao drugi susret!

  32. #32
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Amondi, sretno danas i mnogo mnogo lijepih nezaboravnih trenutaka

  33. #33
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj Davina prvotno napisa Vidi poruku
    Amondi, sretno danas i mnogo mnogo lijepih nezaboravnih trenutaka
    Hvala ti!

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Jutro,i ja mislim na Vas! Saljem puse klincima i Vama !

  35. #35
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Jedva čekam novosti...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    334

    Početno

    Amondi vjerujem da uživate malo-malo škicam jel ima novosti...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno


  38. #38
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Evo drage moje i mene!
    Dakle, iza nas je predivan dan s našim dečkima (Bože, dok pišem ovo "s našim dečkima", pune mi oči suza- onih radosnica ). Tek nam je bio drugi susret, a nama se svima činilo kao da se već dugo poznajemo. Nije li to divno?
    Vrijeme nas je i danas poslužilo pa smo mogli biti vani, svaki je tražio svoju pažnju pa smo se MM i ja nekako spontano rasporedili i mijenjali na položajima Udomitelji su predivni ljudi, došli smo sa šalabahterom što ih sve moramo pitati pa sam ja kao prava štreberica sve zapisivala. Čak smo dobili i svoje tetovaže (iz omota nekakvih bombona) koje evo još uvijek imamo na ruci i MM i ja.
    Već danas je mlađi svako malo bio u mojem ili muževom krilu, a stariji se često samo prislonio uz muža ili mene; onak, tek toliko
    Zapravo, dok sve ovo pišem, nekako mi se čini da nema pravih riječi s kojima bih mogla opisati osjećaj koji me obuzima pri pomisli na njih Ne možemo dočekati da nam budu tu zauvijek.

    ...znaš onaj osjećaj kada bi svaka riječ koju kažeš umanjila ono što si doživio i proživio? e, kada ti se barem jednom u životu dogodi takvo što, jednostavno postaneš bogat...tek tako...

  39. #39
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    U pravom trenutku sam došla da vidim ima li novosti...a sad i meni fale rijeći, predivno..
    Amondi

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Divni ste, uživajte!

  41. #41
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Divno!!!

    Jesu li vam tetovaže još uvijek na rukama?

  42. #42
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku

    ...znaš onaj osjećaj kada bi svaka riječ koju kažeš umanjila ono što si doživio i proživio? e, kada ti se barem jednom u životu dogodi takvo što, jednostavno postaneš bogat...tek tako...


    Čestitam i želim da što prije budete stalno zajedno.

  43. #43
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Čestitam još jednom!
    Mi smo posjećivali našu veliku desetak dana svaki dan. Trebali smo po planu i dalje, međutim soc.radnica se odlučila dati nam je tada kući, a pisano rješenje je došlo tek za nekoliko tjedana (plus još i žalbeni rok do pravomoćnosti).
    Posljednje uređivanje od čokolada : 24.04.2016. at 15:12

  44. #44
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj Shanti prvotno napisa Vidi poruku
    Divno!!!

    Jesu li vam tetovaže još uvijek na rukama?
    Hah..nisu...otišlo s pranjem ruku... Ali...ostale su tetovaže na srcima

  45. #45
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    Hah..nisu...otišlo s pranjem ruku... Ali...ostale su tetovaže na srcima
    Bit će još tetovaža i na rukama

    Kakav je plan za dalje, kad se planira sljedeći susret?
    Posljednje uređivanje od Shanti : 24.04.2016. at 18:06

  46. #46
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj Shanti prvotno napisa Vidi poruku
    Bit će još tetovaža i na rukama

    Kakav je plan za dalje, kad se planira sljedeći susret?
    Sljedeći susret vrlo uskoro, a dalje ćemo vidjeti sa Centrom. Pretpostavljam da je to ipak procedura. Ali...strpljen-spašen

  47. #47
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Naravno, sad će sve ići dalje svojim tokom

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Držim fige za minimalno čekanje, naši su uspjeli za 3 tjedna sa nekoliko požurnica. Najsporiji je bio kazneni sud jer tu potvrdu nismo smjeli preuzeti sami, a pravomoćnost se riješila za jedan dan, samo što maleckog nismo mogli voditi isti dan kući zbog ispisa iz Doma.

    Uspijevate li organizirati posjete? Nama je bilo baš teško jer muž nikako nije mogao dobiti slobodno u tu svrhu (neosjetljivost nadređenih), a godišnji je čuvao za prve zajedničke dane.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    334

    Početno

    ...znaš onaj osjećaj kada bi svaka riječ koju kažeš umanjila ono što si doživio i proživio? e, kada ti se barem jednom u životu dogodi takvo što, jednostavno postaneš bogat...tek tako...[/QUOTE]

    Prelijepo..
    Nadam se da cu uskoro doziviti taj osjećaj

  50. #50
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj DeDada prvotno napisa Vidi poruku
    Držim fige za minimalno čekanje, naši su uspjeli za 3 tjedna sa nekoliko požurnica. Najsporiji je bio kazneni sud jer tu potvrdu nismo smjeli preuzeti sami, a pravomoćnost se riješila za jedan dan, samo što maleckog nismo mogli voditi isti dan kući zbog ispisa iz Doma.

    Uspijevate li organizirati posjete? Nama je bilo baš teško jer muž nikako nije mogao dobiti slobodno u tu svrhu (neosjetljivost nadređenih), a godišnji je čuvao za prve zajedničke dane.
    Uspijevamo jer susrete dogovaramo vikendom (djeca nisu u ZG pa bi bilo fizički nemoguće svaki dan putovati zbog naših poslova). Možda je lakše jer su djeca kod udomitelja, a i soc.radnica iz Centra je super i svima je prihvatljivo da se susreti događaju vikendom
    Super mi je što nam nitko ne vrši pritisak, sve ide prirodno...

Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •