Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6141516
Pokazuje rezultate 751 do 761 od 761

Tema: Sreća neopisiva

  1. #751

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Draga Amondi,

    citam postove, ali ne ukljucujem se cseto. Zelim vam svu srecu i puno strpljenja. I ponovila bi ono sto je netko vec napisao. Ne zaboravirte na sebe. Ja imam zahtjevno dijete, puno manje pa opet zaboravim na sebe.
    Mene zanima kako je taj psihijatar bio izvrstan po tebi, kako mu je pristupio?
    Ako stignes napisi...

  2. #752
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Hvala vam svima na komentarima i podrsci.
    Da, sad je lakse otkako je skola zavrsila. Nema skolskih zahtjeva, nema ganjanja gradiva, zadaca. Obojica su dobro prosli sto se tice uspjeha (iako, mi ne ganjamo nikakve ocjene), prosli su s 4, iako su starijem sinu poklonjene dvije zakljucene dvojke (iz aviona se vidi da to nije bilo za prolaz, ali eto..). Kako bilo, evo ih sad u drugom problemu, a taj problem se zove dosada Vjerujem da je tako vecini djece pa eto nisu niti oni izuzetak Sve je ok dok su im mobiteli u rukama; kad istekne vrijeme za ekrane na dnevnoj razini ne znaju kaj bi od sebe. Dosta su vani, ali dan je i dalje predug, a dosada neizbjezna.
    Sredinom mjeseca idemo na obiteljsko putovanje van Hrvatske; zeljeli smo jos s njima nekuda dok jos zele ici s nama, jer budimo realni, oni su sad u dobi kad su im vrsnjaci top, a mi roditelji ziva dosada Potpuno razumijem, jer i ja sam bila takva.
    Jos cekamo da se muz i ja rijesimo svojih poslovnih (citaj skolskih) obveza, s obzirom da radimo oboje u skoli (ne, za nas obveze jos nisu gotove kako mnogi misle) i da se konacno skroz mozemo opustiti i uzivati u zajednickom vremenu.
    Tocno sutra je nas 7 dođendan, 7 godina otkako smo postali bogatiji za dva djecaka znatizeljnih ociju i zeljnih ljubavi i paznje 7 godina! Vrijeme zaista leti!

  3. #753
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Posljednje uređivanje od Amondi : 02.07.2023. at 20:36

  4. #754
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj pepka prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Amondi,

    citam postove, ali ne ukljucujem se cseto. Zelim vam svu srecu i puno strpljenja. I ponovila bi ono sto je netko vec napisao. Ne zaboravirte na sebe. Ja imam zahtjevno dijete, puno manje pa opet zaboravim na sebe.
    Mene zanima kako je taj psihijatar bio izvrstan po tebi, kako mu je pristupio?
    Ako stignes napisi...
    Hvala!
    Sto se psihijatra tice, nama se svidio jer je bio direktan, odrijesit, jasan, nije podilazio djetetu, cvrstog stava i granica. Tocno je objasnio djetetu sto i kako, koje su mogucnosti, a sve u odlicnom balansu, nazovimo strogog pristupa i razumijevanja za problematiku. Ne znam kako bih bolje objasnila.

  5. #755
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Sretan vam dođendan!

  6. #756
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    sretan
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.07.2023. at 14:58

  7. #757
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam svima na komentarima i podrsci.
    Da, sad je lakse otkako je skola zavrsila. Nema skolskih zahtjeva, nema ganjanja gradiva, zadaca. Obojica su dobro prosli sto se tice uspjeha (iako, mi ne ganjamo nikakve ocjene), prosli su s 4, iako su starijem sinu poklonjene dvije zakljucene dvojke (iz aviona se vidi da to nije bilo za prolaz, ali eto..). Kako bilo, evo ih sad u drugom problemu, a taj problem se zove dosada Vjerujem da je tako vecini djece pa eto nisu niti oni izuzetak Sve je ok dok su im mobiteli u rukama; kad istekne vrijeme za ekrane na dnevnoj razini ne znaju kaj bi od sebe. Dosta su vani, ali dan je i dalje predug, a dosada neizbjezna.
    Sredinom mjeseca idemo na obiteljsko putovanje van Hrvatske; zeljeli smo jos s njima nekuda dok jos zele ici s nama, jer budimo realni, oni su sad u dobi kad su im vrsnjaci top, a mi roditelji ziva dosada Potpuno razumijem, jer i ja sam bila takva.
    Jos cekamo da se muz i ja rijesimo svojih poslovnih (citaj skolskih) obveza, s obzirom da radimo oboje u skoli (ne, za nas obveze jos nisu gotove kako mnogi misle) i da se konacno skroz mozemo opustiti i uzivati u zajednickom vremenu.
    Tocno sutra je nas 7 dođendan, 7 godina otkako smo postali bogatiji za dva djecaka znatizeljnih ociju i zeljnih ljubavi i paznje 7 godina! Vrijeme zaista leti!
    Čestitam!

    Kad se sjedim svojih dečki, u toj dobi ljeta su bila najgora noćna mora. Skoro tri mjeseca praznog hoda... Trebalo je dosta mašte i kreativnosti za popunjavanje ljeta.

    Imaju li smisla za neke radove rukama? Vole li kopati po zemlji? Imate li priliku za to? Mi imamo vikendicu koja je raj za poljoprivredne početnike. Moj mlađi je dobar u tome, orezivanju granja, košnji trave i slično, jedino mi je upropastio puno škara za granje (ljevak je pa ih stisne u kontra smjeru)... Stariji je dežuran za ispumpavanje vode iz šahta, čišćenje i rastavljanje kosilice i slično - svaki prema afinitetima.

    Još ideja: rad s drvom - rezbarski luk, čavli, čekić, pila, turpija... Najbolje ono čime se i roditelji u slobodno vrijeme bave i o čemu nešto znaju. Mogu uskočiti i drugi članovi obitelji. Mog mlađeg sina je deda učio vezati flaks na udicu.

    Električna željeznica je mojima u višim razredima OŠ bila neiscrpni izvor zabave (još im je bilo zabavno, a mogli su slagati sami). Imali smo posuđenu garnituru koju smo kasnije vratili. Osim toga, Elektropionir (to još imamo, mm je to dobio u osnovnoj školi, a ima i sada za kupiti: https://www.grafocentar.hr/pokus-set...97921/product/)

    Mikroskop imamo klasičan i digitalni koji se veže na računalo, imamo dva teleskopa (iako su nam se bolje pokazali u vikendici gdje nije toliko svjetlosno zagađenje), origami, izrada kućica od kartona (naravno, dok su bili mali mi smo im to radili, a kasnije su sami preuzeli), u vikendici imamo šator za dvoje koji je također bio odlična i dugotrajna zabava. Dok su bili mali - mi smo ga sastavljali, ali kasnije su sami preuzeli.

    Pravi alat je isto korisna zabava - popravljanje bicikla, zamjena gume i zračnice, bušilica i električni odvijač itd... Za dečke dušu dalo. Zaboravih lemilicu, ali ne mogu se sjetiti kad smo im nabavili prvu. Zadnja je upravo krepala. (Offt. Spremam se mlađem sinu za rođendan nabaviti neku malo bolju lemilicu. On je radioamater, veselit će ga. )

    Kuhanje i priprema hrane - to je isto korisna i zabavna aktivnost. Čišćenje kuće, krečenje, gletanje... Mi smo obično djecu u početku puštali da farbaju i gletaju u vikendici, a sad ravnopravno rade gdje god treba. Zabavno je i korisno.

    Eto, probajte ponuditi nešto od toga. Ne očekuj u početku da će se zainteresirati na dulje vrijeme, ali nikad se ne zna - možda nešto od toga ispadne baš korisno.

    Sretno i uživajte u odmoru.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.07.2023. at 14:43

  8. #758
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam!

    Kad se sjedim svojih dečki, u toj dobi ljeta su bila najgora noćna mora. Skoro tri mjeseca praznog hoda... Trebalo je dosta mašte i kreativnosti za popunjavanje ljeta.

    Imaju li smisla za neke radove rukama? Vole li kopati po zemlji? Imate li priliku za to? Mi imamo vikendicu koja je raj za poljoprivredne početnike. Moj mlađi je dobar u tome, orezivanju granja, košnji trave i slično, jedino mi je upropastio puno škara za granje (ljevak je pa ih stisne u kontra smjeru)... Stariji je dežuran za ispumpavanje vode iz šahta, čišćenje i rastavljanje kosilice i slično - svaki prema afinitetima.

    Još ideja: rad s drvom - rezbarski luk, čavli, čekić, pila, turpija... Najbolje ono čime se i roditelji u slobodno vrijeme bave i o čemu nešto znaju. Mogu uskočiti i drugi članovi obitelji. Mog mlađeg sina je deda učio vezati flaks na udicu.

    Električna željeznica je mojima u višim razredima OŠ bila neiscrpni izvor zabave (još im je bilo zabavno, a mogli su slagati sami). Imali smo posuđenu garnituru koju smo kasnije vratili. Osim toga, Elektropionir (to još imamo, mm je to dobio u osnovnoj školi, a ima i sada za kupiti: https://www.grafocentar.hr/pokus-set...97921/product/)

    Mikroskop imamo klasičan i digitalni koji se veže na računalo, imamo dva teleskopa (iako su nam se bolje pokazali u vikendici gdje nije toliko svjetlosno zagađenje), origami, izrada kućica od kartona (naravno, dok su bili mali mi smo im to radili, a kasnije su sami preuzeli), u vikendici imamo šator za dvoje koji je također bio odlična i dugotrajna zabava. Dok su bili mali - mi smo ga sastavljali, ali kasnije su sami preuzeli.

    Pravi alat je isto korisna zabava - popravljanje bicikla, zamjena gume i zračnice, bušilica i električni odvijač itd... Za dečke dušu dalo. Zaboravih lemilicu, ali ne mogu se sjetiti kad smo im nabavili prvu. Zadnja je upravo krepala. (Offt. Spremam se mlađem sinu za rođendan nabaviti neku malo bolju lemilicu. On je radioamater, veselit će ga. )

    Kuhanje i priprema hrane - to je isto korisna i zabavna aktivnost. Čišćenje kuće, krečenje, gletanje... Mi smo obično djecu u početku puštali da farbaju i gletaju u vikendici, a sad ravnopravno rade gdje god treba. Zabavno je i korisno.

    Eto, probajte ponuditi nešto od toga. Ne očekuj u početku da će se zainteresirati na dulje vrijeme, ali nikad se ne zna - možda nešto od toga ispadne baš korisno.

    Sretno i uživajte u odmoru.


    Hvala na super idejama!
    Na zalost, vikendicu nemamo, ali neke stvari su izvedive kad odemo kod dede i bake na selo. Zivimo inace u stanu s ne bas puno manevarskog prostora.

  9. #759
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sretan vam dođendan!
    Hvala!

  10. #760
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sretan
    Hvala!

  11. #761
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Amondi prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na super idejama!
    Na zalost, vikendicu nemamo, ali neke stvari su izvedive kad odemo kod dede i bake na selo. Zivimo inace u stanu s ne bas puno manevarskog prostora.
    Čovjek se uvijek prilagodi... Čak ni računalo nije najgore zlo za slobodno vrijeme (kaže mama dvojice klipana kojima je to postala struka a počelo je kroz igru). Ne treba od toga bježati u potpunosti, ali treba djecu poučiti kako se služiti računalom za praktične i kreativne stvari, ne samo igrice i surfanje. Čak i igrice su ok ako su kreativne (ne znam što je sada u ponudi, ali moji su voljeli kojekakve strateške i povijesne igre i to uopće nije bilo loše, samo smo uvijek imali nekakve limite oko kojih se pregovaralo, nisu bili jednostrano nametnuti).

    Moji su od malih nogu PowerPoint koristili kao sredstvo za učenje, a i danas je tako. Naši standardi nisu uvijek primjereni za mlađe generacije. Treba imati mjere.

    Zaboravih napomenuti digitalnu kameru s kojom je mm snimao dječje vrtićke i školske priredbe i koncerte u glazbenoj školi - ta kineska jeftina igračka poslužila je mojim dečkima kao beskrajan izvor zabave: mlađi napravi kazališnu predstavu s lutkama, stariji mu osigura zvučnu kulisu i rasvjetu, sve to snimi, a onda se na računalu skupa zabavljaju montažom snimljenog materijala. Baš im je bilo dobro. Kad smo vidjeli koliko im se to sviđa, poslali smo ih na ljetne radionice Hrvatskog filmskog saveza na kojima su sudjelovali dok ih nisu prerasli . Ovogodišnja radionica upravo traje. Stavljam to samo kao primjer ljetnih aktivnosti: http://www.hfs.hr/radkralj_detail.aspx
    S tih radionica imaju hrpu prijatelja s kojima i danas održavaju kontakt. S druge strane, dok su oni bili na radionici, mm i ja smo imali svoj tjedan bez djece

    No, da tu ne prosipam pamet (uhvati me nostalgija i strah od starenja), svakako ćeš bolje znati što je tvojim dečkima zanimljivo. Ljeto prođe brzo. Odmarajte i uživajte!

Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6141516

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •