Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 266

Tema: ljetovanje izvan hrvatske

  1. #201
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Tanja, mi smo 2006. skoro kupili stan u novogradnji negdje dosta zapadno od Remize prema Zagrebačkoj jer je produžetak tramvajske pruge upravo mimo te ulice bila već gotova stvar, sjećam se da sam pokazivala MM-u projekt .

  2. #202
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Inace za turisticke destinacije sam shvatila da sam se zasitila urbanih sredina. sad biram vise prirodu.
    Onda definitivna preporuka za Madeiru!

  3. #203

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja, mi smo 2006. skoro kupili stan u novogradnji negdje dosta zapadno od Remize prema Zagrebačkoj jer je produžetak tramvajske pruge upravo mimo te ulice bila već gotova stvar, sjećam se da sam pokazivala MM-u projekt .
    Aha, i spoj Horvaćanske i autoputa s Remizom je bio skoro gotova stvar 1983. kad smo se doselili na Jarun sad će, samo što nije

    Kad već spominjem Jarun, taj kvart je zaista profitirao Univerzijadom 1987., kad je u Zagrebu zaista puno toga izgrađeno. Nakon toga, svi gradski projekti bili su uglavnom kozmetičke prirode. Produžetak tramvajske pruge od Jaruna do Prečkog i od Dubrave do Dupca približio je doduše tramvajsku zonu tim naseljima, ali ujedno je i povećao gužvu na tim linijama, i opet u smjeru zapad-istok, dok se dodatne spojne pruge, koje bi rasteretile ove smjerove nikad nisu izgradile.

  4. #204
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam vodila dijete tramvajem neki dan da skuži put do Mladosti, vidim ja ne hlade u tramu (a mi obje uskuhale s treninga), pa sam pomislila da je neki kvar samo u tom tramu.
    Mi na našem otoku imamo nove buseve klimatizirane, moderne bolje od ovih naših u Zg. Nabavili ih iz EU sredstava.
    Ni ja se ne vozim tramvajem, ali znam kakva je situacija. Dakle to sto imas mogucnost brzog prijevoza na posao je odlicno, ali ne oslikava stanje prijevoza u gradu. o tome mi pisemo. ne pisemo meni je OK.

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Onda definitivna preporuka za Madeiru!
    imam na popisu al muzu nije drago slijetanje
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.08.2019. at 11:40

  5. #205
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zagreb je sam po sebi zaista lijep grad s odličnim položajem, blizina Medvednice je fantastična prednost, grad ima prekrasne parkove, centar je vrlo zgodan i ima štiha, meni se sviđa što se sve više živi na ulicama (i zato ne mogu zamisliti da ne odlazim u centar grada, u kakvoj god periferiji živjela), sviđa mi se što ima puno uličnih festivala i besplatnih događanja, sviđa mi se što su po gradu napravljene garaže pa je smanjen problem parkiranja (premda poskupljuju i pojeftinjuju ovisno o Bandićevoj predizbornoj kampanji) nažalost sve što je u nadležnosti javnih službi nam se raspada pred očima sve više i više, od smeća do javnog prijevoza koji doslovno propada iz godine u godinu. I ja sam se ovo ljeto nekoliko puta vozila autobusom i tramvajem, doslovno mi je došao autobus kakav je vozio dok sam išla u srednju školu, jasno bez klime, raspad, autobusi preskaču red vožnje, tramvaj se čeka i čeka. Uništavanje Trga BJ, kafići, uzurpiranje javnog prostora, nepostojanje stvarnih radova i investicija, razvlačenje banalnih krpanja ceste na cijelo ljeto koje stvara kaos u gradu - raspad.

  6. #206
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Obično su kazališta, kina, izložbe i ostala gradska događanja u centru. Ja volim gradove i gradska zbivanja. Ne znam kaj rade ljudi u NZ - idu u Avenue mall i MSU. ? I sjede na klupici ispred kuće? Druže se sa susjedima?
    Žena ne ide u kazalište, kasno joj je, čuva unuke, pa je aktivna na sve strane. Svugdje je ima po Zagrebu,al ne ide u centar, eh da slagala sam te ode za Božić da vidi kako je uređen grad.
    Imaju kod sebe u Utrinama bazen, onaj kulturni centar, zimi klizalište na Velesajmu (ne idu,stari su), često su na Bundeku u šetnjama, ono penzići, druženje sa susjedima koje znaju 40+ godina i tako.

    Kina su u Avenue i Areni, pa i mi iz Španskog uglavnom idemo u Arenu, brzo smo do tamo a nemam gnjavažu traženja i plaćanja parkiranja kao u centru. Branimir centar je žalostan da bih tamo išla u Cinestar. Jedva čekam da nam izgrade naše kino kod CC1 i klizalište, to će biti super, djeca će moći ići sama.

    tanja_b
    , totalno su posjekli neke dijelove Medvednice te je ogolili , no staze defintiivno trebaju biti bolje označene. Puno sam na brdu, recimo glavna transverzala br.1 M je koma označena, u jednom smjeru joše nekako, a u drugom loše. Recimo na nekim mjejstima kad si kod slapa Sopot izgubiš se kojim od tih malih uskih puteva krenut za dalje,pa isprobavaš na slijepo, doslovce ni na jednom drvetu ne piše 1. Isprobala pa završila s velikom visinskom razlikom (trčim po Medvednici). morat ću još 3-4 puta probat da pogodim jer u sate kad sam ja tamo nema žive duše da možemo nekoga pitati.

    Najbezveznije mi je ići na Sljeme na vrh, tamo je uvijek gužva i to mi nije to, boravak u prirodi očekujem da bude "mirniji",a svi spiče s tim autima gore.

    na Jarunu bi trebalo obnovit asfalt na rekreativnim stazama/WC-e, a i uprava Jaruna je malo jača :/ svejedno Jarun mi je predivan, obožavam ga moja jutarnja oaza mira

  7. #207
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Onda definitivna preporuka za Madeiru!
    Munkice de ti njima malo o gradskoj upravi Bxl-a

    Sad ste me "uvele" u kritiziranje, neću sudjelovat u tome, N E Ć U i gotovo ne volim kad netko samo traži šta ne valja, a ne vidi ono što je lijepo i dobro
    ajme koliko ste natipkale, idem čitat.

  8. #208
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja se ne vozim tramvajem, ali znam kakva je situacija. Dakle to sto imas mogucnost brzog prijevoza na posao je odlicno, ali ne oslikava stanje prijevoza u gradu. o tome mi pisemo. ne pisemo meni je OK.
    nope, ne pratiš na satu, odgovarala sam Nano za njenu prijateljicu iz Španskog koja je rekla da je jako daleko putovat iz mog kvarta u centar grada. Ja sam samo odgovorila kojim sredstvom i koliko taj put traje.

    btw i ja bi u Zanzibar, to mije dugogodišnja željaaa!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.08.2019. at 11:52

  9. #209
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Lili mi samo ukazujemo na probleme. ne politiku, koja doduse uzrokuje probleme.
    mislim da s EU sredstvima i proracunom ZGB moze biti bomboncic od grada.

    OK ako sam krivo shvatila
    Posljednje uređivanje od spajalica : 21.08.2019. at 11:54

  10. #210
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa nije baš tako blizu ići iz Španskog na vlak.

  11. #211
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Što se tiče planinarskih staza na Sljemenu, one su zaista jako dobro označene, osim naravno ako šumari posijeku drvo s markacijom.

  12. #212
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    [QUOTE=Mima;3120318]Zagreb je sam po sebi zaista lijep grad s odličnim položajem, blizina Medvednice je fantastična prednost, grad ima prekrasne parkove, centar je vrlo zgodan i ima štiha, meni se sviđa što se sve više živi na ulicama (i zato ne mogu zamisliti da ne odlazim u centar grada, u kakvoj god periferiji živjela), sviđa mi se što ima puno uličnih festivala i besplatnih događanja, sviđa mi se što su po gradu napravljene garaže pa je smanjen problem parkiranja (premda poskupljuju i pojeftinjuju ovisno o Bandićevoj predizbornoj kampanji) nažalost sve što je u nadležnosti javnih službi nam se raspada pred očima sve više i više, od smeća do javnog prijevoza koji doslovno propada iz godine u godinu. [QUOTE]

    Sve potpisujem i meni se sviđaju te stvari. Samo nekako s godinama sve manje volim gužvu, nisam nikad ni bila ljubitelj dok će moja mama strastvena ljubiteljica svakojakih događanja recimo potegnut tramvajem/busom iz Dubrave bez po frke da bi pogledala neka ulična događanja. Ja kad čujem besplatno se dijeli hrana, odmah bježim jer me asocira na gužve,a ona je već tamo u redu i već čeka svoje ribice ona baš voli šušur, vašare, stalna zbivanja, prati što se događa, ide na predstave i tako.

  13. #213
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    pa napisala sam 5 min meni treba s autom, mogu i s bajkom, kako me volja.
    ako se upale semafori na vrijeme 4 min,al ja računam 5 jer je u 90% slučajeva toliko.

  14. #214
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Lili mi samo ukazujemo na probleme. ne politiku, koja doduse uzrokuje probleme.
    mislim da s EU sredstvima i proracunom ZGB moze biti bomboncic od grada.

    OK ako sam krivo shvatila
    slažem se s tim naravno.

    mima, pa sve ovisi kojom stazom ideš.
    ako ideš na Grafičar, Risnjak, Glavicu i Risnjak je da označeno je, al ako ideš nekom stazom koja nije tako razvikana e onda si počesto u dilemi.
    a ako pritom i trčiš onda u trilemi

  15. #215
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    U zadnjih par godina na Sljemenu su bile dvije oluje sa strašnim posljedicama https://www.24sata.hr/news/prizor-ka...vednici-629434

    na to na žalost ljudi ne mogu utjecati.
    ali na odluke o prometnoj infrastrukturi, na žalost, mogu. Meni je nevjerojatno da je dopušteno da se izgradi ona zgrada u Horvaćanskoj, gdje je bio ostavljen prostor za produžetak Jadranskog mosta kad se dolazi s Rotora. Za takve odluke stvarno nema opravdanja.

  16. #216
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Penjala sam se na Medvednicu sa svih strana svijeta i po svakakvim stazama. Jedino gdje je bilo teško naći markacije je bilo kad smo sa zagorske strane išli preko Markovog travnika, jer je sve bilo zaraslo.
    (naravno ne kažem da ne postoje staze koje nitko više ne označava)

  17. #217
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Angie koja zgrada, može malo detaljnije.

  18. #218
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Penjala sam se na Medvednicu sa svih strana svijeta i po svakakvim stazama. Jedino gdje je bilo teško naći markacije je bilo kad smo sa zagorske strane išli preko Markovog travnika, jer je sve bilo zaraslo.
    (naravno ne kažem da ne postoje staze koje nitko više ne označava)
    jesi išla stazom br. 1 od Podsuseda preko slapa Sopot? nas 4 nije se moglo tamo snaći kuda dalje jer markacija nemaaaa. To mi se često događa kad idemo nekim manje poznatim stazama.
    Ne znam za Markov travnik. Nisam bila.

    Šta nam nije super što nam je Medvednica tako nadohvat?!

  19. #219
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    nope, ne pratiš na satu, odgovarala sam Nano za njenu prijateljicu iz Španskog koja je rekla da je jako daleko putovat iz mog kvarta u centar grada. Ja sam samo odgovorila kojim sredstvom i koliko taj put traje.

    btw i ja bi u Zanzibar, to mije dugogodišnja željaaa!
    Nije joj daleko putovat - ona se samo žalila na lokaciju stanovanja. Jer joj je centra daleko. Centar kao mjesto druženja , izlazaka. Posao joj je bio blizu mjesta stanovanja. Kaj ja znam , ak živim u gradu želim uživati u onom što grad pruža. Ako mi to ne treba , odem lijepo živjeti u prirodu. A prigradska naselja to nisu, pogotovo ako živiš u stanu,: To je moja logika. Ak želiš živjeti u stanu, kupiš ga što bliže centru, ako želiš kuću, odeš malo van.

  20. #220
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ma davno je to napravljeno, ali evo ovdje se vidi https://www.rtl.hr/vijesti-hr/foto/4...a/?slika=51804

    zgrada gdje je bila nova baschiera. A lijepo se vidi da je most trebala dalje nastaviti cesta prema sjeveru, ovako se promet skreće desno na Savsku i lijevo na Selsku, a obje su neprikladne za ulaz u centar glavnoga grada.

  21. #221
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ak želiš živjeti u stanu, kupiš ga što bliže centru, ako želiš kuću, odeš malo van.
    Još ako imaš zlatnu ribicu, na konju si

  22. #222
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    jesi išla stazom br. 1 od Podsuseda preko slapa Sopot? nas 4 nije se moglo tamo snaći kuda dalje jer markacija nemaaaa. To mi se često događa kad idemo nekim manje poznatim stazama.
    Ne znam za Markov travnik. Nisam bila.

    Šta nam nije super što nam je Medvednica tako nadohvat?!
    Ne sjećam se jesam li išla u komadu, ali pojedinačne dijelove te staze sam prošla.

  23. #223
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Još ako imaš zlatnu ribicu, na konju si

  24. #224
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Nije joj daleko putovat - ona se samo žalila na lokaciju stanovanja. Jer joj je centra daleko. Centar kao mjesto druženja , izlazaka. Posao joj je bio blizu mjesta stanovanja. Kaj ja znam , ak živim u gradu želim uživati u onom što grad pruža. Ako mi to ne treba , odem lijepo živjeti u prirodu. A prigradska naselja to nisu, pogotovo ako živiš u stanu,: To je moja logika. Ak želiš živjeti u stanu, kupiš ga što bliže centru, ako želiš kuću, odeš malo van.
    ma kakvi ja ovo ne bi ni u ludilu, nit kuću a kamoli stan blizu centra.
    Imam sve što mi treba u svom kvartu koji je 100% prilagođen obiteljima s djecom. Tu se družimo s ekipom, mladom ekipom ne živi mi u zgradi gerijatrija kao kod mojih staraca (sorry Nano što ti diram centar al u centru je najviše po zgradama penzića, ne možeš s njima ništa dogovorit počevši od pričuve do fasada) u prirodu idemo vikendom. Djeca slobodno okolo điraju po kvartu kao mi nekad, zvone jedni drugima na vrata, mogu sami sve. Blizu nam je Jarun za rekreaciju. Ne bi mijenjala kvart nizašto. Ima puno lijepih kvartova u Zg koji nisu u centru.

  25. #225
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Još ako imaš zlatnu ribicu, na konju si

    he he. Ne pišem o količini kvadrata. mislim da smo ipak svi zaglibili u kredit i tako riješili stambeno pitanje.

  26. #226
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    lili, nadam s da ćeš se javiti na temu za par godina, kad djeca krenu u srednju/faks i počnu izlazit.

  27. #227
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, i spoj Horvaćanske i autoputa s Remizom je bio skoro gotova stvar 1983. kad smo se doselili na Jarun sad će, samo što nije

    Kad već spominjem Jarun, taj kvart je zaista profitirao Univerzijadom 1987., kad je u Zagrebu zaista puno toga izgrađeno. Nakon toga, svi gradski projekti bili su uglavnom kozmetičke prirode. Produžetak tramvajske pruge od Jaruna do Prečkog i od Dubrave do Dupca približio je doduše tramvajsku zonu tim naseljima, ali ujedno je i povećao gužvu na tim linijama, i opet u smjeru zapad-istok, dok se dodatne spojne pruge, koje bi rasteretile ove smjerove nikad nisu izgradile.
    Je to s tramvajem do malesnice je puuuuuuno starija tema nego bazen u spanskom
    A svake godine izaberu najbolju novu ponudu izgleda
    Veli muz ako ga naprave do nase penzije taman bu na vrijeme

  28. #228
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    he he. Ne pišem o količini kvadrata. mislim da smo ipak svi zaglibili u kredit i tako riješili stambeno pitanje.
    Pa jesmo.
    Ja bih radije kuću nego stan na periferiji. Al eto, nedostižno mi je.
    A živjela u centru u stanu ne bih ni u ludilu.
    Potpisujem Lili za periferiju.
    Jedino što ne dijelim njeno oduševljenje povezanošću.
    Prometnice i javni prijevoz su koma.
    Vlak je super, ali za razliku od Lili, ne radim na pljucomet od kolodvora pa sam opet osuđena na "blagodati" ZETa.

  29. #229
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    lili, nadam s da ćeš se javiti na temu za par godina, kad djeca krenu u srednju/faks i počnu izlazit.
    E to ću ti moći reći tek za par godina.
    Što se tiče faxa, vjerujem da više neće živjeti s nama od 18-te, imam neke ideje

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Vlak je super, ali za razliku od Lili, ne radim na pljucomet od kolodvora pa sam opet osuđena na "blagodati" ZETa.
    Cubana jesi razmišljala o električnom romobilu ili sklopivom bajku, dosta ljudi to ima u vlaku, kad izađu na Glavnom stanu na svoje prometalo i piče dalje. Čini mi se boljim rješenjem od javnog prijevoza.

  30. #230
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Joj, nemoj elektični romobil - pa koja su oni opasnost na uskim zagrebačkim trotoarima. Nije čudo da ih neki gradovi zabranjuju.


    Cubana, ja sam mislila, očito krivo, da su kuće po periferiji dstupnije

  31. #231
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    A živjela u centru u stanu ne bih ni u ludilu.
    Ja sam živjela u centru i drugim dijelovima ZG, pa zato tvrdim za sebe da nisam tip za živjet u centru Zagreba.

    Samo sam to htjela reći i više neću jer različiti smo, svatko voli nešto drugo. I dobro da je tako inače bismo svi navalili na istu lokaciju

  32. #232
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    E to ću ti moći reći tek za par godina.
    Što se tiče faxa, vjerujem da više neće živjeti s nama od 18-te, imam neke ideje
    ovo me podsjeća na dojenje do točno 365. dana djetetovog života jerbo granice se moraju znati.

    lili, kod tebe sve po špagici, svaka čast!

  33. #233
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, nemoj elektični romobil - pa koja su oni opasnost na uskim zagrebačkim trotoarima. Nije čudo da ih neki gradovi zabranjuju.
    Nano pa vozi po biciklističkoj stazi šta ne? ne jurca s tim među pješacima.

  34. #234
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ahaha pa ni biciklisti ne voze po biciklističkim stazama, a kamoli romobili

  35. #235
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ovo me podsjeća na dojenje do točno 365. dana djetetovog života jerbo granice se moraju znati.

    lili, kod tebe sve po špagici, svaka čast!
    Hebiga špaga mi je suđena jel dobro ili ne ko bi ga znao. Al uvijek mi tako nekako ispadne.

  36. #236
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ahaha pa ni biciklisti ne voze po biciklističkim stazama, a kamoli romobili
    pa naša Cubana je pristojna i fina ne bi ona bila neka divljakuša koja cik cak radi među pješacima.

    puno ljudi uz auto-put vozi romobil i fakat su zadovoljni. Frendica kaže da više ne bi mogla bez njega, izbjegne sve gužve, nema prepreke na putu, samo piči ravno. Imamo ogromni široki pločnik i stazu za bicikliste

  37. #237
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Lili, ti naprosto nisi urbani tip, pa ti ne smeta to sto nama smeta, i to je uredu. Tebi je super periferija grada s odlascima u centar jednom mjesecno.

    Takvih lokacija ima mnostvo. Tako mozes i u Sisku zivjet. Ali urbani Zagreb je na izdisaju. Kultura se smatra potrosacem novca, a terase bezličnih kafica i šatora izvorom novca. Eno danas pred hotelom Dubrovnik stoji sator s Ozujskim pivom, na podu kanalica za struju preko Gajeve, na Trgu začudo ništa. Wow! Cvjetni i Bogoviceva terase, ne vide se ni skulpture ni fasade. Da bi vidio Ujevica moras se debelo potruditi. Bakića nisam danas obraćala pozornost, ali veći dio godine je nevidljiv od suncobrana. I u Preradovicevoj koju jos preferiram pred Bogovicevoj jer ima jos mini dašak urbanog, kojeg je Bogoviceva davno izgubila, su terase toliko dosadne da nemas pojma gdje zavrsava jedna, a pocinje druga. Ako ti se ne pije nista, odnosno, ako ne zelis platiti porez na boravak u centru kroz te terase, onda su ti jako ogranicene mogucnosti.

    Super mi je bio Art park u Tomicevoj zadnjih godina. To je bio urbani dašak. Gotovo da si mogao pomisliti da si u srednjoj Europi i kulturno, a ne samo geografski. Mladi ljudi s djecom, zanimljive instalacije, opusteno usprkos ogranicenom izboru napitaka. Nisam ove godine isla u Art park na Ribnjaku. Ne znam je li to uspjelo.

  38. #238
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam živjela u centru i drugim dijelovima ZG, pa zato tvrdim za sebe da nisam tip za živjet u centru Zagreba.

    Samo sam to htjela reći i više neću jer različiti smo, svatko voli nešto drugo. I dobro da je tako inače bismo svi navalili na istu lokaciju
    meni se jako sviđa tvoj kvart, ako se ne varam gdje si, i sutra bi baš taj bio moj, da kupujem stan. ali moraš priznati da radijus od 5, 6 km uokolo ne znam kako bi dosegnuo, osim pješice?! ok, ti to istrčiš pa si skokom gdje ja okom, ali malo ipak jest problem.

  39. #239
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nisam niti ja bila na nekom događanju na Ribnjaku ove godine, samo smo prošetali sad neki dan, pa je baš lijepo i sviđa mi se, ligištuli, neki štandić s pićima, ljudi lijepo sjede i ćaskaju u parku, dobra atmosfera.

    u Tomićevoj je bilo super, mala mi je išla često na likovne radionice.

  40. #240
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ono sto je netko linkao za javnu nabavu na Britancu 5 mi nije jasno, zar ne mogu stanari s projektantom pronaci izvodjaca da se taj javi na natjecaj javne nabave, ako su mogli postici nizu cijenu. Ili su uvjeti u natjecajima navedeni tako da samo bratske firme mogu aplicirati? U cemu je fora?

  41. #241

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Ali urbani Zagreb je na izdisaju. Kultura se smatra potrosacem novca, a terase bezličnih kafica i šatora izvorom novca.
    Ne mogu prežaliti gubitak kina Europa

  42. #242
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ni ja.

    Otkada smo počele kritizirat grad, pokušavam naći što mi se sviđa i gdje vidim napredak. I na žalost, ništa mi ne pada na pamet. Možda jedino oživljavaje Gornjeg Grada.

    Ne mogu prežaliti ni što uređenje Stare Vlaške, sadašnjeg Europskog trga nisu prepustili mladim umjetnicima i dizajnerima. Ak ničim drugim, onda nekim lijepim klupama. Pa pokojom skulpturom. Jer taj dio grada, čini mi se vole i stanovnici grada i turisti.

  43. #243
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Jelena, ako zgradom upravlja Gradsko stambeno komunalno poduzeće, onda upravitelj mora sklopiti ugovor s njihovim izvođačem (čitaj Rođom koji napuše cijenu 150-200% veću od realne koju bi izveo neki mali poduzetnik).
    Posljednje uređivanje od čokolada : 21.08.2019. at 13:43

  44. #244
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Grad vidljivo propada. Pa po cijelom centru na trotorau su table na kojim pise da je hodanje na vlastitu odgovornost- jer se zgrade raspadaju. Prosle godine je na Britancu na Ilici roknulo pola fasada navecer na trotoar. Isto tako prije par mjeseci muz mi je trcao po Ribnjaku i doslovno se iza njega kad je protrcao srusilo stablo- na pjesacku stazu? O stanju Trga i okolice bolje da ne pocinjem, ne postoje niti klupe za gradjane, sve su zauzele terase i standovi. Dezmanov prolaz nitko nije spomenuo- dakle tamo se jedva prolazi od terasa. Kad bi se regulirali parkinzi i terase bilo bi mjesta i za bicikliste- kao u Amsterdamu. Ovako je jezivo, ja sam biciklist- grad je grozno hostilan prema biciklistima. Po zimi kad udjem u tramvaj ne moze se disati od guzvi. Inace volim sto zivim u uskom centru, volim blizinu Dolca, volim Zrinjevac i gradske trgove, volim galerije, muzeje, pjesacku zonu...ali sitiacija je sve gora- centar se pretvorio u veliku turisticku zamku u kojoj se samo pokusava sto vise toga prodati. Kino Europa je bilo najvaznije kino u gradu- i jedino sto vrijedi od cijelog tog poteza- to je nepreboljivo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #245
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Jelena kako nisam urbani tip ne bih nikad mogla živjet na selu, cijeli život živim u gradovima (nešto manjim ili većim), al ja svoj dio grada ne smatram periferijom nego samo normalnim zagrebačkim kvartom.
    Zapravo mi kvart daje osjećaj kao da živim u manjem gradiću. Istina više volim da je grad veličinom malo manji od Zg, al ZG obožavam. Recimo tvoj kvart mi je predivan, volim ga još od studentskih dana. Volim puno zelenila, manje asfalta. Pa one lijepe kuće, urbanist. plan je rađen nekad davno i tamo je super sve isplanirano i realizirano, bar onaj dio s kućama meni je onako baš po mjeri čovjeka. Jedino fali knjižnica i neki shopping centar radi nabavke hrane onako s nogu.

    Adio pa imamo bus a i tram nam je blizu (pješke 5-6 min), a i bajkom se može svugdje jer imamo iscrtane staze. Možda ne ciljaš baš točnu lokaciju. Al hvala za pohvale kvartu
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.08.2019. at 14:05

  46. #246
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    saša je spomenula pješačku zonu, e to mi se oduvijek čini da fali Zagrebu, mislim da nam treba više pješačke zone.

  47. #247
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    jesi išla stazom br. 1 od Podsuseda preko slapa Sopot? nas 4 nije se moglo tamo snaći kuda dalje jer markacija nemaaaa. To mi se često događa kad idemo nekim manje poznatim stazama.
    Ne znam za Markov travnik. Nisam bila.

    Šta nam nije super što nam je Medvednica tako nadohvat?!
    evo bila jucer. markacije odlicne. nisu svjeze, stare su, ali se sve dobro vide

  48. #248
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Grad vidljivo propada. Pa po cijelom centru na trotorau su table na kojim pise da je hodanje na vlastitu odgovornost- jer se zgrade raspadaju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ovo me baš šokiralo kad sam bila u centru nedavno - vodim dijete s grčem u ruci, htjela sam da baš šetamo
    na svakoj zgradi upozorenje...

    i ja se slažem s onima koji navode da je zg postao turistički vašar, malo mi je sve skupa neukusno i pretjerano, pogotovo na Trgu
    uvijek gledam hoću zapeti od kakve kablove i gluposti, smuša živa
    s druge strane, volim zg i iako ne žiivm u njemu, rado ga posjećujem i nađem uvijek nešto što vrijedi posjetiti/vidjeti
    kakav je za život to ne znam
    ja sam tip od mira, usporenijeg ritma i svega pripadajućeg
    uopće ne moram živjeti među ljudima, ni konzumirati redovno civilizacijske sadržaje
    a što se tiče bicikla, u mom gradu je očajna situacija po pitanju bike friendly pristupa
    nemaš gdje ostaviti bicikl, recimo ja na poslu žicam direktora jedne firme da koristim one njihove držače
    i savko malo mi ih pomaknu u stranu, kao smeta autima da se sparkiraju
    pa onda ja revno u 7 ujutro hebem majku sebi i njima i nosam te držače u haljini i sandalama kao debil
    i tražim gdje ću s njima da ne smeta autima a ni pješacima
    o bože moj, baš sam jadna zbog toga, morala sam se izventilirati
    Posljednje uređivanje od flopica : 21.08.2019. at 14:26

  49. #249
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ajme Jelena, meni je Napulj otkriće. I to pozitivno. najradije bih se odmah spakirala i otišla na tjedan dana. moje oduševljenje dijele i muž i klinci
    Eto pitala velikog
    Veli napulj raj za smetlare.svako malo zeleni orok a smeca sve okolo naokolo. Ispada da u skoro 30godina se nist nije promjenilo.u to doba po jugi bas i nije bilo cesto za vidjeti smece a bas godinu prije sam vise puta prosla jugu od Vardara do Triglava.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.08.2019. at 21:37

  50. #250
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Onaj tko dođe u Napulj i gleda prvenstveno smeće, mogao je i doma ostati.
    Jer...onaj zaljev, Vezuv, pinije, živost, brodovi, zgrade, tiramole...sve je tako lijepo da stvarno ne treba gledati smeće kad si tamo turist.
    Dobro, trebaš čuvati torbicu, ali to je tako nebitno prema osjećaju da si u Napoli
    A Pompeji su priča za sebe, doživljaj za pamćenje zauvijek.
    Dobro, ja u svemu vidim ljepotu.
    Ps. Jelena O. rade li mu punjači za mob? Pretpostavljam da je to ono što zoveš "telac".

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •