Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: ODREĐIVANJE SPOLA U 6.tt - Ramzijeva metoda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno ODREĐIVANJE SPOLA U 6.tt - Ramzijeva metoda

    Drage moje,

    evo čitam jedan zanimljiv članak o Dr. koji je u Kanadi kroz 10 godina provodio istraživanje i u 99% slučajeva njegova metoda određivanja spola djeteta u 6. tjednu trudnoće je bila točna što se pokazalo UZVom u 20. tt. Evo link na članak da sada sve ne objašnjavam, jako je jednostavno i zapravo se bazira na položaju odnosno strani na kojoj je smještena posteljica u 6.tjednu.

    http://gugu.ba/ramzijeva-metoda-odre...ta-u-trudnoci/

    Ono što me zanima je trudnice koje imate već jedno ili više djece, ako imate sliku iz 6 tjedna, dajte bacite oko pa da vidimo koliko je ovo kod nas točno kada je njima 99% . Imate primjere u članku tako da možete usporediti. Možete i dići svoje fotke da i mi ostali vidimo . Ja nažalost nemam slikicu svog sinčića iz tako rane trudnoće pa nemogu prema tome procijeniti ali baš me jako jako zanima koliko je ovo točno .

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a koliko je to uopće bitno?

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Čemu to?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Pa recimo, ako je netko jaako znatiželjan. Ima i takvih, koji bi najradije odmah po začeću voljeli znati hoće li dobiti dečka ili curu, dok je drugima svejedno i žele da im spol djeteta ostane iznenađenje.
    Btw, kod mene je bilo upravo tako, dečko se smjestio na desnu stranu, a cura na lijevu.

  5. #5
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Prvi put čujem za tu metodu!
    Kod mene je isto točno bilo prognozirano tom metodom. Lijeva strana - curica.

  6. #6
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Prvi put čujem za tu metodu!
    Kod mene je isto točno bilo prognozirano tom metodom. Lijeva strana - curica.

    *Butterfly* kakva je kod tebe prognoza?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Citiraj Ives000 prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi put čujem za tu metodu!
    Kod mene je isto točno bilo prognozirano tom metodom. Lijeva strana - curica.

    *Butterfly* kakva je kod tebe prognoza?
    Neznamo još, ja sam imala kasnu O, ostala trudna neplanski dan prije očekivane M, 27. dan ciklusa, tako da kada sam bila na pregledu točno se poklapalo sa tim 27im danom i bila sam 5 tt. Sad kad idem za koji dan bit ću 7 tt pa neznam dali će ova prognoza još vrijediti hehe ali javim

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    A što se tiče ovog 'čemu to' i 'zašto je bitno' - eto zato, iz znatiželje, iz iščekivanja, iz uzbuđenja, iz uživanja o razmišljanju o tome tko nam to stiže <3, iz puke radoznalosti dali metoda zaista funkcionira ako ništa drugo. Nitko ne kaže da je bitan spol ali evo recimo mene baš zanima jer bi s guštom bebici kupila neku malenu sitnicu rozu ili plavu ili recimo da si olakšam izbor imena hahaha...

    Koga ne zanima, neka ne čita... Ovo je čisto iz zabave i znatiželje. Svi znamo da svi volimo svoje bebice najviše na svijetu bez obzira na spol...

  9. #9
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Pa zar nije ovo crno na slikama posteljica? A u posteljici se beba valjda slobodno muva, i lijevo i desno.

  10. #10
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ne. Ovo crno je plodna voda. U njoj se beba muva.
    Posteljica se čvrsto drži za stijenku maternice i hrani bebu preko pupkovine.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  11. #11
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. Ovo crno je plodna voda. U njoj se beba muva.
    Posteljica se čvrsto drži za stijenku maternice i hrani bebu preko pupkovine.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Pa to i kazem Plodna voda koja je u posteljici. Prema tome to sto je na slikama beba desno ne znaci da vec za pet minuta nije lijevo.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 30.04.2016. at 13:42

  12. #12
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Koliko sam popratila, nije bitno di je beba nego gdje je posteljica. Posteljica ne mijenja stranu. Eventualno se digne ili spusti.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nije plodna voda u posteljici. Plodna voda je u vodenjaku, koji je u maternici, a posteljica je dio tih ovoja. Čvrsto ukopana u tkivo maternice i ne miče se. Pomakne se prema gore samo zbog rasta cijele maternice, ne može promijeniti mjesto
    Beba se može micati u odnosu na posteljicu kako hoće, ali tek kad pupčana vrpca naraste dovoljno da joj omogući kretanje.

  14. #14
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Meni je posteljica bila desno i ispao je dečkić.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Znači izgleda da je metoda stvarno točna Mi idemo na UZV za 9 dana pa me baš zanima gdje je posteljica

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Čemu to?
    To se i ja pitam. Jedino logično obrazloženje koje mi je palo na pamet su spolno vezane nasljedne bolesti.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Meni ispada cura.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ispada cura.
    Koliko si tjedana?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Sad sam u 10tt ali gledala sam na sliku od uzv iz 6 tt.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam u 10tt ali gledala sam na sliku od uzv iz 6 tt.
    Ako možeš i ako nije problem da staviš fotku da vidim kako to izgleda jer ja idem za par dana i isto ću biti 6+5 tada pa da znam šta gledam

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Na internetu se moze naci mnostvo clanaka i rasprava o ovoj metodi. Od toga da je metoda pouzdana poput one prema kineskom kalendaru zaceca, do samog objasnjenja njenog autora prema kojem bas i nije tako jednostavno odrediti spol vec u 6. tt. Izmedju ostalog autor kaze kako je potrebno pitati doktora koji radi UZ na kojoj strani se nalazi posteljica jer se to ne moze ustvrditi samo na temelju UZ slike.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    ne znam kak se stavlja slika.
    uglavnom je identična ovoj trećoj slici iz članka.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ova slika mozda moze pomoci shvatiti zasto je laiku pema slici sa UZ tesko odrediti polozaj posteljice: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...f8710cc475.jpg

    Takodjer treba znati radi li se o zrcalnoj UZ slici ili ne. Na mojoj slici s UZ recimo nije naznaceno koja je stvarna lijeva strana.

  24. #24
    Milenche avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    662

    Početno

    Moja posteljica kompletno pokriva ušće maternice

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to i kazem Plodna voda koja je u posteljici. Prema tome to sto je na slikama beba desno ne znaci da vec za pet minuta nije lijevo.
    posteljica (placenta) je organ pricvrsen za maternicu i "spojen" s bebom preko pupčane vrpce
    beba nije U posteljici, niti je plodna voda u posteljici
    http://cdn.glamcheck.com/health/file...ion-normal.jpg

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Zdravo zene.nova sam.htjela bi da posaljem sliku ako koja umije da mi pogleda gdje se meni nalazi na koji str beba,nego ne umijem.zna li neko kako da prebacim sliku sa tel?ovdje mi ne pise nidje kamera ili nesto..?hvala unaprijed,uglavnom sada sam 20 ned,kada sam bila 13 ned isla sam kod dr .nije se mogao vidjeti pol,a bas me zanima.imam dvije cure,viljela bi sad musko da je zdravo i zivo prvo.ne planiramo vise,pa mi se cini ne mogu da iscekam.sa drugom cerkom tek su mi u 6 mj otkrili nisu mogli vidjeti,pa bi sad sacekala malo..inace kazu da je ova ramzijeca metoda dosta pouzdana,kada sam bila na ultr.nisam unjela da pitam dr na kojoj str je posteljica,vidim da mj je napisala posteljica posterior?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •