Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: uspavljivanje/nosenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno uspavljivanje/nosenje

    ja sam naucila svoje dijete da ga uspavam noseci ga po sobi. sada kada ima vec preko 10 kila, to postaje tesko. probala sam ga stavit kraj sebe u krevet....i ako je bas mrak, zaspe nakon nekog vremena tako da lezi u samoj blizini moje glave ali kad ga prebacujem u krevetic, probudi se i onda ako pokusam da zaspe bez nosenja, dogodi se da budemo budni jos 2 sata....a to je cijela noc sve skupa.....kako da ga odviknem....

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj alisocka prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam naucila svoje dijete da ga uspavam noseci ga po sobi. sada kada ima vec preko 10 kila, to postaje tesko. probala sam ga stavit kraj sebe u krevet....i ako je bas mrak, zaspe nakon nekog vremena tako da lezi u samoj blizini moje glave ali kad ga prebacujem u krevetic, probudi se i onda ako pokusam da zaspe bez nosenja, dogodi se da budemo budni jos 2 sata....a to je cijela noc sve skupa.....kako da ga odviknem....
    Položi ga u krevetić i gladi po glavici dok ne zaspe. Kod mojih je to palilo. Krevetić je bio sasvim blizu mog kreveta, pa sam samo gurnula ruku kroz rešetke i gladila po glavici. Tako sam radila i po noći.

    Ako ima dosta mjesta, ostavi ga spavati u vašem krevetu. Kod mene nije bilo, a i bojala sam se da djeca ne otplaze i ne padnu, pa smo spavali blizu, ali nikad baš u istom krevetu.

  3. #3
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja sam tako uspavljivala do nedavno. Onda sam jednu noć zaključila da moja kičma treba još poslužiti neko vrijeme i rekla - mama je jako umorna, hajdemo leći na krevet, mama će ti pričati priču. I onda ja pričam o maci koja će ići s njom u vrtić (usput je pripremam hahaha) i malo pjevamo i ode. U početku sam joj prodavala priču da sam umorna i da me bole noge. Sad samo legnem kraj nje.

  4. #4
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    kad sam sa starijim odlučila da moram prekinit uspavljivanje nošenjem, uveli smo rutinu čitanja slikovnica dok ne zaspe. Pripremili bi ih hrpu uz krevet, namjestili se i čitali redom dok se ne ugasi. Tek kasnije sam uvela da pročitam jednu priču i da se onda ide spavat.

  5. #5
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Da, mislim da treba uvesti neku aktivnost, neće biti dovoljno leći s njim samo. Priče čitaj ili pričaj.

  6. #6
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Tj. nešto mu uzmeš, ali nešto daš. Pa ne shvati to dramatično.

  7. #7
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    u svakom slučaju, stvaranje nove navike prvih par dana malo komplicira život, ali brzo se uhoda, treba samo uhvatit nešto što će leći djetetu

  8. #8
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja s malom još prakticiram uspavljivanje dojenjem, ali rijetko kad zaista zaspe dojenjem, samo se primiri, onda u nekom trenutku se okrene i namjesti sama i ili zaspe unutar jedne minute
    ili ne zaspe, nego se neko vrijeme (od 1 minute do 1 sata) koprca i namješta.. ja ležim pored i uskoro se i meni prispava, ja zaspem, u nekom trenutku se probudim, mala spava pored mene

  9. #9
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja gotovo uvijek zaspem s njom! Pa u pola noći kuham kelj onda.

  10. #10
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    i onda se žutaminuta pita ko dinsta luk u razna nedoba
    majke, ko bi

  11. #11
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Upravo sam skuhala. I to bas kelj.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno

    krevetic je uz moj krevet. mazenje i drzanje za ruku kroz resetke kreveta ne funkcioniraju. ne zelim da je s nama u krevetu jer se otkrije, jer se bojim da cu ga prekrit sa pokrivacem, jer se bojim da ce past......
    ja mislim da je za price jos rano..ima 15 mj. mislim, citam ja price po danu i to ali nece bas slusat do kraja pricu, radije poslusa par minuta pa onda sam nastavi proucavat slikovnicu i to zna pootrajat bas dosta kad ima volje.
    nekad se umiri navecer kad se ja smjestim u polulezeci polozaj i njega legnem na sebe i pricam sta smo radili protekli dan, di smo setali, sta smo vidili i to pozorno slusa....
    mislim da moram pricekat jos koji mjesec pa da moze razumjet mamu bole leda, pricat cu ti pricu i to..

  13. #13
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Neces mu nista napraviti u svojem krevetu... pa vidi ga koliki je. Nista se ne dogodi ni bebama starim 15 minuta.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Mi smo u istoj situaciji, beba se zeli uspavati iskljucivo na rukama i tako onda po danu spava na meni, ako ga stavim u kolica ili kinderbet probudi se odmah ili za 10-15min...pa ga onda moram iznova uspavljivati... zadnjih tjedan dana koristimo maramu za uspavljivanje i stvarno brzo zaspi u njoj, kratko cupkam s njim i to je to... ali i dalje spava na rukama... po noci spava samnom u krevetu i nemamo nikakvih problema... e da nekad za lakse uspavljivanje upalimo i fen :D (navika jos od grceva)

    Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    To ti je sasvim za očekivati. Moja isto tako.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    joj sad sam tek pročitala ovo za kuhanje kelja po noći suze mi idu od smjeha... ova priča me prati (ne nužno sa keljom ali sa hrpom drugih poslova u kućanstvu da...) od negdje 12. mjeseca...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •