Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: Bolovi u nozi/listu noge

  1. #1
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno Bolovi u nozi/listu noge

    Od jucer me boli list desne noge.Sad nebi me to vjerojatno brinulo da mi na toj nozi nije grda vena-doslovno kroz cijelu nogu-hrapava na dodir,cak se kuzi i kroz uzu odjecu.
    Prije par god sam bila na dopleru vena i sve je dubinski bilo.ok.Nisam se odvazila na uklanjanje iste jer mi je moj privat.kardiolog rekao da je za sada(tada)estetski problem samo
    E ali sad me brine ta bol.Imam osjecaj da mi je onako cijeli list zategnut dok hodam.Doduse imala sam stikle u subotu-ali mozda 2sata i jucer poprilicno hodala....ali nebi li mi onda boljele obje?
    I sad mi naravno napamet pada tromboza.
    I pitam sina jel mi oteceno veli on nije al desna noga ti je malo sira...i fakat je....
    Help,help
    Posljednje uređivanje od ellica : 02.05.2016. at 20:04

  2. #2
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    uzmi centimetar i izmjeri opsege potkoljenica
    trebali bi biti jednaki
    ali ako su i jednaki, ako te noga zateže, ako je list tvrd otiđi da hitnu internističku da se isključi duboka venska tromboza
    posebno ako uzimaš hormone
    ili imaš neki poremećaj koagulacije

  3. #3
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Nisam do sad imala problema sa koagulacijom,ne uzimam hormone....izmjerila sam,nisu mi isti.Desna noga mi je na svim mjestima (koja sam mjerila)sira 1-2cm.Mislim da je cijela mrvicu sira-u biti nisam nikad obracala paznju.Nemam krojacki vec onaj cvrsti samo....s njim sam mjerila

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    indikativna je razlika veća od 2-3 cm
    ali ako prije nije bilo razlike u obujmu, ako te noga boli, zateže, ako je list tvrd
    odi na hitnu internu da se isključi tromboza

  5. #5
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Zvat cu ujutro svog privatnog kardiologa....nije tvrd list...

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    može bit od štikli, priča ona koja ih ne nosi

    meni je tak pred2-3 tjedna bilo kod trćanja, isto samo jedna noga meni lijeva, bila sam u simbexu na venskom mjerenju tam mi je i bolji protok, a na color dopler idem krajem mjeseca, prošla bol kroz par dana, ali mi je bilo gadno kod stepenica, po ravnom ok, mada se vidlo da šepam

  7. #7
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Jelena imas problema s venama?Sto je vensko mjerenje?
    Ja sam bila na dopleru 2012.g.kod mog privat.kardiologa.Al mislim da cu ih morat rjesavat .
    Bas je ispupcena ta vena i bude topla.....
    Idem na dopler u cet.u 12,30.Pa cu vidjeti sto kaze.....

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    imam par komada koje ja vidim, i jedan čvorić ali imam jaku gensku predidispoziciju, otac, brat, sestra, pa ću na kontrolu

    http://www.simbex.hr/usluge/mjerenje...rkulacije.html

  9. #9
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    To se ceka?Mislim da se to i doplerom vidi ili?
    Moja je duga i cvorasta i grda.....

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Simbex?ne nazoveš i dođeš odma na red, tj, ja sam odgodila odma za tjedan dana jer nikak nisam mogla tad u grad
    Vjerovatno se na dopleru vidi puno više, ovdje samo protoke mjere

  11. #11
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Dizem.
    U meduvremenu sam rjesila venu.Tocno prije god.dana.
    U 12 mj.sam bila na dopleru te noge.Sve ok vena nestala.
    I opet mi se isto desava.Noga me boli,list me zateze povremeno.
    Stopalo me boli.Nista nije bolno i crveno na dodir.
    Cak imam.filing da mi je mali i prst do njega otecen.Ta cijela noga je meni i inace sira od lijeve i to se nije promijenilo ni nakon sto sam rjesila vene.
    Uopce ne znam kojem dr.bi krenula?Opet na dopler iako od zadnjeg ima samo 3 mj?
    Kod opce mi je koma jer je vise zapravo nema.Stara je otisla u mirovinu i vec 4 god se mijenjaju.Odem 1 godisnje i uvijek netko novi u prolazu.

  12. #12
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    I ja sam bol u nozi pripisivala (varikoznoj) veni. Tek kad je bol pojačala a počeli grčevi i trnci, shvatila sam da nije to nego upaljeni išijadikus.
    Osjećaš li što u donjem dijelu leđa, ukočenost ili bol?

  13. #13
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Mene cesto boli donji dio leda,pogotovo u fazama kad ne uspijem na jogu.
    Boli me i sad ali vise u straznjici kad sjednem.Nije mi ukoceno.Pao mi je isijas napamet.....
    Evo sad lezim i osjetim stopalo kao da me "trga",koljeno isto,smiri se pa opet.
    A za nogu imam filing kao da sam ju strpala u premalu carapu....
    I uvijek mi zbog vena ta glupa tromboza pada napamet.....

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ellice,

    otiđi nekom fizioterapeutu. I ja sam operirala vene 2x (problemi s koagulacijom u trudnoćama), sad je već godinama sve ok kuc-kuc. Kako se bavim sportom, puno ovih simptoma koje spominješ imaju i moji kolege trkači (kao posljedicu ozljeda). Rješavaju ih terapijama kod fizioterapeuta. Mislim da bi ti to bila prava adresa.

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ukleštila mi se leva noga. Šepam. Kaj sad?

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ukleštila mi se leva noga. Šepam. Kaj sad?
    Ukliještila ti se od kičme (živac) ili imaš grčeve?

    Ako je živac - uzmi B kompleks. Ako imaš grčeve - magnezij. Ako si se istegnula, to je možda višak mliječne kiseline (ako si puno pješačila ili se pokrenula nakon zimskog mirovanja). Tu pomaže unos puuuno vode, razgibavanje (istezanje) i vježbe disanja ili druge aerobne aktivnosti. Meni zna pomoći i kupka, namakanje u kadi u vodi s dodanom sodom bikarbonom (ne žličica nego minimalno 200 grama na punu kadu).

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ma ležala sam ko krepatina gledala Netflix dva dana i iz čista mira. Nisu grčevi nego ko da je nekaj izašlo iz ležaja.

  18. #18
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ležala sam ko krepatina gledala Netflix dva dana i iz čista mira. Nisu grčevi nego ko da je nekaj izašlo iz ležaja.
    Daj malo pojasni, šta izašlo iz ležaja?? koji dio noge? boli li te lumbalni dio kralježnice?

    I pobogu pored dva slobodna dana ti ležiš na kauču i gledaš Netflixa a miša mu, bolje da si šetala po Maksimiru, otišla na Sljeme, bilo je lijepo vrijeme za vikend.
    Za početak drugi put nemoj dva dana ležat i gledat serije

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Išla sam i po maksimiru, dva sata sub, u ned isto dva sata, sem kaj sam šepala. Za Sljeme nemam gojze.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Išla sam i po maksimiru, dva sata sub, u ned isto dva sata, sem kaj sam šepala. Za Sljeme nemam gojze.
    Dosta je par dana mirovanja da izgubiš kondiciju, pogotovo ako ti i prije nije bila bogznakakva. U toj situaciji zglobovi i vezivno tkivo podložniji su ozljedama.

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Išla sam i po maksimiru, dva sata sub, u ned isto dva sata, sem kaj sam šepala. Za Sljeme nemam gojze.
    ma dobro ne trebaš mi se ispovijedat nego kad si napisala da si kaučarila dva dana na netlifu ..onda sam to pomislila...

    Onda koji dio noge te boli/zateže? list? samo jedan? oštro? jel se bol širi ili je na jednom mjestu?

    Ili je već sve prošlo

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Tam gdje se noga spaja na trup. Kad stanem zaboli, nekad slabije nekad oštrije.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Tam gdje se noga spaja na trup. Kad stanem zaboli, nekad slabije nekad oštrije.
    Sinovitis?
    Nazovi doktoricu i opiši simptome. Moguće je, ako si nedavno imala upalu grla ili slično, da je uzrok virus koji se proširio u kuk i izazvao upalu zglobnih ovojnica. Moj sin je to svojevremeno imao u dječjoj dobi i nije ugodno. Ne znam kako je kod odraslih...
    Da se ja potužim svojoj doktorici na tako nešto, dobila bih indometacin istog trenutka (to je nesteroidni antireumatik) ali ja imam dijagnozu kod koje to treba. Ne znam kako je kod tebe. Ako te mrzi ići ili zvati doktoricu, kupi Nalgesin u ljekarni i miruj, nemoj hodati. Neke vrste nalgesina dostupne su bez recepta.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.02.2024. at 11:18

  24. #24
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Hmm pa ne nisam čak ni imala neke upale sad što je za čuditi da kucnem o drvo nego je više ko da sam krivo stala i ligament kost zglob neš ne valja.

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Totalno mi je ovaj opis neodredjen da bih išta pametno mogla napisat a kamoli savjetovat.

    Mislila sam kako je tema list da se o tome radi kod tebe, tu bih već imala neke info, ovako ništa.

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nisam znala gdje svrstat, evo prolazi pomalo.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Kad prođe, uvedi si dnevno istezanje i vježbe za otvaranje kukova. Ja idem na jogu već sto godina, ali doma radim vježbe koje mi pašu (nisu sve za kukove, pišem iz glave ono što doma napravim da se razgibam): koljeno prema bradi, kobra, bočne torzije, zec, mačka, mali most, pretkloni, ratnik, žaba, sretno dijete, planina, pas prema dolje... kako mi padne na pamet. Ima toga još.
    Ovdje je tuđa pamet sa slikama: https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vj...za-kukove.aspx

    Osim toga, trebaš se kretati - ni previše, ni premalo, ali redovito. Probaj tjelesnu aktivnost uklopiti u dnevnu rutinu, da ne bi u starijoj dobi bilo kojekakvih posljedica.

  28. #28
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    A mozda uopce nije do kuka nego ima uklijesten zivac. Mozemo mi sad tu nagadjati i davati ti preporuke za vjezbanje i jos pogorsati stanje. Odi doktoru ili fizioterapeutu ako mislis da imas problem.

  29. #29
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Morala bih ovo više nije stvarno da svaki dan, al baš svaki imam bolove. Il križa il migrene il noga il nekaj.

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Morala bih ovo više nije stvarno da svaki dan, al baš svaki imam bolove. Il križa il migrene il noga il nekaj.
    Pa odi doktoru - LOM imaju iskustva s tim.

    Sad je proljeće, nama s kroničnim smetnjama ovo je relativno težak period. Možda ćeš jednom biti u istoj vreći, ali nadam se da sad još nisi. Učini nešto za sebe - nakon pretraga idi na terapiju ili kaj već treba, a onda si održavaj kondiciju kako znaš i umiješ. To radiš za sebe. Kvaliteta života je nešto u što vrijedi uložiti vrijeme i trud. Možda će ti trebati i prilagođena prehrana. Migrene često imaju ljudi osjetljivi na gluten. Ne moraš biti alergična, dovoljno je da to teško probavljaš. Probaj neko vrijeme izblegavati pšenicu, da vidiš hoće li se migrene vraćati.

    Trebala bi si naći neke aktivnosti koje otpuštaju serotonin. Fizička aktivnost je tu ključna. Opuštajuće kupke također. Orgazam isto pomaže, bez obzira na koji način dođeš do toga . Vrijedi i protiv grčeva.

    Osim toga, kontakt s odraslim ljudima dobro dođe. Imaš troje djece u ranoj dobi i to te sigurno iscrpljuje. Forum nije dovoljan, to je zamjena za pravi kontakt. Ne mogu ti ništ pametno savjetovati jer je ovaj forum i meni već 100 godina kompenzacija za nedostatak prijateljskih kontakata s ljudima izvan obitelji, ali imam to u vidu...

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    A mozda uopce nije do kuka nego ima uklijesten zivac. Mozemo mi sad tu nagadjati i davati ti preporuke za vjezbanje i jos pogorsati stanje. Odi doktoru ili fizioterapeutu ako mislis da imas problem.
    Bas tako.

  32. #32
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Osjetim i danas lagano, al i u kičmu, kad hodam duže od pet minuta. Strava ljudi moji strava, kakva su to vremena došla.

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pa vrlo vjerojatno ti bol u nozi i dolazi od kraljeznice zato smo te i pitale.

    Moras se okrenut sebi i pocet bavit svojim zdravljem. Za pocetak otidji do opce prakse. Pocni imat neki uredan zivot, navike, ritam, na to mislim, lijeganje u neko normalno doba, kao i dizanje. Prehrana, neka fiz.aktivnost, dobar san ako je ikako moguće.

    Ti si premlada da imas toliko zdravstvenih boljki.

    Bit ce bolje al pokreni se za ozbiljno, sretnooo!! Drzim fige!

  34. #34
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Hvala dr sam već maks ugnjavila, čekam termin u prosincu za imunologa. Ugl ne spavam jer smo bolesni evo šesta viroza ove sezone. Mogla bih plivat al kal me neprestano drži 37.5 C bude mi stalno hladno i samo se želim stisnut u poplunu. Možda ne znam, vježbe doma neke, Andrew Huberman kaže da treba 200 min vježbanja tjedno da bi se preveniralo srčani udar, al ni on se tog ne drži, ....

  35. #35
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Još me smeta, ... i k tome ovaj surovi vetar, i osjetim preladu da me hvata, predstoji mi vikend stiskanja pod poplunom i netflix.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •