Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Problemi nakon prestanka dojenja

  1. #1
    deana

    Početno Problemi nakon prestanka dojenja

    Mi smo sikili deset i po mjeseci, bebac je sam izgubio interes za dalje(mada je meni jako zao), jede sve sto mu se ponudi i to je proslo bezbolno. Ja sam prvu sedmicu nakon prestanka bila jako sretna jer nemam probleme sa grudima, ali sad , ovu sedmicu ( nakon jako bolne periode- valjda je to zbog prestanka dojenja) imam jako bolne grudi pune kvrga. Jos uvijek nemam utisak da je nesto upaljeno, ali me boli i kad se pritisne , izlazi jos malo mlijeka i neka providna tekucina. Jeste li imali slicno iskustvo i da li ce se to spontano povuci? Pomaze li masaza?

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Pokušaj staviti hladne obloge i lagano se kružno masirati kako bi razbila te kvržice. Ako baš bude snažan osjećaj težine, malo izdoji, ali tek toliko da ti bude lakše - nemoj organizmu davati lažnu informaciji o količini mlijeka koju treba proizvesti.

  3. #3
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    "( mada je meni jako zao),"

    Draga deana, po čemu si zaključila da je mališ izgubio interes za dojenje?
    Naime, oko 9. - 10. mjeseca često dolazi do pojave štrajka dojenja ( kratkotrajnog prekida interesa zbog nekog razloga: izbijanja zubiju, povratka menstruacije kod mame ili nečeg drugog ) koji obično traje nekoliko dana i nakon toga se dijete najnormalnije vraća sisanju.
    Za početak nam napiši koliko već dana ne dojite? Ako se ne varam, prema postu bi to trebalo biti 2 tjedna?
    Možeš postupiti kako ti je apricot rekla, ali budi jako oprezna, prati stanje s dojkama i svakako se ne izdajaj previše. Može ti se čak dogoditi da se mlijeko izlučuje još mjesecima u manjim količinama pa se ne moraš bojati ako do toga dođe, proces ablaktacije ( privikavanje tijela na neproizvođenje mlijeka ) može biti dosta dugotrajan.

  4. #4
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Kupus!
    ako je stvarno gotovo s dojenjem pokušaj si olakšati s kupusom

    stavi kupus na prsa , listove uguraj u grudnjak, drži 2-3 sata, pa mjenjaj, mislim da kažu žene ne više od 8 sati dnevno (ukupno),
    vjeruj, čuda stvara nabreklim dojkama

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    koliko kuzim ti si u svicarskoj

    javi se svojoj sluzbi za laktaciju

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •