Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Kvrga u dojci koja nikako ne prolazi

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    4

    Početno Kvrga u dojci koja nikako ne prolazi

    Mučim se već 3 tjedna sa kvrgom u jednoj dojci, kad sam ju primjetila bila je veličine lješnjaka i počela sam sa toplim oblozima i masažom prije podoja, MM je pokušao par puta jače pritisnuti ali mi je malo poplavilo, pa smo odustali, pa češće dojenje na tu dojku, izdajanje električnom izdajalicom...kako nije prolazila kroz 3 dana sam nazvala Rodin SOS telefon i počela sam sa svime što su mi savjetovali uz ono što sam već i ranije pokušavala - masiranje i topli oblozi prije i tokom podoja, masiranje i stiskanje pod toplim tušem, hladni oblozi i kupus izmeđe podoja, uranjanje u posudu s toplom vodom, pritiskanje bocom u kojoj je topla voda, različiti položaji dojenja (četveronoški, položaj nogometne lopte...), vjerujte sve moguće sam probala, rečeno mi je da dok god nemam temperaturu i ne boli me dojka sama od sebe da je to pod kontrolom.
    Nakon tjedan dana mi je došla patronažna i rekla da samo nastavim tako, i isto da ako nemam temperaturu je to ok.
    Nakon 2 tjedan kvrga je još bila tu, veličine marelice i bolna na dodir, koža crvena, nisam imala temperaturu i nije me bolila dojka, samo sam povremeno imala osjećaj zimice i da me sve boli, pa sam otišla kod ginekologice i na UZV dojke, dobila sam antibiotik Ospamox 8 dana i Syntocinon sprej, rečeno mi je da na tu dojku ne dojim nego se izdajam svakih sat-dva i bacam mlijeko da se bakterije iz bebinih usta ne prenose natrag, hladni oblozi, nošenje grudnjaka da mliječni kanali ne budu presavijeni, i da dojku diram isključivo čistim rukama ili sterilnim rukavicama. Još imam 2 dana piti antibiotik pa na kontrolu, kvrga je još tu iako manja, sada veličine zrna grožđa, nije bolna, nije mi crvena koža, ali me strah da neće skroz proći, a doktorica je spominjala da u tom slučaju ili možemo kirurški to riješiti iako to ona ne bi preporučila jer bi me razrezali s gornje strane gdje je kvrga i s donje gdje bi stavili dren, ili da prekinemo laktaciju, što mi se nikako ne sviđa, i ne znam šta je zapravo gore od te dvije opcije.
    Inače ovo mi je drugo dijete, prvo sam dojila godinu dana bez ikakvih problema, a s ovim je problem s kvrgom počeo nakon mjesec dana i bebač je sada tek 7 tjedana. Ima li netko sličnih iskustva ili neki dobar savjet jer sam već iscrpljena i psihički i fizički, htjela bih dojiti dalje ali ne znam više šta još pokušati. Hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Ja sam imala slicno iskustvo ali sam nazalosr zavrsila na 2 operacije i to obje dojke jer antibiotici nisu djelovali i kvrga se ugnojila.. na preporuku doktora sam prekinula laktaciju i bez obzira na to, na desnoj dojci mi se pojavila kvrga i opet zavrsila na operaciji.. stavljaj hladne obloge a prije dojenja vruce da se otvore mlijecni kanali... na tvom mjestu trazila bih da naprave punkciju ukoliko ne prodje kvrga a popijes antibiotike.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •