Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 62

Tema: Lisabon

  1. #1
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno Lisabon

    Imate kakve preporuke za grad i kratke ture u okolici?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Ja idem za koji tjedan pa ću znati više kad se vratim
    Za sada znam samo da treba puno snage za pješačenje jer je sve uzbrdo-nizbrdo.
    Npr. do Belema ili do oceanariuma treba metroom (naravno, ovisi gdje je smještaj). Smještaj su meni predložili da treba naći što bliže Bairro Altou. (Ja sam uzela app preko Airbnb-a)
    Vlakom za 5 cca 5 eura se može do Sintre, Cabo da Roce, Cascaisa...
    Ja bih voljela do Porta na jedan dan (2,5sata brzim vlakom u jednom smjeru - 350km - cca 30eura), Coimbre i Fatime. Možda platim poseban izlet (dosta skupo, ali do Fatime, Nazarea je malo teže doći javnim prijevozom...)

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Samo cu napisati da sam ljubomorna.

    Inaxe, inas cijelu temu na forum.hr

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    a ko ne bi bio, i ja sam

  5. #5
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Evo i mene u klubu zavidnih...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Bila sam relativno davno ali to je PREkrasan grad Ne znam koliko dugo ste tamo (ja sam bila i u Portu: ukupno 10-ak dana Portugala) ali danima se tamo da hodati

  7. #7
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene u klubu zavidnih...
    Pridružujem se.

    Javi nam se kasnije s dojmovima.

  8. #8
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Vrijeska, ja idem preksutra
    Neke stvari su nam uletile u već osmišljene planove, pa je ovaj tjedan odlučena nova "utješna" lokacija i sad sam posve nespremna.
    Idem citat index

  9. #9
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska, ja idem preksutra
    Neke stvari su nam uletile u već osmišljene planove, pa je ovaj tjedan odlučena nova "utješna" lokacija i sad sam posve nespremna.
    Idem citat index
    to kad tipkam na mobitelu.
    Na forum.hr je tema

    evo ti link
    http://www.forum.hr/showthread.php?t=149275&page=157

  10. #10
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Hvala

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Najljepsi izlet mi je bio u Sintru: http://www.sintra-portugal.com/guide...to-Sintra.html

  12. #12
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    U Sintru smo išli dvaput. Blizu nje je i Cabo da Roca, kojeg bih ponovila. U Sintru vlakom jer ćete busom poprilično uzdrmati želudac.
    Krasna je Coimbra, par sati vlakom.

    Naravno, Belem i ona slastičarnica gdje se jedu pasteis de Belem.
    Estoril i Cascais, ljupki.

    Jedna od najljepših slika moga života bila je kad smo se na povratku s Cabo da Roce vozili u Lisabon autocestom uz more uz zalazak sunca.
    Mi smo bili u vrijeme Expa pa samo obišli i akvarij koji je tada bio najveći na svijetu. Ne znam što je s njim sad.

    I most za Setubal je tada bio najduži na svijetu.

    Jedan dan smo se brodom prevezli preko Tejo na drugu stranu pa se busom vraćali preko mosta 25. aprila.

    U Lisabonu ima hrpa vidikovaca: onaj stari lift pa Panteo (nisam sigurna za ovaj naziv), onaj spomenik pomorcima u Belemu, čak i Christo Rei iznutra ima lift i gleda se s njega. Sve se to isplati.

    Zapravo, ne znam što sam obišla, a da se nije isplatilo.

  13. #13
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    U Sintru smo išli dvaput. Blizu nje je i Cabo da Roca, kojeg bih ponovila. U Sintru vlakom jer ćete busom poprilično uzdrmati želudac.
    Krasna je Coimbra, par sati vlakom.

    Naravno, Belem i ona slastičarnica gdje se jedu pasteis de Belem.
    Estoril i Cascais, ljupki.

    Jedna od najljepših slika moga života bila je kad smo se na povratku s Cabo da Roce vozili u Lisabon autocestom uz more uz zalazak sunca.
    Mi smo bili u vrijeme Expa pa samo obišli i akvarij koji je tada bio najveći na svijetu. Ne znam što je s njim sad.

    I most za Setubal je tada bio najduži na svijetu.

    Jedan dan smo se brodom prevezli preko Tejo na drugu stranu pa se busom vraćali preko mosta 25. aprila.

    U Lisabonu ima hrpa vidikovaca: onaj stari lift pa Panteo (nisam sigurna za ovaj naziv), onaj spomenik pomorcima u Belemu, čak i Christo Rei iznutra ima lift i gleda se s njega. Sve se to isplati.

    Zapravo, ne znam što sam obišla, a da se nije isplatilo.
    Hvala. Jel vidiš sad zašto ne stignem napisati London a još je i mo bolesna

  14. #14
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    U Belem se može i tramvajem.

    Inače sam zapamtila Lisabon kao izvrsno prometno povezan.
    Iz metroa izlaziš direktno na peron vlaka, nema prelaženja ceste ili tako nešto. Vlak za Sintru vozi samo 15 minuta, a kreće svako malo.


    rossa, dužna si
    Aj dobro, kad se vratiš
    Posljednje uređivanje od Jurana : 12.05.2016. at 15:24

  15. #15
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ipak sam se sjetila: jedino mjesto za koje smo zaključili da smo ga mogli i propustiti bio je Palacio dos Marqueses de Fronteira.

    Jedina zanimljiva stvar vezana uz tu palaču je da markiz još živi u njoj pa smo ga sreli na obilasku. Malo je onako zavrnuo očima kad smo ga omeli u čitanju

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Rossa, čekamo izvješće

  17. #17
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    evo evo

    Subota - skitale po centru, popele se na Bairro Alto, bile u nekom kafiću koji je nekad bio dućan igračaka, ne znam kako se zove adresa je Rua de Pedro V mislim 75

    Nedjelja – tržnica u starom tvorničkom pogonu FX factory na putu za Belem. Prošetale od tamo do spomenika otkrićima uz obalu. Ulaz 4 eura. Ima lift do vrha, nedjeljom se ne prikazuje dokumentarac o otkrićima (najskuplja vožnja liftom ikad JIzgorile do tamo. Otišle do Belema, nismo ulazile, bile mrtve gladne i otišle na ručak pored Jeronimusa. Ispred je bio neki sajam pa smo tamo malo njuškale. Zakasnile na zadnji ulaz u samostan (18.00), ušle samo u crkvu. Tramvajem se vratile na Praca de comercio, navečer proslavile Benficino osvajanje prvenstva u klubu Pensao amor koji je bivši bordel (to nam je postala redovna točka J)))))) )
    Ispred slastičarne Belem, najpoznatije u gradu je reeeeeeeed samo takav bio satima i mi nismo htjele gubiti vrijeme. Kad smo odlazile u 7 reda više nije bilo, ali mi smo već bile u tramvaju.

    Ponedjeljak – Uzele tuk-tuk za po gradu – 1,5 sat. Alfama, vidikovac, katedrala, najstarije stablo. Prvi dio ture se ipak isplati ići pješke po mom mišljenju. Vratile se dolje i otišle na ručak u Mercado de ribeira, bivšu tržnicu pretvorenu u restoran, tj hrpa stolova u sredini i bezbroj malih restorana sa svakakvom ponudom. Otišle nadobudno u Muzej pločica koji naravno ponedjeljkom ne radi. Vratile se u grad, odlučile pogledati zalazak. Hotel Bairro Alto ima kafić s predivnim zalaskom (imali privatnu zabavu i nisu nas pustili). Klub Silk, preko puta hotela koji isto ima pogleda na zalazak ne radi ponedjeljkom. Za ostale dane je zgodno rezervirat mjesto. Pratile sunce i našle mjesto za gledanje zalaska, mislim ispred muzeja farmacije
    Navečer krenule u izlazak na dokove koji su prekrasni, ali nije bilo pasa pa smo se vratile u Pensao amor.

    Utorak – izvukle se iz kreveta, išle vlakom do Sintre (5 eura povratna karta za tu zonu). U sintri odlučile uzeti neku ženskicu s kombijem za vodiča. Famozna je, svaki euro je zaslužila. Prvo obišli Qiunta de Regaleira, prekrasan dvorac s skrivenim putevima u zelenilu, zatim dvorac Pena, vratili se u Sintru, šetali po gradu. Ona nas odvezla u Cascais. Tamo šetkale pored oceana, večerale i vratile se vlakom (vrijedi ista karta)
    Ulaznica za Pena je 10,5 eura za terase, 13 za ulaz u sobe.
    Može se iz Cascaisa šetati do Estorilla ali nam je već bilo kasno.
    U Sintri je hladno! Barem 5 stupnjeva hladnije nego u Lisabonu. I vlažno. Ponijeti duge rukave.

    Srijeda – Porto. Karte za vlak smo kupile online 5 dana ranije i dobile 40% popusta pa nas je povratna karta ispala 28,5 eura po osobi. Kartu smo kupile s Lisboa Oriente do Porto Campanha (ne znam zašto mi je samo to nudilo online.) Treba izaći na stanici Sao Bento koja je u gradu. Mi smo išle vlakom u 7.49 i bile nešto prije 11 u Portu, jer je to bio Intercity. Za nazad smo imale vlak sa Campanha u 20.47 (to je neki njihov TGV), ali smo se tom istom kartom ukrcale na vlak u Sao Bento u 20.20 i prva stanica je Campanha (da ne gubimo virjeme na povratak do stanice koja je dosta udaljena. Stigle nazad u Lisabon u 23.22. i stigle otići u šoping centar Vasco de Gama koji je odmah nasuprot kolodvora. Radi do ponoć. Malo pronjuškale. Kupile sir.
    Porto je prekrasan!!!! Sjele, popile kavu, odlučile šta ćemo. Uzele hop-on/of bus za mislim 13 eura. U to bile uključene 2 linije od kojim smo mi odradile samo jednu. Odvozile se cijelu turu i v ratile u grad. Sjele i ručale u nekom super restoranu kojeg su nam preporučili neki likovi koje smo bile srele u Lisabonu, a i našli to isto ime na nekom putopisu –mislim da je Adega di Sao Nicolau.
    I onda se malo skitale po gradu i opet busom vratile s druge strane rijeke gdje su vinarije. Imali smo u karti 3 degustacije i jedno razgledavanje vinarije, na koje smo naravno zakasnile, jer je zadnje u 6, a mi smo tek u 6 opet prešle rijeku. Popila 2 porta, onda nas na ulici zahaklao neki tip da vidimo njegovu vinariju. Tamo prošli turu i zaključili da nam je jeftinije platiti ulaznicu 5 eura nego kod njih kupiti porto. Princip je da ili platiš ulatnicu ili kupiš bocu porta. Kako je svaka boca bila po 14 eura, a mi već prije toga viidli fini porto za 6 i 7, platile smo ulaznicu, uletile zadnji čas u dućan (već se zatvarao i kupile po par boca)
    Ispred kolodvora uletile u neki dućan di lik radi nakit od dugmadi i raspametile se. ))) Sjele u vlak, presjele na prvoj stanici i zaspale isti čas. Taman se probudile u lisabonu.

    Četvrtak opet malo proskitale po centru prije odlaska na avion.
    Mi smo se uglavnom vozile taksijem jer nas je bilo 4 pa se to isplatilo više nego javni prijevoz, ali svakako provjerite je li vam ispaltivija ona neka turistička četverodnevna karta ili pretplatna karta.

  18. #18
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ah,neke si mi uspomene probudila,dođe mi kopat po slikama....ja sam bila na 10dn sa 4 cure...definitivno želim ići opet, ostao mi je u prekrasnom sjećanju...
    Jurana,ja sam bila godinu po Expu, oceanarij je vjerujem još uvijek impresivan! kao i tehnički muzej odmah do, sjećam se da je bilo jako zabavno...mi smo do Sintre išli busom, lokalne ceste jesu bile koma ali pejzaž predivan, a ko' mulicama nam nije smetao manjak komfora...
    joooj,sjećam se da sam bila u nekom discu na masu katova,vlasnik John Malkovich....ma odo gledat slike...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 26.05.2016. at 01:03

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    igrom slucaja cu biti u Lisabonu par dana. Nit planirala nit ikad bila.
    rossin izvjestaj mi je zanimljiv ali slobodno je nadopunite

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Brzinski: obići Alfamu, Oceanarij (nama se općenito jako svidio taj dio grada, tu je i Expo, Muzej znanosti, najduži most u Europi, rekreativna zona, šetnjice uz more), Belem (ne bih stajal u onaj dugački red radi te poslastice, meni nije nešto), ako imaš vremena otići do Sintre (vlakom najbolje, izbjegavat vikend, zna bit nesnosna gužva i u redu za bus, za karte, za ulaz, za restoran) i Cascaisa (rent-a-car).

    Iskreno ako ideš samo na 3-4 dana, ja ne bih išla nigdje van Lisabona jer je grad prekrasan, prepun vidikovaca, u njemu imaš toliko toga za vidjeti.
    Ljudi se zeznu, pa obilaze svugdje okolo, a zapravo ne upoznaju Lisabon onako kako bi mogli.

    Fora je i vožnja onim njihovim famoznim tramvajem (https://lisbonlisboaportugal.com/lis...tram-28.html), pješke nikad ne bi obišla sve te dijelove grada jer su po brdašcima.

    Ako te nešto konkretno zanima, pitaj još mi je relativno svježe (bili za Uskrs). Već za mjesec-dva, moja sjećanja (u smislu imena/naziva) počinju bledjeti a uspomene ostaju za život.

  21. #21
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Hvala Lili,
    bit cemo cijeli tjedan. tako da mislim da mozemo ukljuciti i Porto.

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    o pa onda obavezno u Porto, napisala si par dana, pa nisam shvatila da pričaš o cijelom tjednu.

  23. #23
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Ja ću sam napisat da zavidim - ja nikako ulovit povoljne karte za termin kad nam paše. Valda jednom budem

  24. #24
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Lijepo! Bila sam nekoliko puta poslovno. Mislim da nitko nije spomenuo Museu de electricidade. Meni je to bilo zanimljivo. Za teenagere mozda isto, ako imaju sklonosti tehnici.

    Ja sam bila vodjena od lokalaca ciljano u restorane i na neka mjesta pa sam i zaboravila...

  25. #25
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Eh da, i bila je fora da kad ides s aviona na taksi da je jeftinije uzet one s odlaznog terminala, jer oni nekog dovezu i prazni moraju s aerodroma. Al smo se malo pomucili da ih nadjemo, jer svi putevi vode na dolazni.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Uber u Portugalu funkcionira fantasticno, i duplo je jeftiniji od taksija. A ako vas je vise i od javnog prevoza.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Red za taxi na aerodromu je bio ogroman prošlog ljeta. Ako imaš malu djecu, stani u onaj red za obitelji i trudnice, daju ti onda odmah taxi.

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Topla preporuka za uber u Lisabonu, brzi efikasni i jako povoljni.

    Samo treba pitat na šalteru na aerodormu gdje se čeka Uber.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.06.2019. at 22:10

  29. #29
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Vratili se.
    Kao i svi cu reci da je lisabon predivan, ali je velika guzva. ali bas velika guzva.
    sto nas je potaklo na skitnju okolo.
    prvi dan smo otisli u Montijo i Alcochete. Dva gradica juzno od lisabona. tamo smo rucali i obisli ih.
    drug dan Sintra, lijepa je.
    treci dan Lisabon. otisli smo u centar, provozali se trmavajem br. 28. preporuka nemojte stajati na pocetnoj stanici jer tamo se ceka sat i pol na ukrcaj. da toliki je red. prosetajte do prve stanice udaljene cca 5-7 min hoda. ukrcat cete se sigurno, jer na pocetnoj stanici ogranicavaju broj ljudi bas zbog toga. takvu voznju tramvajem nisam nigdje dozivjela. Belem i jos par stvari.
    cetvrti dan smo otisli do Mafre. ulovili dan kad je bilo neko posebno dogadjanje. nismo platili ulaznicu, hodali i po vojnoj skoli. u parku su bili koncerti i sl.
    pet dan smo otisli na Berlenga otok. udaljen od kopna cca 10 km. uzivali cijeli dan. za okupati je bilo jako hladno. tako da zimogrizljivim ne preporucam, nakon toga u povratku u akvarij. iskreno vise sam ocekivala, prema onome sto sam procitala. al to je do mene. obavezno preporucam odlazak tamo
    sesti dan opet setnja po lisabonu
    sedmi dan smo otisli opet juzno. u Setubal. grad koji je svojevremeno imao veliku industriju konzerviranja sardina (140 tvornica). danas nemaju niti jednu. muzej preporucam pod obavezno, ako i trznicu. sto sam tamo vidjela od morskih zivina u toj velicini ne znam ni da sam vidjela u akvariju. dakle sve sto imamo tu lijepo uvecajte. sipe te velicine ne bih nikako voljela sresti dok plivam rucali smo jako jako dobru ribu. inace hrana je svagdje dobra, ali u ovom restoranu za koji sam njurgala jel bas moramo toliko hodati i sta ne mozemo jesti ko obicni turisti u prvom koji nam se svidi, jeli smo zbilja jako jako dobro. u njemu nemaju ni jednu osobu koja govori englski. koji bas i nije najjaca strana portugalaca. OK lisabon ide, ali okolo bas i ne toliko. nakon rucka otisli smo na kupanje do Troia. oko 13 km duge pjescane plaze takodjer preporucam. Ocean je tu bio puno topliji. isli smo autom okolo, a ne trajektom iz Stubala, jer smo se zeljeli provozati. Ono sto je interesnatno taj cijeli poluotok je pjescani, a tamo uzgajaju i rizu.
    i to bi bilo to.

  30. #30
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Lijep putopis. Hvala! Ak ikad ulovim povoljne karte u terminu koji mi paše, pitat ću te za detalje.
    Jeste rentali auto?

  31. #31
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Jesmo. I to nas je spasilo da ne provedemo 7 dana u guzvi.

  32. #32
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Da da. Rentanje auta je zakon

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    spajalice, super izvještaj
    Portugal i Španjolska su mi destinacije koje još nisam obišla iako su bile par puta u intezivnim razmišljanjima. I nadam se da ću i do njih stići.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Mi smo bili prošle godine 2.5 tjedna u Portugalu.
    Lisabon-Algarve-Evora-Coimbra-Porto-Lisabon.
    Nemam vremena sad pisat izvještaj, ali ako će netko trebat informacije, javite se. Idemo i iduće godine ako sve bude ok .

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Krasno!
    I meni je Lisabon prekrasan! Voljela bih ga posjetiti još jednom

  36. #36
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    spajalice, super izvještaj
    Portugal i Španjolska su mi destinacije koje još nisam obišla iako su bile par puta u intezivnim razmišljanjima. I nadam se da ću i do njih stići.

    Qk te zanima road trip po Andaluziji, tu sam

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Mene zanima
    Sljedeće godine plan je preko Barcelone u južnu Španjolsku.

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Spajka divno, nek si se ti nauživala.
    Bila mi je frendica prošli tjedan Sibtra-Lisabon i isto spominje nesnosne gužve u Lisabonu, očito je do doba godine.

  39. #39
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Lijep putopis. Hvala! Ak ikad ulovim povoljne karte u terminu koji mi paše, pitat ću te za detalje.
    Jeste rentali auto?
    ne znam za koji aerodrom gledas avio karte
    mi idemo sljedece godine u travnju, ja sam pratila TAP Portugal iz Budimpeste i za Porto sam platila za nas cetvero karte 2100 s tim da su dvije karte sa koferima od 23 kg, karte sam kupila u travnju ove godine
    do Lisabona cemo vlakom buduci da nam se rentanje auta ne isplati, a slucajno sam vidjela da od Lisabona do Barcelone avio karta kosta 20€ pa smo i to ubacili u turu
    Posljednje uređivanje od anjica : 18.08.2019. at 01:32

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Joj genijalno anjica. Hvala ti na informaciji. Bit će vam prekrasno. Gledam iz Zagreba, jer MM nema šanse pristati na neki drugi. I ovako va teško nagovorim na putovanje.
    I da, TAP ima očajnu web stranicu.

  41. #41
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Super putnice
    Nano, i mi smo kruzali po Andaluziji. Predivno. Jedno od meni najdrazih putovanja. Jedva cekam da netko otvori topic.

  42. #42
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Je je, i meni jedno od najdražih putovanja.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Anjica, super ste prošli za karte za Portugal. Mi smo prošle godine letili iz ZG, doduše relativno kasno smo kupili karte (4 mjeseca ranije) pa smo ih masno platili, ali ne žalim ni sekunde.

  44. #44
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Eto, dižem temu jer napokon ostvarujem svoju zelju idemo za uskrs u Lisabon

    Manje više znam što ćemo i kud, imam samo pitanje vezano za prijevoz i kretanje po i oko grada. Isplati li se više onaj Lisboa card ili uzet karticu za prijevoz koja se nadopunjuje na dnevnoj bazi?
    Ima li kakvih min/max ograničenja za tu karticu?

    Nas je 5, ova Lcard uključuje i neke ulaznice i popuste , ali je u zbroju 180€ za sve nas.
    Iskustva?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Mi smo najviše koristili uber, imam dojam da je jeftiniji nego kod nas.
    Za izvan grada (sintra, Fatima, cabo da roca, porto) rentacar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #46
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Nas je 5 . Uber nije opcija.

  47. #47
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Zasto? Pa pri narudzbi trazis veci auto.
    Mi smo rentali auto jer smo bili smjesteni s druge strane rijeke. Do samog grada smo isli brodom. Kroz grad uglavnom nogama ili podzemnom. Al nas je bilo dvoje tako da nas te karte nisu dosle previse.
    Uzivaj u svom odmoru

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    babyboys od kuda letite ?

  49. #49
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ne znam još :D
    Ali vjerojatno iz Zagreba. Mm nije baš sklon komplicirat sa drugim aerodromima

  50. #50
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    I ima filozofiju da se aviokarte kupuju utorkom.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •