Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: IVF i polip

  1. #1
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno IVF i polip

    Nisam našla sličnu temu niti odgovor na pitanje pa otvaram novu
    Dakle zanima me je li koja od vas imala endometralni polip u stimulaciji?
    Kako je postupak završio? Jeste imale embriotransfer odmah ili tek nakon što ste uklonile polip (FET)?
    Meni je polip na endometriju otkriven 4.dan stimulacije, tada je bilo već prekasno da se prekine stimulacija. Za sada je plan napraviti aspiraciju folikula, oploditi js i ići na FET nakon što se ukloni polip.
    U slučaju da se jako malo js oplodi i/ili budu zametci lošije kvalitete ipak će se odraditi transfer (dr.kaže da polip neće spriječiti trudnoću i njen uredan razvoj nego će otežavati implantaciju).
    Doktor me uvjerava da sa dobrim blasticama imam veće šanse za trudnoću ako se ide na FET nego u svježem transferu. Nažalost nemam s tim iskustva jer mi je jedina smrznuta blastica (MB) nije preživjela odmrzavanje. U zadnja 3 postupka nismo nikada imali ništa za smrznuti, uvijek je bio transfer blastociste + morule 5. dan.
    Nikako mi nije jasno kako se taj polip nije vidio prije, imala sam endometrijum scratching + UZV 15. dc, i UZV 20. dc (kad je dogovorena stimulacija-dugi protokol). Nakon toga UZV je bio 4. dc kad su se brojili antralci i određivala jačina stimulacije te 8.dc kad je uočen polip.
    Doktor tvrdi da se polip nije mogao ranije vidjeti tj. mogao se vidjeti u prošlom ciklusu između 8.-12.dc (kad je gustoća sluznice drugačija) ali tada UZV nije odrađen.
    Eto, svašta sam nadrobila ...uglavnom, zanimaju me iskustva/savjeti?
    Hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Ne znam ti ništa o polipima, ali i meni su rekli da su veće šanse iz FET-a. Ne znam zašto je to tako. Nažalost meni nije uspjelo, ali sigurno ne pričaju to bezveze.

  3. #3
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    Ja sam uklonila polip ciklus prije IVF-a, rekli su da je s njim mala sansa za implantaciju!S FET-om nemam iskustva.

  4. #4
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Meni su otkrili polip nakon transfera u prirodnom ciklusu. E sad, jel bio tamo i prije transfera, teško je reći jer nije rađen detaljan utz tada.
    Uglavnom iz tog postupka imam pilića koji sad puni 6mj. Polip mu niš nije smetao. Ni za implantaciju ni za ostatak trudnoće. Nek ti bude kao meni.
    Sretno!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •