Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 101

Tema: Nesnosna zubobolja

  1. #51
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ma ne zagovaram ju ja...i ja mislim da nije bas kak treba. Ali jednostavno sam sad tu. Nej tak bas ni jednostavno promjeniti zubara...to je proces. A mene zubi bolili pa nemrem sad mjenjat zubara. U principu je najbolje lad si zdrav i ne treba ti nikakav doktor

  2. #52
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Nego zanima me taj poham "ubila" dva zuba....sta sad znaci da oni vise bas ne vrijede ili....ne znam kako bi se izrazila

  3. #53
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Nego zanima me taj poham "ubila" dva zuba....sta sad znaci da oni vise bas ne vrijede ili....ne znam kako bi se izrazila
    Pa znaci da su sad dva zuba bez zivca. Kad zubi nemaju zivac manje su cvrsti.
    Po tome sto pises jedan od njih je sigurno trebao umrtviti zivac, ali je pitanje da li su to bas trebala oba.
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.05.2016. at 07:16

  4. #54
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne zagovaram ju ja...i ja mislim da nije bas kak treba. Ali jednostavno sam sad tu. Nej tak bas ni jednostavno promjeniti zubara...to je proces. A mene zubi bolili pa nemrem sad mjenjat zubara. U principu je najbolje lad si zdrav i ne treba ti nikakav doktor
    nije jednostavno promijeniti zubara, ali za ovakav slučaj bih ti savjetovala da se obratiš dobrom privatniku
    ima ih stvarno fantastičnih, s vrhunskom opremom i vjerujem da bi problem bio odmah riješen
    naravno da je najbolje kad si zdrav i nitko ti ne treba, ali kad-tad će zatrebati, svima nama

  5. #55
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Nego zanima me taj poham "ubila" dva zuba....sta sad znaci da oni vise bas ne vrijede ili....ne znam kako bi se izrazila

    Da, ne vrijede.
    Nema živca i nema opskrbe zuba.
    Zub je doslovno mrtav.
    Potamnit će i s vremenom se skrhat, odlimit.
    Na takve zube se u pravilu stavljaju navlake.
    No i to je bolje od potpunog gubitka zuba.
    Ali, kao što sam ti odmah rekla; bez slikanja nitko ne zna šta se na korjenu u kosti događa.

  6. #56
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Potamnit će i s vremenom se skrhat, odlimit.
    Na takve zube se u pravilu stavljaju navlake.
    .
    Ovo nije točno. Imam takav jedan zub već 25 godina. Isti je kao i drugi kako bojom tako i čvrstoćom, i ništa mu se nikada nije desilo. A još manje razumijem zašto bi se stavljala navlaka.

  7. #57
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nije točno. Imam takav jedan zub već 25 godina. Isti je kao i drugi kako bojom tako i čvrstoćom, i ništa mu se nikada nije desilo.
    isto ovako. stvarno ne kužim kako lakonski mo'š izjaviti nešto onako.

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nije točno. Imam takav jedan zub već 25 godina. Isti je kao i drugi kako bojom tako i čvrstoćom, i ništa mu se nikada nije desilo. A još manje razumijem zašto bi se stavljala navlaka.
    X

    Ja imam samo jedan takav pod navlakom, iz njega je izvađen živac i korijeni uklonjeni još dok sam studirala, a imam >30 godina staža...

    Imam još četiri zuba na kojima su rađeni takvi zahvati, ali nemam navlake - normalno izgledaju već godinama. Ništa nije potamnilo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.05.2016. at 12:03

  9. #59
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Potamne ako nakon vađenja živca dođe do krvarenja u zubu. Inače ne.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  10. #60
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Potamne ako nakon vađenja živca dođe do krvarenja u zubu. Inače ne.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    znaš li, ovisi li to o spretnosti stomatologa ili ni o čemu, jednostavno se dogodi?

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Možda ovisi i o kvaliteti zuba. Ja imam zube koji se "paraju ko čarape" ali ni jedan mi nije potamnio - sreća u nesreći.

  12. #62
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    znaš li, ovisi li to o spretnosti stomatologa ili ni o čemu, jednostavno se dogodi?
    Moje osobno mišljenje je da spretnost igra veliku ulogu. Jer ima stomatologa kojima potamni jedan zub od 100 ili 500 koje naprave, i onih kojima potamni svaki treći ili četvrti.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  13. #63
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    isto ovako. stvarno ne kužim kako lakonski mo'š izjaviti nešto onako.

    Ako je ovo išlo mene, ne pišem napamet.
    Da, zub može potamnit, zubar može probušit korjen, ne ispunit ga do kraja, svašta se može desiti, a to što se nekima nije desilo znači da su imali sreće.
    Šta ste se uhvatile navlaka?
    Napisala sam:"najčešće"
    Dakle; postoji mogućnost.
    Isto kao što postoji mogućnost frakture korjena, granuloma nakon 5-10-16-20... Godina itd.
    Zub koji je liječen je mrtav i kao takav ne može biti jednak živom zubu.

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ja imam par zuba koji su potamnili

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ja imam i zub koji je potamnio pa sam poslije stavila navlaku a i one koji nisu. Tako da...

  16. #66
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Moje osobno mišljenje je da spretnost igra veliku ulogu. Jer ima stomatologa kojima potamni jedan zub od 100 ili 500 koje naprave, i onih kojima potamni svaki treći ili četvrti.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

    Točno.
    I znanje!
    Zato postoje specijalisti edodoncije.
    I zato je dr Anić zakon.
    Jer zna.
    Mi imamo danas situaciju da jedan zubar radi sve i liječenja i kirurgiju ( ugradnju implatata) i protetiku...
    A za sve to postoje specijalisti.
    Ali,
    Velika je tu lova u igri pa onda obični zubar radi kirurški zahvat jer kaj, pa samo zbuši kost, metne implatat i puf 1500€ je zaradio.
    E, ali onda ispadne da se zagnojilo. Pacijent crkava u bolovima i na kraju završi kod, gle čuda- oralnog kirurga!
    Ovaj konstatira da mora izvadit implatat i očistit kost.
    I tako...
    Čovjek popušio novce, doživotno jamstvo mu ne vrijedi jer zubar uvijek može krivicu prebacit na pacijenta, tužit nemre jer su nam sudovi koma, a i najčešće nema račun, a nemar je teško dokazati....
    I na kraju si sretan što si živ...

  17. #67
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam par zuba koji su potamnili
    Može ih se probati izbijeliti. Ako ne uspije, ostaju navlake kao opcija. Pod uvjetom da ta promjena boje smeta (vizuelno, jel).

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  18. #68
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Isprike na greškama, fale mi slova u nekim riječima.
    Pišem s moba

  19. #69
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    tanči, jedno je što se svašta može dogoditi. kreneš jutrom na posao pa se po putu svašta može dogoditi, ali najčešće sretno stigneš.
    a drugo je izjaviti da zub više ništa ne vrijedi ili da će se po difoltu otkrhnut, potamniti.
    može se dogoditi, kao što se svašta može dogoditi, ali se u pravilu očito ne događa.

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ali taj tub je krhkiji, tj. lakše pukne, bar ja imam takve

  21. #71
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    tanči, jedno je što se svašta može dogoditi. kreneš jutrom na posao pa se po putu svašta može dogoditi, ali najčešće sretno stigneš.
    a drugo je izjaviti da zub više ništa ne vrijedi ili da će se po difoltu otkrhnut, potamniti.
    može se dogoditi, kao što se svašta može dogoditi, ali se u pravilu očito ne događa.
    potvrđujem, i ja i moji imamo zube bez živca, ništa nije potamnilo niti se otkrhnulo
    meni su vadili živac kad sam imala devet godina

  22. #72
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Vadili zivac...uh nikad mi nije nitko vadio zivac...kak se to radi. Stavljali su mi pjek,otrov,plombirali,vadili zub...bome zivac nikada

  23. #73
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    tanči, jedno je što se svašta može dogoditi. kreneš jutrom na posao pa se po putu svašta može dogoditi, ali najčešće sretno stigneš.
    a drugo je izjaviti da zub više ništa ne vrijedi ili da će se po difoltu otkrhnut, potamniti.
    može se dogoditi, kao što se svašta može dogoditi, ali se u pravilu očito ne događa.

    Za ovakvo izvrtanje onoga što sam napisala fakat treba biti talentiran.

    Od svakog topika pojedine forumašice naprave kupus jer, gle čuda, netko se usudio imati drugačije iskustvo i mišljenje od njihovog.
    Ja sam odgovarala Domy, koja je tražila savjet i zaista me ne zanima što itko o tome misli.

  24. #74
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Vadili zivac...uh nikad mi nije nitko vadio zivac...kak se to radi. Stavljali su mi pjek,otrov,plombirali,vadili zub...bome zivac nikada

    Domy, to se radi s onim nazubljenim iglicama koje ti je zubar više puta gurao u zub i zatim dezinficirao.
    Nije to ništa strašno.

  25. #75
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Baš bih voljela da možemo otvoriti topic s anketnim pitanjima: a) izvrce li adiomare i b) tanči ko tanči

    Nemoj se ljutiti, Tanči, baš mi bude krivo kad skoro sa svakog topica odes ogorčena zbog ovog ili onog. Ok, glavno da Domy prestane boljeti, za drugo je lako.

  26. #76
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Je bolje je evo i temperatura polako pada i bol se uvelike smanjila. Hvala svima na odgovorima,preporukama i podrsci puno ste mi pomogle....ko i uvijek....HVALA

  27. #77
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    super, baš mi je drago

  28. #78
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Evo mene opet. Prvo da velim opce stanje je puno bolje...temperature nema vise,bol se smanjila na minimum (hvala bogu) i otok je splasnuo. E sad me muci isla sam zaviriti unutra da vidim kakvo je stanje i bome imala sam kaj vidjeti. Sve mi je sa vanjske strane oko oba zuba onako bijeli,blijedo zuckasto...pa sam se prepala. Jel to gnoj...? I da iz usta imam grozan zadah uzas gore nego kad povracas...perem zube ali svejedno zadah ostaje...fuj...

  29. #79
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    To je gnoj od bakt.infekcije.

  30. #80
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    To se strucno zove granulom ak sam dobro shvatila. I to je opasno dosta. Sad sam bome vec u panici...uf....sta da sad radim...da opet sutra trcim zubaru ili da cekam termin kad je rekla za dva tjedna

  31. #81
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno Nesnosna zubobolja

    Dobila si antibiotik?
    Ako jesi, popij ga do kraja.
    Sada, u akutnoj fazi upale se ništa konkretno ne može napraviti.
    Treba se upala smiriti.
    Imaš li kakvu kvržicu na zubnom mesu iz koje curi gnoj?
    Jesi li napokon slikala te zube?
    Domy, daj promijeni zubara.
    Raspitaj se, sigurno netko zna nekog dobrog.
    Ili riskiraj neke novce, cca 1000-2000 kn, ne znam točno, pa odi privatniku da ti to sredi.
    Ili, traži svoju zubarku uputnicu za endodonta i odi s tim u Gundulićevu na faks.
    Tamo je gužva, načekat ćeš se, ali tamo rade vrhunski stručnjaci.
    Moraš nešto poduzeti.
    Bojim se da ćeš se ovako napatiti i izgubiti te zube, a mogu se spasiti.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 20.05.2016. at 10:38

  32. #82
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Jao, domy... Odi bar nekom privatniku koji bi ti slikao, postavio dijagnozu i izložio plan liječenja da znaš što ti se stvorilo u čeljusti i koje su mogućnosti.

  33. #83
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Pa i ja sam to mislila da odem kod nekog privatnika da vidi cisto drugo misljenje. A sad idem ovu svoju zvati da vidim kaj ce reci. Znaci dok je upaljeno nista se ne moze. Moram popiti antibiotik i onda se moze rijesavati ako ie granulom.

  34. #84
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Imam pitanje, na hitnoj samo vade zube ili rade i nešto drugo? Boli me zub, ili sve oko njega budući da taj zub nema živac. Boli me na dodir i ovako. Mislim da je pukao i da mu ionako nema spasa, ali htjela bih slikati prvo i vidjeti što se događa

  35. #85
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje, na hitnoj samo vade zube ili rade i nešto drugo? Boli me zub, ili sve oko njega budući da taj zub nema živac. Boli me na dodir i ovako. Mislim da je pukao i da mu ionako nema spasa, ali htjela bih slikati prvo i vidjeti što se događa
    ne vade zube uslijed boli, moguce da je neki zub pored pa ce ga eventualno otvoriti ili ces dobiti antibiotik za smirivanje upale uz napomenu da se za par dana javis svom stomatologu

  36. #86
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    ma ništa nisu vidjeli, zubi su mi ok, sutra ću valjda uspjet doć do endodonta ako prije ne skrenem od boli

  37. #87
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ima li netko preporuku zubara privatnog istok Zg? Morala sam odgodit kod moje soc zub, a stavila me tek mjesec posle. Ja tak nemrem čekat, a nisam ni uvjerena u nj vještine. Ima li netko ideju može li privatnik sanirat kutnjak u jedanput i koliko to dođe?

  38. #88
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa za mjesec dana te stavi ako nije hitno. Ako je hitno i boli te jako nacrtaš se tamo i čekaš da te hitno primi. Kažeš sestri da te jako boli i moliš da te pogleda. Ne znam da itko odbije...

    Nemam preporuku za istok (jer idem na zapad) ali nitko ne zna koliko nekom zubaru treba vremena da sanira zub. Obično je jedan dolazak dovoljno da napravi prvo što je nužno da prestane bol, a dalje ovisi o stupnju problema (jednom sam išla 7x za jedan zub, jer je trebalo krunicu staviti, ako umrtvljuje živac onda minimalno 3x itd...)

  39. #89
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko preporuku zubara privatnog istok Zg? Morala sam odgodit kod moje soc zub, a stavila me tek mjesec posle. Ja tak nemrem čekat, a nisam ni uvjerena u nj vještine. Ima li netko ideju može li privatnik sanirat kutnjak u jedanput i koliko to dođe?
    A da odeš na hitnu u Runjaninovu? Oni imaju hitnu stomatologiju. Nisam bila, pa ne znam kako ide, ali to postoji. Da radi Dubrava, rekla bih da odeš k njima, ali mislim da su sad zatvoreni zbog korone.
    Pričekaj noć ili vikend i idi tamo. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.03.2021. at 08:32

  40. #90
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Dom zdravlja Istok također upućuje na tu lokaciju i na Aveniju V. Holjevca: https://dzz-istok.hr/o-nama/dezurstva/

  41. #91
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    https://www.stomatolog.in/site/zakon...luga-hkdm.html

    ovo su ti minimalne propisane cijene.

  42. #92
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Cijena plombe ovisi o broju ploha koje treba "zagletati", a ako je nužno vaditi živac, onda ovisi liječenju, o broju kanala, može li se preko svega staviti obična plomba ili mora ići krunica ako su se bridovi zuba raspali itd.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 24.03.2021. at 09:45

  43. #93
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    moj muž je bio u Perkovčevoj.
    Trebao je vaditi zub, krnju koja mu je pukla a njegova zubarica to nije mogla izvaditi.
    On je došao oko 13 sati, jer rade dvokratno. Prijavio se, obavio slikanje ortopana, sa slikama otišao kod kirurga.
    Ovaj izvadio zub i to je bilo to. Nekih recimo dva sata je trajalo.
    Od prijave na šalter, slikanja i vađenja zuba.

    Adresa: Perkovčeva ul. 3, 10000, Zagreb




    Radno vrijeme:
    [COLOR=#202124 !important]
    srijeda 07–21
    četvrtak 07–21
    petak 07–21
    subota Zatvoreno
    nedjelja Zatvoreno
    ponedjeljak 07–21
    utorak 07–21
























    [/COLOR]
    Telefon: 01 4803 200


  44. #94
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Nije hitno, bol je tupa, koju mogu podnositi, umrtvim zub s alkoholom, ali zaboravim na njega pa jedem nešto na tu stranu i onda se bol opet javi. Želim to sanirati prije termina koji mi je dala, pa mislim da ću se negdje naručiti. Samo me zanimalo imaju li privatnici mogućnost to srediti odjednom da ne dolazim u nekoliko navrata.

    Hvala svima.

  45. #95
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ako je u pitanju živac onda više puta
    Mada se i kod privatnika čeka,ali manje nego kod socijalnog

  46. #96
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ako te zub boli, onda je hitno. Često je hitno i ako te ne boli jer bude prekasno za spašavanje živca.
    Nađi vremena za sebe i svoje zdravlje.

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Danas rade hitne stomatološke

  48. #98
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Danas rade hitne stomatološke
    X

    Ja bih otišla danas.

  49. #99
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Tako je, otidji zuta danas.

  50. #100
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Konačno mi je stavila plombu na taj zub, ali ono što ne razumijem je zašto ga nije ispolirala (shvatila sam to tek kad sam već izašla). Sad je na osjet onako lagano hrapuckavo. To je jedno pitanje, a drugo je je li moguće izbijeliti bijelu plombu na umnjaku koja je požutila vjrv od cigareta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •