Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Oštećene bradavice i šeširići

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    1

    Početno Oštećene bradavice i šeširići

    pozdrav! ja sam mlada mama i moja beba danas ima 9 dana. od početka lijepo dojimo što mi je bila ogromna želja i beba lijepo napreduje. međutim imam ogromne žive rane na bradavicama...mažem ih mlijekom, potom lanolinom i tako se trudim da zacijele jer je jednostavno kritično.
    moje pitanje je dali je u redu da koristim šeširiće koji dan dok se bradavice ne oporave?
    beba ih prihvaća, ali malo drugačije sisa..podoji traju kraće.
    Hvala Vam, veselim se odgovorima, u mojoj okolini nemam baš pomoći niti koga pitati.

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozes li zvati SOS, Denia?

    Tek sam sad vidjela post.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    29

    Početno

    Post je iz svibnja, ali vjerujem da se mnoge mlade majke muče s ovim, pogotovo ako se radi o uvučenim bradavicama. I ako su rodile u HR rodilištima
    Dakle, moj slučaj je bio takav, prvo dijete, uvučene bradavice i velika volja za dojenjem. U bolnici su me štipale i navlačile, što je rezultiralo samo velikom boli. Već tada je maleni napravio prve ragade, a radi mog neznanja i neznanja osoba skoro sam dobila mastitis. tada je napokon u smjenu došla sestra Zila i pomogla. Da, koristila sam šeširiće jer su rane bile užasne. Nisam znala da si tako samo još više štetim. Na ovom forumu puno se piše o pravilnom položaju kod dojenja, i to je ono što je uistinu važno. kad sam skupila hrabrosti i odbacila šeširiće te naučila dijete pravilno stavljati na dojku, to je bilo to. Prva tri mjeseca bila su pakao, čak i bez šeširića, ali prebrodili smo i dojila sam ga skoro dvije godine.
    Pogledati Mliječnu stazu, proučiti tekstove o uvučenim bradavicama i pravilnim položajima, masirati i masirati dojke (znam da užasno boli ali isplati se) i oboružati se strpljenjem i voljom.
    Mazanje purelanom je i meni pomoglo, uz luftanje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •