Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Poteškoće sa začećem, vanmaternična i ostalo

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    6

    Početno Poteškoće sa začećem, vanmaternična i ostalo

    Dame moje, imam par odvojenih pitanja koja zapravo vode do ključnog problema tj poteškočama sa začećem.
    Naravno, tražim vaše savjete i ponajviše vaša iskustva u određenim pitanjima koje ću navest.

    Suprug je zdrav, To je prvo što ću reć.
    Ja sam preklani imala vanmaterničnu, nakon godina pokušavanja.
    Odmah ću navest kako nikad nisam imala nikakve operativne zahvate, nikakve spolno prenosive bolesti, jajnici su mi u redu (tokom godina samo pokoja cista) i jedino što me stalno mući su upale mjehura i mokračnog trakta (ne toliko bol koliko pečenje) ali nije nađeno ništa za što bi mogli uperit prstom i reć "da, to je uzrok svih tegoba".
    Nakon te vanmaternične (koja se sama očistila) i dalje ništa.
    Moja pokojna baka mi je pričala kako se godinama mučila sa istim problemom, pa je tu bilo propuhivanja jajovoda, sunčanja trbuha i koječega što je doktor preporučio pa i dalje godinama ništa a onda je sa 29 počela nizat djecu.
    Gin smatra da je upravo to u pitanju makar *još* nisam napravila dodatne testove da potvrdim ali ako je tako - što dalje?
    Ako nije, koj vrag???


    Drug tema, ovulacijske trakice.
    Ciklusi su mi relativno uredni i bezbolni, dan ili 2 sim-tam ali sam znatiželje radi kupila LH trakice.
    Kad već nekaj ne štima onda da bar budem ziher u svoje plodne dane.
    Prvi puta sam ih koristila od zadnjeg dana menstruacije do skoro pa početka sljedeće ali samo jednom dnevno i nisu pokazale ništa. To mi je bilo malo čudno jer kad god sam na gin pregledu vidljivo je da sam imala ovulaciju pa sam pročitala kako je korisno test radit 2 ili 3x dnevno.
    Ugl, sada sam ih koristila ujutro i navećer, svaki put u istio vrijeme. Ništa pa ništa dok 21. dan nijepokazala drugu crticu. Iskoristila sam sve skupa po 2 trakice jače i 2 slabije osjetljivosti i sve 4 su pokazale 2 jasno vidljive crtice.
    Sutradan se više nisu vidjele tj trakica jače osjetljivosti je pokazala ali toliko slabo vidljivu da je zanemarivo.
    Kakva su vaša iskustva sa njima?
    Malo manje bitna tema do li gornje o relativno očitoj neprohodnosti jajovoda al eto, da pokrijem sve

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nisam shvatila što je "TO" o čemu ginekolog govori
    Gin smatra da je upravo to u pitanju makar *još* nisam napravila dodatne testove da potvrdim ali ako je tako - što dalje?
    Da li si radila nalaze za hormone u krvi? To je najjednostavnije, a može pokazati puno toga. Rade se određene dane u ciklusu. No, kako ideš ginekologu, sigurna sam da će te on poslati na sve potrebne pretrage i preglede.

    Kad kažeš da je suprug zdrav, da li pri tome misliš na njegov spermiogram? I, znam da je intimno pitanje, ali je i bitno, imate li dovoljno česte (iako ne prečeste) spolne odnose u plodnim danima. Ovulaciju možeš primijetiti i po sluzi, ne samo po trakicama.

  3. #3
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Zorya, koliko imate godina TM i ti? Koliko dugo pokušavate dobiti bebu?

    Jedino što ti mogu savjetovati je da se javiš specijalisti za neplodnost,
    i kreneš raditi nalaze na koje te ginekolog već trebao uputiti obzirom da si preklani imala VM, a posebno
    ako ste i nakon toga radli na bebi. Jer preklani je bilo davno..

    Imaš puuno toga za obaviti: soplne hormone i štitnjaču, vaginalne briseve, papa test, HSG.
    Ukoliko sve bude ok folikulometrije + tempirani odnosi (ako TM ima uredan nalaz spermiograma),
    ako ni tada ne ide, onda otvorite MPO priču
    Sretno ti od srca, i ne gubi dragocijene mjesece na neke ginekologe kojima se ne da raditi
    svoj posao.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •