Vidi rezultate ankete: Imaš li položen vozački?

Glasači
141. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Imam

    126 89.36%
  • Nemam

    13 9.22%
  • Već idem ili ću ići u autoškolu

    2 1.42%
  • Oduzeta mi je vozačka dozvola

    0 0%
Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 466 od 466

Tema: Žene, koliko vas ima položen vozački?

  1. #451

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Imam vozački od 18 godine, ali ne vozim baš puno jer nemam potrebe.

  2. #452
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno Lud promet

    Dakle tu na Pešči ima zavoj, i tu je dosta objekata kaj deca idu, ali ništa eto ljudi voze ko da su usred pustoši.
    Evo prekjučer idem s klincima i gledam naravno prvo lijevo auto stane, krenemo, i vidim auto s desne strane, ali sem kaj mi se ne pogađa nečije stanje, i kaj sam s njima pa pokazujem primjerom i ne žurim, frajer se u autu sav spleo, skužio je da smo stali prije nastavljanja na drugu polovicu, jer čekamo njega, ali on je umjesto da stane nekako čudno skrenuo putanju, stiltao se, napravio je nekakvi lagani luk, nije ni pogledao kao što neki rade i digao ruku u znak isprike ili nečeg. Skroz u svom filmu, ne reagira na okolinu. Onak wtf ko je dao njemu vozačku.

    I tak svako malo vidim neka zamišljena lica koja su valjda nenavikla stati djeci na zebri, samo prolaze, ... tako da me strah uopće pustiti djecu da idu sama do škole a nije daleko.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 08.12.2023. at 12:19

  3. #453
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Djecu moraš uvježbavati, inače nikad neće naučiti. Pa nećeš ih voditi u školu do punoljetnosti... Moj mlađi je dobio batina (u vrtićkoj dobi) kad mi se otrgnuo iz ruke o pojurio preko ceste. Nakon toga imali smo trening - ovako nekako:
    - uvijek biraj zebru
    - kad dođeš na zebru, STANI
    - pogledaj lijevo, pa desno, pa još jednom lijevo i poslušaj čuje li se da dolazi kakav auto
    - kad kreneš prelaziti NE TRČI nego hodaj normalno i gledaj oko sebe

    Djeci smo kupovali šarene jakne i torbe i cipele s led svjetlima (tada je to bilo popularno, a viđam ih i sada).

    ***
    Sad su došla vremena mobitela i slušalica. Izbila sam uši mom mlađem sinu da NE SMIJE na biciklu imati slušalice, da mora imati kacigu i sl. Čak i ako hodaš pješice, nije pametno razgovarati na mobitel dok prelaziš cestu.
    -

  4. #454
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Gle ovdje stvarno nije do nas nego do vozača koji recimo kad nema djece još su gori, ja bih čekala do imendana da ne krenem prva bez obzira što ne znam hoće neće stati. Praksa je što vidim kod svih je krenuti preko kad je auto nekih "sigurnih" 30 m dalje pa vozač ima vremena probuditi se iz sna i spaziti da se nešto ispred ipak kreće. Starcima i djeci je najgore, starcima jer nisu agilni, a djeci jer su sitna. Dakle logika zebri više nije pješak ima prednost već krećem naprijed a tvoje je da me uočiš, valjda, nadajmo se.

  5. #455
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Je li točno da se vozački i ne može polagati kad netko ima visoki dioptriju, tipa -11?

  6. #456
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne znam tocno, treba provjeriti,ali ako osoba ima naocale s kojima postize normalan vid ne vidim razloga.
    Ionako se prolazi kontrola vida.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.03.2024. at 17:46

  7. #457
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Može se ! Pa ljudi nose očaale/ leće i voze. Znači uz pomagalo moraš voziti

  8. #458
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li točno da se vozački i ne može polagati kad netko ima visoki dioptriju, tipa -11?
    Nije to istina. Svatko mora na liječnički i samo o nalazu ovisi hoće li osoba dobiti zeleno svjetlo za polaganje vozačkog ili ne. Uz naočale sve se može. Naravno, u vozačkoj dozvoli piše da ona vrijedi uz uvjet da imaš naočale ili leće.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.03.2024. at 08:52

  9. #459
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Vjerujem ko ima tu dioptriju ne izlaze iz kreveta bez pomagala, ja sam s mrvicu manjom i znam kaj pričam

  10. #460
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da, ne izlazim, ali ima to i jedan psihički efekt. Nesigurna sam u prometu i kao pješak/vozač bicikla. Uvijek imam osjećaj da nešto neću vidjeti na vrijeme. Frendica mi je rekla da zna nekog kome nisu dopustili da vozi zbog dioptrije. Zato pitam.

  11. #461

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    najbolje pitaj svog liječnika opće prakse da te naruči na pregled kod liječnika medicine rada pa će on napraviti procjenu

  12. #462
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ne izlazim, ali ima to i jedan psihički efekt. Nesigurna sam u prometu i kao pješak/vozač bicikla. Uvijek imam osjećaj da nešto neću vidjeti na vrijeme. Frendica mi je rekla da zna nekog kome nisu dopustili da vozi zbog dioptrije. Zato pitam.
    Moj stariji sin ima jedno oko slabovidno. Kad je išao na pregled za autoškolu, bome su tražili specijalistički nalaz od centra za strabizam. Nisu ga samo tak pustili, ali prošao je. Nije neki oduševljen vozač i nikad ne bi vozio iz čistog gušta (za razliku od mlađeg brata), ali uredno sjeda za volan kad mora. U današnje vrijeme dobiti posao bez položene B kategorije je čisti SF.

  13. #463
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ništa, osuđena sam na neko frilensanje od doma u najbolju ruku, jer mene je i kad vidim ovaj prometni kaos još veći strah. Sigurna sam da bih prvi dan na cesti uzrokovala prometni kolaps.

  14. #464

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Zasigurno je kvart povezan javnim prijevozom
    A i bicikl je opcija

  15. #465
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ništa, osuđena sam na neko frilensanje od doma u najbolju ruku, jer mene je i kad vidim ovaj prometni kaos još veći strah. Sigurna sam da bih prvi dan na cesti uzrokovala prometni kolaps.
    Tempiraj da položiš pred ljeto, pa vježbaj vožnju po gradu kad je manja gužva. Ili pokušaj pronaći posao negdje gdje možeš biciklom. Odjeće za kišno razdoblje ima svakakve i sigurno je jeftinija nego održavanje auta.

  16. #466

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    a bome i taksija sada ima napretek
    za hitne slučajeve može se boltom ili uberom

    ja sam se vozila mjesec dana, na posao i nazad, ne baš u špicama, ali sam potrošila manje novaca nego na gorivo

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •