Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
Biciklom idem na posao, SVAKI drugi dan mi u Strojarskoj dok vozim (ležernim tempom jer se ne želim usaftat do posla) auto samo iz onih zgrada izleti na cestu i jedva ga obiđem, iako sam spora i oprezna. TAko da...nisu baš biciklisti uvijek krivi. Ali, da, povremeno vidim junake koji voze zelenim valom u krivom smjeru na stazi ili pretječu drugog biciklista tako da ne pogledaju cestu po kojoj pretječu..
Ja muku mučim da svojim sinovima objasnim nužnost kacige na biciklu i još nešto, da su slušalice u ušima biciklista velika opasnost. Sluša tako on/ona svoju muziku ili čak klafra na mobitel i ne obraća pažnju na ništa oko sebe. Evo, baš je neki dan susjeda stud2ntica imala takvu situaciju. Zabila se biciklom u nečiji auto, oduzela mu prednost, vozila prek zebre gdje nije označena staza i sl. Ja bih voljela da i za bicikl treba neka dozvola, jer ako znaš voziti na 2 kotača, to ne znači da se znaš ponašati na cesti i da znaš propise. To mi je sad muka jer moji sinovi imaju osjećaj da su jako dobri biciklisti, a zapravo pojma nemaju o prometu. Baš me strah za njih.