pa sigurno ima nekulturnih među biciklistima, kao i među pješacima i vozačima. kao i kulturnih i uviđavnih. ja samo mislim da je opće raspoloženje prema biciklistima više neprijateljsko nego prijateljsko. a ne mislim da su biciklisti osobito nekulturna populacija. jedino su puno češće u prekršaju- jer nemaju adekvatnu infrastrukturu. recimo Maksimirska- nemoguće je voziti bicikl po cesti s autima i tramvajem- tj. ja doživljavam opasno po život. trotoar je uglavnom dovoljno širok i nema biciklističku stazu. dakle ja sam svakodnevno u prekršaju. vozim po trotoaru jer se po cesti ne usudim, kada dodjem do zebre, stanem, čekam zeleno, kad je zeleno sve zaobiđem i sa strane prođem biciklom- to je logično, tako bi bilo da je ucrtana staza- biciklisti bi zebru prolazili sa strane. ja bicikl koristim kao prijevozno sredstvo da dodjem do posla i s posla, dakle definitivno mi je nepraktično i besmisleno stajati na svakoj zebri igurati ga. jer na 90% zebri nema staze. i da, znam da sam u prekršaju, ali ovaj grad ne nudi bolja riješenja.